Panowie prosilem ze teskty typu "jaka kwot" albo "idz se na kurs" sa zbedne tutaj. Nie chce offtopa. Pozdrawiam.
X
-
-
tak troche offtop - czy udalo/chcialo sie komus zdjac filtr sprzed matrycy? ciekawi mnie co by wyszloKomentarz
-
Masz racje. Mam przepis. Krotkie czasy i nieskie ISO. Jezeli mam mozliwosc to statyw i wczesne unieseinie lustra i najlepiej z wezyka. Mi tez chodzi o info co do postepowania z photoshopem. Zamieszcze pozniej jakies foty bo teraz nie mam mozliwosci. A zylety wedlug mnie to sa takie foty jak tu dwie pierwsze http://canon-board.info/showthread.php?t=30189 i http://canon-board.info/showthread.php?t=30189&page=7 ten PORSCHE. Tu tez jest piekna ostrosc http://plfoto.com/1710794/zdjecie.htmlDeLonge, przejrzałem cały wątek i imho rozwiązanie jak zrobić dobrą fotkę masz jak na talerzu, teraz tylko wziąć aparat i zacząć ćwiczyć
jeszcze jednego nie rozumiem - możesz pokazać taką super ostrą fotkę i powiedzmy dla porównania Twój efekt, który Ciebie nie satysfakcjonuje ? może to nie problem w wyostrzaniu leży ?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Wiem ze musze nauczyc sie jeszcze sprzetu. Np to ze kit jest ostry od 18mm-30mm albo ze 70-200 f4 nie jest naojstrzejszy przy f4 tylko trzeba troche przymknac. Nie wiedzialem wczesniej takich rzeczy.Komentarz
-
ależ dlaczego. czyżby dlatego że nie lubię pomagać leniom. Gdyby DeLonge nie zaprzeczał sam sobie (cio wskazałem) to bym się nawet nie odezwał.
Właśnie. Każdy się uczył ale DeLonge nie chce się uczyć tylko potrzebuje gotowej recepty. A co do tracenia czau to DeLonge nie chce tracić czasu ale ty wymagasz żeby inni tracili czas tylko po to żeby on czasu nie tracił
Tylko po co powielać coś co już na tym forum jest opisane a znalezienie tego jest banalnie proste?Komentarz
-
Ej k***a nie jestem zadnym leniem. Moze jestem wolno uczacy sie. Czytalem kilka ksiazek o samym foceniu i mam jedne po photoshopie mega trudna. I czytam ja jak mam czas. Jest to bardzo dobra ksiazka ale nie wiem czemu ale lepiej mi sie uczyc rozmawiajac z kims. Pozatym powiedzialem ze kto nie chce mi pomoc to nie musi nic pisac. Nie potrzbuje komentarzy i oceniania mnie. Sa tacy co porozmawiaja i pomoga. Nie chce miec gotowca. Wolalbym wyjasnienie co dziala jak dziala i po co to robic. Zebym mogl sobie sam poznije wyostrzac foty tak jak chce i robic to z sensem a nie stosowac gotowec algorytmy dla wszystkich zdjec. Chce wedke a nie rybe (mam nadzieje ze znasz to powiedzenie). Nie chce zawracac glowy tym ktorzy mi nie pomoga.Komentarz
-
1. Otwieramy dowolne zdjęcie. 2. Kopiujemy warstwę tła. (skrót klawiaturowy – CTRL+J) 3. Uruchamiamy filtr High Pass (FILTER-OTHER-HIGH PASS). Przesuwamy suwak na minimalną pozycję, a potem z…
Dziś szybka lekcja photoshopa. Wyostrzanie zdjęć. Czasami zdarza nam się, że zrobione zdjęcie jest dalekie od ideału odnośnie poziomu ostrości, możemy temu oczywiście zaradzić wyostrzając je. Metod ostrzenia zdjęć jest wiele, większość jest ogólnie znana i sprowadza się do zastosowania filtra. Podpowiem dziś jak można wyostrzyć zdjęcie używając filtra górnoprzepustowego. Jako, że moje wszystkie zdjęcia
dalej twierdzisz że nie jesteś leniwy i że nikt nie chce ci pomócKomentarz
-
Linki z forum przjezalem. Ale owlalbym pogadac z kims co sie zna na tym. Sluchaj rozumiem ze jak nie chcesz pomoc to nie. Nie mam pretensji. ALe w sumie to i tak pomagasz bo dajesz mi linki. Dzieki. Kazda pomoc ma dla mnie znaczenie.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Kolejny raz wspomne ze nei che gotowca. Chce info co i jak, jakies wytyczne. Co sie stanie jak zwieksze to a co jak zwieksze co innego. Co daje ostrzenie na warstwach itp. Chce sobie radzic sam w przyszlosci.Komentarz
-
Lecia'e :P
tak na poważnie to nie musi być taki głupi pomysł - 5D ma filtr, a mora i tak jest, więc nie ma czym się martwić
Szanowni Panowie moderatorzy: nie nie nadszedł już czas, żeby posprzątać trochę tych bluzgów?Komentarz
-
Komentarz
-
No właśnie, zapodaj te "nieostre" foty. Jeśli zmniejszysz swoje foty do takich rozmiarów jak te które podlinkowałeś, a następnie potraktujesz je np. akcją Janusza (możesz przecież zwiększyć opacity mieszania warstw do 100 ;-) plus "domalować" białym kolorem na masce warstwy miejsca które być może były pominięte przy ostrzeniu ) Zresztą nikt nie broni akcję powtarzać aż do skutku...czyli białych obwódek:-PMasz racje. Mam przepis. Krotkie czasy i nieskie ISO. Jezeli mam mozliwosc to statyw i wczesne unieseinie lustra i najlepiej z wezyka. Mi tez chodzi o info co do postepowania z photoshopem. Zamieszcze pozniej jakies foty bo teraz nie mam mozliwosci. A zylety wedlug mnie to sa takie foty
;-) Pewnie suwak kontrastu lokalnego (clarity) w Camera Raw warto czasem tez uruchomić.
Jak szukasz przykładów "ostrych fot" to najlepiej znajdź takie z exifami, porównasz coś więcej niż swoje odczucia (odpowiednia wtyczka firefoxa się przyda) :czas, ISO, itp.
Zresztą....jak przywalisz ostrością tak na maxa i motyw jest nadal nieostry a wszystko szumi i strasz białymi obwódkami to możesz spokojnie PS-a uniewinnić i śledztwem objąć szkło i technikę ;-) ;-)
Tak na marginesie:masz nieostre jpegi (prosto z puszki) czy to rawy tak Ci się wołają ?Komentarz
-
Niezły wątek, canik ze swoim 40d ma szanse na detronizacje
Zrozum DeLonge - nie ma uniwersalnej metody na wyostrzenie zdjęcia - każde wymaga indywidualnego podejścia i innej metody. A do tego potrzeba kompleksowej wiedzy - bez niej zostaje Ci jedynie maska wyostrzająca i metoda prób i błędów.
No i jeśli już tak bardzo chcesz konkretnej pomocy to wrzuć tu jakieś przykładowe zdjęcie które chcesz wyostrzyć - wtedy będzie można operować konkretami.Komentarz
-
CHCIALEM PRZEPROSIC TYCH KTORYCH URAZILEM UZYCIEM NIE CENZURALNEGO JEZYKA. PONIOSLO MNIE. PRZEPRASZAM.
Zdjecia sa ostre ale nie tak jak te ktore pokazalem na linku wczesniej. Nie ma zylety po prostu.Komentarz
-
ja stosuje usm 300-500, 0,2, 0 na duzym zdjeciu, pomniejszenie i znowu 300-500, 0,2, 0 i nie narzekam :PKomentarz
-
Receptura, ha,ha
Wyostrzanie x4
1. USM: Amount - 200, Radius - 0,3pix, Threshold: 0 , opcja mieszania warstwy: Normal
2. Akcja a la Janusz Body zmieniona - USM: Amount - 200, Radius - 0,4pix, Threshold: 0 , opcja mieszania warstwy: Luminosity
3. Smart Sharpen - Amount - 100, Radius - 1pix, Remove: Gaussian Blur ; Shadow: Fade amount: 100, Tonal width: 100, Radius - 1pix ; Highlight: Fade amount: 0, Tonal width: 1, Radius - 2pix
4. Jak już wykadrujesz zdjęcie do rozmiaru dla fotolabu : USM: Amount - 150 do 350 ( bardzo rzadko do 500), Radius - 0,5pix (w 95% przypadków nie zmieniam, czasem przy większych nieostrościach ustawiam 0,6pix), Threshold: 3 (w 95% przypadków nie zmieniam) , opcja mieszania warstwy: Normal. Tak więc po ustawieniu Radius: 0,5 i Threshold: 3 ustawiasz sobie zazwyczaj tylko Amount. To oczywiście duże uproszczenie, ale jak załapiesz to już jakoś pójdzie. Pamiętaj do fotolabu lekko przeostrzasz.
Pewnie inni mają lepsze sposoby, tylko czy Ci wyjawią. Działaj.
Pozdrawiam
M.S.


Komentarz
-
Komentarz
Komentarz