X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • michal_sokolowski
    Pełne uzależnienie
    • 2005
    • 1159

    #31
    Zamieszczone przez yerzu
    michal_sokolowski - moim zdaniem jesteś bardzo daleko... u Tkacza skóra ma kolor skóry a u Ciebie dość zaawansowanej żółtaczki
    Pomijając przepały - jeżeli to jest dla Ciebie bardzo daleko, to chyba inaczej widzimy... dla mnie jest dość blisko - mówię o skórze.

    moja fotografia ślubna oraz dziecięca i kobiet na CB - zapraszam!

    Komentarz

    • Handelson
      Uzależniony
      • 2009
      • 789

      #32
      Zamieszczone przez yerzu
      [B]michal_sokolowski[u Tkacza skóra ma kolor skóry a u Ciebie dość zaawansowanej żółtaczki
      Aż sprawdziłem kolorymetrem... i różnice są minimalne (poza przepałami oczywiście)... ale może ja i mój kolorymetr ślepi jesteśmy
      Yerzu - oglądasz na skalibrowanym monitorze?
      Pytam poważnie bo ja takich różnic nie widzę...

      Komentarz

      • michal_sokolowski
        Pełne uzależnienie
        • 2005
        • 1159

        #33
        u Tkacza jest ciutkę ciemniejsza - dekolt.
        Ale sama twarz - odcień - jest blisko, według mnie.
        moja fotografia ślubna oraz dziecięca i kobiet na CB - zapraszam!

        Komentarz

        • Handelson
          Uzależniony
          • 2009
          • 789

          #34
          Dekolt u Tkacza musi być ciemniejszy bo inaczej pada światło.
          Wg mnie jest bardzo blisko.

          Komentarz

          • manfred1
            Uzależniony
            • 2007
            • 842

            #35
            Na mój chłopski rozum to mi przypada do gustu odcień skóry Michała a czy jest daleko hmm wg mnie raczej nie. I chwała Ci że próbujesz zdradzić tak pilnie strzeżoną tajemnicę koloru skóry ;-) .
            Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

            Komentarz

            • michal_sokolowski
              Pełne uzależnienie
              • 2005
              • 1159

              #36
              Zamieszczone przez dancio
              wszystko u tkacza zrobione jest na warstwach z przenikaniem uzyciem softlight... uzyciem color balansu.. i maskowaniu.. przeciez skore jak sie ladnie wyprowadzi to mozna zrobic maske i zajmowac sie cala reszta bez ingerencji w nia..uzycie selective color dla neutralnych barw ....z kanalow mozna wyciagnac wszsytkie jasne tony.. i przy uzyciu przenikania screen . rozjasniamy.. suwakiem przenikalnosci robibym tak zeby nie przepalalo.. ot co

              nauka nauka nauka
              to można zrobić BEZ warstw przenikania - bez softlight, bez screen itd.

              powiem szczerze że ameryki to nie odkrywasz z tymi maskami itd.....
              moja fotografia ślubna oraz dziecięca i kobiet na CB - zapraszam!

              Komentarz

              • manfred1
                Uzależniony
                • 2007
                • 842

                #37
                Można rzucać tutaj sloganami warstwa, maska soft coś tam a tak naprawdę nie wielu potrafi to wykorzystać a ino się przechwalać.
                Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

                Komentarz

                • dancio
                  Bywalec
                  • 2008
                  • 104

                  #38
                  wyslij na emial plik ktory przedstawiasz bez przerabiania to po pracy zrobie pod tkacza...i wrzuce dla porownania...ogolnie to ze ameryki nie odkrylem to wiem.. ale jak napisalem wszystko trzeba robic z poziomu ps .. w camera raw oki mozna wyprowadzic zdjecie tonalnie wysostrzyc wstepnie itp.. ale wiekszosc co prezentuje tkacz to juz metoda maskowania przenikania itd...pzdr
                  2x 5D Mark III : 15mm fish, 14 2.8 II,; 24L 1.4 II ; 35 1.4 ; 85 1.2 II ; 100 2.8 Macro IS ; 135L 2.0 70-200 2.8 IS II 2x600EX ST-E3 www.fotoroko.pl

                  Komentarz

                  • Handelson
                    Uzależniony
                    • 2009
                    • 789

                    #39
                    Zamieszczone przez michal_sokolowski
                    to można zrobić BEZ warstw przenikania - bez softlight, bez screen itd.
                    Tylko pamiętaj Michale (jeśli tak mogę), że pozostaje jeszcze kwestia wychodzących przy próbach obróbki przepałów... Mi właśnie wyłazi coś takiego a próby ich usunięcia kończą się*małą masakrą

                    Komentarz

                    • michal_sokolowski
                      Pełne uzależnienie
                      • 2005
                      • 1159

                      #40
                      Zamieszczone przez dancio
                      wyslij na emial plik ktory przedstawiasz bez przerabiania to po pracy zrobie pod tkacza...i wrzuce dla porownania...ogolnie to ze ameryki nie odkrylem to wiem.. ale jak napisalem wszystko trzeba robic z poziomu ps .. w camera raw oki mozna wyprowadzic zdjecie tonalnie wysostrzyc wstepnie itp.. ale wiekszosc co prezentuje tkacz to juz metoda maskowania przenikania itd...pzdr
                      eeeeee.... kolego, nie zgadzam się.
                      90 % można zrobić w ACR - i wołać podwójnie..... SUWACZKI w ACR naprawdę
                      tutaj załatwiają większość roboty - takie moje zdanie. :-)

                      zamiast grzebać w moim nieudolnie naświetlonym RAWIE wrzuć jakieś swoje - zrobione pod Tkacza, ok ?
                      moja fotografia ślubna oraz dziecięca i kobiet na CB - zapraszam!

                      Komentarz

                      • yerzu
                        Bywalec
                        • 2007
                        • 160

                        #41
                        Michał - ok - tylko weź pod uwagę to że światło jakie panuje w otoczeniu ma wpływ na kolor skóry. Jeśli w pomieszczeniu jest światło ciepłe jak na przykładzie Krzyśka to skóra będzie miała cieplejszy WB i będzie z tym otoczeniem grała.

                        Na przykładzie wycinków - wygląda to dobrze ale patrząc globalnie na całość zdjęcia to już nie wygląda dobrze tylko żółtaczkowo. Po pierwsze musisz ustawić całość kolorów w scenie pod siebie - ciepłe kolory ciepła skóra zimne to zimna itd.

                        Handelson - tak pracuję na skalibrowanym monitorze.

                        Proszę bardzo dwa przykłady kolorów z mojej strony - zbalansowane pod całe sceny :


                        Komentarz

                        • dancio
                          Bywalec
                          • 2008
                          • 104

                          #42
                          nie koniecznie w tej kolorystyce ale przy uzyciu napewno podobnych schematow..

                          2x 5D Mark III : 15mm fish, 14 2.8 II,; 24L 1.4 II ; 35 1.4 ; 85 1.2 II ; 100 2.8 Macro IS ; 135L 2.0 70-200 2.8 IS II 2x600EX ST-E3 www.fotoroko.pl

                          Komentarz

                          • Handelson
                            Uzależniony
                            • 2009
                            • 789

                            #43
                            Zamieszczone przez yerzu
                            Na przykładzie wycinków - wygląda to dobrze ale patrząc globalnie na całość zdjęcia to już nie wygląda dobrze tylko żółtaczkowo. Po pierwsze musisz ustawić całość kolorów w scenie pod siebie - ciepłe kolory ciepła skóra zimne to zimna itd.
                            I to do mnie przemawia. Dzięki Yerzu

                            Komentarz

                            • michal_sokolowski
                              Pełne uzależnienie
                              • 2005
                              • 1159

                              #44
                              Zamieszczone przez yerzu
                              Michał - ok - tylko weź pod uwagę to że światło jakie panuje w otoczeniu ma wpływ na kolor skóry. Jeśli w pomieszczeniu jest światło ciepłe jak na przykładzie Krzyśka to skóra będzie miała cieplejszy WB i będzie z tym otoczeniem grała.

                              Na przykładzie wycinków - wygląda to dobrze ale patrząc globalnie na całość zdjęcia to już nie wygląda dobrze tylko żółtaczkowo. Po pierwsze musisz ustawić całość kolorów w scenie pod siebie - ciepłe kolory ciepła skóra zimne to zimna itd.

                              Handelson - tak pracuję na skalibrowanym monitorze.

                              Proszę bardzo dwa przykłady kolorów z mojej strony - zbalansowane pod całe sceny :
                              Yerzu, ale przecież chodziło o skórę..... pisałem że chodzi o skórę.
                              Nad moim zdjęciem można by posiedzieć jeszcze - zbalansować wszystko prócz skóry. - zdjąć tego, dodać tamtego.
                              Twój pierwszy przykład rozumiem, że jest przeznaczony do dalszej obróbki tak ?
                              No bo wszystko poza skórą jest zimne, zielone...
                              moja fotografia ślubna oraz dziecięca i kobiet na CB - zapraszam!

                              Komentarz

                              • yerzu
                                Bywalec
                                • 2007
                                • 160

                                #45
                                Michał - na zdjęciu nr 1 zieleń jest kolorem dominującym - nie ja ten kościół urządzałem - ale zielonego zafarbu nigdzie nie ma. Biel jest biała, czerń czarna, skóra w kolorze skóry, a reszta zielona ...

                                Komentarz

                                Pracuję...