X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • doovade
    Dopiero zaczyna
    • 2008
    • 38

    #1

    Kolor skóry raz jeszcze

    Witam
    jak dojść do takiego koloru skóry, wnętrza:http://blog.gubala.pl/wp-content/upl...7/kit-1011.jpg http://blog.gubala.pl/wp-content/upl...7/kit-1025.jpg ??
    Czy są to może pluginy typu gettotallyrad albo lightroom albo połączenie obu? A może coś jeszcze innego? Zdjęcie ma widoczny żółty zafarb, albo to co mi sie w nim najbardziej podoba to jednoczesna gładkość jak róznież brak czerwonego koloru skóry, który jest moim problemem
    pozdrawiam
  • jagular
    Początki nałogu
    • 2007
    • 422

    #2
    Krzywe w programie do obróbki (PS, Gimp?).
    Lightroom to nie plugin, to wywoływarka itd RAWów.

    Nawiasem mówiąc, dla mnie osobiście skóra, zwłaszcza na pierwszym zdjęciu, została obróbką zgwałcona brutalnie.
    Ale de gustibus non est disputandum
    Aparaty, obiektywy, lampy.

    Komentarz

    • maryjan84
      • 2009
      • 3

      #3
      Jaguar czy mógłbyś zdradzić jak powinny wyglądać krzywe w Ps żeby osiągnąć takie kolorki?

      Komentarz

      • sebcio80
        Pełne uzależnienie
        • 2005
        • 2655

        #4
        Zamieszczone przez maryjan84
        Jaguar czy mógłbyś zdradzić jak powinny wyglądać krzywe w Ps żeby osiągnąć takie kolorki?
        nie ma na to zadnej recepty, nie ma tez zadnych pluginow na kolor skory, ten kolor zalezy od wielu zmiennych czynnikow,

        masz jakies zdjecie z ktorym masz problem? jakies przykladowe? wstaw RAWa i zobaczysz przykladowa obrobke paru osob
        Moje wątki na forum: sport | fashion
        | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

        Komentarz

        • basala
          Uzależniony
          • 2008
          • 615

          #5
          Zamieszczone przez sebcio80
          masz jakies zdjecie z ktorym masz problem? jakies przykladowe? wstaw RAWa i zobaczysz przykladowa obrobke paru osob
          Taaa... Zrób to, a będziesz miał jeszcze większy mętlik w głowie. :-D

          Komentarz

          • maryjan84
            • 2009
            • 3

            #6
            Zaryzykuje.. Czy jest ktoś chętny do obróbki mojego rawa http://sendfile.pl/14801/_MG_0644.CR2
            tak aby kolor skóry był zbliżony do tego z pierwszego posta? Każda rada mile widziana

            Komentarz

            • MM-architekci
              Pełne uzależnienie
              • 2008
              • 2227

              #7
              w obu wypadkach duże znaczenie ma dzienne światło , bardzo duże znaczenie , plus odpowiednio naświetlona klatka , reszta jak mówili , poza tym trzeba wiedzieć który kolor ile zdjąć itp sprawy , mocno obcięta saturacja

              nie licz na to że ktoś ci to wyłoży od tak ;]
              no comment...

              Komentarz

              • szuler
                Uzależniony
                • 2007
                • 829

                #8
                moja wersja
                A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

                Komentarz

                • Dominooo
                  Bywalec
                  • 2006
                  • 199

                  #9
                  Moja propozycja:



                  Komentarz

                  • dancio
                    Bywalec
                    • 2008
                    • 104

                    #10
                    jest sposob....


                    zwykle wyliczenie matematyczne w CMYK

                    a wiec C - przedzial 3x najnizsza wartos 5x najwyzsza wartosc
                    M- magenta musi byc mniejsza zazwyczaj o 1 do 2 pkt...
                    K musi rownac sie zero ..

                    i teraz tak bawimy sie krzywymi zeby najpierw z C stworzyc nawias domkniety ktory bedzie wyznaczal nam zakres .. natomiast m>-=k...

                    to chyba najprosciej matematycznie dla przykladu europejskiego
                    2x 5D Mark III : 15mm fish, 14 2.8 II,; 24L 1.4 II ; 35 1.4 ; 85 1.2 II ; 100 2.8 Macro IS ; 135L 2.0 70-200 2.8 IS II 2x600EX ST-E3 www.fotoroko.pl

                    Komentarz

                    • doovade
                      Dopiero zaczyna
                      • 2008
                      • 38

                      #11
                      mógłbyś to wyjaśnij nieco przystępniej ??
                      jest to możliwe w jaki kolwiek sposób do zrobienia w lightroomie czy tylko PS ?

                      Komentarz

                      • tomdz
                        Uzależniony
                        • 2007
                        • 637

                        #12
                        A to moja propozycja:
                        Body, stałki, zoomik

                        Komentarz

                        • doovade
                          Dopiero zaczyna
                          • 2008
                          • 38

                          #13
                          Zamieszczone przez Dominooo
                          Moja propozycja:



                          Jak doszedłes do tych kolorów ?

                          Komentarz

                          • Mellan
                            Pełne uzależnienie
                            • 2007
                            • 1851

                            #14
                            C-F-K - forever

                            Komentarz

                            • BeatX
                              PLUS member
                              PLUS member
                              • 2007
                              • 1733

                              #15
                              Zamieszczone przez dancio
                              jest sposob....


                              zwykle wyliczenie matematyczne w CMYK

                              a wiec C - przedzial 3x najnizsza wartos 5x najwyzsza wartosc
                              M- magenta musi byc mniejsza zazwyczaj o 1 do 2 pkt...
                              K musi rownac sie zero ..

                              i teraz tak bawimy sie krzywymi zeby najpierw z C stworzyc nawias domkniety ktory bedzie wyznaczal nam zakres .. natomiast m>-=k...

                              to chyba najprosciej matematycznie dla przykladu europejskiego
                              o fuck
                              nie mow ze ty w ten sposob wyliczasz kolory na zdjeciach?
                              Moje zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/193816559@N05/

                              Komentarz

                              Pracuję...