X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Pebal
    Początki nałogu
    • 2009
    • 322

    #31
    Odp: Jak doswietlac HDR-y?

    Zamieszczone przez pawelxx
    Interesuje sie tez fotografia wnetrz i wielu jak dla mnie specow nie robi HDRow - co najwyzej reczne laczenie eskpozycji.
    DRI to w zasadzie ręcznie składany HDR.

    Zamieszczone przez pawelxx
    Jak dla mnie dla mnie HDR wnetrz to nie dobre rozwiazanie.
    Popatrz na tę galerię, może zmienisz zdanie.

    Zamieszczone przez pawelxx
    Lepiej zrobic kilke ekspozycji i poskladac to do kupy reczenie.
    DRI to dobre rozwiązanie ale nie w przypadku, gdy trzeba poskładać setkę zdjęć.

    Komentarz

    • manfred1
      Uzależniony
      • 2007
      • 842

      #32
      Odp: Jak doswietlac HDR-y?

      Zamieszczone przez pawelxx

      Jak dla mnie dla mnie HDR wnetrz to nie dobre rozwiazanie.

      Lepiej zrobic kilke ekspozycji i poskladac to do kupy reczenie.
      W przypadku tego zdjecia okna odwracaja uwage od glownego tematu - wystarczylo zrobic jeszcze jedna ekspozycje aby poprawnie naswietlic okna i calosc wygladalaby bardziej spojnie.
      Jak na moje oko 3 ekspozycje tej sceny w zupelnosci wystarczylyby aby to wszytko ladnie i spojnie poskadac.
      Łączenie zdjęć ręcznie z kilku ekspozycji przy jednym zdjęciu może i tak ale jak docelowo ma być więcej zdjęć to ja dziękuje. Sam kiedyś doświetlałem 3-4 lampami pomieszczenie i zeszło mi cały dzień na średniej wielkości dom wczasowy. Dodatkowo też w ramach nauki robiłem HDR tak na wszelki wypadek. Oddałem zdjęcia doświetlane lampami ale po odkryciu jedynie słusznego programu do obróbki HDR porównując zdjęcia z doświetleniem i bez na dziś oddałbym te zrobione w technice HDR.
      Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

      Komentarz

      • mariusz2704
        Bywalec
        • 2011
        • 141

        #33
        Odp: Jak doswietlac HDR-y?

        Mi tam się podoba zdjęcie kolegi nawet z tym oknem. A ta galeria z tymi wnętrzami wiadomo-wypas.

        Komentarz

        • MMM
          Pełne uzależnienie
          PREMIUM member
          • 2006
          • 4250

          #34
          Odp: Jak doswietlac HDR-y?

          Zamieszczone przez wagteil
          Czy mozna doswietlac zdjecia do HDR? Bede robil pomieszczenia ale nie jest tam zbyt jasno.
          W przypadku zdjęć HDR, problemem nie jest ilość światła a jego charakter. Co z tego że ustawisz na statywie długi czas naświetlania, skoro rozjaśnione miejsce będą mieć niewielki kontrast i zdjęcie wyjdzie płaskie.
          Najczęściej żadnego doświetlenia jednak robić nie trzeba, wystarczą odpowiednio naświetlone klatki gdzie każde ze źródeł światła nie jest prześwietlone.


          Ostatnio edytowany przez MMM; 4761.
          Digart

          Komentarz

          • Bernard
            Coś już napisał
            • 2011
            • 91

            #35
            Odp: Jak doswietlac HDR-y?

            Zamieszczone przez manfred1
            A to może pokażesz takie przemyślane zdjęcie np wnętrza bez doświetlania i bez hdr bardzo jestem ciekaw bo interesuję się tą tematyką.
            Poszperam w archiwach i spróbuje coś wrzucić.


            Bernard Wybierała
            pozdrawiam
            Bernard Wybierała

            Komentarz

            • mariusz2704
              Bywalec
              • 2011
              • 141

              #36
              Odp: Jak doswietlac HDR-y?

              Zamieszczone przez Pebal
              SNS stosuje fuzję prostą z mapowaniem tonów. Jedno ze zdjęć, które prezentowałem wcześniej, zostało złożone w SNS.

              http://www.sns-hdr.home.pl/images/_INT2861-3.jpg
              Czy takie zdjęcie trudno złożyć w programie do hdr ?? Ostatnio zrobiłem 7 zdjęć od -2 do +2 i złożyłem w ps6, ale wyrzuciłem bo wcale mi się nie podobało.
              Czy ktoś będzie tak miły i podpowie mi co nie co? Próbowałem zrobić hdr pierwszy raz i nie wiem czy w ps6 to ćwiczyć czy w odpowiedni program mam się zaopatrzyć.

              Komentarz

              • Pebal
                Początki nałogu
                • 2009
                • 322

                #37
                Odp: Jak doswietlac HDR-y?

                Zamieszczone przez mariusz2704
                Czy takie zdjęcie trudno złożyć w programie do hdr ??
                Podobne zdjęcie można uzyskać w programie do HDR w sposób automatyczny, po zastosowaniu predefiniowanego w programie presetu.

                Komentarz

                • mariusz2704
                  Bywalec
                  • 2011
                  • 141

                  #38
                  Odp: Jak doswietlac HDR-y?

                  A czy program machinery wystarczy ??

                  Komentarz

                  • Pebal
                    Początki nałogu
                    • 2009
                    • 322

                    #39
                    Odp: Jak doswietlac HDR-y?

                    Zamieszczone przez mariusz2704
                    A czy program machinery wystarczy ??
                    Pobierz wersję demonstracyjną i sprawdź.

                    Komentarz

                    • mariusz2704
                      Bywalec
                      • 2011
                      • 141

                      #40
                      Odp: Jak doswietlac HDR-y?

                      Ok, dzięki. Spróbuję.

                      Komentarz

                      • mariusz2704
                        Bywalec
                        • 2011
                        • 141

                        #41
                        Odp: Jak doswietlac HDR-y?

                        Zamieszczone przez Sempoo
                        Fuzję można składać polskim programem Machinery autorstwa Marka Dudy.
                        A gdzie jest w tym programie taka opcja bo Ściągnąłem sobie na próbę ten program i go jeszcze nie ogarniam???

                        Mam prośbę do kolegów... mam 7 zdjęć od -2 do +2 pomieszczenia i próbuję je poskładać, ale za ciekawe efekty mi nie wychodzą.
                        Czy mógłby mi ktoś złożyć te zdjęcia ?? Zobaczyłbym czy to wina moich zdjęć czy moich umiejętności w programie.

                        Komentarz

                        • manfred1
                          Uzależniony
                          • 2007
                          • 842

                          #42
                          Odp: Jak doswietlac HDR-y?

                          Ja mogę wstaw spakowane rawy na serwer.
                          Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

                          Komentarz

                          • mariusz2704
                            Bywalec
                            • 2011
                            • 141

                            #43
                            Odp: Jak doswietlac HDR-y?

                            Komentarz

                            • manfred1
                              Uzależniony
                              • 2007
                              • 842

                              #44
                              Odp: Jak doswietlac HDR-y?



                              Ja to zrobiłem tak.
                              Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

                              Komentarz

                              • mariusz2704
                                Bywalec
                                • 2011
                                • 141

                                #45
                                Odp: Jak doswietlac HDR-y?

                                Zamieszczone przez mariusz2704
                                Mi tak wyszło za pierwszym razem:
                                http://img545.imageshack.us/img545/6468/hdrx.jpg
                                o jakaś awaria

                                --- Kolejny post ---

                                Komentarz

                                Pracuję...