X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • AdamUsa

    #46
    Wracajac do tematu to gosc, wyraznie napisal czego uzywa:
    "Despite working digitally I try to keep my post-production to a minimum, limiting it to raw conversion, colour correction, selective sharpening, removing slight imperfections and very minor distractions
    * Lee Filters (0.3 Soft Grad, 0.6 Hard Grad)
    * Polariser

    Komentarz

    • mxw
      Pełne uzależnienie
      • 2005
      • 2315

      #47
      Zamieszczone przez francuz20
      To bardzo proste tylne koła są blokowane ręcznym hamulcem żeby wywołać poślizg a przednie się obracają szybciej niż porusza się auto bo kierowca dodaje gazu .Bardzo ważne jest to że auto ma napęd na koła przednie.Możesz to sprawdzić na własnym aucie jeśli ma napęd na przód...
      ...i nie próbować w renault R-5 - tam ręczny działa na przednie koła

      poza tym nieco inna jest technika, gdy masz napęd na tył, inna dla 4x4 (jak to subaru na fotce - to dlatego tam "stoją" wszystkie kółka), inna jak masz słaby silnik (poniżej 200KM), inna jak silniejszy...

      i do tego trzeba uważać na przeszkadzające wszelkie ABS, EBD, TCS itp. :wink:
      pozdro.,
      m.
      __________________

      Komentarz

      • Simon
        Bywalec
        • 2005
        • 162

        #48
        Zamieszczone przez Riccardo
        A nie wiesz jakiego templatu do pixelpost uzywa?
        Przeciez napisane jest wyraznie w kodzie strony ;-)
        golden retriever fotografia poznań

        Komentarz

        • Zaku
          Bywalec
          • 2005
          • 108

          #49
          hamulec

          :smile: Citroen XM też miał "ręczny" na przednie koła, dość ciekawy był efekt zaciągania. Hamulec zaciągant był nogą ;-) Kierowcy oczy wywalali po takim hamowaniu... dość nietypowe .
          40D,12-24, 18-55, 50 f/1,8; 24-105 f/4 IS, 70-200 f/4, 430EX

          Komentarz

          • Riccardo
            Uzależniony
            • 2005
            • 691

            #50
            Zamieszczone przez Simon
            Przeciez napisane jest wyraznie w kodzie strony ;-)
            A mozesz mnie oswiecic?
            Pozdrawiam
            Riccardo
            --
            Fuji & Ricoh

            Komentarz

            • chuckyy
              Początki nałogu
              • 2005
              • 482

              #51
              Zamieszczone przez francuz20
              To bardzo proste tylne koła są blokowane ręcznym hamulcem żeby wywołać poślizg a przednie się obracają szybciej niż porusza się auto bo kierowca dodaje gazu .Bardzo ważne jest to że auto ma napęd na koła przednie.Możesz to sprawdzić na własnym aucie jeśli ma napęd na przód .Kiedyś się tak bawiłem na oblodzonym parkingu , niezła zabawa i szkoła bezpiecznej jazdy , szczególnie w tegorocznej zimie . Polecam to wszystkim do wypróbowania.
              To jest oczywiste, ale nadal wydaje mi się, że droga jest prosta - nie widać zakrętu przed ani za... :P A po co poślizg na prostej drodze?
              | Canon 16-35 2.8 | Canon 24-70 2.8 | Canon 70-200 4 | Canon 85 1.8 USM | Speedlite 580 ex | Omnibounce STOFEN | LumiQuest Soft Screen | transcend 8 GB | kingstone 1 GB ELITE PRO & 2 GB ULTIMATE | Marumi DHG CPL 67, 77, 82 mm | statyw Velbon Sherpa 750R | Lowepro Staelth Reporter 200 AW | Śjakaś inna Lowepro | Military PRO LIMA :] Sporo planów na przyszłość... m.in. 135 L

              Komentarz

              • Costus
                Bywalec
                • 2005
                • 145

                #52
                Zamieszczone przez AdamUsa
                Wracajac do tematu to gosc, wyraznie napisal czego uzywa:
                "Despite working digitally I try to keep my post-production to a minimum, limiting it to raw conversion, colour correction, selective sharpening, removing slight imperfections and very minor distractions
                * Lee Filters (0.3 Soft Grad, 0.6 Hard Grad)
                * Polariser
                Tylko nie bardzo to rozumiem jaki jest sens używania filtrów Lee do kita. System tej jest wielokrotnie droższy od popularnego Cokina. Sam pojedyńszy filtr to wydatek rzędu 500 zł. Uchwyt to kolejne 500zł itd. Myślę że przyzwoity działajacy system z 2 filtrami to 2000 zł
                ...kto w sercu nosi zieloną gałązkę, może być pewny,
                że wcześniej czy później siądzie na niej ptak śpiewający...

                Komentarz

                • koks84

                  #53
                  to zdjecie jest robione obiektywem 50/1.8 i nie ruszane w ogole wyszlo lepiej niz cukierki ktore rozdaje Kodak. czasem wystarczy piekna pogoda. i mamy

                  1/200 f2.5 iso100
                  moze nie jest najlepiej wykonane....wiec prosze o wyrozumialosc
                  Ostatnio edytowany przez Gość; 2096.

                  Komentarz

                  • Robson01
                    Pełne uzależnienie
                    • 2005
                    • 1574

                    #54
                    Wybacz, ale kompozycyjnie to nie najlepiej Ci to wyszło. Najbardziej przeszkadza mi dziwnie przycięty dół.
                    Jestem wyrozumiały :wink:
                    Canon
                    Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

                    Komentarz

                    Pracuję...