X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • barman_pl
    Początki nałogu
    • 2008
    • 285

    #136
    heheeh...
    amer...

    Komentarz

    • lucasik
      • 2011
      • 6

      #137
      ...dzień dobry Panom (bo Pań nie dostrzegłem w tym wątku niestety)

      Zaprzyjaźniony ksiądz polecił mnie rodzicom w parafii jako fotografa na komunię majową. Pytanie do zawodowców (poprzednie posty jednoznacznie mnie nie przekonały):

      1. czy zestaw 7D+tamron18-280+metz44af1 - wystarczy? czy w cos sie jeszcze ubogacic przed?
      2. czy przyjmować zlecenie od całej grupy (około 40 osób) na całość (portrety plus grupowe), czy też*lepiej indywidualnie, z chętnymi na więcej (wtedy też portrety i grupowe, ale chętni np. studio lub plener wspólnie z familiami)?
      3. czy przekazać foty na dvd, czy albumy z wydrukami i do tego np. plakat a3 z grupwego lub indywidualnego na folli drukniety, naklejony na pcv i pociągnięty laminatem...?
      4. co prostsze i stosowane - brać zaliczkę, przyjąć kasę z góry czy z dołu, z jedną osobą, która od wszystkich, czy od wszystkich po kolei...

      Z góry dziękuję za odpowiedzi

      luc

      ps lada chwilę uzupełnię (czytaj: stworzę) galerię moich dotychczasowych dokonań czysto hobbystycznych, co by PT Rozmówcy wiedzieli kto zacz i czy czas warto poświęcać
      ---
      7D + Tamron 18-270 + Metz 44 AF-1
      MacBook Pro 17", Aperture & Adobe

      Komentarz

      • arturs
        Pełne uzależnienie
        • 2006
        • 4196

        #138
        jaki kościół? jak jasny i przestronny to dasz radę, jak ciemny to może być ciężko..
        5DmkI, C85f1.2|580 EXII|

        Komentarz

        • lucasik
          • 2011
          • 6

          #139
          Zamieszczone przez arturs
          jaki kościół? jak jasny i przestronny to dasz radę, jak ciemny to może być ciężko..
          Dziękuję

          Kościół chcę sprawdzić w najbliższą niedzielę, na normalnej mszy - zakładam jednak, że w maju będzie jaśniej. Gdyby nie było wystarczająco jasno - jaki obiektyw posiąść najlepiej? Biorąc po d uwagę, że niekoniecznie stać mnie w tej chwili na najdroższy...

          Z góry dzięki
          ---
          7D + Tamron 18-270 + Metz 44 AF-1
          MacBook Pro 17", Aperture & Adobe

          Komentarz

          • naras
            Bywalec
            • 2010
            • 101

            #140
            Ale portrety chyba nie będą robione w kościele ? Więc myślę, że najprostszy 50 1.8 wystarczy... Nie wiem czy jest sens tutaj przepłacać, skoro potencjalny rodzic nie zauważy różnicy pomiędzy 1.8 i 1.4

            Komentarz

            • lucasik
              • 2011
              • 6

              #141
              Zamieszczone przez naras
              Ale portrety chyba nie będą robione w kościele ? Więc myślę, że najprostszy 50 1.8 wystarczy... Nie wiem czy jest sens tutaj przepłacać, skoro potencjalny rodzic nie zauważy różnicy pomiędzy 1.8 i 1.4
              ...to może wystarczy kitowy z 450-tki 18-55? akurat mam możliwość wziąć za niewielką kwotę...
              ---
              7D + Tamron 18-270 + Metz 44 AF-1
              MacBook Pro 17", Aperture & Adobe

              Komentarz

              • micles
                Zablokowany
                • 2006
                • 4359

                #142
                A może pinhole'owe pudełko po zapałkach? Panowie, nie przesadzajmy - Komunia też ważna, podobnie jak ślub.

                Komentarz

                • lucasik
                  • 2011
                  • 6

                  #143
                  Zamieszczone przez micles
                  A może pinhole'owe pudełko po zapałkach? Panowie, nie przesadzajmy - Komunia też ważna, podobnie jak ślub.
                  Pewnie, że ważna - stąd moje pytanie poprzednie - jaki obiektyw radzicie z doświadczenia... Co Twoim zdaniem będzie najlepszym (cena/jakość) rozwiązaniem? Z góry dziękuję za pomoc
                  ---
                  7D + Tamron 18-270 + Metz 44 AF-1
                  MacBook Pro 17", Aperture & Adobe

                  Komentarz

                  • micles
                    Zablokowany
                    • 2006
                    • 4359

                    #144
                    To co do ślubów.

                    Budżetowo, tylko do cropa : Tokina 11-16 + Canon 17-55 + przynajmniej 55-250 (a najlepiej coś z 2.8 i jaśniej)/albo 85 1.8 / 135 2.0L

                    Budżetowo, stałkowo, z możliwością przesiadki na FF : Samyang 14, 28 1.8, 50 1.4, 85 1.8

                    Pro zoomy 2.8 : 16-35 + 24-70 + 70-200 2.8

                    Pro stałki : 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 200 2.8L - wykreślić 2-3 niepotrzebne

                    Sigmami się nie zajmowałem, ale jest też dobra trójca 30 1.4, 50 1.4, 85 1.4...

                    Komentarz

                    • lucasik
                      • 2011
                      • 6

                      #145
                      Zamieszczone przez micles
                      To co do ślubów.

                      Budżetowo, tylko do cropa : Tokina 11-16 + Canon 17-55 + przynajmniej 55-250 (a najlepiej coś z 2.8 i jaśniej)/albo 85 1.8 / 135 2.0L
                      Uprzejmie dziękuję choć na dziś - poza zasięgiem - wpisane na listę celów
                      ---
                      7D + Tamron 18-270 + Metz 44 AF-1
                      MacBook Pro 17", Aperture & Adobe

                      Komentarz

                      • arturs
                        Pełne uzależnienie
                        • 2006
                        • 4196

                        #146
                        szkło a w zasadzie ogniskowa to kwestia podejścia księdza i rodziców oraz rozmiaru kościoła - byłem na komuniach gdzie rodzice i reszta rodziny nie miała wstępu w pobliże dzieci - odgrodzone sznurami, pilnujące zakonnice itp. i do tego spory kościół - tam bez problemu można było z 85ką śmigać.. a byłem też na takich gdzie tabun ludzi prawie wchodził na klęczniki, do tego oczywiście z 5 kamerzystów, każdy błyska kompaktami itp. - i wtedy 16mm to może być nie za szeroko, nie mówiąc już o paskudnym tle jakie taka zgraja może utworzyć.. więc ciężko powiedzieć jednoznacznie.. ale myślę że minimum to 50/1.8 ale szczerze to do cropa bym kupił coś w granicach 35mm.. (najlepiej 1.4 ale i 2.0 też się nada)..
                        samjangi odpuść bo to manuale, sigmy z wyjątkiem 35ki też
                        Ostatnio edytowany przez arturs; 4076.
                        5DmkI, C85f1.2|580 EXII|

                        Komentarz

                        • lucasik
                          • 2011
                          • 6

                          #147
                          Zamieszczone przez arturs
                          szkło a w zasadzie ogniskowa to kwestia podejścia księdza i rodziców oraz rozmiaru kościoła - byłem na komuniach gdzie rodzice i reszta rodziny nie miała wstępu w pobliże dzieci - odgrodzone sznurami, pilnujące zakonnice itp. i do tego spory kościół - tam bez problemu można było z 85ką śmigać.. a byłem też na takich gdzie tabun ludzi prawie wchodził na klęczniki, do tego oczywiście z 5 kamerzystów, każdy błyska kompaktami itp. - i wtedy 16mm to może być nie za szeroko, nie mówiąc już o paskudnym tle jakie taka zgraja może utworzyć.. więc ciężko powiedzieć jednoznacznie.. ale myślę że minimum to 50/1.8 ale szczerze to do cropa bym kupił coś w granicach 35mm.. (najlepiej 1.4 ale i 2.0 też się nada)..
                          samjangi odpuść bo to manuale, sigmy z wyjątkiem 35ki też
                          Podziekował bardzo serdecznie konkret
                          ---
                          7D + Tamron 18-270 + Metz 44 AF-1
                          MacBook Pro 17", Aperture & Adobe

                          Komentarz

                          Pracuję...