heheeh...
X
-
-
...dzień dobry Panom (bo Pań nie dostrzegłem w tym wątku niestety)
Zaprzyjaźniony ksiądz polecił mnie rodzicom w parafii jako fotografa na komunię majową. Pytanie do zawodowców (poprzednie posty jednoznacznie mnie nie przekonały):
1. czy zestaw 7D+tamron18-280+metz44af1 - wystarczy? czy w cos sie jeszcze ubogacic przed?
2. czy przyjmować zlecenie od całej grupy (około 40 osób) na całość (portrety plus grupowe), czy też*lepiej indywidualnie, z chętnymi na więcej (wtedy też portrety i grupowe, ale chętni np. studio lub plener wspólnie z familiami)?
3. czy przekazać foty na dvd, czy albumy z wydrukami i do tego np. plakat a3 z grupwego lub indywidualnego na folli drukniety, naklejony na pcv i pociągnięty laminatem...?
4. co prostsze i stosowane - brać zaliczkę, przyjąć kasę z góry czy z dołu, z jedną osobą, która od wszystkich, czy od wszystkich po kolei...
Z góry dziękuję za odpowiedzi
luc
ps lada chwilę uzupełnię (czytaj: stworzę) galerię moich dotychczasowych dokonań czysto hobbystycznych, co by PT Rozmówcy wiedzieli kto zacz i czy czas warto poświęcać
---
7D + Tamron 18-270 + Metz 44 AF-1
MacBook Pro 17", Aperture & Adobe
Komentarz
-
jaki kościół? jak jasny i przestronny to dasz radę, jak ciemny to może być ciężko..5DmkI, C85f1.2|580 EXII|Komentarz
-
Dziękuję
Kościół chcę sprawdzić w najbliższą niedzielę, na normalnej mszy - zakładam jednak, że w maju będzie jaśniej. Gdyby nie było wystarczająco jasno - jaki obiektyw posiąść najlepiej? Biorąc po d uwagę, że niekoniecznie stać mnie w tej chwili na najdroższy...
Z góry dzięki
---
7D + Tamron 18-270 + Metz 44 AF-1
MacBook Pro 17", Aperture & Adobe
Komentarz
-
Ale portrety chyba nie będą robione w kościele ? Więc myślę, że najprostszy 50 1.8 wystarczy... Nie wiem czy jest sens tutaj przepłacać, skoro potencjalny rodzic nie zauważy różnicy pomiędzy 1.8 i 1.4
Komentarz
-
...to może wystarczy kitowy z 450-tki 18-55? akurat mam możliwość wziąć za niewielką kwotę...
---
7D + Tamron 18-270 + Metz 44 AF-1
MacBook Pro 17", Aperture & Adobe
Komentarz
-
A może pinhole'owe pudełko po zapałkach? Panowie, nie przesadzajmy - Komunia też ważna, podobnie jak ślub.Komentarz
-
Pewnie, że ważna - stąd moje pytanie poprzednie - jaki obiektyw radzicie z doświadczenia... Co Twoim zdaniem będzie najlepszym (cena/jakość) rozwiązaniem? Z góry dziękuję za pomoc
---
7D + Tamron 18-270 + Metz 44 AF-1
MacBook Pro 17", Aperture & Adobe
Komentarz
-
To co do ślubów.
Budżetowo, tylko do cropa : Tokina 11-16 + Canon 17-55 + przynajmniej 55-250 (a najlepiej coś z 2.8 i jaśniej)/albo 85 1.8 / 135 2.0L
Budżetowo, stałkowo, z możliwością przesiadki na FF : Samyang 14, 28 1.8, 50 1.4, 85 1.8
Pro zoomy 2.8 : 16-35 + 24-70 + 70-200 2.8
Pro stałki : 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 200 2.8L - wykreślić 2-3 niepotrzebne
Sigmami się nie zajmowałem, ale jest też dobra trójca 30 1.4, 50 1.4, 85 1.4...Komentarz
-
---
7D + Tamron 18-270 + Metz 44 AF-1
MacBook Pro 17", Aperture & Adobe
Komentarz
-
szkło a w zasadzie ogniskowa to kwestia podejścia księdza i rodziców oraz rozmiaru kościoła - byłem na komuniach gdzie rodzice i reszta rodziny nie miała wstępu w pobliże dzieci - odgrodzone sznurami, pilnujące zakonnice itp. i do tego spory kościół - tam bez problemu można było z 85ką śmigać.. a byłem też na takich gdzie tabun ludzi prawie wchodził na klęczniki, do tego oczywiście z 5 kamerzystów, każdy błyska kompaktami itp. - i wtedy 16mm to może być nie za szeroko, nie mówiąc już o paskudnym tle jakie taka zgraja może utworzyć.. więc ciężko powiedzieć jednoznacznie.. ale myślę że minimum to 50/1.8 ale szczerze to do cropa bym kupił coś w granicach 35mm.. (najlepiej 1.4 ale i 2.0 też się nada)..
samjangi odpuść bo to manuale, sigmy z wyjątkiem 35ki teżOstatnio edytowany przez arturs; 4076.5DmkI, C85f1.2|580 EXII|Komentarz
-
Podziekował bardzo serdecznieszkło a w zasadzie ogniskowa to kwestia podejścia księdza i rodziców oraz rozmiaru kościoła - byłem na komuniach gdzie rodzice i reszta rodziny nie miała wstępu w pobliże dzieci - odgrodzone sznurami, pilnujące zakonnice itp. i do tego spory kościół - tam bez problemu można było z 85ką śmigać.. a byłem też na takich gdzie tabun ludzi prawie wchodził na klęczniki, do tego oczywiście z 5 kamerzystów, każdy błyska kompaktami itp. - i wtedy 16mm to może być nie za szeroko, nie mówiąc już o paskudnym tle jakie taka zgraja może utworzyć.. więc ciężko powiedzieć jednoznacznie.. ale myślę że minimum to 50/1.8 ale szczerze to do cropa bym kupił coś w granicach 35mm.. (najlepiej 1.4 ale i 2.0 też się nada)..
samjangi odpuść bo to manuale, sigmy z wyjątkiem 35ki też
konkret
---
7D + Tamron 18-270 + Metz 44 AF-1
MacBook Pro 17", Aperture & Adobe
Komentarz
Komentarz