X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • FlatEric
    Uzależniony
    • 2007
    • 572

    #61
    Co do wyswietlania ISO, to tez jest prawidlowe dla tego modelu, ze pokazuje te wartosc tylko po wywolaniu funkcji zmiany.
    A nie pokazuje też na chwilę czułości przy zakładaniu filmu do aparatu, po zamknięciu tylnej ścianki?

    Pzdr

    Grzesiu
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

    Komentarz

    • bakulik
      Uzależniony
      • 2005
      • 767

      #62
      Zamieszczone przez Voyager70
      Witam,
      Właśnie odebrałem kupiony na Allegro aparat EOS 30. Wg Sprzedającego 100% sprawny. Zadziwia mnie jedna rzecz - po załadowaniu filmu nie przewija się on cały z kasety na szpulę w aparacie, tylko kawałek i wyświetla się 1 klatka. Robiąc zdjęcia odczyt licznika rośnie. W dużo starszym 500N film po załadowaniu przesuwa się cały, do 36 lub 24 klatki i w miarę robienia zdjęć licznik maleje.
      EOS 500N (i inne amatorskie) ma zabezpieczenie przed, nazwijmy to, nieświadomym użytkownikiem. Wyciąga cały film na starcie, a potem chowa do kasetki naświetlone klatki. Gdyby ktoś otworzył tylną ściankę przypadkiem, to zaświetli pusty film, a nie zrobione zdjęcia.

      EOS 30 jest bardziej pro, czyli w domyśle dla świadomego fotografa. Możesz go np. w ciemni otworzyć, obciąć zaświetlony film i wywołać, a resztę masz w kasetce do dalszego fotografowania. Czasem się to przydaje (przydawało), np. do zmiany rodzaju filmu w trakcie sesji, gdy ktoś miał tylko jeden korpus. Były takie worki - ciemnie, które można było zabrać w teren.
      Pozdrawiam
      Łukasz Bakuła
      „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

      Komentarz

      • Matezzzz

        #63
        Witajcie

        Pozwolę sobie dopiąć się do tematu, a mianowicie stałem się posiadaczem analoga Eos 30 i mam problem z doborem obiektywu. Początkowo amatorsko chcę pocwiczyć na nim i chciałem się zapytać czy standardowy obiektyw do cyfry 18-55 canona podepnę do analoga??.
        chodzi mi o ten model:

        Komentarz

        • aligator16
          Początki nałogu
          • 2008
          • 457

          #64


          Czyli ogólnie - nie A jeżeli nawet podłączysz to będziesz miał straszną winietę.

          Komentarz

          • mir31

            #65
            Od dwóch dni jestem posiadaczem 30 i muszę powiedzieć że ten cały "eye control" to całkiem fajna sprawa, nie ma żadnego problemu z jego obsługą.

            Komentarz

            • Merde
              Grzeczny i układny podpis
              • 2008
              • 7756

              #66
              Zamieszczone przez mir31
              Od dwóch dni jestem posiadaczem 30 i muszę powiedzieć że ten cały "eye control" to całkiem fajna sprawa, nie ma żadnego problemu z jego obsługą.
              Fajna sprawa to jest dopiero przy 45 polach AF... ;-)
              I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

              Komentarz

              • sluks86
                Dopiero zaczyna
                • 2008
                • 29

                #67
                kit będzie działał jeżeli go trochę obetniesz:] ale będzie pokazywał dopiero od 24mm szerzej masz kółeczko


                eos30d-kiev60+ 50/1,8 + 18-55is + 580exII + YongNuo YN460II +wiadro filmów

                Komentarz

                • moregun
                  Początki nałogu
                  • 2006
                  • 351

                  #68
                  przewijanie filmu to świetna sprawa w 30 - kiedy w trakcie imprezy człowiek potrzebowal zmienic film o wyższej czułości na której juz były zrobione klatki - na kasetce zawsze markerem mialem zapisane ile klatek zrobione w tej kliszy i tylko kliknięć robilem - nie pamietam zeby kiedykolwiek miał z tym problemy

                  aj kontrol - jak się wg instrukcji go ustawi to działa świetnie - szkoda że w cyfrach tego niema - przydałoby sie bardzo

                  Komentarz

                  Pracuję...