X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kmeg
    Pełne uzależnienie
    • 2009
    • 1533

    #106
    Odp: Adapter EOS - EOS M

    Zamieszczone przez jan pawlak
    Chcesz się założyć, że Canon uruchomi APS-C EOS-R7 w 2021 roku i powoli zabije system EOS-M?

    There are some wild rumors about a possible EOS-R7 APS-C camera coming in 2021. Without having any knowledge yet if this is really going to happen I have near zero doubts that this will eventually happen. The reason is quite simple. In this shrinking market it makes absolute ZERO sense for Canon to continue the…



    jp
    Dzięki,że do konkretnego wątku wpakowaleś plotkarski spam...

    ps. Wracając do meritum wątku wybrałem jednak oryginalny adapter - cena 150 zł (i od ręki) mnie jednak przekonała
    Ostatnio edytowany przez kmeg; 27712.
    Galeria na CB
    http://500px.com/piotrtracz

    Komentarz

    • jan pawlak
      Pełne uzależnienie
      • 2012
      • 4283

      #107
      Odp: Adapter EOS - EOS M

      Zamieszczone przez kmeg
      Dzięki,że do konkretnego wątku wpakowaleś plotkarski spam...

      ps. Wracając do meritum wątku wybrałem jednak oryginalny adapter - cena 150 zł (i od ręki) mnie jednak przekonała
      masz rację, nie powinien tu się znaleźć, przepraszam

      jp
      puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
      Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
      http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
      public.fotki.com/janusz-pawlak/

      Komentarz

      • Kolekcjoner
        Obertroll
        • 2006
        • 18766

        #108
        Odp: Adapter EOS - EOS M

        Zamieszczone przez jan pawlak
        Chcesz się założyć, że Canon uruchomi APS-C EOS-R7 w 2021 roku i powoli zabije system EOS-M?

        There are some wild rumors about a possible EOS-R7 APS-C camera coming in 2021. Without having any knowledge yet if this is really going to happen I have near zero doubts that this will eventually happen. The reason is quite simple. In this shrinking market it makes absolute ZERO sense for Canon to continue the…



        jp
        Tak, dlatego powinien jak najszybciej sprzedać ten szajs Canona i kupić wreszcie jedynie słuszny system, jedynie słusznego producenta i nie bawić się w jakieś pierścienie .
        "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
        Kapitan Wagner

        Komentarz

        • zdebik
          Pełne uzależnienie
          • 2013
          • 4065

          #109
          Odp: Adapter EOS - EOS M

          Zamieszczone przez Kolekcjoner
          Tak, dlatego powinien jak najszybciej sprzedać ten szajs Canona i kupić wreszcie jedynie słuszny system, jedynie słusznego producenta i nie bawić się w jakieś pierścienie .
          Ale wywoływac starym czy nowym softem? Z dlubaniem czy na domyślnych?
          https://500px.com/Rafal_S

          Komentarz

          • r_m
            Pełne uzależnienie
            • 2009
            • 2418

            #110
            Odp: Adapter EOS - EOS M

            Zamieszczone przez zdebik
            Ale wywoływac starym czy nowym softem? Z dlubaniem czy na domyślnych?
            Najważniejsze, żeby uzyskać największą możliwą ostrość zdjęć (niezależnie jak to będzie wyglądać)

            Komentarz

            • Yablon
              Coś już napisał
              • 2004
              • 73

              #111
              Odp: Adapter EOS - EOS M

              Zamieszczone przez kmeg
              ps. Wracając do meritum wątku wybrałem jednak oryginalny adapter - cena 150 zł (i od ręki) mnie jednak przekonała
              Słusznie. W tej cenie oryginał, to bym na zamiennik raczej nie spojrzał. 150 zł oryginał Canona sam bym dał, nawet chyba teraz, żeby mieć dla porównania

              Moim planem było tanio i bezboleśnie wejść w jakiś system bezlusterkowców. Myślałem o Sony, ale ceny przejściówki pod obiektywy Canona mnie przeraziły. Mam lustrzankę i kilka szkieł Canona, więc seria M wydała mi się sympatyczna. No i powoli w nią "wchodzę".
              Ostatnio edytowany przez Yablon; 671.

              Komentarz

              • Atai
                • 2020
                • 2

                #112
                Odp: Adapter EOS - EOS M

                Pacjent: EOS M6 mkII; adapter oryginalny canona eos eos-m; YN 85mm 1.8
                Przy włączeniu pojawia się komunikat uniemożliwiający robienie zdjeć "Push and hold the lens switch in ^ direction and then rotate the lens to enable shooting". Ostrzenie odbywa się prawidłowo mimo komunikatu. Z obiektywem canona 18-55mm działa bez zarzutu.
                Obiektyw w pozycji AF, update firmware do 1.1.0.; czyszczenie styków, włączenie opcji ' shoot w/o lens'.... Skończyły mi się pomysły, jak można sprawić, żeby to działało. Macie może jakieś rady, co jeszcze mogę sprawdzić? A może sami używaliście takiej konfiguracji i z góry skazana jest na porażkę? Każde info w cenie!
                Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa: 118963986_307873747135627_5881549010035698080_n.jpg
Wyświetleń: 1
Rozmiar: 368,8 KB
ID: 2084668

                Komentarz

                • marfot
                  Pełne uzależnienie
                  • 2007
                  • 4568

                  #113
                  Odp: Adapter EOS - EOS M

                  Zamieszczone przez Atai
                  Pacjent: EOS M6 mkII; adapter oryginalny canona eos eos-m; YN 85mm 1.8
                  Przy włączeniu pojawia się komunikat uniemożliwiający robienie zdjeć "Push and hold the lens switch in ^ direction and then rotate the lens to enable shooting". Ostrzenie odbywa się prawidłowo mimo komunikatu. Z obiektywem canona 18-55mm działa bez zarzutu.
                  Obiektyw w pozycji AF, update firmware do 1.1.0.; czyszczenie styków, włączenie opcji ' shoot w/o lens'.... Skończyły mi się pomysły, jak można sprawić, żeby to działało. Macie może jakieś rady, co jeszcze mogę sprawdzić? A może sami używaliście takiej konfiguracji i z góry skazana jest na porażkę? Każde info w cenie!
                  [ATTACH=CONFIG]5012[/ATTACH]
                  W recenzji:

                  jest jakiś trop odnośnie problemów.

                  Chciałbym zwrócić uwagę na takie zapisy:
                  "FROM October 2018 a new subversion is released that is cured of focus problems in Live View with some Canon cameras, as well as improved performance with adapters Canon EF-EOS M. "
                  A odnośnie nowszej wersji:
                  "It is known for certain that the lens has no problems with the adapter Canon mount adapter EF-EOS M"

                  Może masz starszą wersję tego obiektywu?
                  https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
                  EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, RF 70-200/4L, RF100-500L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

                  Komentarz

                  • Atai
                    • 2020
                    • 2

                    #114
                    Odp: Adapter EOS - EOS M

                    Dzięki za link!

                    Zamieszczone przez marfot
                    Może masz starszą wersję tego obiektywu?
                    Z tego, co rozumiem:
                    "YONGNUO YN85mm F1.8 (model YN85mm F1.8) for Canon EOS cameras was announced in February 2017 of the year. FROM October 2018 a new subversion is released that is cured of focus problems in Live View with some Canon cameras, as well as improved performance with adapters Canon EF-EOS M. (...) Lenses are found in different boxes: white and black and gold."

                    to nowa wersja przychodzi w opakowaniu czarno złotym (takie dostałam). Kupowałam z polskiego sklepu pod koniec 2019, więc zakładam, że mam nową wersję tego obiektywu. Szkoda, że producent w żaden sposób nie wyróżnił nowej wersji wizualnie

                    Czyli w teorii powinno działać, a nie działa.

                    Komentarz

                    • Piotro
                      • 2020
                      • 5

                      #115
                      Odp: Adapter EOS - EOS M

                      Zamieszczone przez kmeg
                      Dzięki,że do konkretnego wątku wpakowaleś plotkarski spam...

                      ps. Wracając do meritum wątku wybrałem jednak oryginalny adapter - cena 150 zł (i od ręki) mnie jednak przekonała
                      Aktualnie też rozglądam się za adapterem i zastanawiam się gdzie znalazłeś oryginalny za 150pln bo teraz wszędzie widzę za ponad 500. Chyba że tak podnieśli cenę przez kilka miesiecy :/

                      Komentarz

                      • canon5dClassic
                        Zablokowany
                        • 2020
                        • 54

                        #116
                        Odp: Adapter EOS - EOS M

                        zamiennik Viltrox z aliexpress kosztuje 250zł(tańsza wersja bez szkła), ta ze szkłem kosztuje ponad 400zł
                        Oryginały zawsze były po 550zł
                        Jak nie mam racji to dajcie linka
                        Są też takie co nie przenoszą ostrości ale po co to komu

                        Komentarz

                        • kmeg
                          Pełne uzależnienie
                          • 2009
                          • 1533

                          #117
                          Odp: Adapter EOS - EOS M

                          Zamieszczone przez Piotro
                          Aktualnie też rozglądam się za adapterem i zastanawiam się gdzie znalazłeś oryginalny za 150pln bo teraz wszędzie widzę za ponad 500. Chyba że tak podnieśli cenę przez kilka miesiecy :/
                          Cashback + bony z MM za zakup M50. Wtedy też kosztował delikatnie poniżej 500zl. Inaczej nowego w tej cenie się nie da. Możesz szukać używek bo trafiają się w cenie 200-250 w zasadzie nieużywane... Ja osobiście zamiennika nie chciałem i gdyby nie promo to szukałabym używek.
                          Galeria na CB
                          http://500px.com/piotrtracz

                          Komentarz

                          • wkotl
                            • 2011
                            • 10

                            #118
                            Odp: Re: Adapter EOS - EOS M

                            Cześć,

                            Kupiłem niedawno adapter Viltroxa na Aliexpress za ~110 zł.

                            Wszystkie funkcje działają idealnie (stabilizacja, przesłona, autofocus), oba mocowania trzymają szczelnie, nic się nie kolebie, odblasków nadmiernych nie zauważyłem, ale... niestety adapter nie ma precyzyjnie dopasowanej długości i przez to zmienia płaszczynę ostrości!

                            To przeszkadza mi przede wszystkim przy podłączaniu szerokiego kąta 10-22mm, na którego używanie na mojej M-ce najbardziej liczyłem: skala ostrości się zmienia, bo nieskończoność wypada teraz bardziej w okolicy 1m (inaczej niż przy podpinaniu pod Canona 60d) i wszystko jest nieznacznie przesunięte w kierunku bliższych odległości, więc korzystanie ze skali odległości na obiektywie przestaje mieć sens. To pół biedy, bo mogę ostrzyć manualnie przez AF peaking, ale to niedopasowanie adapteru ma jeszcze jeden niemiły efekt: rogi i krawędzie kadru stają się bardzo nieostre.

                            Zauważyłem, że nie tylko ja mam z tym problem:
                            Since a few people asked this is a short how-to on how I tune my adapters. As you will notice I am far from a perfectionist but so far my method has worked well for me and I think it could solve issues for some of you as well. Correcting Infinity Focus The Issue Most … Continue reading Tuning adapters for infinity focus and reflections – How To →

                            Wychodzi na to, że wiele z tych adapterów raczej robi się nieznacznie krótszych, niż powinno, ponieważ gdyby wyszedł za długi, to w ogóle nie można by było uzyskać ostrości w nieskończoności...

                            Ciekawi mnie, czy ktoś z Wam miał podobne problemy i czy oryginalny adapter Canon jest od tego wolny?
                            Możliwe też, że te Viltroxy są OK, a ja trafiłem po prostu na gorszy egzemplarz...

                            Pozdrowienia
                            Wojtek

                            P.S. Niektórzy piszą, że "adapter ma w środku tylko powietrze, więc jak może pogorszyć jakość optyki?". Widać, że niestety może... przesunięcie obiektywu o mniej niż milimetr w stosunku do matrycy może zupełnie zmieniać nastawę ostrości, więc nawet tak proste elementy jak adapter muszą być wykonane z odpowiednią precyzją.
                            Ostatnio edytowany przez wkotl; 38725.

                            Komentarz

                            • Kolekcjoner
                              Obertroll
                              • 2006
                              • 18766

                              #119
                              Odp: Re: Adapter EOS - EOS M

                              Zamieszczone przez wkotl
                              Ciekawi mnie, czy ktoś z Wam miał podobne problemy i czy oryginalny adapter Canon jest od tego wolny?
                              Oczywiście że tak....
                              "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                              Kapitan Wagner

                              Komentarz

                              • takpoprostu
                                Początki nałogu
                                • 2009
                                • 394

                                #120
                                Odp: Adapter EOS - EOS M

                                Hej, ja też mam pytanie:

                                Dwa lata temu kupiłem Viltroxa gdy kupiłem M6. No i... niedawno rozpakowałem w końcu adapter Odblasków nie widzę, ale drażni mnie jedno, gdy podepnę cięższy obiektyw mam dość duże luzy pomiędzy body a adapterem. Przy mniejszych szkłach typu 50 1,8 itd tego tak nie czuć. Ale zapnę 35 1,4 i już robi się kicha. Czy inne chińskie zamienniki, Meike, czy ten słynny Commlite (czy jak to się piszę), są pozbawione tych luzów ?
                                *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

                                Komentarz

                                Pracuję...