Używam Selphy CP400 i papieru KP108IP. Jakosc jak z labu (fakt ze maly format) . Jestesly bardzo zadowoleni. Jak chesz zrobic cos szybo - 1wsza klasa. Druk nie jeszt szybki (kazdy kolor po kolei jest nakldany). Trwalosc zdjecia tez OK. po roku czasu wygladaja jak nowe
X
-
-
70D, C. EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM, C. EF 50mm f/1,8 STM, C. 100mm 2.8L Macro IS USM, C. EF 70-200mm f/4 L IS USM, C. Speedlite 430EX II, Velbon sherpa 600R, Marumi Super DHGKomentarz
-
Porozumiałem się z Dutym, przysłał mi pliki do wydrukowania zawierające wiele różnokolorowych pól, wydrukowałem je zgodnie ze wskazówkami i przesłałem do niego. Wkrótce otrzymałem odpowiedni profil, którego odtąd używam przy drukowaniu zdjęć.
Do kalibracji drukarki używa się spektrofotometru, który jest drogi, nie opłacało mi się go kupować do Selphy, w której wystarczy raz zrobić profil, bo materiały eksploatacyjne i tak są Canona.
Szczegóły kalibracji tłumaczył już Duty i Janusz Body na forum
Komentarz
-
A czy sa jakies drukarki termosublimacyjne, ktore drukuja np. w formacie 15x21? Bo 10x15 troche male...Komentarz
-
Używam "510" i KP-108IP od blisko roku, ceny śledziłem jeszcze parę miesięcy przed zakupem i muszę Cię zmartwić.
Ceny drukarek są na, jak się wydaje, najniższym możliwym poziomie, niżej już nie chcą spadać, ale to nie jest najważniejsze.
Najgorsze jest to, że zestawy papier+taśma praktycznie ani drgnęły w tym okresie, tzn. KP-108IP (bo tylko te zestawy kupuję) kupowane prawie rok temu po 110-115 zł, dzisiaj są na Allegro po 107-110 zł i obawiam się, że nie przebiją się przez 100 zł.
Natomiast wygoda i jakość wydruku jest bardzo OK. - jedyne co mnie czasami wkurza, to wykończenie papieru, takie : ni to połysk, ni to mat.Pozdrawiam,
PirxKomentarz
-
Komentarz
-
Selphy 730 i 400D
Mam te dwa urządzenia (jak w temacie) i w związku z powyższym mam pytanie ! . Czy ktoś wie czemu nie wyświetla mi się opcja możliwości wprowadzenia korekt do drukowanego obrazu - opcja Natural M wprowadzania w aparacie i czemu aparat z drukarką nie komunikuje sie przez Direct Print tylko przez PicBridge mimo, że oba mają tę funkcję. Nadmienię, że próbowałem połączyć oba urządzenia prze kabel drukarki jaki i kabel dostarczony wraz z aparatem i kiszka.
Poza tym drukarka normalnie drukuje z kompa jaki z zaparatuOstatnio edytowany przez Gość; 5372.Komentarz
-
-
Komentarz
-
-
Canon Selphy i ciemne zdjęcia
Parę dni temu zanabyłem drukarkę Canona Selphy 720.
Wydrukowałem kilka zdjęć z karty CF i większość zdjęć wychodzi ciemna tak jakby zdjęcie było niedoświetlone. To samo zdjęcie na ekranie mojego monitora wygląda OK. Ciemne zdjęcia wychodzą nawet wtedy jak histogram pokazuje prawidłowo naświetlone zdjęcie.
Czy Wy też tak macie. Czy kalibracja drukarki coś pomoże?
Gdzie taką kalibrację można zrobić.Canon EOS 30D+BG-E2, Canon 28-135 3.5-5.6 IS USM
Canon 50 1.8, Canon 100 2.8 Macro USM Canon 70-200 4.0Canon Speedlite 580EX to na początek
Canon A95
Minolta 7D+VC7D, MAF 17-35/2.8-4.0 D, MAF 24-105/3.5-4.5 D, MAF 100/2.8 Macro D, MAF 100-300 4.5-5.6 APO D, Program Flash 5600 HS(D)
Lowepro Sling Shot 200, Nova 4 AW
Manfrotto 680B+486RC
Komentarz
-
Kolega Jac kalibruje, moderatorem też jest. Wyślij mu PW
Komentarz
-
Wystarczy użyć opcji : http://www.canon-board.info/search.php wpisując kalibracja
i wyskoczy :
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=11670
Komentarz
-
a ja mam propozycje
jak mowicei ze pliki kalibracyjne czyli profile icc sa stale bo papire i i folia sa caly czas od canona
to czy nie dalo by sie gdzies tych profili wrzucic na serwer ftp
osobiscie jeszcze nie mam drukarki canona ale kto wie
wtedy chore firmy nie zarabialy by na kalibracji drukarki do ktorej canon powinien dostarczyc przestrzenie barwne.
to tylko propozycja a sami czyli wy user przemyslcie to.
pozdrawiamAmator. Minolta 7+akcesoria, Canon 20D+ EF-S 18-55 II USM, EF-S 17-85IS, EF 50 1.8, M42 System+ Speedlights580EX. Dodatkowo 3lampy studyjne 200Ws.
Moje gnioty http://www.fotopozytyw.prv.pl
A tu mój główny profil działalności http://www.mepia.plKomentarz
Komentarz