X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Zeus
    Coś już napisał
    • 2005
    • 99

    #31
    Zamieszczone przez shaqi
    a ja mam propozycje
    jak mowicei ze pliki kalibracyjne czyli profile icc sa stale bo papire i i folia sa caly czas od canona
    to czy nie dalo by sie gdzies tych profili wrzucic na serwer ftp
    osobiscie jeszcze nie mam drukarki canona ale kto wie

    to tylko propozycja a sami czyli wy user przemyslcie to.
    pozdrawiam
    To jestem oczywiście za :-D

    Ma ktoś może profile ICC do Canon Selphy 720?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Zamieszczone przez Tomasz1972
    Wystarczy użyć opcji : http://www.canon-board.info/search.php wpisując kalibracja
    i wyskoczy :
    http://www.canon-board.info/showthread.php?t=11670
    Zadałem pytanie na forum bo do końca nie jestem pewien czy kalibracja drukarki coś pomoże W zasadzie odwzorowanie kolorów jest prawidłowe tylko całe zdjęcia są zbyt ciemne.

    Druga sprawa to... dla mnie taka drukarka ma sens taki że robię zdjęcie i odrazu drukuje z jpg bez dodatkowej obróbki w PS a jak narazie to się to nie sprawdza. Tylko zdjęcia wykonywane w plenerze w słoneczny dzień wychodzą dobrze na tej drukarce.
    Ostatnio edytowany przez Zeus; 3991. Powód: Automerged Doublepost
    Canon EOS 30D+BG-E2, Canon 28-135 3.5-5.6 IS USM
    Canon 50 1.8, Canon 100 2.8 Macro USM Canon 70-200 4.0
    Canon Speedlite 580EX to na początek Canon A95
    Minolta 7D+VC7D, MAF 17-35/2.8-4.0 D, MAF 24-105/3.5-4.5 D, MAF 100/2.8 Macro D, MAF 100-300 4.5-5.6 APO D, Program Flash 5600 HS(D)
    Lowepro Sling Shot 200, Nova 4 AW
    Manfrotto 680B+486RC

    Komentarz

    • Jac
      Pełne uzależnienie
      • 2004
      • 4813

      #32
      Zamieszczone przez shaqi
      a ja mam propozycje
      jak mowicei ze pliki kalibracyjne czyli profile icc sa stale bo papire i i folia sa caly czas od canona
      to czy nie dalo by sie gdzies tych profili wrzucic na serwer ftp
      osobiscie jeszcze nie mam drukarki canona ale kto wie

      wtedy chore firmy nie zarabialy by na kalibracji drukarki do ktorej canon powinien dostarczyc przestrzenie barwne.

      to tylko propozycja a sami czyli wy user przemyslcie to.
      pozdrawiam
      Niestety nie sa stale - jesli chcesz moge wystawic wszystkie profile jakie do tej pory zrobilem i jestem przekonany ze z zadnego z nich nie bedziesz zadowolony i nie dla tego ze sa zle ;-)

      raz mi sie zdazylo kalibrowac dwie identyczne drukarki z identycznymi tuszami i drukujace na identycznym papierze - a profile byly rozne ! poprostu kazda drukarka ma swoja niepowtarzalna specyfikacje i nie ma uniwersalnych profili. zreszta na poprawny kolor wplywa bardzo duzo czynnikow wiec nawet drukarki/monitory/skanery z czasem wymaga powtornej rekalibracji
      Instagram

      Komentarz

      • Zeus
        Coś już napisał
        • 2005
        • 99

        #33
        Zamieszczone przez Jac
        raz mi sie zdazylo kalibrowac dwie identyczne drukarki z identycznymi tuszami i drukujace na identycznym papierze - a profile byly rozne ! poprostu kazda drukarka ma swoja niepowtarzalna specyfikacje i nie ma uniwersalnych profili. zreszta na poprawny kolor wplywa bardzo duzo czynnikow wiec nawet drukarki/monitory/skanery z czasem wymaga powtornej rekalibracji

        Jac a co jest przyczyną jak kolory są dobre a drukarka drukuje ciemne zdjęcia.
        Canon EOS 30D+BG-E2, Canon 28-135 3.5-5.6 IS USM
        Canon 50 1.8, Canon 100 2.8 Macro USM Canon 70-200 4.0
        Canon Speedlite 580EX to na początek Canon A95
        Minolta 7D+VC7D, MAF 17-35/2.8-4.0 D, MAF 24-105/3.5-4.5 D, MAF 100/2.8 Macro D, MAF 100-300 4.5-5.6 APO D, Program Flash 5600 HS(D)
        Lowepro Sling Shot 200, Nova 4 AW
        Manfrotto 680B+486RC

        Komentarz

        • Jac
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 4813

          #34
          pewnie zle ustawiony monitor - za jasno ;-)
          Instagram

          Komentarz

          • Zeus
            Coś już napisał
            • 2005
            • 99

            #35
            Zamieszczone przez Jac
            pewnie zle ustawiony monitor - za jasno ;-)

            No sam bym na to nie wpadł.... naprawdę.....wielkie dzięki

            A problem ciemnych zdjęć nadal zostaje.
            Canon EOS 30D+BG-E2, Canon 28-135 3.5-5.6 IS USM
            Canon 50 1.8, Canon 100 2.8 Macro USM Canon 70-200 4.0
            Canon Speedlite 580EX to na początek Canon A95
            Minolta 7D+VC7D, MAF 17-35/2.8-4.0 D, MAF 24-105/3.5-4.5 D, MAF 100/2.8 Macro D, MAF 100-300 4.5-5.6 APO D, Program Flash 5600 HS(D)
            Lowepro Sling Shot 200, Nova 4 AW
            Manfrotto 680B+486RC

            Komentarz

            • Vitez
              zło konieczne
              • 2004
              • 19804

              #36
              Zamieszczone przez Zeus
              No sam bym na to nie wpadł.... naprawdę.....wielkie dzięki

              A problem ciemnych zdjęć nadal zostaje.
              A probowales kalibrowac monitor i drukarke?
              Jesli tak to w jaki sposob i jak sadzisz dlaczego ci sie nie udalo?
              Jesli nie to dlaczego nie sprobujesz?

              Zacznij np tu:


              i/lub pomecz kolegow Duty, Janusz Body, Jac.

              Komentarz

              • Zeus
                Coś już napisał
                • 2005
                • 99

                #37
                Zamieszczone przez Vitez
                A probowales kalibrowac monitor i drukarke?
                Jesli tak to w jaki sposob i jak sadzisz dlaczego ci sie nie udalo?
                Jesli nie to dlaczego nie sprobujesz?

                Zacznij np tu:


                i/lub pomecz kolegow Duty, Janusz Body, Jac.

                Uuu sporo lektury poczytam jutro i zobaczę co z tego wyjdzie.

                Kiedyś probowałem skalibrować ręcznie monitor wg testowego zdjęcia z labu efekt był taki sobie.

                Ale dotychczas zdjęcia które wywoływałem w labie nie odbiegały prawie wcale od takich samych wyświetlanych na ekranie monitora.
                Canon EOS 30D+BG-E2, Canon 28-135 3.5-5.6 IS USM
                Canon 50 1.8, Canon 100 2.8 Macro USM Canon 70-200 4.0
                Canon Speedlite 580EX to na początek Canon A95
                Minolta 7D+VC7D, MAF 17-35/2.8-4.0 D, MAF 24-105/3.5-4.5 D, MAF 100/2.8 Macro D, MAF 100-300 4.5-5.6 APO D, Program Flash 5600 HS(D)
                Lowepro Sling Shot 200, Nova 4 AW
                Manfrotto 680B+486RC

                Komentarz

                • Jac
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 4813

                  #38
                  Zamieszczone przez Zeus
                  No sam bym na to nie wpadł.... naprawdę.....wielkie dzięki

                  A problem ciemnych zdjęć nadal zostaje.
                  Zamieszczone przez Zeus
                  Kiedyś probowałem skalibrować ręcznie monitor wg testowego zdjęcia z labu efekt był taki sobie.
                  kolory to jedno a poprawna jasnosc monitora to drugie, jesli nie kalibrowales monitora sprzetowo to nie dziw sie ze drukarka drukuje inaczej niz na monitorze... poprostu jesli nie zestroisz sobie zestawu monitor/drukarka/tusz/papier to zapomnij o kontroli nad kolorem - no chyba ze na oko ;-) ale wtedy pytanie o jasnosc/ciemnosc adresuj nie na forum a do oka

                  nie spotkalem sie z takim problemem jak za ciemne wydruki - tak jak mowie skalibrowny zestaw poprostu dziala zawsze (oczywiscie w zakresie swoich mozliwosci)
                  Instagram

                  Komentarz

                  • shaqi
                    Początki nałogu
                    • 2005
                    • 448

                    #39
                    tak sie wnerwilem ze 5minut temu pojechalem i kupilem ta drukarke cp720 i zestaw 106kartek.

                    monitor mam skalibrowany i na fuji frontiera zdjecia sa jak na monitorze
                    natomiast z drukarki sa ciutke ciemniejsze. ponadto jak drukuje z kompa i dolaczonego Easy-PhotoPrint jakby kolory sa nieco wychlodzone.

                    sam popracuje nad skalibrowaniem tego aby ciutke jasniejsze i ocieplic kolory.
                    a w porownaniu do mojego hp (atramentowki) jakosc troche gorsza ale cena wydruku i szybkosc jest w canonie gora.
                    Amator. Minolta 7+akcesoria, Canon 20D+ EF-S 18-55 II USM, EF-S 17-85IS, EF 50 1.8, M42 System+ Speedlights580EX. Dodatkowo 3lampy studyjne 200Ws.
                    Moje gnioty http://www.fotopozytyw.prv.pl
                    A tu mój główny profil działalności http://www.mepia.pl

                    Komentarz

                    • shaqi
                      Początki nałogu
                      • 2005
                      • 448

                      #40
                      napiszcie czy robicie komercyjne fotki na selfhy
                      np zdjecia legitymacyjne i paszportowe.
                      jak ustawiam rozmiar 35/45mm i 300dpi to na zdjecu wychodzi wiecej
                      macie jakies szablony przygotowane?
                      Amator. Minolta 7+akcesoria, Canon 20D+ EF-S 18-55 II USM, EF-S 17-85IS, EF 50 1.8, M42 System+ Speedlights580EX. Dodatkowo 3lampy studyjne 200Ws.
                      Moje gnioty http://www.fotopozytyw.prv.pl
                      A tu mój główny profil działalności http://www.mepia.pl

                      Komentarz

                      • arturs
                        Pełne uzależnienie
                        • 2006
                        • 4196

                        #41
                        Ja robię identyfikatory ;-)
                        takie wielkości karty kredytowej..
                        Mam szablony w corelu i visio technical - w ustawieniech programu mam przeskalowany wydruk na 96% i wychodzi co do milimetra..

                        Pozdr
                        Artur
                        5DmkI, C85f1.2|580 EXII|

                        Komentarz

                        • Vitez
                          zło konieczne
                          • 2004
                          • 19804

                          #42
                          Zamieszczone przez arturs
                          Ja robię identyfikatory ;-)
                          takie wielkości karty kredytowej..
                          Mam szablony w corelu i visio technical - w ustawieniech programu mam przeskalowany wydruk na 96% i wychodzi co do milimetra..
                          To juz wiemy do kogo uderzyc z nastepna partia forumowych ID

                          Komentarz

                          • shaqi
                            Początki nałogu
                            • 2005
                            • 448

                            #43
                            Zamieszczone przez arturs
                            Ja robię identyfikatory ;-)
                            takie wielkości karty kredytowej..
                            Mam szablony w corelu i visio technical - w ustawieniech programu mam przeskalowany wydruk na 96% i wychodzi co do milimetra..

                            Pozdr
                            Artur
                            dzk
                            jestem w trasie i jak bede w domu tak zrobie jak piszesz zobaczymy.
                            teraz mam wieksze zlecenie w lublinie ale bez drukarki
                            Amator. Minolta 7+akcesoria, Canon 20D+ EF-S 18-55 II USM, EF-S 17-85IS, EF 50 1.8, M42 System+ Speedlights580EX. Dodatkowo 3lampy studyjne 200Ws.
                            Moje gnioty http://www.fotopozytyw.prv.pl
                            A tu mój główny profil działalności http://www.mepia.pl

                            Komentarz

                            • arturs
                              Pełne uzależnienie
                              • 2006
                              • 4196

                              #44
                              Zamieszczone przez Vitez
                              To juz wiemy do kogo uderzyc z nastepna partia forumowych ID
                              ;-) - a co za problem zrobić sobie samemu? wzorzec w corelu - wpisać tylko dane i potem zrobić odbitkę i przykleić na kartę za 4 zł?
                              W firmie czasem robimy dla klientów systemy kontroli dostępu i życzą sobie personalizacji kart (ze zdjęciem) - firma np.mcard za wydruk życzy sobie powyżej 10 zł za full color plus około 6 zł za kartę, ze 3 lata temu wpadliśmy na pomysł żeby robić to samemu - na 9x13 mieszczą się 2 sztuki - trzeba tylko przysiąść nad corelem i z ręki uzupełniac dane - ale jak klient płaci po 10 zł za kartę to przy np. 200 sztukach się opłaca ;-)
                              a z selphy jest o tyle lepiej że nie latamy już do labu z jpgami.. - oczywiście jest trochę roboty z wycinaniem itp. ale jak kiedyś sam to robiłem to za dzień spokojnie 200 da się zrobić łącznie z przyklejeniem na super glue..
                              Co do ID to nie ma chyba problemu żeby wzorzec zrobić w corelu i zainteresowani sobie sami wydrukują na czym im pasuje..

                              Pozdr
                              Artur
                              5DmkI, C85f1.2|580 EXII|

                              Komentarz

                              • Vitez
                                zło konieczne
                                • 2004
                                • 19804

                                #45
                                Zamieszczone przez arturs
                                ;-) - a co za problem zrobić sobie samemu? wzorzec w corelu - wpisać tylko dane i potem zrobić odbitkę i przykleić na kartę za 4 zł?
                                Widziales forumowe ID na zywo? Nie chodzi nam o to by kazdy sobie... a by porzadnie wykonana, masowa robota sie odbyla a nie jakies naklejki .

                                Komentarz

                                Pracuję...