X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Pszczola
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 1760

    #31
    No i dobrze, ze forum nie prowadzi jakis autoryzowany salon Canona, bo wowczas bylyby tematy o wszystkim co salon sprzedaje...
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

    Komentarz

    • easyrider
      Coś już napisał
      • 2004
      • 94

      #32
      Widzę tu mocno rozwiniętą dyskusję o gripach, no i nasunęło mi się pytanie... bo w życiu nie trzymałem w rękach aparatu z gripem...

      Co tak naprawdę daje użycie gripa w czasie fotografowania w poziomym kadrze ?
      Bo w kadrze pionowym to mogę sobie wyobrazić, ale czy trzymając aparat w poziomie obecność gripa pod spodem ma jakieś znaczenie ?
      Pomijam tu oczywiście sprawę zasilania...

      Komentarz

      • Roni
        Bywalec
        • 2004
        • 129

        #33
        Wygodniej sie trzyma, aparat jest troche ciezszy, lepiej wywazony przy ciezszych szklach.

        Komentarz

        • easyrider
          Coś już napisał
          • 2004
          • 94

          #34
          "Wygodniej sie trzyma" - No tak, po to został stworzony, ale jakoś tego nie czuję...
          Aparat trzymam przecież po bokach, a grip podpięty jest z dołu korpusu...
          Jak dla mnie to 10D jest zbyt "kanciasty", za duży i bez gripa, za ciężki zresztą też.
          (mam nadzieję że 20D będzie pod tym względem dla mnie lepszy).
          Tak więc nie widzę sensu jego użycia... (oczywiście ciągle piszę o poziomym kadrze, ale u mnie to ponad 90% zdjęć).
          Niestety nie mam możliwości tego sprawdzić w praktyce, a kupić na próbę to mogę za 100 zł, a nie za 1000...

          Komentarz

          • Spontan
            Bywalec
            • 2004
            • 182

            #35
            Ojezu, to sobie noś bez gripa. Niektórzy widzą sens i będą chcieli grip i jest dla nich wygodny a dla ciebie nie. Trudne do zrozumienia? :-?

            Komentarz

            • muflon
              Pełne uzależnienie
              • 2004
              • 6763

              #36
              To w 100% kwestia gustu i indywidualnych upodoban - zreszta to juz chyba nie pierwsza "wojna gripowa" na forum Dla mnie aparat wielkosci 10/20D bez gripa jest po prostu niewygodny - nawet z 50/1.4. Kawalek prawej reki wystaje na dol i nie ma punktu zaczepienia.
              zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

              Komentarz

              • easyrider
                Coś już napisał
                • 2004
                • 94

                #37
                O rety, ja nie robię żadnej wojny, ani nie podważam celowości użycia gripa !
                Po prostu nie mam gdzie "pomacać" gripa (wszyscy wokół mają małpki, a w najlepszym wypadku hybrydy) więc pytam ludzi którzy takowy posiadają... takie to dziwne?
                Ja też cenię sobię wygodę (jak inni tutaj), więc chcę się dowiedzieć czy dla mnie grip usprawni pracę z aparatem. A że interesuje mnie kadr pejzażowy...? Że grip pomaga w trzymaniu aparatu w pionie to nie trzeba mnie przekonywać - tylko że u mnie to margilalne zastosowanie...
                Myślałem że po to właśnie forum istnieje... żeby dowiedzieć się czegoś, co wykracza poza ramy instrukcji obsługi aparatu...
                Gdyby gripy leżały w każdym sklepie, to bym takich "głupich" pytań nie zadawał.

                [ Dodano: 05-12-2004, 17:05 ]
                Małe uzupełnienie

                Zamieszczone przez Spontan
                Niektórzy widzą sens i będą chcieli grip i jest dla nich wygodny a dla ciebie nie. Trudne do zrozumienia? :-?
                Ja nie wiem czy grip jest dla mnie wygodny, czy nie - dlatego pytam użytkowników o swoje wrażenia, czy spostrzeżenia.

                Trudne do zrozumienia?

                Komentarz

                • Spontan
                  Bywalec
                  • 2004
                  • 182

                  #38
                  Więc odpowiadam, tak mi pasuje grip. Świetnie sie trzyma aparat z gripem mając tele albo coś dłuższego. Kwestia gustu i upodobań.

                  Komentarz

                  • Vitez
                    zło konieczne
                    • 2004
                    • 19804

                    #39
                    Zamieszczone przez easyrider
                    Po prostu nie mam gdzie "pomacać" gripa
                    Wybierz sie raz do Krakowa na spotkanie w Foto-OKO (troszke masz ale czego sie nie robi dla sprawy, blizej niz do Wawy ) - pomacasz sobie i tyle.
                    Jesli 10D wydaje ci sie za duzy to grip tym bardziej by ci sie nie spodobal wg mnie.
                    Dla mnie 10D z gripem jest OK, bez gripa, nawet w trzymaniu poziomym tak jak u Czachy czy muflona - dol dloni wystaje poza aparat i powoduje dyskomfort oraz zmeczenie, czasem maly paluszek sie zesliznie itp. Z gripem jest wygodniej - trzyma sie po prostu solidnie aparat, dobre wywazenie i wygoda. Zasilanie i przyciski dodatkowe przy trzymaniu pionowym to kolejne super zalety.

                    Komentarz

                    • Leprekan
                      Bywalec
                      • 2004
                      • 166

                      #40
                      Witam.
                      Dla osoby o drobnych dłoniach, robiących 90% zdjęć w poziomym kadrze i nie posiadających długiej, a przez to ciężkiej optyki, grip może być rzeczą zbędną.

                      Natomiast w sytuacjach gdy posiada się dłoń jak szufla do węgla, podpina ciężkie szkła z którymi trzeba często szybko i w ścisku przemieszczać się, grip daje dużo większą pewność uchwytu.
                      Poza tym są i inne sytuacje. A mianowicie, ostatnio w plenerze zapomniałem gumki do mocowania sztucznego sufitu do lampy błyskowej, a potrzebowałem lekko doświetlać fotografowany motyw. Miałem podczepioną tylko stałkę 28mm, ale aparat + lampa już trochę waży. Tak więc w prawej ręce trzymałem body, a w lewej białą kartkę. Dlatego podejrzewam, iż gdyby nie grip, uchwyt nie dawałby dobrego podparcia (szczególnie przy czasach 1/30 1/45s.
                      Cosik czarnego + [EF20 f/2,8] + EF28 f/2,8+ EF50 f/1,8+ EF100 f2,0

                      Komentarz

                      • gietrzy
                        Pełne uzależnienie
                        • 2004
                        • 5727

                        #41
                        Zamieszczone przez Leprekan
                        Natomiast w sytuacjach gdy posiada się dłoń jak szufla do węgla
                        Dziękuję Ci bardzo ... :wink:
                        the silence is deafening

                        Komentarz

                        • muflon
                          Pełne uzależnienie
                          • 2004
                          • 6763

                          #42
                          Zamieszczone przez easyrider
                          Ja nie wiem czy grip jest dla mnie wygodny, czy nie - dlatego pytam użytkowników o swoje wrażenia, czy spostrzeżenia.
                          No to voila, oto moje powody, dla których używam gripa (w kolejności ważności):

                          - pewność uchwytu i lepsze wyważenie aparatu (bardzo ważne)
                          - zasilanie (wygodne, choć niekonieczne, bez tego równiez bym go kupił)
                          - drugi zestaw guzików - dla mnie dodatkowa funkcjonalność. Ja w razie potrzeby nie mam problemu z odkręceniem ręki (jeszcze się tak nie zestarzałem ;-)). Poza tym, mając rękę włożoną w E-1 często nie chce się jej wyciągać, żeby skorzystać z gripa przy pionowym strzale.

                          Powiem inaczej: 20D jest bardzo fajnym aparatem, ale dopóki nie mam do niego gripa (jaki by nie był), to robienie nim zdjęć nie sprawia mi takiej przyjemności jak dziesiątką+BG-ED3. Abstrahując oczywiście od jakości, szybkostrzelności itp.
                          zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

                          Komentarz

                          • Pszczola
                            Pełne uzależnienie
                            • 2004
                            • 1760

                            #43
                            Z moim eos 300v uzywam gripa i jestem do niego tak przyzwyczajony, ze jak jakis czas temu go odkrecilem celem wyczyszczenia szczelin grip-aparat, to sam eos 300v w swoim leciuchnym wygladzie i feelingu wydal mi sie - jak mawia to zaprzyjazniony ze dziennikarz - jak mala plastikowa kaczuszka do puszczania po stawie. Poza tym bez gripa eos wyglada jak nieco przerosniety kompakt. A na serio to grip nie tylko powazna pomoc w zasilaniu (u mnie aparat leci na zwyklych akumulatorkach), ale pewny chwyt w poziomie i pionie (z przeniesieniem spustu). No i moj gabaryt przy gripie jakos ze sprzetem stal sie bardziej kompatybilny funkcjonalnie ;-)
                            EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

                            Komentarz

                            • Czacha
                              fotograf
                              • 2004
                              • 4868

                              #44
                              o gripie juz rozmawialismy na forum.. nie bardzo mam teraz jak poszukac.. ale polecam to tobie
                              https://www.piotrczechowski.pl

                              Komentarz

                              • Vitez
                                zło konieczne
                                • 2004
                                • 19804

                                #45
                                Zamieszczone przez muflon
                                mając rękę włożoną w E-1 często nie chce się jej wyciągać, żeby skorzystać z gripa przy pionowym strzale.
                                I wlasnie dlatego nie kupilem E-1 , tylko jeszcze o tym nie wiedzialem . Bardzo czesto zmieniam poziom na pion... tez by mi sie nie chcialo wyplatywac. A gdy chce miec pewniejszy chwyt to oplatuje reke paskiem - mozna z tym oplataniem bez problemu zmieniac orientacje body.

                                Komentarz

                                Pracuję...