X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Max_im
    Uzależniony
    • 2006
    • 668

    #16
    właśnie stałem przed wyborem pierwszej lustrzanki (systemu) i wybrałem 400D Body + Sigma 18-50mm F2.8 EX DC zamiast D80. Sony A100 też wcześniej oglądałem.

    P.S.

    Decyzje podjąłem bez czytania testów.
    Poczytałem wypowiedzi na forach i obejrzałem na żywo
    Ostatnio edytowany przez Max_im; 7569.
    ".......abym ochronił wyobraźnię przed złudzeniem, że nowszy aparat zmieni mnie w lepszego fotografa." A Mroczek

    Komentarz

    • Marcin Jagodziński
      Coś już napisał
      • 2005
      • 84

      #17
      po to są te testy, żeby ludzie kupowali.

      podejrzewam, że na dpreview pudełko po butach z dziurką by dostało "average".

      a bez dziurki "below average".
      samoloty. i samoloty. oraz: samoloty.

      Komentarz

      • Quadrifoglio
        Początki nałogu
        • 2006
        • 364

        #18
        Zamieszczone przez MARANTZ
        A jeżeli to jest za drogo to zamiast 400D zdecydowanie dla kogoś początkującego polecam D80 Nikona. Moim zdaniem jest sporo lepszy i warto te pare stówek dołożyć.
        Nie pamiętam ile kosztuje D80 ale też myślę, że jest lepszy od 400D. Tekst na fotopolis był ewidentnie pisany przez marketing canona. Chodziło mi jedynie o to, że zdanie "400D jest dobre dla zwykłych pstrykaczy" nie jest prawdziwe, bo i 400D można zrobić zdjęcie lepsze niż 5D, zależy od czynnika białkowego. Gdybyś napisał "400D jest aparatem amatorskim" to bym się zgodził, ale automatycznie zakwalifikowałeś posiadaczy 400D do pskrykaczy i to "zwykłych"
        http://praca-magisterska.info
        http://alfetta.pl

        Komentarz

        • alien
          Początki nałogu
          • 2004
          • 412

          #19
          Mysle marantz ze lepsze jakosciowo fotki bys zrobil 400d niz 20d.400d ma w koncu te 2 megapiksele wiecej.Do tego ma picture style ,który do jpg jest w sam raz =)
          20d za to daje odrobine lepszy komfort pracy w studio bo jesli ktos lubi wycieczki z aparatem to 400d jest jak znalazł.Zmiesci sie do torby czy to plecaka na dłuższy wyjazd - jest mały i lekki - można go brać także na długie piesze wycieczki.
          Jesli ktos jednak realizuje sie zawodowo w pracy z fotografia to oczywiscie 20d moze byc zdecydowanie lepszym wyborem ale ilu z nas zyje z fotografii - przedewszystkim to jest pasja i przemile spedzanie wolnego czasu =)
          400d wraz z 50 f1.8 wazy prawie tyle co kompakt - gabarytowo jest bardzo podobnie - fajnie jest miec aparat zawsze przy sobie...i cieszyc sie z swietnej jakosci fotek , no i ta powloka antykurzowa..lepiej miec niz nie mieć ;-)
          Ostatnio edytowany przez alien; 175.
          ja tam jestem zielony(jak na prawdziwego aliena przystało) więc licze na Waszą pomoc ;p

          Komentarz

          • katonczyk
            Dopiero zaczyna
            • 2006
            • 35

            #20
            alien, a od kiedy to 2mp daja lepsze jakosciowo fotki?
            najlepiej mi sie spodobalo porownanie 350d i 400d na dpreview - nie ma zadnej roznicy Nie pisze tutaj o winikach szumow na roznych ISO, ale tym fragmencie "compared to" z laboratoryjna scena przygotowana
            Mózg 10 bilionów neuronów | Oczy - AllNatural -1,5 dioptrii | Ręce - sztuk dwa, pięciopalczaste

            Komentarz

            • MARANTZ
              Uzależniony
              • 2005
              • 928

              #21
              Nie wiem czy style pomagają (choć mam je w 5D) bo ich nie używam. Zdjęcia robię tylko w RAW-ach. 2 mln px to żadna różnica. Nawet w dół. Widziałem ogrom zdjęć z Nikonów D50 i D70 i były... zapierały dech w piersiach. Te 2 mln px można sobie w buty wsadzić. Kiedyś miałem kiepskie szkła i wiem ile to OBIEKTYW wnosi do jakości zdjęcia. Naprawdę DUUUUŻO więcej niż sama pucha. A dla mnie za małe i za lekkie body to akurat duża wada i tyle. O dużo lepszej ergonomii nie wspomnę. Po prostu robiąc tysiące zdjęć, z tego większość "po reportersku" czyli na szybko to na takie elementy aparatu zwraca się ogromną uwagę. A pracując często w trudnych warunkach nauczyłem się szybko i skutecznie czyścić matrycę samemu. To jest banalnie proste, wystarczy nie bać się przejechania czymś po matrycy
              FOTOINKWIZYTOR

              Komentarz

              • Kolekcjoner
                Obertroll
                • 2006
                • 18766

                #22
                W ogóle z tych porównań także w teście Nikona D80 (który zresztą przeczy częściowo o jego lepszości w stounku do 400D) wynika, że pod względem jakości obrazu to 350D zjada w zasadzie wszystkie 10Mpix-elówki na śniadanie. Aczkolwiek po prawdzie jakości obrazu z 400D trudno coś zarzucić. W moim subiektywnym odczuciu bardzo mi odpowiada (400D) pod względem reprodukcji kolorów.
                "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                Kapitan Wagner

                Komentarz

                • arra
                  Pełne uzależnienie
                  • 2006
                  • 1023

                  #23
                  Zamieszczone przez Kolekcjoner
                  że pod względem jakości obrazu to 350D zjada w zasadzie wszystkie 10Mpix-elówki na śniadanie
                  Pocieszac sie mozna na rozne sposoby. Zjada na sniadanie, a to dobre.

                  www.pbase.com/arra
                  R1+5D2
                  Jeżeli czas to pieniądz, to mogę powiedzieć, że brakuje mi czasu

                  Komentarz

                  • Kolekcjoner
                    Obertroll
                    • 2006
                    • 18766

                    #24
                    Zamieszczone przez arra
                    Pocieszac sie mozna na rozne sposoby. (...)
                    No jasne tak to by życie było monotonne.
                    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                    Kapitan Wagner

                    Komentarz

                    • gietrzy
                      Pełne uzależnienie
                      • 2004
                      • 5727

                      #25
                      Zamieszczone przez kami74
                      Że tylko zacytuję mój ulubiony fragment
                      [I][B]Reprodukcja szczegółów
                      Po matrycy o rozdzielczości 10 megapikseli można spodziewać się znakomitego oddania szczegółów.
                      Zapomnieli napisać, że ze stałkami ;-)
                      the silence is deafening

                      Komentarz

                      • alien
                        Początki nałogu
                        • 2004
                        • 412

                        #26
                        Mi sie wydaje ze lepiej miec te 2 mln pikseli wiecej niz mnie - przydaje sie przy kadrowaniu i dopiero wtedy ta lepsza jakosc zdjec wychodzi....
                        Jesli ktos natomiast robi RAWy to z pewnoscia dostrzeze różnice na korzysc matrycy 10 milionowej.

                        Natomisat aby zobaczyc różnice w jpgach to juz trzeba sie zaopatrzyc w nieco drozszy obiektyw np. tarmona 17-50 f2.8 albo inny bardzo dobry obiektyw.Bo inaczej na pierwszy rzut oka jakosc zdjec bedzie wydawac sie prawie taka sama =)
                        Ostatnio edytowany przez alien; 175.
                        ja tam jestem zielony(jak na prawdziwego aliena przystało) więc licze na Waszą pomoc ;p

                        Komentarz

                        • katonczyk
                          Dopiero zaczyna
                          • 2006
                          • 35

                          #27
                          Jezeli te 2mp wiecej nie spowoduja ZADNEGO spadku jakosci, to dlaczego nie. W innym przypadku nie ma najmniejszego sensu.

                          A dlaczego to niby przy jpg nie widac roznicy a przy rawie widac? co ma piernik do wiatraka? Mozna powiedziec ze jpg ma gorsza jakosc czy cos, ze raw przekazuje wiecej info o swietle, ale wcale nie wiecej szczegolow, no chyba ze przy konwertowaniu z rawa aparat zrobi mydlo ze zdjecia.
                          Mózg 10 bilionów neuronów | Oczy - AllNatural -1,5 dioptrii | Ręce - sztuk dwa, pięciopalczaste

                          Komentarz

                          • slawi_3000
                            Uzależniony
                            • 2006
                            • 568

                            #28
                            Zamieszczone przez Kolekcjoner
                            W ogóle z tych porównań ...wynika, że pod względem jakości obrazu to 350D zjada w zasadzie wszystkie 10Mpix-elówki na śniadanie. Aczkolwiek po prawdzie jakości obrazu z 400D trudno coś zarzucić.
                            Jest coś na rzeczy, podobnie widzę 10D a 20/30D:-) . To chyba wielkość piksela

                            Komentarz

                            • alien
                              Początki nałogu
                              • 2004
                              • 412

                              #29
                              w tym przypadku sie nie sprawdza szumy w 20d/30d sa mniejsze niz w 10d.

                              350d nie zjada wszystkich 10 mp na sniadanie bo tak naprawde w 350d nie da sie wylaczyc wyostrzania przez co zdjecia wydaja sie ostrzejsze...lepsze efekty mozna uzyskac z 400d i maska wyostrzania....
                              ja tam jestem zielony(jak na prawdziwego aliena przystało) więc licze na Waszą pomoc ;p

                              Komentarz

                              • Kolekcjoner
                                Obertroll
                                • 2006
                                • 18766

                                #30
                                Zamieszczone przez alien
                                w tym przypadku sie nie sprawdza szumy w 20d/30d sa mniejsze niz w 10d.
                                Ale szumy to nie wszystko.

                                Zamieszczone przez alien
                                350d nie zjada wszystkich 10 mp na sniadanie, bo tak naprawde w 350d nie da sie wylaczyc wyostrzania przez co zdjecia wydaja sie ostrzejsze...lepsze efekty mozna uzyskac z 400d i maska wyostrzania....
                                Nie wiem czy tak jest ale jak porównuję RAW-y u mnie w kompie to nie podjąłbym się na ślepo powiedzieć, którym aparatem dane zdjęcie było robione. Po za tym w 350D to wyostrzanie coś kiepskie, skoro w Raw-ach trudno znaleźć jakąś istotną różnicę w ostrości w stosunku do 30D (neutral).
                                "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                                Kapitan Wagner

                                Komentarz

                                Pracuję...