Tak się zastanawiem jak to zrobić by mieć zwrot vat.. może poszukam kogoś kto by chciał kupić i odliczenie VATu fifty fifty
X
-
-
poważnie? powiedział co wiedział lub przeczytał wyżej
chyba nie w tym rzecz prawda? ktoś ma jakiś konstruktywny pomysł lub rozwiązanie dla tych co mają rachunek z niemiec?
wydaje mi się, że mam prawo jako obywatel EU (np. rodowity niemiec) kupić u helmutów, mieszkać w polsce i posiadać tu konto. canon mi obywatelstwa sprawdzać nie ma prawa. dlatego nie rozumiem kwestii "country of purchase" bo jak oni to sprawdzą? punkt 4 regulaminu też jest dla mnie niezrozumiały :/ może ktoś mi to rozświetlić? dla mnie to jakoś takoś nie po polskiemu jest napisane :P
aa i co z tymi dzwoniącymi do irlandii? bo ja nie szprecham za dobrze po łangielsku
Ostatnio edytowany przez Pawełek; 7371.Komentarz
-
Pawełek masz rację. W Canon Polska zapewnili mnie, że z niemieckim rachunkiem promocja w d..... To właściwie wewnętrzne ustalenia organizatora promocji więc nie ma co na UE narzekać. Masz kogoś w Deutschland, kto tam mieszka? Niech wysyła na swój rechnung i już. Zwróci ci kasę. To jedyne rozwiązanie. Mój tip wystawa polską FV na firmę dla której pracuję. Robię kopię FV i kod i wysyłam.
@Routlaw - możesz poszukać, ale pamiętaj, że body musi zmieścić się w kwocie 3500 pln. Powyżej zakup wchodzi w środku trwałe i nie można odliczyć VAt - zdaje się, albo jest jakaś trudność poważna (księgowa wie najlepiej). Musisz znaleźć kogoś kto ci sprzeda za 4270 lub taniej na rachunek. Inaczej nikt ci na firmę nie weźmie raczej.
Pozdrawiam i życzę wytrwałościKomentarz
-
Nie chodzi o VAT a o sposób ewidencjonowania, powyżej 3500 netto jest to już środek trwały który podlega amortyzacji, Vat odlicza się standardowo
Komentarz
-
Sprawdzać obywatelstwa prawa nie ma, ale ma prawo ograniczyć Ci możliwośc zakupu. OT, polityka ...poważnie? powiedział co wiedział lub przeczytał wyżej
chyba nie w tym rzecz prawda? ktoś ma jakiś konstruktywny pomysł lub rozwiązanie dla tych co mają rachunek z niemiec?
wydaje mi się, że mam prawo jako obywatel EU (np. rodowity niemiec) kupić u helmutów, mieszkać w polsce i posiadać tu konto. canon mi obywatelstwa sprawdzać nie ma prawa. dlatego nie rozumiem kwestii "country of purchase" bo jak oni to sprawdzą? punkt 4 regulaminu też jest dla mnie niezrozumiały :/ może ktoś mi to rozświetlić? dla mnie to jakoś takoś nie po polskiemu jest napisane :P
aa i co z tymi dzwoniącymi do irlandii? bo ja nie szprecham za dobrze po łangielsku
Komentarz
-
Ale to chyba powinien byc ktos baaaardzo zaufany
Za rok mu cos odbije i zapuka mowiac: sorry gosciu ale oddaj mi moj aparat ;-) a wtedy i sad nie pomoze 8)
no, chyba, ze koledzy ze wschodu :wink:Ostatnio edytowany przez Pikczer; 2878.Komentarz
-
Jak nie urok to sraczka. Od dzisiaj jestem radosnym posiadaczem 30-tki, i padłem na formularzu zwrotu kasy. Skrypt odpowiedzialny za wybór kraju i języka ma działać dopiero od przyszłego tygodnia - informuje pan z canona polska. Wolę nie ryzykować z czeską wersją wszak paragon z Polski, a promocja obowiązuje w kraju zakupu...
No to czekam...
Wam też radzę
Komentarz
-
dzieki himi ze opisujesz sytuację,stoje przed takim wyborem i twoje info jest bardzo przydatne :-)
I jeszcze powiedz ile dałeś za 30-tke bo na kartoniku jest +kit ?
pzdr...trzydzieścide...Komentarz
-
Dublin Office : Canon (Irl) Business Equipment Ltd
Arena Road
Sandyford Industrial Estate
Dublin 18
Tel: 01 2052400
Fax: 01 2958141
Cork Office : Canon (Irl) Business Equipment Ltd
N.S.C. Campus
Mahon
Cork
Tel: 021 4962188
Fax: 021 4962703
Belfast Office : Canon UK Ltd.
1st Floor
1 Cromac Quay
Belfast
BT7 2JD
Tel: 0044 28 9072 7500
Fax: 0044 28 9072 7555Zenit TTL :-DKomentarz
-
Macio@ Wątek się rozciąga. Ty mi wcale nie odpowiadasz. Nie sądzę, żeby Canon chciał mi ograniczać możliwość zakupu. Jeżeli już to skorzystania ze zwrotu. Rozumiem, że ma do tego święte prawo przez stworzenie odpowiedniego regulaminu promocji. Nie piszmy o rzeczach oczywistych. Myślę tylko głośno jak się załapać. Czytając regulamin promocji, telefoniczne zapewnienia Canon Polska nie są dla mnie takie oczywiste, bo przecież w ich interesie jest aby zeszło jak najwięcej towaru przez ich kanał dystrybucyjny. Ponawiam pytania: co na to Irlandia oraz jak interpretować punk 4 regulaminu promocji. Poddam się jak usłyszę konkretne "nej". PozdroKomentarz
-
Czy ktorys z tych numerow odpowiada nr seyjnemu z body 30D? Ja kupilem samo body i naklejka byla na tym bialym polu nad kodem po prawej... (Taka jak pokazana na stronie promocji.)
Wydaje mi sie, ze w Twoim przypadku, bedzie to ten kod po lewej - z numerem (91) ...(AA).Komentarz
-
hmm... może się mylę, ale w niektórych sklepach (chyba głównie w większych hipermarketach mogą zaklejać oryginalny kod kreskowy, żeby przypadkiem nie wstukał się na kasie (chociaż i tak kasa pokazałaby błąd)moja galeria: http://www.lubke.pl
Sprzęt: Canon EOS 30D, Canon Elan 7N (33V), Tamron 17-50 2.8, Tamron 28-75/2.8, 70-200 4, Canon 50/1.8 II, 580EX, CF SanDisk 2GB + 8GB Extreme III
Raynox DCR-250 (makro)Komentarz
-
@slawek c1 - karton od kita, ale wziąłem samo body. 4270 z VAT!!! Ale studzę emocje, to cena mocno po znajomości.Komentarz
-
Komentarz

Komentarz