X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Routlaw
    Uzależniony
    • 2005
    • 983

    #151
    Tak się zastanawiem jak to zrobić by mieć zwrot vat.. może poszukam kogoś kto by chciał kupić i odliczenie VATu fifty fifty
    14, 24, 50, 85, 135, 70-200

    BLOG

    Komentarz

    • Pawełek
      Dopiero zaczyna
      • 2006
      • 31

      #152
      Zamieszczone przez Macio
      Kupujesz w kraju, wazne żebyś miał rachunek i tyle. Do tego wycinasz kod i jest. Jakbyś kupił w niemczech i miał niemiecki rachunek to byłby problem.
      poważnie? powiedział co wiedział lub przeczytał wyżej

      chyba nie w tym rzecz prawda? ktoś ma jakiś konstruktywny pomysł lub rozwiązanie dla tych co mają rachunek z niemiec?

      wydaje mi się, że mam prawo jako obywatel EU (np. rodowity niemiec) kupić u helmutów, mieszkać w polsce i posiadać tu konto. canon mi obywatelstwa sprawdzać nie ma prawa. dlatego nie rozumiem kwestii "country of purchase" bo jak oni to sprawdzą? punkt 4 regulaminu też jest dla mnie niezrozumiały :/ może ktoś mi to rozświetlić? dla mnie to jakoś takoś nie po polskiemu jest napisane :P

      aa i co z tymi dzwoniącymi do irlandii? bo ja nie szprecham za dobrze po łangielsku
      Ostatnio edytowany przez Pawełek; 7371.
      www.pofoto.pl

      Komentarz

      • himi
        Zablokowany
        • 2006
        • 2638

        #153
        Pawełek masz rację. W Canon Polska zapewnili mnie, że z niemieckim rachunkiem promocja w d..... To właściwie wewnętrzne ustalenia organizatora promocji więc nie ma co na UE narzekać. Masz kogoś w Deutschland, kto tam mieszka? Niech wysyła na swój rechnung i już. Zwróci ci kasę. To jedyne rozwiązanie. Mój tip wystawa polską FV na firmę dla której pracuję. Robię kopię FV i kod i wysyłam.

        @Routlaw - możesz poszukać, ale pamiętaj, że body musi zmieścić się w kwocie 3500 pln. Powyżej zakup wchodzi w środku trwałe i nie można odliczyć VAt - zdaje się, albo jest jakaś trudność poważna (księgowa wie najlepiej). Musisz znaleźć kogoś kto ci sprzeda za 4270 lub taniej na rachunek. Inaczej nikt ci na firmę nie weźmie raczej.

        Pozdrawiam i życzę wytrwałości

        Komentarz

        • protazy
          • 2006
          • 10

          #154
          Nie chodzi o VAT a o sposób ewidencjonowania, powyżej 3500 netto jest to już środek trwały który podlega amortyzacji, Vat odlicza się standardowo

          Komentarz

          • Macio
            Bywalec
            • 2005
            • 183

            #155
            Zamieszczone przez Pawełek
            poważnie? powiedział co wiedział lub przeczytał wyżej

            chyba nie w tym rzecz prawda? ktoś ma jakiś konstruktywny pomysł lub rozwiązanie dla tych co mają rachunek z niemiec?

            wydaje mi się, że mam prawo jako obywatel EU (np. rodowity niemiec) kupić u helmutów, mieszkać w polsce i posiadać tu konto. canon mi obywatelstwa sprawdzać nie ma prawa. dlatego nie rozumiem kwestii "country of purchase" bo jak oni to sprawdzą? punkt 4 regulaminu też jest dla mnie niezrozumiały :/ może ktoś mi to rozświetlić? dla mnie to jakoś takoś nie po polskiemu jest napisane :P

            aa i co z tymi dzwoniącymi do irlandii? bo ja nie szprecham za dobrze po łangielsku
            Sprawdzać obywatelstwa prawa nie ma, ale ma prawo ograniczyć Ci możliwośc zakupu. OT, polityka ...

            Komentarz

            • Pikczer
              Pełne uzależnienie
              • 2005
              • 2578

              #156
              Zamieszczone przez Routlaw
              Tak się zastanawiem jak to zrobić by mieć zwrot vat.. może poszukam kogoś kto by chciał kupić i odliczenie VATu fifty fifty
              Ale to chyba powinien byc ktos baaaardzo zaufany
              Za rok mu cos odbije i zapuka mowiac: sorry gosciu ale oddaj mi moj aparat ;-) a wtedy i sad nie pomoze 8)

              no, chyba, ze koledzy ze wschodu :wink:
              Ostatnio edytowany przez Pikczer; 2878.

              Komentarz

              • himi
                Zablokowany
                • 2006
                • 2638

                #157
                Jak nie urok to sraczka. Od dzisiaj jestem radosnym posiadaczem 30-tki, i padłem na formularzu zwrotu kasy. Skrypt odpowiedzialny za wybór kraju i języka ma działać dopiero od przyszłego tygodnia - informuje pan z canona polska. Wolę nie ryzykować z czeską wersją wszak paragon z Polski, a promocja obowiązuje w kraju zakupu...
                No to czekam...
                Wam też radzę

                Komentarz

                • himi
                  Zablokowany
                  • 2006
                  • 2638

                  #158
                  Pytanko, obejrzałem pudło i pojawia się kolejna wątpliwość, oba kody są naklejone


                  który z kodów należy wyciąć? Czy w ogóle mogą to być naklejane kody. W zasadach promocji jest info, że ma być to oryginalny kod z pudła.

                  Komentarz

                  • slawek c1
                    Dopiero zaczyna
                    • 2005
                    • 34

                    #159
                    dzieki himi ze opisujesz sytuację,stoje przed takim wyborem i twoje info jest bardzo przydatne :-)

                    I jeszcze powiedz ile dałeś za 30-tke bo na kartoniku jest +kit ?

                    pzdr
                    ...trzydzieścide...

                    Komentarz

                    • ixi
                      Dopiero zaczyna
                      • 2006
                      • 49

                      #160
                      Dublin Office : Canon (Irl) Business Equipment Ltd
                      Arena Road
                      Sandyford Industrial Estate
                      Dublin 18
                      Tel: 01 2052400
                      Fax: 01 2958141

                      Cork Office : Canon (Irl) Business Equipment Ltd
                      N.S.C. Campus
                      Mahon
                      Cork
                      Tel: 021 4962188
                      Fax: 021 4962703

                      Belfast Office : Canon UK Ltd.
                      1st Floor
                      1 Cromac Quay
                      Belfast
                      BT7 2JD
                      Tel: 0044 28 9072 7500
                      Fax: 0044 28 9072 7555
                      Zenit TTL :-D

                      Komentarz

                      • Pawełek
                        Dopiero zaczyna
                        • 2006
                        • 31

                        #161
                        Zamieszczone przez Macio
                        Sprawdzać obywatelstwa prawa nie ma, ale ma prawo ograniczyć Ci możliwośc zakupu. OT, polityka ...
                        Macio@ Wątek się rozciąga. Ty mi wcale nie odpowiadasz. Nie sądzę, żeby Canon chciał mi ograniczać możliwość zakupu. Jeżeli już to skorzystania ze zwrotu. Rozumiem, że ma do tego święte prawo przez stworzenie odpowiedniego regulaminu promocji. Nie piszmy o rzeczach oczywistych. Myślę tylko głośno jak się załapać. Czytając regulamin promocji, telefoniczne zapewnienia Canon Polska nie są dla mnie takie oczywiste, bo przecież w ich interesie jest aby zeszło jak najwięcej towaru przez ich kanał dystrybucyjny. Ponawiam pytania: co na to Irlandia oraz jak interpretować punk 4 regulaminu promocji. Poddam się jak usłyszę konkretne "nej". Pozdro
                        www.pofoto.pl

                        Komentarz

                        • zOOn
                          Bywalec
                          • 2006
                          • 220

                          #162
                          Zamieszczone przez himi
                          Pytanko, obejrzałem pudło i pojawia się kolejna wątpliwość, oba kody są naklejone


                          który z kodów należy wyciąć? Czy w ogóle mogą to być naklejane kody. W zasadach promocji jest info, że ma być to oryginalny kod z pudła.
                          Czy ktorys z tych numerow odpowiada nr seyjnemu z body 30D? Ja kupilem samo body i naklejka byla na tym bialym polu nad kodem po prawej... (Taka jak pokazana na stronie promocji.)

                          Wydaje mi sie, ze w Twoim przypadku, bedzie to ten kod po lewej - z numerem (91) ...(AA).

                          Komentarz

                          • WereWolf
                            Coś już napisał
                            • 2005
                            • 96

                            #163
                            hmm... może się mylę, ale w niektórych sklepach (chyba głównie w większych hipermarketach mogą zaklejać oryginalny kod kreskowy, żeby przypadkiem nie wstukał się na kasie (chociaż i tak kasa pokazałaby błąd)
                            moja galeria: http://www.lubke.pl

                            Sprzęt: Canon EOS 30D, Canon Elan 7N (33V), Tamron 17-50 2.8, Tamron 28-75/2.8, 70-200 4, Canon 50/1.8 II, 580EX, CF SanDisk 2GB + 8GB Extreme III
                            Raynox DCR-250 (makro)

                            Komentarz

                            • himi
                              Zablokowany
                              • 2006
                              • 2638

                              #164
                              @slawek c1 - karton od kita, ale wziąłem samo body. 4270 z VAT!!! Ale studzę emocje, to cena mocno po znajomości.

                              Komentarz

                              • meian
                                Bywalec
                                • 2006
                                • 138

                                #165
                                mocno po znajomości!!???

                                Zamieszczone przez himi
                                @slawek c1 - karton od kita, ale wziąłem samo body. 4270 z VAT!!! Ale studzę emocje, to cena mocno po znajomości.
                                Bez problemu można kupić 30d za 3999zł. (z gwaracją na Pl)
                                Wystarczy powertować net.

                                Pozdr,
                                m
                                www.marekpodolczynski.com

                                Komentarz

                                Pracuję...