X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • MC_
    Pełne uzależnienie
    • 2009
    • 3444

    #166
    Panie.kolego, mijasz się Pan z prawdą.

    Sankcji karnych nie ma, ale jest odpowiedzialność cywilna - odsetki za zwłokę. Ale w tym celu trzeba pilnować swoich interesów.
    Co do kradzieży gumy, to nie wiem skąd takie informacje zostały zaczerpnięte, ale obawiam się, że co najwyżej z filmów made in USA z Seagalem w roli głównej...

    Komentarz

    • pan.kolega
      Pełne uzależnienie
      • 2008
      • 2817

      #167
      Tu jest historia o sierżancie Leszczynskim, który został aresztowany wraz z żoną w Honolulu za wyniesienie ze sklepu (ponoć przez pomyłkę) kanapki, która jedli w czasie zakupów. Dziecko (2 czy 3-letnie) oddano do opieki społecznej a rodzice poszli za kraty na bodaj 18 godzin.



      A parę miesięcy odsetek za jakąś elkę to ile? 50 złotych? A jeszcze oferowano wielokrotnie zwrot pieniędzy a pazerny klient upierał się , że poczeka na towar, choć sprzedawca tłumaczył, że są trudności z dostawami?

      Edit: to żona była sierźantem i w dodatku w ciąży.
      Ostatnio edytowany przez pan.kolega; 16861.
      I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

      Komentarz

      • MC_
        Pełne uzależnienie
        • 2009
        • 3444

        #168
        A w Afganistanie by ich może zastrzelili. Piszemy chyba o polskich realiach, prawda?

        Odsetki ustawowe to obecnie 13% w skali rocznej, więc i tak dużo lepiej niż na jakiejś lokacie w banku.

        Komentarz

        • adam_j1969
          Zablokowany
          • 2007
          • 37

          #169
          Panowie, pamiętajcie, że działania które podejmuje ten sklep na wejściu są niezgodne z prawem. U nas mówi się, że to zbrodnie przeciwko konsumentom. Działania sklepu internetowego są sankcjonowane przez prawo i wystarczy tylko prowadzić interes niezgodnie z nim by narazić się na dotkliwe kary, pod warunkiem, że urząd się za to zabierze. Już sam regulamin tego sklepu zawiera tyle klauzul abuzywnych i nie zawiera treści wymaganych, że już za sam ten fakt podlega penalizacji co do zasady. Naciąganie klienta w ten sposób to tylko wisienka na torcie tego "biznesu" i nie można powiedzieć - samiście sobie winni bo chcieliście kupić taniej. Myślę, że to kwestia czasu zanim zajmie się nimi ktoś z wywiadu skarbowego, UOKiK czy nawet GIODO. BTW moja sugestia jest taka, jak ktoś robi zdjęcia zawodowo i ma termin - aparat będzie za 7 dni, to jak będzie za 14 niech przez te 7 dni notuje i dokumentuje straty i potem dochodzi swoich racji polubownie a następnie w sądzie. Ważna jest dokumentacja. Pomijam już fakt, że tak ewidentne działania są niedopuszczalne moralnie i nie istnieje żaden kodeks etyczny którym kieruje się tego typu sklep. Co już powinno dawać do myślenia nie tylko klientom ale również tym, którzy powinni chronić konsumenta przed takimi działaniami. Ludzie są różni, również naiwni, ale w cywilizowanym państwie są od tego instytucje by chronić ich przed własną naiwnością i tego należy od nich wymagać. Nawet dla zasady.

          Komentarz

          • foto-grafika
            Dopiero zaczyna
            • 2012
            • 37

            #170
            No i stało się Właśnie dzisiaj mają kontrole skarbową i policje gospodarczą na głowie. Tak się złożyło że wysłałem szwagra po fakturę której nie otrzymałem do tej pory. W sam raz trafił na kontrol. Dzisiaj minął termin oddania kasy bądź obiektywu. Po rozmowie z urzednikami uzyskał ważne informacje. Padłem ofiarą oszustwa i zajmie się tym policja skarbowa. Pan Paweł twierdzi ze jutro bedzie obiektyw (kłamstwo). Jeśli jutro nie będzie miał to sprawa idzie do prokuratury. Wszystkie wskazówki oszukanym osobą napiszę jutro jak mi szwagier ze szczegółami przekaże co i jak po kolei zrobić.

            Komentarz

            • adam_j1969
              Zablokowany
              • 2007
              • 37

              #171



              robi się ciepło

              Komentarz

              • foto-grafika
                Dopiero zaczyna
                • 2012
                • 37

                #172
                Bardzo ciepło bo własnie uzyskałem informację ze oddadzą pieniądze a ich zapewnienia są tyle warte co ciągłe kłamstwa i zwodzenie. Sprawę kieruję na prokuraturę a brak faktury do US. Jak to zrobić i gdzie złożyć dokumenty opiszę jutro.

                Komentarz

                • tombas
                  Pełne uzależnienie
                  • 2006
                  • 2195

                  #173
                  czyżby zbliżał się koniec "błyskotliwej" działalności biznesowej tego powiedzmy sklepu?
                  Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
                  (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

                  Komentarz

                  • marfot
                    Pełne uzależnienie
                    • 2007
                    • 4568

                    #174
                    Przyznam, że jestem pod wrażeniem determinacji klientów tego sklepu.
                    Może jest nadzieja, że rozszerzy się krąg branych pod lupę "sklepów fotograficznych". Właśnie przejrzałem swoje "dowody zakupu" w specjalistycznych sklepach fotograficznych (jeszcze z czasów zanim zacząłem kupować sprzęt foto w sklepach AGD). Wychodzi mi , że otrzymane od 5 różnych sprzedawców (cieszących się pozytywną opinią na tym forum) kwitki na łączną kwotę 8140 zł i 2333 Euro to jakieś samoróby, które nawet nie próbują udawać faktury VAT albo paragonu fiskalnego.
                    Ostatnio edytowany przez marfot; 13342.
                    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
                    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, RF 70-200/4L, RF100-500L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

                    Komentarz

                    • foto-grafika
                      Dopiero zaczyna
                      • 2012
                      • 37

                      #175
                      Zamieszczone przez tombas
                      czyżby zbliżał się koniec "błyskotliwej" działalności biznesowej tego powiedzmy sklepu?
                      Ja już się o to postaram. Tyle co oni mi zdrowia zmarnowali to jeszcze nikomu się nie udało. Trzeba tępić oszustów. Nie wiem czy dla Pana Pawła nie skończy się to kratkami bo wesoło to nie wygląda.

                      Komentarz

                      • MC_
                        Pełne uzależnienie
                        • 2009
                        • 3444

                        #176
                        Żeby się jeszcze nie okazało, że niedoszli szczęśliwi nabywcy sprzętu nie otrzymają zwrotu pieniędzy, bo nie ma z czego zwracać...

                        Komentarz

                        • adam_j1969
                          Zablokowany
                          • 2007
                          • 37

                          #177
                          Zamieszczone przez MC_
                          Żeby się jeszcze nie okazało, że niedoszli szczęśliwi nabywcy sprzętu nie otrzymają zwrotu pieniędzy, bo nie ma z czego zwracać...
                          Prędzej czy później wszystko odda o co zadba komornik doliczając egzekucję i odsetki.

                          Komentarz

                          • MC_
                            Pełne uzależnienie
                            • 2009
                            • 3444

                            #178
                            Raczysz żartować.

                            Jak ktoś ma trochę oleju w głowie, to będzie się bujał i tak upłynni majątek, że jakakolwiek egzekucja będzie bezskuteczna.
                            A mam wrażenie, że właściciele tego sklepu nie są w ciemię bici.

                            Komentarz

                            • adam_j1969
                              Zablokowany
                              • 2007
                              • 37

                              #179
                              MC_ - życzę Ci obyś się nigdy nie przekonał jak skuteczny potrafi być komornik

                              Komentarz

                              • MC_
                                Pełne uzależnienie
                                • 2009
                                • 3444

                                #180
                                O skutecznosci komornikow notorycznie sie przekonuje w pracy.
                                Gdy przychodzi postanowienie o umorzeniu egzekucji z powodu bezskutecznosci.
                                Niestety, tak sie dzieje w ok.85% przypadkow. Ale nie prowadzimy co do zasady drobnych spraw, wiec dluznicy nie zalegaja z kwota 300zl, a kilkadziesiat lub kilkaset tysiecy.
                                I jakos dziwnie nie maja majatku, nie pracuja itp itd etc.

                                Komentarz

                                Pracuję...