X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • iczek
    Uzależniony
    • 2004
    • 711

    #31
    Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Druga rzecz: od kiedy Canon dyktuje zasady działania służb celnych w Polsce?
    Od czasow gdy sluzby celne konstroluja sprowadzane podróbki czegos tam
    Tomku - nie dyktuje i nie nadinterpretuj.
    Sluzbom celnym to na reke, ze ktos sie zainteresuje za friko! piecioma aparatami wielkosci maszyny do szycia, o ktorych celnik gowno wie, ale deklaracja mowi ze sa warte 100usd
    Oni nie sa idiotami.
    Jesli nie ma faktury, to kontaktuja sie z przedstawicielem firmy i maja problem z glowy. Przedstawiciel mowi ze to kosztuje lacznie 50.000 i placisz clo.
    Prost i skuteczne.
    Bardzo mi sie to rozwiazanie podoba tak na marginesie

    Ale watpie aby sie sprawdzalo.
    FotoPropaganda - blog tylko o dobrej fotografii
    Ptaki
    Portrety
    Pejzaż

    Komentarz

    • gawryl
      Uzależniony
      • 2004
      • 810

      #32
      Zamieszczone przez iczek
      Bardzo mi sie to rozwiazanie podoba tak na marginesie

      Ale watpie aby sie sprawdzalo.
      oo! jedyny happy w tym watku!

      mam nadzieje, ze sie to jednak nie sprawdzi
      350d, KIT 18-55, 50/f1.8, 100-300/f4.5-5.6 USM, 420EX. www.gawryl.pl

      Komentarz

      • Jurek Plieth
        Pełne uzależnienie
        • 2004
        • 2087

        #33
        Zamieszczone przez iczek
        Od czasow gdy sluzby celne konstroluja sprowadzane podróbki czegos tam ...

        Sluzbom celnym to na reke, ze ktos sie zainteresuje za friko! piecioma aparatami wielkosci maszyny do szycia, o ktorych celnik gowno wie, ale deklaracja mowi ze sa warte 100usd ...
        Piotr, mnie się wydaje, że mieszasz dwie zupełnie różne sprawy:
        a) ściganie importerów i/lub producentów podróbek (plyty CD, trampki typu Adidas itp.). Z tym przypadkiem nie mamy w ogóle do czynienia, bo póki co nie słyszałem jeszcze, aby ktoś podrabiał 1Ds
        b) kwestie legalności masowego importu sprzętu fotograficznego marki Canon. Nie uwierzę w to, aby nielegalny i zabroniony był zakup np. w USA pojedyńczego egzemplarza korpusu, czy obiektywu i przywiezienie go np. do PL po zapłaceniu cła i podatku. Ostatecznie to świadom tego faktu nabywca ponosi na własną odpowiedzialność ryzyko, że prawa gwarancyjne dotyczące kontynentu amerykańskiego nie będą w Europie respektowane.
        Wydaje mi się, że twórcom projektu rozporządzenia chodzi raczej o to, aby ukrócić praktyki masowych importerów, którzy kupując skądinąd dotychczasowo legalnie sprzęt fotograficzny Canona np. w USA, płacąc zań cło i podatki, a następnie sprzedając oficjalnie w Europie, odcinają nieświadomych nabywców od legalnie przysługujących im przecież praw gwarancyjnych.
        http://plieth.com

        Komentarz

        • K2_verti
          Bywalec
          • 2005
          • 214

          #34
          Zamieszczone przez Tomasz Golinski
          Dziwię się, że tak źle przygotowują plany sprzedażowe...
          a słyszałeś o targetach nikona (info z drugiej ręki!)? Wyrobili pod koniec listopada. Jako że został im na stanie 18-200VR więc zostawili go na styczeń. NIKON pomyślał fajne szkło dobrze się zareklamowało, nie sprzedajemy w grudniu! bo po co? Jak sprzedamy w styczniu to część planu sprzedażowego będziemy mieli z głowy. Tak mądre głowy pomyślały i zrobiły Efekt był taki że ktoś z centrali Irlandia - sprzedał tą informację i mądre misternie tkane plany N wzięły w łeb. :grin:

          Wracając do polityki - co canona obchodzi czy kasę zostawi w uni czy w usa? Im chodzi aby dobrze sprzedawał się towar! Jeżeli ludzie z centrali europejskich widzą co się dzieje na rynku (tani import) - to normalne ze zgłosili wreszcie te uwagi do Canon Japan. (ja też bym nie chciał aby ktoś mi zabierał klientów!!)
          D3, D700, 24-70/2.8 (N), 70-200 VRII(N), SB-900(N), 50/1.8 (N)

          Komentarz

          • Tomasz Golinski
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 8623

            #35
            Zamieszczone przez iczek
            Od czasow gdy sluzby celne konstroluja sprowadzane podróbki czegos tam
            To są podróbki Canona (poza tym ewidentnym plastikowym badziewiem z allegro)??

            Tomku - nie dyktuje i nie nadinterpretuj.
            Przecież jest napisane, że Canon podjął jakąś tam decyzję i z tego powodu będzie inna sytuacja na granicy...

            Przedstawiciel mowi ze to kosztuje lacznie 50.000 i placisz clo.
            Prost i skuteczne.
            A wiesz, czym się różni wartość od ceny? I niby czemu przedstawiciel ma mieć tu coś do powiedzenia?

            Ale watpie aby sie sprawdzalo.
            A ja mam nadzieje, że przemyt rozwinie się na niesłychaną skalę (nie tylko aparatów - wszystkiego!)
            30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
            Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



            Komentarz

            • Tomasz Golinski
              Pełne uzależnienie
              • 2004
              • 8623

              #36
              Zamieszczone przez K2_verti
              Wracając do polityki - co canona obchodzi czy kasę zostawi w uni czy w usa? Im chodzi aby dobrze sprzedawał się towar! Jeżeli ludzie z centrali europejskich widzą co się dzieje na rynku (tani import) - to normalne ze zgłosili wreszcie te uwagi do Canon Japan. (ja też bym nie chciał aby ktoś mi zabierał klientów!!)
              Ale Canon Japan powinien olać to i dbać o to, żeby jego sprzęt się sprzedawał najkorzystniej dla klientów, zwłaszcza, że wyższa cena w EU nie przekłada się na zysk Canona, a na stratę. Jasne jest, że gdy aparaty w Polsce zdrożeją o 20% albo więcej, to sprzedaż spadnie.
              30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
              Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



              Komentarz

              • Tomasz Golinski
                Pełne uzależnienie
                • 2004
                • 8623

                #37
                Zamieszczone przez Jurek Plieth
                odcinają nieświadomych nabywców od legalnie przysługujących im przecież praw gwarancyjnych.
                Znaczy jakich? Praktycznie każdy tip w tej sytuacji informuje o gwarancji i nawet pomaga ją realizować! To dużo więcej niż legalinie przysługuje. Inne "prawa gwarancyjne" w Polsce nie obowiązują.
                30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
                Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



                Komentarz

                • Jurek Plieth
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 2087

                  #38
                  Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                  Znaczy jakich?
                  A znasz ich kilka rodzajów?
                  Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                  Praktycznie każdy tip w tej sytuacji informuje o gwarancji i nawet pomaga ją realizować!
                  Jak sobie wyobrażasz pomoc takiego tipa jak ta f-a amerykańska sprzedająca na Allegro obiektywy w realizacji praw gwarancyjnych? Znaczy wierzysz w to, że będzie je wysyłała na własny koszt do serwisu w USA?
                  http://plieth.com

                  Komentarz

                  • mruczek
                    Bywalec
                    • 2005
                    • 240

                    #39
                    Zamieszczone przez K2_verti
                    Wracając do polityki - co canona obchodzi czy kasę zostawi w uni czy w usa? Im chodzi aby dobrze sprzedawał się towar! Jeżeli ludzie z centrali europejskich widzą co się dzieje na rynku (tani import) - to normalne ze zgłosili wreszcie te uwagi do Canon Japan. (ja też bym nie chciał aby ktoś mi zabierał klientów!!)

                    Kasa i tak trafia do Canona, tylko pomiędzy fabryką-centralą, istnieją przedstawicielstwa (Canon Francją, Canon Polska), które są firmami-córkami. One też są nastawione na zysk. Każdy woli aby to u niego została marza

                    A my jesteśmy tylko biednymi klientami. Powinniśmy się cieszyć, że mamy zaszczyt mieszkać w UE i płacić więcej niż "hAmerykanie"....

                    Komentarz

                    • Duty
                      Bywalec
                      • 2005
                      • 244

                      #40
                      Zamieszczone przez K2_verti
                      Wracając do polityki - co canona obchodzi czy kasę zostawi w uni czy w usa? Im chodzi aby dobrze sprzedawał się towar! Jeżeli ludzie z centrali europejskich widzą co się dzieje na rynku (tani import) - to normalne ze zgłosili wreszcie te uwagi do Canon Japan. (ja też bym nie chciał aby ktoś mi zabierał klientów!!)
                      Kilka uwag:
                      Canon może by i nie zwrócił uwagi na import z USA - ale musi zachować twarz przed swoimi redystrybutorami w Europie.
                      Prawo unijne wymaga tłumaczonych gwarancji, serwisów na miejscu, klienci chcą darmowych przesyłek serwisowych, gwarancji wymiany lub zwrotu itp.
                      Hurtownie i sklepy internetowe działające na marżach 3-5% naciskają Canona, że nie mogą walczyć z szarą strefą.
                      Dodatkowo w grę wchodzi wszędobylski Vat i konieczność utrzymania central, serwisów i całej struktury w każdym z państw Europejskich osobno - stąd wyższe koszty w Europie.
                      W USA wystarczy jedna instrukcja, jedna karta gwarancyjna, a jakby się uprzeć to i 1 centrum serwisowe obsłużyłoby i USA i Kanadę , Vatu nie ma.
                      Nie bronię Canona - obrośli w piórka i życzę im jak najsilniejszej konkurencji.
                      Wszystkie centrale europejskie wyrabiają po 150 % planu i nie są zainteresowane żadnymi promocjami - niczym, skoro sprzedaż jest wręcz na zapisy!
                      Doszło do tego, że w tym roku Canon nie będzie miał na targach Focus On Imaging w UK swojego stoiska!!
                      Nieważne, jaki sprzęt posiadasz. Ważne, jak go potrafisz wykorzystać.

                      Komentarz

                      • Tomasz Golinski
                        Pełne uzależnienie
                        • 2004
                        • 8623

                        #41
                        Zamieszczone przez Jurek Plieth
                        A znasz ich kilka rodzajów?
                        Właśnie nie znam żadnych.

                        Jak sobie wyobrażasz pomoc takiego tipa jak ta f-a amerykańska sprzedająca na Allegro obiektywy w realizacji praw gwarancyjnych? Znaczy wierzysz w to, że będzie je wysyłała na własny koszt do serwisu w USA?
                        Pisałem o Tipach. Nie wiem, o jakiej firmie amerykańskiej piszesz. Wielu znanych nam tipów przyjmuje zwroty wadliwego sprzętu i pomaga w realizacji gwarancji. Nigdzie nie pisałem nic, na czyj koszt, bo nie wiem.
                        30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
                        Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



                        Komentarz

                        • Tomasz Golinski
                          Pełne uzależnienie
                          • 2004
                          • 8623

                          #42
                          Zamieszczone przez Duty
                          klienci chcą darmowych przesyłek serwisowych, gwarancji wymiany lub zwrotu itp.
                          To czemu decydują się na zakup u tipów?

                          Poza tym, w Twoim rozumowaniu nie widzę nic, co by tłumaczyło, czemu sprzęt jest w EU droższy. Wszędzie są centrale, serwisy, hurtownie, gwarancje, przesyłki...
                          30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
                          Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



                          Komentarz

                          • mruczek
                            Bywalec
                            • 2005
                            • 240

                            #43
                            A pamiętacie sytuację sprzed 5-6 lat kiedy to na giełdach fotograficznych było za trzęsienie sprzętu z Niemiec?

                            w 1999 roku kupiłem Eos 300 za ponad 2000zł w polskim sklepie. W tym samym czasie, na giełdzie fotograficznej w Katowicach, ten sam aparat na niemieckich papierach można było kupić za 1500-1600zł

                            Wtedy to było wyku#$%ście gównianie! Nie dość, że mniej zarabiamy od Niemców, to jeszcze Wielce Dobrotliwy Canon podnosił ceny!

                            To dopiero był bandytyzm! Twu...

                            Komentarz

                            • Jurek Plieth
                              Pełne uzależnienie
                              • 2004
                              • 2087

                              #44
                              Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                              Właśnie nie znam żadnych.
                              Nie przeszkadza Ci to w zabieraniu głosu?
                              Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                              Wielu znanych nam tipów przyjmuje zwroty wadliwego sprzętu i pomaga w realizacji gwarancji.
                              Domyślam się, że tylko ci, którzy importują z terenu UE. I to niechętnie :wink:
                              http://plieth.com

                              Komentarz

                              • Tomasz Golinski
                                Pełne uzależnienie
                                • 2004
                                • 8623

                                #45
                                Zamieszczone przez Jurek Plieth
                                Nie przeszkadza Ci to w zabieraniu głosu?
                                Dlatego zadałem pytanie i liczyłem, że dostanę odpowiedź.

                                Domyślam się, że tylko ci, którzy importują z terenu UE. I to niechętnie :wink:
                                Niechętnie czy chętnie to inna sprawa. Żytnia też serwisuje niechętnie. Ci którzy importują z UE nie muszą nic robić, bo działa eurogwarancja.
                                30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
                                Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



                                Komentarz

                                Pracuję...