Ten temat jest zamknięty
X
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • golek
    Dopiero zaczyna
    • 2007
    • 16

    #2746
    a jak sie wam widzi taki użytkownik? ;-)


    nagle wystawiony sprzet za ponad 60000zl. Ceny atrakcyjne. Wszystko na jutro, więc wszystko ma na stanie. W historii jego transakcji rzucił mi sie zakup przez wystawiającego aluminiowego kija bejsbolowego. Hmn... przyda sie na wypadek odbioru osobistego? ;-) oczywiscie moge się mylić, za co z góry przepraszam.

    g.
    5dmkII, 17-40/4 24-105/4 70-300/L 50/1,8

    zdjęcia i blog: http://pawel.goleman.pl/

    Komentarz

    • smegool
      Bywalec
      • 2009
      • 100

      #2747
      Jest opcja płatności za pobraniem.
      Możesz zamówić, obejrzeć i dopiero zapłacić.
      Raczej bezpiecznie.
      Zaginiona szukajka: http://maciejko.net/cbsearch/

      Tak, uprawiam onanizm sprzętowy. :P

      Komentarz

      • MMM
        Pełne uzależnienie
        PREMIUM member
        • 2006
        • 4250

        #2748
        Zamieszczone przez fil91
        Odnośnie OTC -IMO część z otrzymanych pieniędzy idzie w "kanał" na hazard lub temu podobne , "następny" kupujący pokrywa koszty zakupu sprzętu dla swoich poprzedników. Jakoś się to kręci dopóki są kolejne sprzedane przedmioty i wpływy z tego tytułu.... mam nadzieję że się mylę
        Taka piramida jest możliwa, robimy taki deal:
        Wystawiamy na sprzedaż powiedzmy 3 przedmioty (np. aparaty) po 8000zł (cena rynkowa 8500zł). Ludzie wpłacają, mamy 24000zł dla siebie. W ciągu 2-3 tygodni musimy znaleźć następnych, którzy coś kupią za tą samą kwotę i z tej kasy finansujemy zakup dla tych pierwszych.
        Jest tylko jeden problem. Z każdą operacją zmniejsza nam się ilość kasy bo musimy dopłacić 3x500zł kupując sprzęt po normalnych cenach. W takim tempie po roku początkowe 24000 znika i jesteśmy na zerze, cały deal jest bez sensu bo zostajemy bez kasy na następne zamówienie.
        Więc czemu ktoś to robi? Sądzę że próbuje rozkręcić piramidę tak aby na bieżąco obracać znacznie większą kwotą i w pewnym momencie zniknąć z kasą rzędu 100-200 tys.
        !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
        EDIT: Jeśli w pewnym momencie ceny zaczną u OTC- wyraźnie spadać co będzie oznaczać rychłe zwijanie interesu, to od razu proponuję 112/997
        Ostatnio edytowany przez MMM; 4761. Powód: Automerged Doublepost
        Digart

        Komentarz

        • ppawcio
          Coś już napisał
          • 2008
          • 98

          #2749
          Zamieszczone przez jeju
          http://www.allegro.pl/item1092999158..._is_nowka.html

          Sprzęt kupiony ale sprzedający nie posiada dowodu zakupu ani też gwarancji jak przypuszczam. Nie ma też oryginalnej ładowarki (chyba aż w takim pośpiechu nie kupował bez akcesoriów). Zamiast tego ma przypięty obiektyw i o dziwo sprzęt jest do nabycia w Zakopanem gdzie chyba grzechem byłoby nie zabrać aparatu ze sobą.

          Na zdjęciach body nie jest pokazany nigdzie numer, za to grzecznie poinformowano o prawach klienta (co trochę uspokaja).

          Przepraszam z góry jeśli jest to aukcja legalna ale wydała mi się godna uwagi.
          Aparat w wyniku nieszczesliwego wypadku ulegl uszkodzeniu.

          Komentarz

          • axk
            Pełne uzależnienie
            • 2008
            • 2027

            #2750
            Zamieszczone przez smegool
            Jest opcja płatności za pobraniem.
            Możesz zamówić, obejrzeć i dopiero zapłacić.
            Można sprawdzić przed uregulowaniem należności, pod warunkiem że osoba wysyłająca przesyłkę zapłaciła za taką opcję. Standardowa przesyłka pobraniowa takiej możliwości nie oferuje i aby sprawdzić zawartość przesyłki w pierwszej kolejności należy za nią zapłacić.
            EOS + Speedlite

            Komentarz

            • tombas
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 2195

              #2751
              Zamieszczone przez axk
              Można sprawdzić przed uregulowaniem należności, pod warunkiem że osoba wysyłająca przesyłkę zapłaciła za taką opcję. Standardowa przesyłka pobraniowa takiej możliwości nie oferuje i aby sprawdzić zawartość przesyłki w pierwszej kolejności należy za nią zapłacić.
              no ale 5 zł przy takiej transakcji nie jest chyba problemem dla kupującego
              Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
              (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

              Komentarz

              • Jacek23
                Początki nałogu
                • 2004
                • 372

                #2752
                Zabawne......

                Jest sobie aukcja http://www.allegro.pl/item1081456137..._5_usm_fv.html

                Na niej zapis:Wygląd aukcji chroniony jest prawem autorskim. Jakiekolwiek kopiowanie, edytowanie lub używanie któregokolwiek ze składników opisu aukcji lub wykorzystanych zdjęć jest zabronione. Wszystkie prawa do wyglądu tej aukcji posiada firma AXON Polska.

                A zdjecia moje i to z moim podpisem jeszcze.

                Moze to nie podejrzane , ale zamiescilem tu
                [email protected]
                https://www.facebook.com/Jacek23333

                Komentarz

                • HooMaR
                  Coś już napisał
                  • 2008
                  • 55

                  #2753
                  Zamieszczone przez golek
                  a jak sie wam widzi taki użytkownik? ;-)


                  nagle wystawiony sprzet za ponad 60000zl. Ceny atrakcyjne. Wszystko na jutro, więc wszystko ma na stanie. W historii jego transakcji rzucił mi sie zakup przez wystawiającego aluminiowego kija bejsbolowego. Hmn... przyda sie na wypadek odbioru osobistego? ;-) oczywiscie moge się mylić, za co z góry przepraszam.

                  g.
                  Nanashi jest z tej samej miejscowości co Gandini na allegro więc sądzę, że te konta są powiązane niejako, też się interesowałem tym użytkownikiem, ale z tego co pamiętam nie wystawia faktur VAT, Gandini na początku swojej kariery robił to samo. Sprzedaż bez faktur.

                  Komentarz

                  • smegool
                    Bywalec
                    • 2009
                    • 100

                    #2754
                    Zamieszczone przez axk
                    Można sprawdzić przed uregulowaniem należności, pod warunkiem że osoba wysyłająca przesyłkę zapłaciła za taką opcję. Standardowa przesyłka pobraniowa takiej możliwości nie oferuje i aby sprawdzić zawartość przesyłki w pierwszej kolejności należy za nią zapłacić.
                    Firmy kurierskie maja to już chyba wliczone.
                    Poczta polska oferuje taką opcję za 5zł.
                    W porównaniu do wartości przesyłki to żadna kasa.
                    Zaginiona szukajka: http://maciejko.net/cbsearch/

                    Tak, uprawiam onanizm sprzętowy. :P

                    Komentarz

                    • axk
                      Pełne uzależnienie
                      • 2008
                      • 2027

                      #2755
                      Zamieszczone przez tombas
                      no ale 5 zł przy takiej transakcji nie jest chyba problemem dla kupującego
                      Ale tutaj nie chodzi o kupującego tylko sprzedającego, ponieważ to on wykupuje opcję sprawdzenia zawartości przed zapłatą. Jeżeli nie wyrazi na to zgody to te 5 zł możesz sobie...
                      !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                      Zamieszczone przez smegool
                      Firmy kurierskie maja to już chyba wliczone.
                      Jeżeli chodzi o TNT, GLS, DHL czy USP to nie mają.
                      Ostatnio edytowany przez axk; 16601. Powód: Automerged Doublepost
                      EOS + Speedlite

                      Komentarz

                      • dinderi
                        Pełne uzależnienie
                        • 2009
                        • 3028

                        #2756
                        Zamieszczone przez Jacek23
                        Jest sobie aukcja http://www.allegro.pl/item1081456137..._5_usm_fv.html

                        Na niej zapis:Wygląd aukcji chroniony jest prawem autorskim. Jakiekolwiek kopiowanie, edytowanie lub używanie któregokolwiek ze składników opisu aukcji lub wykorzystanych zdjęć jest zabronione. Wszystkie prawa do wyglądu tej aukcji posiada firma AXON Polska.

                        A zdjecia moje i to z moim podpisem jeszcze.

                        Moze to nie podejrzane , ale zamiescilem tu
                        Poprosić o pieniążki.
                        Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
                        09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

                        ---Moje zdjecia na FB---

                        Komentarz

                        • smegool
                          Bywalec
                          • 2009
                          • 100

                          #2757
                          [QUOTE=axk;833862]Ale tutaj nie chodzi o kupującego tylko sprzedającego, ponieważ to on wykupuje opcję sprawdzenia zawartości przed zapłatą. Jeżeli nie wyrazi na to zgody to te 5 zł możesz sobie...

                          Możesz o tyle więcej zapłacić mu przy odbiorze.
                          Jeżeli się nie zgodzi na sprawdzenie przesyłki, to możesz podziękować za interesy. Nie ma nad czym tu się rozwodzić.
                          Zaginiona szukajka: http://maciejko.net/cbsearch/

                          Tak, uprawiam onanizm sprzętowy. :P

                          Komentarz

                          • enter
                            Pełne uzależnienie
                            • 2005
                            • 1201

                            #2758
                            sprawdzenie przesyłki przez odbiorcę w Poczcie Polskiej jest możliwe tylko przy przesyłce pobraniowej i musi to zaznaczyć trakcie wypisywania nadawca

                            innej możliwości nie ma - chyba że sporządzenie protokołu po odebraniu przesyłki w obecności listonosza lub ajenta - dopiero wtedy można reklamować

                            Komentarz

                            • jacapa
                              Początki nałogu
                              • 2007
                              • 453

                              #2759
                              Zamieszczone przez enter
                              innej możliwości nie ma - chyba że sporządzenie protokołu po odebraniu przesyłki w obecności listonosza lub ajenta - dopiero wtedy można reklamować
                              Należy pamiętać , że pobranie w takiej sytuacji trzeba zapłacić listonoszowi z góry , bez możliwości zwrotu tego pobrania przez listonosza.
                              Jacek Paduszyński
                              40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

                              Komentarz

                              • über
                                • 2010
                                • 5

                                #2760


                                Obiektyw rzekomo na gwarancji, użyty kilka razy. 600 PLN taniej niż cena sklepowa. Sprzedający posiada trzy pozytywne komentarze za sprzedaż książek po 5 zł sztuka.

                                Odradzam

                                Komentarz

                                Pracuję...