To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • andrew84
    Coś już napisał
    • 2009
    • 51

    #316
    Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Zamieszczone przez Paviarotti
    Mam dylemat
    Zawiodę się bardzo na 16-35 przy porównaniu do 24?).
    według mnie 16-35 do 20 mm ok, ale dla ogniskowych 24 i 35 zdecydowanie lepiej wypadają 24/1.4 i 35/1.4
    6D || 5D || EF 17-40mm f/4 L || EF 35mm f/1.4 || EF 50mm f/1.4 || EF 85 mm f/1.8 || EF 135 mm f/2.0 || SPEEDLITE 580 EX II

    Komentarz

    • obcy21
      Początki nałogu
      • 2010
      • 467

      #317
      Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

      Zamieszczone przez scooter
      Czy miedzy c35/2.0 a 35/1.4 jest przepasc?
      35/2.0 fajne szkło, tanie i dobre. jak masz kase to bierz 1.4 - ale klient róznicy nie zobaczy.
      Regulamin pkt 8.

      Komentarz

      • motoko
        Coś już napisał
        • 2007
        • 89

        #318
        Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

        Zamieszczone przez obcy21
        35/2.0 fajne szkło, tanie i dobre. jak masz kase to bierz 1.4 - ale klient róznicy nie zobaczy.
        Ciekawa opinia...

        Komentarz

        • andre1978
          Coś już napisał
          • 2010
          • 74

          #319
          Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

          Witam,
          Teraz ja popadłem w dylemat, co zostawić a co sprzedać.
          Obecnie posiadam 6D; 60D; S35 1,4; S17-50 2,8; C50 1,8; C85 1,8; C70-200 4,0.
          Rozważam sprzedaż 17-50, 50, 85 i 70-200 na rzecz sigmy 85. Wtedy miałbym na 6D 35 i 85 a 60D 50 i 135(ekwiwalent). Wiem jedno, że odkąd mam 6D to musiała by się stać okropna rzecz aby go wyjąc z plecaka. Dlatego jak bardzo złym pomysłem jest sprzedaż 60D, zostawił bym sobie wtedy 6D wraz 35 i 85 a zakupił 135 i budżetowy szeroki. Wiem, że bez zapasu straszna lipa, jakiś wybór trzeba podjąć.

          Proszę o dobrą rade, pozdrawiam.
          |6D|60D|S 14 2.8|S A35 1.4|C70-200 L4|C50 1.8|C85 1.8|430EX|
          andrzeswierc.pl

          Komentarz

          • Wojtko
            Bywalec
            • 2011
            • 152

            #320
            Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

            Sigmy 35mm 1.4 DG i 85 1.4, to świetne rozwiązanie do fotografii ślubnej. Proponuję żebyś zostawił zapasowy korpus, zawsze będziesz czuł się pewniej, a zamiast zakupu 135mm pomyśl o czymś ultra szerokim.

            PS. Stosowanie baterii LP-E6 w nowych korpusach, to miły dla kieszeni użytkowników zabieg firmy Canon.

            Komentarz

            • jinks
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 2178

              #321
              Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

              Zamieszczone przez andre1978
              Witam,
              Teraz ja popadłem w dylemat, co zostawić a co sprzedać.
              Obecnie posiadam 6D; 60D; S35 1,4; S17-50 2,8; C50 1,8; C85 1,8; C70-200 4,0.
              Rozważam sprzedaż 17-50, 50, 85 i 70-200 na rzecz sigmy 85. Wtedy miałbym na 6D 35 i 85 a 60D 50 i 135(ekwiwalent). Wiem jedno, że odkąd mam 6D to musiała by się stać okropna rzecz aby go wyjąc z plecaka. Dlatego jak bardzo złym pomysłem jest sprzedaż 60D, zostawił bym sobie wtedy 6D wraz 35 i 85 a zakupił 135 i budżetowy szeroki. Wiem, że bez zapasu straszna lipa, jakiś wybór trzeba podjąć.

              Proszę o dobrą rade, pozdrawiam.
              Kup do 60d coś w stylu np. sigma 10-20, a na 6d 35+85. Więcej nie trzeba. Gwarantuję też, że na cropie nie będziesz używał tych stałek jak masz 6d a to zawsze drugie body i w razie czego backup!
              Miłego dnia
              moja www

              Komentarz

              • kqba
                Dopiero zaczyna
                • 2009
                • 49

                #322
                Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                Jak dla mnie to szkoda, żeby 60D leżał większość czasu w torbie, a podejrzewam że tak będzie.
                Mi się źle pracuje FF+Crop. Więc albo coś bardzo szerokiego na 60D, albo kupić tańszy backup a za resztę $ na dobre szkło.

                Komentarz

                • migawkanatalia
                  Bywalec
                  • 2010
                  • 144

                  #323
                  Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                  Kochani, czy ktoś z Was może mi udzielić fachowej porady opartej na własnym doświadczeniu odnośnie możliwości użytkowania pierścieni pośrednich z obiektywem 85 1.8 ? Czy taka kombinacja da zadowalające efekty w macro? Mam na myśli fotografowanie obrączek w różnych aranżacjach oraz innych zbliżeń... A może lepiej zastanowic się nad kupnem 100 2.8 macro L? Z góry dziękuję za pomoc.

                  Komentarz

                  • radmro
                    Bywalec
                    • 2007
                    • 196

                    #324
                    Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                    Dedykowany obiektyw makro to większy komfort pracy - pod warunkiem, że będzie często używany. Do okazyjnych zdjęć makro pierścienie pośrednie wystarczą. Używałem pierścieni Kenko z ef 100 2.0 i efekty były super. Jedyna wada takiego rozwiązania to utrata możliwości ostrzenia na nieskończoność przy założonym pierścieniu. Z drugiej strony 100 2.8 L może też robić za portretówkę, ale ja bym raczej wybrał 85 1.8 plus pierścienie.
                    5d2 + 6D + 24-70 2.8 + 70-200 2.8 IS II + 24 1.4 + 50 1.4
                    flickr

                    Komentarz

                    • migawkanatalia
                      Bywalec
                      • 2010
                      • 144

                      #325
                      Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                      Bardzo dziękuję za pomoc. Szukałam w necie przykładowych zdjęć wykonanych np. 85 z pierścieniami ale nic nie znalazłam... Będę wdzięczna za jakieś linki/przykłady

                      Komentarz

                      • salas
                        Pełne uzależnienie
                        • 2012
                        • 3000

                        #326
                        Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                        a czemu nie bierzesz pod uwagę 100mm f/2.8 macro USM bez L ? Cenowo to samo co 85 f/1.8 - macro lepsze niż 85 z pierścieniami, portret bardzo fajny.
                        SONY

                        Komentarz

                        • migawkanatalia
                          Bywalec
                          • 2010
                          • 144

                          #327
                          Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                          Poproszę o przykłady na konkretnych zdjęciach tzn obiektyw z pierścieniem/pierścieniami pośrednimi (85 lub100 mm)

                          Komentarz

                          • salas
                            Pełne uzależnienie
                            • 2012
                            • 3000

                            #328
                            Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                            PeBnowymiarowe przykBadowe fotki - Canon 100mm F/2.8 przeglądaj sobie i patrz czy wersja L czy bez L =) foty przeróżne i bardzo dużo.
                            SONY

                            Komentarz

                            • migawkanatalia
                              Bywalec
                              • 2010
                              • 144

                              #329
                              Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                              Dziękuję, ale chyba nie ma tam kombinacji z pierścieniami pośrednimi. Jestem ciekawa jakości zdjęć macro w tych konfiguracjach

                              Komentarz

                              • salas
                                Pełne uzależnienie
                                • 2012
                                • 3000

                                #330
                                Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                                ja wrzuciłem tylko do 100mm f/2.8 macro canonowego
                                85 1.8 z pierscieniami moze ktos z forum ma?
                                SONY

                                Komentarz

                                Pracuję...