To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Mad_Mac
    Pełne uzależnienie
    • 2009
    • 1458

    #361
    Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    W ramach porady. MKIII przetestowany na 2 slubach w ostatni weekend I powiem ze to niebo a ziemia w porownaniu do MKII. Warunki takie ze przy dopalaniu lampa mialem iso6400 f 1.8 1/100 I wszystko trafione. Nawet bez wspomagania lampa AF dawal rade prawie w 100%. Jesli ktos sie zastanawia czy warto doplacac zeby miec MKIII powiem krotko... WARTO! Komfort pracy zmienia sie niesamowicie.
    Zapomnial bym dodac. Cicha migawka to poprostu cos pieknego podczas ceremony. Jest prawie nieslyszalna.
    Ostatnio edytowany przez Mad_Mac; 23262.

    5DmkIII | BG-E11 |5DmkII | BG-E6 | 16 | 24-35 F2 | 50 | 85 | 135L | 2x430 EX II | 2xJ360 AFD | YN662C | NX2000 | 16-50 | 30 | 50-200
    Google: Precious-moment photography UK

    Komentarz

    • 7four
      Uzależniony
      • 2009
      • 850

      #362
      Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

      Zamieszczone przez Mad_Mac
      W ramach porady. MKIII przetestowany na 2 slubach w ostatni weekend I powiem ze to niebo a ziemia w porownaniu do MKII. Warunki takie ze przy dopalaniu lampa mialem iso6400 f 1.8 1/100 I wszystko trafione. Nawet bez wspomagania lampa AF dawal rade prawie w 100%. Jesli ktos sie zastanawia czy warto doplacac zeby miec MKIII powiem krotko... WARTO! Komfort pracy zmienia sie niesamowicie.
      Zapomnial bym dodac. Cicha migawka to poprostu cos pieknego podczas ceremony. Jest prawie nieslyszalna.
      Umówmy się, sama cena z czegoś wynika (a że nasze standardowe pensje .... to już inny temat)

      Komentarz

      • motoko
        Coś już napisał
        • 2007
        • 89

        #363
        Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

        Zamieszczone przez maciek12ss
        A mi się wydaje że każdy musi spróbować ślubu wesela minimum 5 razy z tym co ma i sam sobie odpowie czego mu brakuje .... Chce szeroko chce uniwersalnie szukam kompromisu ne kupie trzech stałek 16, 24, 35 mm bo mnie nie stać i nie chce mi się żonglować.... Chce coś w plener i tu jeszcze biję się z myślami stalka 135 czy zoom 7--200 i forum mi w tym nie pomoże jedynie praktyka.
        Tylko jak to wszystko wypróbować w praktyce bez kupowania? Nie kupisz trzech stałek, ale jak wybierzesz tę jedną, która zaspokoi Twoje potrzeby? W tym wlasnie ma pomóc forum i Mad_Mac trafnie podsumował cały wątek.

        Komentarz

        • Wojtko
          Bywalec
          • 2011
          • 152

          #364
          Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

          Trafnie poradził, ale pewne rzeczy trzeba przejść na własnej skórze- mniej boleśnie finansowo te tańsze rozwiązania i nieco bardziej dotkliwie te droższe.

          Komentarz

          • poulain
            Dopiero zaczyna
            • 2010
            • 29

            #365
            Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

            Zamieszczone przez Wojtko
            Samyang 14mm, to nie fish. Proponowałem 14mm, jeśli lubisz ultra szerokie ujęcia pozbawione dystorsji typu fish. Patrząc po stopce używasz obecnie 10-22 czyli odpowiednik 16-35 pod FF. Opcji droższych po FF masz dużo, a budżetowych mniej. Sprzedałem niedawno 16-35 II z powodów finasowych głównie, ale przyznam, że pozbyłem się tego obiektywu po tym jak przegrał starcie z 24 LII- mniej uniwersalną w porównaniu do zoomama, ale zdecydowanie lepszą w każdej kwestii, którą brałem pod uwagę decydując co sprzedać.
            Racja, pomyliłam szkła. To prawda, używam teraz 10-22 - co prawda z 10mm przy fotografii ślubnej rzadko korzystam, ale czasem są takie sytuacje, gdzie ten szeroki kąt naprawdę mnie ratuje (np. kiedy chcę objąć cały kościół, a nie mam już gdzie się cofać). Na razie planuję mieć jeden aparat pełnoklatkowy, na drugim body mogę sobie podpinać 10-22 Jeszcze dużo czasu minie zanim będzie mnie stać na 2x FF, ale wtedy ten Samyang wydaje się być ciekawą propozycją. Inną opcją jest oczywiście 16-35, albo taniej, 17-40, który chyba też jest nienajgorszy.

            Zamieszczone przez Eberloth
            Ponoć ziemia jest płaska. Postudiuj sobie MVA.PL • Zobacz wątek - Lista polecanych monitorów do fotografii i grafiki.
            Oczywiście to monitor z grupy < 2k PLN. To monitory, jak napisano - "najtańsze na których coś widać"
            Dzięki za link. Zainteresuję się tym monitorem, a także FS2333 - też jest tam wymieniony, a słyszałam o nim lepsze opinie. Zresztą przed zakupem postaram się przetestować każdy z tych monitorów żebym mogła zobaczyć na własne oczy jak pracują

            I jeszcze mam takie pytanie. Używa ktoś z Was może 6d do fotografii ślubnej? Wcześniej byłam praktycznie zdecydowana na 5d II, ale teraz zastanawiam się czy 6d nie byłby jednak lepszą opcją, ciekawa jestem jak się sprawuje na ślubach W ogóle rewelacja by była, gdyby wypowiedział się ktoś, kto używa(ł) zarówno 6d, jak i 5d II, ale nie wiem czy ktoś taki się znajdzie.
            50d, 450D + C10-22, C50/1.4, T28-75, C55-250, kit + 580ex

            Komentarz

            • maciek12ss
              Początki nałogu
              • 2012
              • 492

              #366
              Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

              Ja użyłem tylko na jednym ślubie. Dla mnie ok. po przesiadce z cropa to niebo a ziemia. Af spokojnie daje radę a w ciemnościach dalej trafia celnie, matryca ma wysokie iso więc można poużywać sobie bez lampy. Szybkość klatek na sekunde też spokojnie wystarczy ( rzut kieliszkami za plecy złapał 4 fotki, rzut muszką i welonem też po około 5 fotek więc jest z czego wybrać.) Cicha migawka w kościele to rewelacja. Po za tym lekki i wygodny. Bateria!!! 2800 zdjęć na oryginalnym aku !! spokojnie bez zapasu oblecisz całe zlecenie. No powyższe bierz z przymrużeniem oka bo ja jestem zakochany w tym aparacie więc nie myślę logicznie nie widzę większych wad, a raczej je kocham
              6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

              Komentarz

              • kosdkp
                Początki nałogu
                • 2010
                • 374

                #367
                Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                Zamieszczone przez poulain
                I jeszcze mam takie pytanie. Używa ktoś z Was może 6d do fotografii ślubnej? Wcześniej byłam praktycznie zdecydowana na 5d II, ale teraz zastanawiam się czy 6d nie byłby jednak lepszą opcją, ciekawa jestem jak się sprawuje na ślubach W ogóle rewelacja by była, gdyby wypowiedział się ktoś, kto używa(ł) zarówno 6d, jak i 5d II, ale nie wiem czy ktoś taki się znajdzie.
                O tutaj masz Uzytkownika posiadającego obie puszki http://www.canon-board.info/fotograf...ml#post1172174
                http://maciejko.net/cbsearch/

                Komentarz

                • poulain
                  Dopiero zaczyna
                  • 2010
                  • 29

                  #368
                  Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                  No to na razie mam dwa głosy za 6d. Jestem coraz bardziej przekonana do tej puszki.
                  50d, 450D + C10-22, C50/1.4, T28-75, C55-250, kit + 580ex

                  Komentarz

                  • ExploRa
                    Początki nałogu
                    • 2005
                    • 336

                    #369
                    Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                    Zamieszczone przez poulain
                    No to na razie mam dwa głosy za 6d. Jestem coraz bardziej przekonana do tej puszki.
                    Będzie i trzeci głos na 6D

                    Posiadam 5DII i 6D, które w zasadzie było głównym body podczas ceremonii, wesela, przygotowań... Plenery zaś były robione na 5dII. I chyba raczej tylko dla rozłożenia ilości pstryknięć migawki. Po 35tyś. klatek, 6D praktycznie jest wystarczającym body do tego typu zleceń - imho
                    www.explora.pl

                    Komentarz

                    • patric89
                      Początki nałogu
                      • 2008
                      • 336

                      #370
                      Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                      Zamieszczone przez poulain
                      I jeszcze mam takie pytanie. Używa ktoś z Was może 6d do fotografii ślubnej? Wcześniej byłam praktycznie zdecydowana na 5d II, ale teraz zastanawiam się czy 6d nie byłby jednak lepszą opcją, ciekawa jestem jak się sprawuje na ślubach W ogóle rewelacja by była, gdyby wypowiedział się ktoś, kto używa(ł) zarówno 6d, jak i 5d II, ale nie wiem czy ktoś taki się znajdzie.
                      Mam oba aparaty 5d II i 6d - przeznaczenie fotografia ślubna. Jeżeli się zastanawiasz nad tymi dwoma polecam ten drugi
                      5d II | 6d | S14 2.8 | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EXII x2

                      Komentarz

                      • Mixas
                        Coś już napisał
                        • 2008
                        • 94

                        #371
                        Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                        Ja rozważam taką opcję sprzedam mk II kupię mk III i będę miał mk I w zapasie praca z zasadniczo z jednym body większa spinka przy wymianie szkieł i częstsze używanie zooma ale za to super AF. Czy lepiej zostawić mk II i dokupić 6d i praca na 2 body? Wstępną decyzję w sumie podjąłem ale ciekaw jestem waszych uwag.
                        Do robienia zdjęć używam komórek...
                        ... szarych.

                        Komentarz

                        • michael_key
                          Fotografujący
                          • 2009
                          • 2129

                          #372
                          Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                          W mojej ocenie przy pracy na dwa body dobrze mieć identyczne puszki by obraz był identyczny. Znacznie ułatwi to postprodukcję.

                          Komentarz

                          • ketras
                            Początki nałogu
                            • 2012
                            • 385

                            #373
                            Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                            Zamieszczone przez Mixas
                            Ja rozważam taką opcję sprzedam mk II kupię mk III i będę miał mk I w zapasie praca z zasadniczo z jednym body większa spinka przy wymianie szkieł i częstsze używanie zooma ale za to super AF. Czy lepiej zostawić mk II i dokupić 6d i praca na 2 body? Wstępną decyzję w sumie podjąłem ale ciekaw jestem waszych uwag.
                            Czy reportaż ślubnyjest na tyle dynamiczny by była panika? 5dc to zacne body a mieć udany af i inne bajery to musisz zdecydować czy ci potrzebne. Jak miałbym mieć i tak 2 różne body wolałbym jedno porządne. Bo i tak bym je w większości czasu wykorzystywał.
                            "Rób w życiu to co kochasz ! A nie spędzisz w pracy nawet jednego dnia " ### "Body to tylko początek .... Dalej zaczyna się wolność (jak i wydatki ;/) "

                            Komentarz

                            • patric89
                              Początki nałogu
                              • 2008
                              • 336

                              #374
                              Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                              Zamieszczone przez Mixas
                              Ja rozważam taką opcję sprzedam mk II kupię mk III i będę miał mk I w zapasie praca z zasadniczo z jednym body większa spinka przy wymianie szkieł i częstsze używanie zooma ale za to super AF. Czy lepiej zostawić mk II i dokupić 6d i praca na 2 body? Wstępną decyzję w sumie podjąłem ale ciekaw jestem waszych uwag.
                              Wszystko zależy od tego jak Ty lubisz pracować i jakie masz obiektywy. Przy samych stałkach i jednym body chyba byłoby ciężko, z zoomami jest to już możliwe. Pytanie czy potrzebujesz takiego AF z 5dIII. AF w 6d jest lepszy od 5dII...
                              Pewnie jakiej decyzji nie podejmiesz - będziesz zadowolony
                              5d II | 6d | S14 2.8 | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EXII x2

                              Komentarz

                              • Mad_Mac
                                Pełne uzależnienie
                                • 2009
                                • 1458

                                #375
                                Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                                Zamieszczone przez Mixas
                                Ja rozważam taką opcję sprzedam mk II kupię mk III i będę miał mk I w zapasie praca z zasadniczo z jednym body większa spinka przy wymianie szkieł i częstsze używanie zooma ale za to super AF. Czy lepiej zostawić mk II i dokupić 6d i praca na 2 body? Wstępną decyzję w sumie podjąłem ale ciekaw jestem waszych uwag.
                                Zalezy od szklarni. Jak robisz zoomem to jedno body plus zapas jest ok. Ja przy 5 stalkach z jednym body stracil bym sporo na rozmaitosci ujec.

                                5DmkIII | BG-E11 |5DmkII | BG-E6 | 16 | 24-35 F2 | 50 | 85 | 135L | 2x430 EX II | 2xJ360 AFD | YN662C | NX2000 | 16-50 | 30 | 50-200
                                Google: Precious-moment photography UK

                                Komentarz

                                Pracuję...