To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • becekpl
    Pełne uzależnienie
    • 2009
    • 4304

    #541
    Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    kupić,potestowac,sprzedać,kupić coś innego,potestowac,sprzedać....
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

    Komentarz

    • programersky
      Coś już napisał
      • 2014
      • 55

      #542
      Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

      Niby dobre rozwiązanie lecz ciężko coś sensownego trafić. Kupić coś i stracić na tym tylko po to, żeby po testować to bez sensu.

      Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
      Canon 50D + BG-E2 + S 8mm + T 17-50mm f2,8 VC + C 430 EX II| Dużo chęci, mało czasu, wiele planów, mało kasy... klik - - - - > GALERIA

      Komentarz

      • becekpl
        Pełne uzależnienie
        • 2009
        • 4304

        #543
        Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

        bez sensu to zadawac po rak kolejny to samo pytanie
        i nie ciezko a normalnie
        i nie stracić a jak już to b mało
        przykro mi ale forum nie rozwiąże wszystkich twoich problemów
        w realu to wszystko wygląda inaczej
        Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
        Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

        Komentarz

        • programersky
          Coś już napisał
          • 2014
          • 55

          #544
          Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

          Wyobraź sobie, że dokładnie o tym wiem. Tylko jest po to, żeby bardziej doświadczeni odpowiedzieli a nie do durnego wygadywania...

          Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
          Canon 50D + BG-E2 + S 8mm + T 17-50mm f2,8 VC + C 430 EX II| Dużo chęci, mało czasu, wiele planów, mało kasy... klik - - - - > GALERIA

          Komentarz

          • GalaktycznyMuczaczo
            Pełne uzależnienie
            • 2011
            • 1329

            #545
            Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

            Zamieszczone przez programersky
            Przyłączając się do tematu 50tek . Sam jestem na kupnie czegoś jasnego. Wybór padł na Canona 50mm f1,4 lecz z tego co czytam to podobno okropne mydło jest na pełnej dziurze i teraz zagadką.. Kupić systemowego Canona 50mm f1,4 czy Sigmę ?
            temat wielokrotnie wałkowany,
            Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

            Komentarz

            • becekpl
              Pełne uzależnienie
              • 2009
              • 4304

              #546
              Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

              hm, doświadczenie
              te setki stron rozumiem zapełnili amatorzy ,skoro masz problem
              przeciez tu o kazdym szkle masz setki opini..czego w nich nie rozumiesz?
              Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
              Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

              Komentarz

              • RTSiak
                Uzależniony
                • 2010
                • 635

                #547
                Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                dla mnie 50tka na aps-c to takie szkło ni w ekhm*** ni w oko ale jakbym mial brac to tylko ta nowa sigme, systemowka to mega mydlina

                Komentarz

                • programersky
                  Coś już napisał
                  • 2014
                  • 55

                  #548
                  Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                  Zamieszczone przez RTSiak
                  dla mnie 50tka na aps-c to takie szkło ni w ekhm*** ni w oko ale jakbym mial brac to tylko ta nowa sigme, systemowka to mega mydlina
                  Kupuje optykę tak, żeby spasowała mi pod FF bo mam zamiar zmienić w najbliższym czasie jak skompletuje szklarnie

                  Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
                  Canon 50D + BG-E2 + S 8mm + T 17-50mm f2,8 VC + C 430 EX II| Dużo chęci, mało czasu, wiele planów, mało kasy... klik - - - - > GALERIA

                  Komentarz

                  • tomek1976
                    Bywalec
                    • 2008
                    • 127

                    #549
                    Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                    Optycznie - sigma. Miałem dwie. Ale co z tego: obrazek imho bajeczny, tyle że trafione co drugie zdjęcie. Teraz mam C 50/1.4 i...leży w torbie. AF w miarę pewny, ale szkło używalne od f/2. Idąc na przekór ogólnym zachwytom - w stronę Art S50/1.4 nawet nie spoglądam. Jak dla mnie to już na starcie szkło mocno przeszacowane i przeważone. Nie zamierzam wydawać 3,5 kafla na 50mm, skoro i tak podstawowym szkłem do repo jest 35L.

                    Komentarz

                    • Raideur
                      Początki nałogu
                      • 2011
                      • 265

                      #550
                      Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                      Zamieszczone przez programersky
                      Przyłączając się do tematu 50tek . Sam jestem na kupnie czegoś jasnego. Wybór padł na Canona 50mm f1,4 lecz z tego co czytam to podobno okropne mydło jest na pełnej dziurze ...
                      No to mam duzo szczescia, i dobrego sprzedawce, gdyz to co piszesz wydaje sie tylko "placzem" wylewanym na internecie tych co nie posiadaja tego szkla?
                      Czytajac rozne rzeczy tutaj mozna zwariowac, najlepiej sam przetestuj i badz mile zaskoczony.

                      Komentarz

                      • xxkomarxx
                        Pełne uzależnienie
                        • 2007
                        • 1456

                        #551
                        Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                        Zamieszczone przez RTSiak
                        dla mnie 50tka na aps-c to takie szkło ni w ekhm*** ni w oko ale jakbym mial brac to tylko ta nowa sigme, systemowka to mega mydlina
                        Nijakie przez obrazek czy ogniskowa?

                        Ja na FF nie mam 50mm. Nie widze tej ogniskowej, 35 a potem 85

                        Komentarz

                        • RTSiak
                          Uzależniony
                          • 2010
                          • 635

                          #552
                          Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                          glownie przez ogniskowa, mialem 50tki rozne kilka razy ale to jednak nie jest szklo dla mnie ani to krotkie ani dlugie, dla mnie wszystko da sie zrobic wlasnie 35tka a pozniej dopiero 85

                          Komentarz

                          • p0lish
                            Początki nałogu
                            • 2011
                            • 366

                            #553
                            Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                            Zamierzam złapać trochę szlifów przy kotlecie. Mam pomysł na to jak wystartować. Potrzebuję tylko rady doświadczonych w branży fotografii okolicznościowej odnośnie sprzętu.
                            1. Mam 5d + 70-200 4.0
                            2. zamierzam zostać z tym body do momentu gdy przestanę być tylko 2 fotografem i będę brał własne zlecenia. bazując na zdobytym doświadczeniu dokupię 2 body.
                            3. Chciałbym dokupić 85 1.8, S35 1.4 i 580EXII
                            4. Potrzebuję dokształcić się w obróbce zdjęć do druku, ew w bardziej zaawansowanym retuszu w PS, na suwakach potrafię nieźle poprawić RAWa. Dodatkowo muszę nauczyć się pracy z zaawansowaną technologicznie lampą Do tej pory używałem jakiegoś manualnego czegoś sprzed 15 lat.
                            5. Kurs liturgiczny

                            Pytania -
                            *Czy tymi 2 szkłami dam radę? Jak to wygląda u Was? Potrzebujecie szerszego kąta? Może sprzedać 70-200 i jak starczy kasy dokupić C200 2.8 ?
                            *5d1 - jak trafi jest dobrze. Nawet jak jest trochę ciemniej daje radę. Niestety nie robiłem nigdy uroczystości w kościele albo na sali ślubnej. AF jest oporny, ale da się z nim pracować. ISO używalne 1200, przy konwersji do B&W nawet 1600 obleci. Jak to widzicie?
                            *Czego jeszcze nie powinno zabraknąć na uroczystości? Statyw - mam jakąś padlinę, ale cięzka jak diabeł. Grip - kupi się. Blenda - jest. Baterii 5, karty CF są, mam w czym nosić sprzęt
                            *Budżet jest raczej skromny - 6-7k PLN [+kasa z ew odsprzedaży 70-200], chce bazować na zadbanych używkach tam, gdzie się da. W tej kasię przeznaczyłem 1.5k na komputer stacjonarny. Monitor do obróbki mam. Starszej daty, ale niezły.

                            Jak to widzicie?
                            Blog

                            Komentarz

                            • .Irwusek
                              Bywalec
                              • 2011
                              • 125

                              #554
                              Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                              Na moje słabe oko to 70-200 f4 to ciemność w połączeniu z 5dC będzie słabo

                              Z tego co wiem to można zrobić całą uroczystość przy pomocy 35mm i 85mm. Dodatkowo kilka ujęć z szerokiego kąta.

                              Nie wiem tylko po co Tobie C200 2.8

                              Kolega ostatnio robił ślub z 5DC + C35mm 1.4L + C85mm 1.8 + bardzo sporadycznie 16-35 2.8 L II, na moje oko fotki wyszły bardzo dobrze Klient na pewno będzie zadowolony.
                              Ostatnio edytowany przez .Irwusek; 43278.
                              - FB -
                              Canon + szkła

                              Komentarz

                              • p0lish
                                Początki nałogu
                                • 2011
                                • 366

                                #555
                                Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                                no 70-200 raczej pójdzie do ludzi
                                2.8 może być za ciemne do 5d1 a i 4,5k na 16-35 to wydatek ponad mój budżet....
                                miałem 28 1.8 i powiem, że szału nie robiło to szkło....
                                Blog

                                Komentarz

                                Pracuję...