X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • pe.en.de
    Początki nałogu
    • 2009
    • 321

    #136
    Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

    No tak , tak, ale trochę za późno,Płyta główna Gigabyte GA-Z68XP-UD3P - brak ……zaproponował ASUS P8Z68-V/GEN3, Z68, DualDDR3-1600, 2xSATA3, PCI-E 3.0, USB 3.0, GBLAN, ATX. Przystałem na to.
    Co prawda, chłystek ma trochę szczęścia, że nadmiar roboty nie pozwala mi skopać mu dolnej części bo komp miał być do odebrania w piątek. A do poniedziałku go chyba nie zobaczę.
    Ogólnie rzecz biorąc to z tym "składaczem komputerów " interesy robię nie pierwszy raz, zawsze wspominam je jak rozwolnienie -
    - miałem, cierpiałem i nie mam zamiaru o tym wspominać. Jaieś dziwne układy - biznesowo-rodzinne kierują często mnie w jego stronę. To trochę tak ,jakby nie odmawiać cioci jedzenia jej ogóreczków i popijania zsiadłym mleczkiem. Tu - (do administratorów) powinna być jakaś ikonka, wyrażająca obrzydzenie.
    Starając się być obiektywnym, wyrażam jednak subiektywną opinę.

    Komentarz

    • tomek1976
      Bywalec
      • 2008
      • 127

      #137
      Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

      Płyta dobra, ale...myślę, że można by lekko "przyciąć" koszty: na płycie-ok.200zł, zasilaczu-200zł, opcjonalnie (jeśli nie jesteś graczem) na karcie graf. - i parę złotych by się w kieszeni ostało.

      Komentarz

      • Lulu1988
        Uzależniony
        • 2007
        • 522

        #138
        Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

        Witam w Nowym Roku

        Mój aktualny złom posiada takie bebechy:
        - płyta gigabyte GA-EP35-DS3L
        - procesor intel quad 2.4Hz
        - pamięć kingston ddr2 2x2gb 800MHz
        - grafika GeForce 9600 GT
        - dysk WD 640gb 7200
        - WIN XP

        Obrabiając pełne RAWy często pojawia się komunikat "Za mało pamięci"; ogólnie mówiąc komp nie jest zbyt "zrywny". Chciałem zapytać bardziej wtajemniczonych, czy wsadzenie 4x2gb 1066MHz i postawienie win 7 na dysku SSD umożliwiłoby mi w miarę normalną pracę? Niby kasa (4k) na nowy sprzęt jest, ale korci mnie 35L
        Zestaw na ciężkie czasy: 3 puszki z konserwą - w tym jedna przeterminowana, 6 słoików z ogórkami, 4 latarki i krótkofalówki.

        Komentarz

        • Robert Dy
          Uzależniony
          • 2006
          • 556

          #139
          Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

          Z jakich aparatów masz RAW'y ?
          EOS R, EF 16-35 f/4L IS, EF 24-70 f/2.8L II, RF 50 f/1.8 STM, RF 85 f/2.0 IS, EF 100 f/2.8L IS, RF 70-200 f/4L IS, 580EX II, Manfrotto: Befree Carbon, 055XPROB, 488RC2

          flickr

          Komentarz

          • Lulu1988
            Uzależniony
            • 2007
            • 522

            #140
            Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

            Z 5DII; w przyszłości zapewne będzie 5DIII, ale różnicy w wielkości plików wielkiej nie ma.
            Zestaw na ciężkie czasy: 3 puszki z konserwą - w tym jedna przeterminowana, 6 słoików z ogórkami, 4 latarki i krótkofalówki.

            Komentarz

            • Robert Dy
              Uzależniony
              • 2006
              • 556

              #141
              Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

              Moim zdaniem drobny upgrade jak dołożenie SSD i zwiekszenie RAM'u poprawi wydajność i umożliwi w miarę komfortową pracę z RAW'ami z 5DII.
              W przypadku SSD ze względu na małą różnicę w cenie warto wybrać wersją Sata 3. Co prawda Twój komp tego nie wykorzysta, ale na przyszłość się przyda.
              Nieco lepszą wydajność od W7 ma W8. Używam W8 + Start8 (Stardock).

              Co do nowego sprzętu to w czerwcu trafią do sprzedaży nowa procesory Intela, pod nową podstawkę 1150: Lista procesorów Intela dla podstawki LGA1150 zawiera już aż 33 modele :: PCLab.pl
              Ostatnio edytowany przez Robert Dy; 6411.
              EOS R, EF 16-35 f/4L IS, EF 24-70 f/2.8L II, RF 50 f/1.8 STM, RF 85 f/2.0 IS, EF 100 f/2.8L IS, RF 70-200 f/4L IS, 580EX II, Manfrotto: Befree Carbon, 055XPROB, 488RC2

              flickr

              Komentarz

              • Lulu1988
                Uzależniony
                • 2007
                • 522

                #142
                Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                Jak dokupię w/w części to będę chciał poczekać z wymianą komputera jeszcze z rok, może dwa, kiedy to z 4-5k sięgnę po części z najwyższej półki. Jedno jest pewne, ma być miejsce dla 8 kostek pamięci

                EDIT:
                Warto wsadzić drugi SSD, żeby instalować na nim wszelkie inne programy, czy wystarczy zwykły dysk?
                Ostatnio edytowany przez Lulu1988; 9367.
                Zestaw na ciężkie czasy: 3 puszki z konserwą - w tym jedna przeterminowana, 6 słoików z ogórkami, 4 latarki i krótkofalówki.

                Komentarz

                • Robert Dy
                  Uzależniony
                  • 2006
                  • 556

                  #143
                  Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                  W obecnej chwili SSD 120GB lub to optymalna pojemność. Wystarczy na system i programy.
                  EOS R, EF 16-35 f/4L IS, EF 24-70 f/2.8L II, RF 50 f/1.8 STM, RF 85 f/2.0 IS, EF 100 f/2.8L IS, RF 70-200 f/4L IS, 580EX II, Manfrotto: Befree Carbon, 055XPROB, 488RC2

                  flickr

                  Komentarz

                  • Lulu1988
                    Uzależniony
                    • 2007
                    • 522

                    #144
                    Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                    Z pamięcią 1066 chyba przesadziłem, ponieważ jest strasznie ciężko dostępna - w sklepach w zasadzie ich brak. Robert Dy, jakie polecasz kości 2gb 800mhz? Zacząłem się zastanawiać pomiędzy Corsair Twin2X DDR2 2GB, a Kingston HyperX DDR2 2GB - pytanie czy w ogóle będą pasować...
                    Ostatnio edytowany przez Lulu1988; 9367.
                    Zestaw na ciężkie czasy: 3 puszki z konserwą - w tym jedna przeterminowana, 6 słoików z ogórkami, 4 latarki i krótkofalówki.

                    Komentarz

                    • obcy21
                      Początki nałogu
                      • 2010
                      • 467

                      #145
                      Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                      więcej RAM-u i będzie dobrze
                      Regulamin pkt 8.

                      Komentarz

                      • Robert Dy
                        Uzależniony
                        • 2006
                        • 556

                        #146
                        Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                        dokup najlepiej takie jak masz 800Mhz
                        Ostatnio edytowany przez Robert Dy; 6411.
                        EOS R, EF 16-35 f/4L IS, EF 24-70 f/2.8L II, RF 50 f/1.8 STM, RF 85 f/2.0 IS, EF 100 f/2.8L IS, RF 70-200 f/4L IS, 580EX II, Manfrotto: Befree Carbon, 055XPROB, 488RC2

                        flickr

                        Komentarz

                        • Lulu1988
                          Uzależniony
                          • 2007
                          • 522

                          #147
                          Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                          Mam 4x1gb Kingston 800mhz (1.8V KVR800D2N6/1G) i najchętniej wymienię je na 4x2gb 800mhz. Nie wiem jedynie, które będą najbardziej...nazwijmy to...wydajne.
                          Ostatnio edytowany przez Lulu1988; 9367.
                          Zestaw na ciężkie czasy: 3 puszki z konserwą - w tym jedna przeterminowana, 6 słoików z ogórkami, 4 latarki i krótkofalówki.

                          Komentarz

                          • Robert Dy
                            Uzależniony
                            • 2006
                            • 556

                            #148
                            Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                            Różnica w wydajności pomiędzy 800 a 1066 nie jest wielka, a DDR2 1066 kosztuje znacznie więcej, no chyba że uda Ci się coś znaleźć z używanych 1066.

                            --- Kolejny post ---

                            Różnica w wydajności pomiędzy 800 a 1066 nie jest wielka, a DDR2 1066 kosztuje znacznie więcej, no chyba że uda Ci się coś znaleźć z używanych 1066.
                            EOS R, EF 16-35 f/4L IS, EF 24-70 f/2.8L II, RF 50 f/1.8 STM, RF 85 f/2.0 IS, EF 100 f/2.8L IS, RF 70-200 f/4L IS, 580EX II, Manfrotto: Befree Carbon, 055XPROB, 488RC2

                            flickr

                            Komentarz

                            • Merde
                              Grzeczny i układny podpis
                              • 2008
                              • 7756

                              #149
                              Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                              Zamieszczone przez Robert Dy
                              Różnica w wydajności pomiędzy 800 a 1066 nie jest wielka, a DDR2 1066 kosztuje znacznie więcej, no chyba że uda Ci się coś znaleźć z używanych 1066.
                              Ale trochę inaczej wyglądają możliwości podkręcania...
                              I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

                              Komentarz

                              • Lulu1988
                                Uzależniony
                                • 2007
                                • 522

                                #150
                                Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                                Trzeba umieć podkręcać
                                Zestaw na ciężkie czasy: 3 puszki z konserwą - w tym jedna przeterminowana, 6 słoików z ogórkami, 4 latarki i krótkofalówki.

                                Komentarz

                                Pracuję...