X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Robert Dy
    Uzależniony
    • 2006
    • 556

    #121
    To co bym zmienił to płytę na z77, i obudowę na taką z mniejszą ilością zatok na napędy a więcej na dyski.
    EOS R, EF 16-35 f/4L IS, EF 24-70 f/2.8L II, RF 50 f/1.8 STM, RF 85 f/2.0 IS, EF 100 f/2.8L IS, RF 70-200 f/4L IS, 580EX II, Manfrotto: Befree Carbon, 055XPROB, 488RC2

    flickr

    Komentarz

    • gadget_zary
      Pełne uzależnienie
      • 2008
      • 1046

      #122
      Będziesz używał kompa do gier ? Bo jak nie to możesz śmiało przyoszczędzić na grafice Ja mam u siebie Geforce 260 GTX (ze zmienionym chłodzeniem) i lata aż miło (a lubię czasem pograć). Co do reszty to jak kolega wyżej podał. + ew za zaoszczędzoną kasę kupiłbym więcej ramu i dokupił jakieś chłodzenie na procesor (wystarczy nawet katana za 90-100 zł).

      Komentarz

      • bartek_
        Dopiero zaczyna
        • 2011
        • 47

        #123
        Jako niskobudżetowy zestaw da to radę przy korzystaniu z c1 i ps:

        Procesor Intel Xeon i7 4x3.2GHz (4x3.6GHz Turbo) - Sandy Bridge
        Karta graficzna nVidia GeForce GT520 2GB
        Pamięć RAM 8GB DDR3 PATRIOT
        Dysk twardy o pojemności 1000GB
        Gigabitowa karta sieciowa LA
        Płyta główna firmy Asus

        CZy tak karta grafiki to totalna padaka. Nie mam teraz kasy bo spłucze się na monitor, a przessiadam się z laptopa. Grafike mozna zawasze wymienic. Jakieś wskazówki? Dzieki
        5d mII, samyang 8mm, 17-40 L, ef 50 1,8, 24-70 L, 135 L, 580 exII, ThinkPad T520+NEC PA271W

        Komentarz

        • gadget_zary
          Pełne uzależnienie
          • 2008
          • 1046

          #124
          Powinno spokojnie chodzić. Z tym, że pewnie kupujesz kompa od kogoś/allegro (może się mylę) więc dopytałbym o więcej info:
          Jaki model płyty ?
          Co za ram ? 4x2gb ? 2x4gb ? 1333 ? 1600 ?
          Jaki dysk ? 5400rpm/7200rpm ? Sata II/III ?

          Kartą graficzną bym się nie przejmował tak bardzo, chyba że dużo grasz.

          Ja mam niskobudżetowy zestaw (i5 760, Asus p7p55d-e, 12gb ram 1600, samsung f3 500gb, Gf 260 GTX, CoolerMaster 520W), nie podkręcany (ale jest to w planach z racji wymienionego chłodzenia procka,karty, fabrycznego wiatraka w obudowie i dodanie wiatraka przy dysku). I jak do tej pory:
          LR 3 - chodzi jak złoto
          LR 4.1 - wyraźnie wolniej ale zadowalająco
          PS CS5 - nie robię nie wiem czego w photoshopie ale chodzi swietnie
          PS CS6 beta - j.w
          PS CS6 - j.w
          Ostatnio edytowany przez gadget_zary; 14635.

          Komentarz

          • airhead
            Pełne uzależnienie
            • 2008
            • 2495

            #125
            Zamieszczone przez pe.en.de
            1 Procesor CORE i5 3570k 3,4GHz LGA 1155 Box technologia 22 nm …939 zł
            2 Płyta główna Gigabyte GA-Z68XP-UD3P ………………………..……………..639 zł
            3 Grafika ASUS AMD Radeon HD7770 2048MB DDR5 PCI-E 28 nm .......729 zł
            5 Pamięć Kingston HyperX 1600 MHz Dual 2x4096MB z radiatorem ……. 219 zł
            6 dysk SSD Kingston SVP200S3/120G 120GB …………… .…........…...449 zł
            7 W D Caviar Green 2TB WD20EARX SATA III 64MB CACHE ……….……... 469 zł
            8 Zasilacz CHIEFTEC SPS-650C MODULARNY 80+ SILVER ………… ...479 zł
            8 Napęd optyczny DVD-REC BLU-RAY-odczyt/HDDVDLGCH10L528 bOX 249 zł
            9 Obudowa AEROCOOL PGS XPREDATOR-USB3.0 Midi Tower ATX …..519 zł
            10 Windows 7 Home Premium SP! Polish 1pk DVD OEM ….…………….........399 zł
            Całość…………………………………............................... ............……..…5090 zł
            Jutro wieczorem wyjeżdżam na sesję do Jastrzębiej Góry, więc kompa składać będę dopiero w środę.
            Gdyby ktoś zechciał wnieść jakieś uwagi do powyższej konfiguracji – byłbym wdzięczny.
            Proszę tylko wziąć pod uwagę że budżet już przekroczyłem o 1100 zł (chyba dzieciom od ust trzeba będzie odjąć) tak więc zmiany, cenowo w górę, nie wchodzą w grę.
            rozumiem, że dysk na back-up już masz? drugi dysk jest konieczny
            jeśli zależy Ci na cichym komputerze, to zapomnij o chłodzeniu z boxa procesora. potrzebujesz duży (duży=cichszy) wiatrak.
            istnieją też karty graficzne chłodzone pasywnie - jeśli nie potrzebujesz jakiejś super mocnej, a chcesz ciszę, to przemyśl je
            Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
            Fujifilm x100

            mgrochocki.wordpress.com

            Komentarz

            • Goomis
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 1893

              #126
              Zamieszczone przez pe.en.de
              Jako wyjściową do mojej konfiguracji wziąłem tą podaną przez Viteza.
              Ale zamiast wymienionej karty graficznej, postanowiłem zamówić kartę w technologi 40 nm. Gigabyte GeForce GTX560 Ti 1024MB DDR5/256bit PCI-E nie jest gorsza od tej w 3 pk ale pobiera 2x więcej mocy a więc wydziela 2x więcej ciepła.
              To pociągnęło za sobą konsekwencje – zacząłem szukać wszystkiego co wydziela mniej ciepła.
              Z obudową trochę zaszalałem, ale chodziło mi o to aby mieć z przodu wyjścia USB 3.0 A innej, z podobnymi parametrami nie znalazłem.

              Początkowo też chciałem komputer za 3,5 – 4 tysiące, ale chyba trzeba by było się wrócić technologicznie zbyt daleko.

              1 Procesor CORE i5 3570k 3,4GHz LGA 1155 Box technologia 22 nm …939 zł
              2 Płyta główna Gigabyte GA-Z68XP-UD3P ………………………..……………..639 zł
              3 Grafika ASUS AMD Radeon HD7770 2048MB DDR5 PCI-E 28 nm .......729 zł
              5 Pamięć Kingston HyperX 1600 MHz Dual 2x4096MB z radiatorem ……. 219 zł
              6 dysk SSD Kingston SVP200S3/120G 120GB …………… .…........…...449 zł
              7 W D Caviar Green 2TB WD20EARX SATA III 64MB CACHE ……….……... 469 zł
              8 Zasilacz CHIEFTEC SPS-650C MODULARNY 80+ SILVER ………… ...479 zł
              8 Napęd optyczny DVD-REC BLU-RAY-odczyt/HDDVDLGCH10L528 bOX 249 zł
              9 Obudowa AEROCOOL PGS XPREDATOR-USB3.0 Midi Tower ATX …..519 zł
              10 Windows 7 Home Premium SP! Polish 1pk DVD OEM ….…………….........399 zł
              Całość…………………………………............................... ............……..…5090 zł
              Jutro wieczorem wyjeżdżam na sesję do Jastrzębiej Góry, więc kompa składać będę dopiero w środę.
              Gdyby ktoś zechciał wnieść jakieś uwagi do powyższej konfiguracji – byłbym wdzięczny.
              Proszę tylko wziąć pod uwagę że budżet już przekroczyłem o 1100 zł (chyba dzieciom od ust trzeba będzie odjąć) tak więc zmiany, cenowo w górę, nie wchodzą w grę.
              Jedyna uwaga to dysk. Teraz jestem na kupnie dwóch twardzieli 2TB do postawienia RAID 1 bo opcja Dysk w blaszaku + backup na zewnętrznym już mnie męczy. Po miłej konsultacji ze znajomym co prowadzi sklep komputerowy tego WD odrzuciłem. Bo te dyski w praktyce do tych 7200 to nie dobijają. Niby mogą i mają to w specyfikacji ale w praktyce to mulą na 5400-6000.
              Seagate Barracuda 7200.14 ST2000DM001 - to samo co ten green ale stałe 7200 RPM (no ok. żre parę W więcej prądu) a cena w zasadzie taka sama.
              5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

              Komentarz

              • strideer
                Pełne uzależnienie
                • 2005
                • 1905

                #127
                Zamieszczone przez Goomis
                Jedyna uwaga to dysk. Teraz jestem na kupnie dwóch twardzieli 2TB do postawienia RAID 1 bo opcja Dysk w blaszaku + backup na zewnętrznym już mnie męczy. Po miłej konsultacji ze znajomym co prowadzi sklep komputerowy tego WD odrzuciłem. Bo te dyski w praktyce do tych 7200 to nie dobijają. Niby mogą i mają to w specyfikacji ale w praktyce to mulą na 5400-6000.
                Seagate Barracuda 7200.14 ST2000DM001 - to samo co ten green ale stałe 7200 RPM (no ok. żre parę W więcej prądu) a cena w zasadzie taka sama.
                Backup danych w komputerze to taka średnia opcja moim zdaniem. Jedna kopia powinna być bezwzględnie na dysku zewnętrznym i to takim offline'owym, czyli odpalanym tylko na potrzeby kopii zapasowej, a w pozostałym czasie galwanicznie odseparowanym od sieci elektrycznej i ewentualnie ethernetu (jeśli wpinany jest po LAN-ie). Pomyśl co będzie z danymi jak Ci np. wywali w piecu zasilacz, który pociągnie za sobą całą elektronikę?

                Komentarz

                • Goomis
                  Pełne uzależnienie
                  • 2006
                  • 1893

                  #128
                  Zamieszczone przez strideer
                  Backup danych w komputerze to taka średnia opcja moim zdaniem. Jedna kopia powinna być bezwzględnie na dysku zewnętrznym i to takim offline'owym, czyli odpalanym tylko na potrzeby kopii zapasowej, a w pozostałym czasie galwanicznie odseparowanym od sieci elektrycznej i ewentualnie ethernetu (jeśli wpinany jest po LAN-ie). Pomyśl co będzie z danymi jak Ci np. wywali w piecu zasilacz, który pociągnie za sobą całą elektronikę?
                  I tak będę to robił ale pewnie po prostu rzadziej niż teraz i nie wszystko (np. same RAWy po sortowaniu zaraz po zgraniu z CFek).
                  5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

                  Komentarz

                  • pe.en.de
                    Początki nałogu
                    • 2009
                    • 321

                    #129
                    Czołem, właśnie wróciłem z Jastrzębiej Góry. - Już po nas.
                    Zamiast fotografów stoją tam metalowe puchy, jak wrzuci się 6 zł to po chwili ma człowiek własną fotkę po środku a dookoła gołe d.. Gdzie nam mierzyć się z takim wynalazkiem.
                    Ale do tematu - przeanalizowałem porady i dałem dziś do złożenia taką konfigurację:
                    1 Procesor CORE i5 3570k 3,4GHz LGA 1155 Box technologia 22 nm ….…………945 zł
                    2 Płyta główna Gigabyte GA-Z68XP-UD3P ………………………..………………………... 516 zł
                    3 Grafika ASUS AMD Radeon HD7770 2048MB DDR5 PCI-E 28 nm ……………….....729 zł
                    4 Pamięć Kingston HyperX KHX1600C9 1600 MHz Dual 2x4096MB z radiatorem 203 zł
                    5 dysk SSD Kingston HyperX 3K SH103S3/120GB…….. ………………………………....515 zł
                    6 Western Digital Caviar Green 2TB WD20EARX SATA III 64MB CACHE ……….... 435 zł
                    7 Napęd optyczny Lite-On IHOS10432 . Typ BD+ROM ................………………...…282 zł
                    8 Zasilacz Corsair HX650 650W…………………………………………………………………..…..477 zł
                    9 Obudowa Zalman Z11 PLUS, Midi Tower………………………………………………………. 259 zł
                    10 Windows 7 Home Premium 64 SP! Polish 1pk DVD OEM ….……………………………..365 zł
                    Całość………………………………………………………………………………...……………...... ...…4726 zł
                    Staniało:-D
                    Postawiłem na cichą pracę i małe wydzielanie ciepła.
                    Obudowa - Zelman Z11 ma wszystkie potrzebne mi porty z przodu a ponadto amortyzowane, wyciszone kieszenie na dyski, cztery wiatraki zapewniają cichą pracę gdyż rzadko kiedy muszą działać na pełnych obrotach. No i jest wiele tańsza.
                    Znajomy doradził mi abym sam nie kupował tych podzespołów a zlecił to jakiejś firmie. Oni ponoć mają tak duże upusty że pozłożeniu przez nich komputer dostanę w niższej cenie niż gdybym sam go składał
                    Ciekawe czy to prawda? Jak w poniedziałek dostanę odpowiedź co do ceny, to napiszę.
                    Zgodnie z Waszymi sugestiami dołożę też jeszcze jeden dysk wewnętrzny na back-up
                    Trochę martwi mnie fakt iż : producenci dają wieloletnie gwarancje na podzespoły a jak kupię to wszystko w całości od jednej firmy, to mam tylko roczną gwarancję
                    Starając się być obiektywnym, wyrażam jednak subiektywną opinę.

                    Komentarz

                    • gadget_zary
                      Pełne uzależnienie
                      • 2008
                      • 1046

                      #130
                      Nie polecałbym ci brać dysku wew. na backup - dlaczego to już wyjaśnił wyżej Strideer. Pomyślałbym i to bardzo nad zmianą dysku, dlaczego ? - to z kolei wyjaśnił Goomis.

                      Komentarz

                      • pe.en.de
                        Początki nałogu
                        • 2009
                        • 321

                        #131
                        Dyski zewnętrzne to ja już posiadam, tylko w czasie pracy ,to przez wiele miesięcy czasem nie ma czasu ani chęci segregować i archiwizować. No to teraz przesunę tylko w lewo i spokój na jakiś czas.
                        A co do dysków - to chyba każdy sprzedawca ma tą samą gadkę, zmienając tylko nazwę firmy.
                        Starając się być obiektywnym, wyrażam jednak subiektywną opinę.

                        Komentarz

                        • airhead
                          Pełne uzależnienie
                          • 2008
                          • 2495

                          #132
                          Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                          Zamieszczone przez pe.en.de
                          Trochę martwi mnie fakt iż : producenci dają wieloletnie gwarancje na podzespoły a jak kupię to wszystko w całości od jednej firmy, to mam tylko roczną gwarancję
                          gwarancję na części masz tak samo, dostajesz gratis gwarancję na całość, czyli możesz do nich pojechać z komputerem nie wiedząc, co się zepsuło, a oni sami to sprawdzą i wymienią część od producenta (słynne plomby)
                          Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
                          Fujifilm x100

                          mgrochocki.wordpress.com

                          Komentarz

                          • pe.en.de
                            Początki nałogu
                            • 2009
                            • 321

                            #133
                            Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                            Znajomy miał rację:smile:, gdybym sam kupił wszystkie podzespoły zapłaciłbym powyżej 4800 a kupując komputer od firmy która mi go złoży, zapłacę tylko 4080zł. Jutro odbiór:smile:
                            Starając się być obiektywnym, wyrażam jednak subiektywną opinę.

                            Komentarz

                            • pe.en.de
                              Początki nałogu
                              • 2009
                              • 321

                              #134
                              Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                              Przepraszam, przepraszam za głupoty które tu powypisywałem ( w ostatnim poście)
                              Po prostu córka powiedziała mi co spec od komputerów jej zakomunikował, zapominając o słowie - netto.
                              Starając się być obiektywnym, wyrażam jednak subiektywną opinę.

                              Komentarz

                              • tomek1976
                                Bywalec
                                • 2008
                                • 127

                                #135
                                Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                                pe.en.de - niedawno złożyłem sobie zestaw na 3570k, dość podobny do Twojego - z tym, że na Twoim miejscu zmieniłbym SSD na Cruciala MT4 lub Samsunga 830 - to chyba najpewniejsze dyski na dzień dzisiejszy. Może warto byłoby pomyśleć też o płycie na Z77? Np. Asrock Z77 Extreme lub Gigabyte Z77 D3H? Obudowę mam identyczną, jak Ty. Przestrzenna i design lekko efekciarski, ale spełnia swoje podstawowe zadania - chłodzi i chroni przed kurzem. Jeśli decydujesz się na Zalmana, to od razu powiem Ci, że wentyle w bocznych ścianach lepiej gdy pozostaną wyłączone i dorzuć też kilka złotych na jakiś podstawowy kontroler obrotów, żeby powyciszać pozostałe 3 went. Ogólnie zestaw spoko, ja bez problemu wykręciłem swojego 3570k do 4.7 na powietrzu, ale to tylko do testów. Na co dzień 4GHz i lekki undervolting do 1.04V Jeśli ktoś nie gra w gry, to imho spokojnie wystarczy mu intelowska HD4000 - do obróbki styka, filmy idą w full hd, sporo gier też idzie odpalić na średnich detalach.
                                Przytnij też koszty na zasilaczu-za 220zł dostaniesz solidnego XFX,Aerocoola lub OCZ. Także modularny, a ponad dwie paki w kieszeni zostają. No i tak, jak powiedział powyżej jeden z kolegów- na boxie, to ani cisza, ani ewentualne kręcenie. U siebie mam Silentiuma Fortisa i spokojnie radzi sobie z podkręconym prockiem, zachowując przy tym przyzwoity poziom ciszy.
                                Jeśli chodzi o zakup, to sprawdź sobie ceny w 2 lub 3 popularnych sklepach internetowych. Gwarancja będzie na poszczególne elementy, a nie na zestaw, spokojnie będziesz mógł dokonać upgradu, a sprzęt złożą Ci w sklepie. I idę w zakład, że wyjdzie raczej taniej, niż cały zestaw kupowany u miejscowego speca.
                                Ostatnio edytowany przez tomek1976; 17983.

                                Komentarz

                                Pracuję...