X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • adawro
    Pełne uzależnienie
    • 2011
    • 1075

    #151
    Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

    Zamieszczone przez Lulu1988
    Witam w Nowym Roku

    - WIN XP

    Obrabiając pełne RAWy często pojawia się komunikat "Za mało pamięci"; ogólnie mówiąc komp nie jest zbyt "zrywny". Chciałem zapytać bardziej wtajemniczonych, czy wsadzenie 4x2gb 1066MHz i postawienie win 7 na dysku SSD umożliwiłoby mi w miarę normalną pracę? Niby kasa (4k) na nowy sprzęt jest, ale korci mnie 35L

    Przede wszystkim wymień system na jakiś 64 bitowy - teraz pewnie widzisz tylko 3GB - 3,25GB z twoich 4GB pamięci
    sprawdź ile maksymalnie pamięci potrafi obsłużyć płyta główna i dołóż.
    Co do komunikatu "za mało pamięci" - to nie zawsze oznacza brak RAM-u tylko zaśmiecenie systemu.
    R3 + RF85LDS

    Komentarz

    • airhead
      Pełne uzależnienie
      • 2008
      • 2495

      #152
      Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

      Zamieszczone przez Lulu1988
      Trzeba umieć podkręcać
      lepsze płyty główne, ale dla PC robią to właściwie za Ciebie
      ja ze swojej strony polecam dysk SSD
      używam Lr, a on rzadko zajmuje więcej niż 2-3 gb ram
      Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
      Fujifilm x100

      mgrochocki.wordpress.com

      Komentarz

      • Lulu1988
        Uzależniony
        • 2007
        • 522

        #153
        Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

        Kupiłem: 4x2GB 1066MHz, SSD 128GB i W8 64bit. Na tygodniu powinienem mieć wszystko u siebie
        Zestaw na ciężkie czasy: 3 puszki z konserwą - w tym jedna przeterminowana, 6 słoików z ogórkami, 4 latarki i krótkofalówki.

        Komentarz

        • dziobolek
          Pełne uzależnienie
          • 2008
          • 2634

          #154
          Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

          Niektóre płyty nie radzą sobie z max. pojemnością pamięci + max. obsada slotów.
          Będą śmigać bez problemu na 2x4GB, natomiast zdaża się, że nie startują z 4x2GB.

          Bezpieczniej było by obsadzić 2x4GB, ale to już tak trochę "musztarda po obiedzie".

          Miejmy nadzieję, że będzie banglać bez problemów.
          Ostatnio edytowany przez dziobolek; 20044.
          "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
          Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

          50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
          tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

          Komentarz

          • Lulu1988
            Uzależniony
            • 2007
            • 522

            #155
            Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

            No i wykrakałeś ;]
            Wsadziłem 2x2gb i nie przechodzi testu pamięci :/
            Zestaw na ciężkie czasy: 3 puszki z konserwą - w tym jedna przeterminowana, 6 słoików z ogórkami, 4 latarki i krótkofalówki.

            Komentarz

            • Lulu1988
              Uzależniony
              • 2007
              • 522

              #156
              Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

              Byłem w zaprzyjaźnionym sklepie komputerowym i uporali się z problemem. Okazało się, że jedna kość jest padnięta, także mogłem kombinować do woli. Teraz próbuję opanować W8...
              Zestaw na ciężkie czasy: 3 puszki z konserwą - w tym jedna przeterminowana, 6 słoików z ogórkami, 4 latarki i krótkofalówki.

              Komentarz

              • kosdkp
                Początki nałogu
                • 2010
                • 374

                #157
                Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                Do kwietnia muszę złożyć nowego kompa.
                Obecnie ntel® Core™2 Duo Processor T5470 (2M Cache, 1.60 GHz, 800 MHz FSB)+ramu na 800. Czyli XIX w.

                Opłaca się zejść z i5 3470 do i3 3240? Rawy z 5d2.

                Nie będę podkręcał.
                Generalnie muszę ciąć koszta, na maxa;/
                Ostatnio edytowany przez kosdkp; 31603.
                http://maciejko.net/cbsearch/

                Komentarz

                • szfajcar89
                  • 2011
                  • 5

                  #158
                  Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                  To chociaz plyte daj inna w razie kasy na rozbudowe

                  Intel Core i7-3770, Quad Core, 3.40GHz, 8MB, LGA1155, 22nm, 77W, VGA, BOX
                  Gigabyte GA-H77-DS3H, H77, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, RAID, DVI, GBLAN, ATX
                  Kingston HyperX 2x8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL10 DIMM XMP HyperX Blu Red Series

                  500GB SATAIII CAVIAR WD5000AZRX 64MB
                  Gigabyte GeForce GT 630, 2GB DDR3 (128 Bit), HDMI, DVI, D-SUB, BOX

                  Polecam ta z mojego nowego zestawu nie jest duzo drozsza a rozbudowac mozna do 32gb ramu, potem dysk ssd na system plus dwa dyski w raidzie

                  Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

                  Komentarz

                  • kosdkp
                    Początki nałogu
                    • 2010
                    • 374

                    #159
                    Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                    Nie mam kasy na i7. Jak zaznaczyłem muszę ciąć koszta. Zbyt dużo ostatnio wydałem...
                    Po co mi inna płyta? Ralnie.
                    Nigdy nie grałem, nie potrzebuje dźwięku 7.1, tv, nawet dvd nie potrzebuję.
                    Moje pytanie brzmiało czy zejście z procka i5 3470 na i3 3240, przy rawach z 5d2 będzie znaczna, jeśli przy eksporcie z LR na poziomie ułamków sekund czy nawet 5-8 na rawa to akceptuje.
                    Ostatnio edytowany przez kosdkp; 31603.
                    http://maciejko.net/cbsearch/

                    Komentarz

                    • crazy
                      Pełne uzależnienie
                      • 2007
                      • 1554

                      #160
                      Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                      Różnica będzie, bo i5 jest już 4 rdzeniowy więc warto. Pakowanie do kompa 32 GB ramu zbędne i szkoda kasy, wystarczające jest 16GB. Dysków Seagate nie polecam, bo zmienili okres gwarancji z 2 lat na rok, ostatnimi czasy strasznie awaryjne sie zrobiły. WD solidne nie dużo droższe, a plusem jest możliwośc dokupienia za śmieszne pieniądze dodatkowego roku gwarancji. Płyte weź Asusa w cenie zbliżonej do Asrocka. STabilnośc pracy i bezawaryjność.
                      Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

                      Komentarz

                      • kosdkp
                        Początki nałogu
                        • 2010
                        • 374

                        #161
                        Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                        Niby i3-3240 ma 4 wątki choć w rdzenie i w testach ... 3d markach i innych gierkowych zestawieniach jest nawet tuż za wspomnianym i5-3470 http://www.purepc.pl/files/Image/art...e_wykres_9.png
                        Dzięki za seagate, właśnie doczytałem. Mam wd usb 500 gb passport jako zapas, 4 latka smiga, zatem już wiadomo co z dyskiem.
                        Płyta ausua. Ech.
                        Muszę pomyśleć
                        http://maciejko.net/cbsearch/

                        Komentarz

                        • pablo_pe
                          • 2010
                          • 8

                          #162
                          Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                          Jeśli ma być oszczędnie to moim zdaniem zbędna ci jest zewnętrzna karta graficzna wystarczy porządny procesor np i5 3570 (lub 3570K) plus płyta obsługująca układ graficzny wbudowany w procesor, mi tak doradzono tak zrobiłem i jestem zadowolony. Jeśli starczyło by kasy polecam zakup dysku SSD, mam na nim system i programy w tym Photoshopa, plus oddzielna partycja na pamięć podręczna dla Photoshopa, działa to naprawdę świetnie
                          Pkt 8 regulaminu forum

                          Komentarz

                          • crazy
                            Pełne uzależnienie
                            • 2007
                            • 1554

                            #163
                            Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                            Warto kupić nawet ubogą grafikę Nvidia Cuda, pomaga obliczać w PS operację Plugin instalujesz do PSa i jest odczuwalnie szybciej wszystko
                            Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

                            Komentarz

                            • pablo_pe
                              • 2010
                              • 8

                              #164
                              Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                              Jak stwierdzę że przydało by się szybciej to pomyślę nad tym, jednak po przesiadce z kompa z core2duo 2 x 2,3 na i5 3570K 4x3,4, dysk ssd itp prędkość działania jest dla mnie wprost kosmiczna
                              Pkt 8 regulaminu forum

                              Komentarz

                              • dziobolek
                                Pełne uzależnienie
                                • 2008
                                • 2634

                                #165
                                Odp: Photoshop a wielordzeniowy procek

                                Zamieszczone przez crazy
                                ...Dysków Seagate nie polecam, bo zmienili okres gwarancji z 2 lat na rok, ostatnimi czasy strasznie awaryjne sie zrobiły...
                                Proszę nie generalizować i nie siać "fermentu". Chyba tylko najtańsze dyski Seagate mają 1 rok gwarancji.
                                No i nie zawsze to, co pisze sprzedawca pokrywa się z prawdą.
                                Ja kupiłem dysk online gdzie sprzedawca w opisie podawał 3 lata gwarancji,
                                natomiast u Seagate okazało się, że mam 5 lat
                                "How Long Does The Coverage Last? Our warranty periods are 1 year, 2 years, 3 years or 5 years from the documented date of purchase, depending on the type of product and where it was purchased."

                                Seagate Technology Limited Consumer Warranty | Seagate

                                No i ja ogólnie o dyskach Seagate nie mogę nic złego powiedzieć.
                                Przeglądając info w sieci można znaleźć negatywne opinie o każdym producencie dysków,
                                bo zawsze się zdarzy, że komuś coś się z dyskiem dzieje niezależnie od producanta.
                                Tak samo, jak każdy producent, miał swoje "wpadki".
                                Ostatnio edytowany przez dziobolek; 20044.
                                "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
                                Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

                                50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
                                tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

                                Komentarz

                                Pracuję...