X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • dziobolek
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 2634

    #46
    Zamieszczone przez gmhusky
    aha... Rozumiem, płyta 1155 z procesor 1156 tak?
    Który lepszy ?
    1155

    Zamieszczone przez GMHusky
    ...Dysk twardy Segate Barracuda 500GB SATA 6GB/s 16MB...
    Rozważ WD Caviar Black...

    Zamieszczone przez Goomis
    Poza tym, że jest droższa nie widzę różnicy. Więc po co przepłacać?
    Zdecydowanie lepiej np. za Bluetooth'a na pokładzie,
    niż za czarny laminat i mocno grzejącą się sekcję zasilania

    Reszta tutaj - http://www.purepc.pl/plyty_glowne/te...ge?page=0%2C15
    Ostatnio edytowany przez dziobolek; 20044.
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

    Komentarz

    • Goomis
      Pełne uzależnienie
      • 2006
      • 1893

      #47
      Zamieszczone przez dziobolek
      1155



      Rozważ WD Caviar Black...



      Zdecydowanie lepiej np. za Bluetooth'a na pokładzie,
      niż za czarny laminat i mocno grzejącą się sekcję zasilania

      Reszta tutaj - http://www.purepc.pl/plyty_glowne/te...ge?page=0%2C15
      Tak 1155 jest lepszy (nowszy)
      Ceny Caviarów z miejsca mordują Mi się udało kupić przed tą całą gorączką 1TB Black SATA3 64MB cashe za ok.400zł z przesyłką. Teraz 650zł bym w życiu nie dał

      Bluetootha mam w lapku i przez 2lata użytkowanai użyłem chyba raz jak nie moglem znaleźć kabelka do tel

      Co do testów różnych portali i gazet to co test to co innego. Pewnie dlatego, że większość z nich jest opłacona

      O OC na razie nie myślę. Pomyślę za 2lata jak zacznie brakować mocy w procku Grzanie również ma marginalne znaczenie jeżeli nie kręcę kompa. Niech się grzeje To wezmę tą niebieską może lepsza - i tańsza
      Z tego co widzę ten test był nastawiony na OC. Rozważałem Asusa póki nie wymyśliłem sobie 4xSATAIII Przy tym założeniu Asus wypada za drogo moim zdaniem (i mojego portfela )
      Taka prawda, że produkty Asusa i Gigabyte'a są porównywalne.
      Ludzie używają obu i do OC i do normalnej pracy.
      Może będę żałował ale jednak wezmę Gigabyte'a
      5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

      Komentarz

      • dziobolek
        Pełne uzależnienie
        • 2008
        • 2634

        #48
        Sekcja zasilania grzeje się bez OC, no a OC to porażka - tak jak by go nie było.
        Potwierdza się nie tylko w testach na wielu portalach, ale także w opiniach użytkowników.

        Gigabyte nie ma szczęścia i zbyt dobrej passy ostatnio, szczególnie z chipem Z68
        Ale to tylko moja subiektywna opinia
        Pozdrówka!
        "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
        Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

        50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
        tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

        Komentarz

        • dziobolek
          Pełne uzależnienie
          • 2008
          • 2634

          #49
          Dorzucę jeszcze "dwa grosze" do...

          Zamieszczone przez Goomis
          ...Bluetootha mam w lapku i przez 2lata użytkowanai użyłem chyba raz jak nie moglem znaleźć kabelka do tel ...
          Proponuję szersze spojrzenie na Bluetooth niż tylko połączenie z telefonem.

          Coraz bardziej popularne stają się inne urządzenia z BT:

          - Myszki,

          - Klawiatury,
          - Głośniki...
          Nie ma kabli czy też zatkanych portów USB odbiornikami dla tychże
          Pozdrówka!
          "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
          Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

          50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
          tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

          Komentarz

          • GMHusky
            Bywalec
            • 2010
            • 136

            #50
            dzięki
            już w taki razie mam tak:
            Intel Core i3 2100 3.1 GHz BOX - 459,00
            Gigabyte GA-Z68M-D2H - 389,00
            Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance LP - 175,00
            WD Caviar GP WD5000AADS (500GB, 32MB, SATA/300) - 349,00
            Asus DRW-24B3ST czarny BOX - 95,00
            Czarna puszka i kilka słoików... i teraz jeszcze słoneczko
            ------------------------------------------------------
            Jakby ktoś mnie szukał to jestem na FB
            http://www.facebook.com/grzegorz.malinowski

            Komentarz

            • dziobolek
              Pełne uzależnienie
              • 2008
              • 2634

              #51
              Zamieszczone przez GMHusky
              ...WD Caviar GP WD5000AADS (500GB, 32MB, SATA/300) - 349,00...
              Hmmm... Western Digital Caviar Black 500GB 32MB SATA/600 (WD5002AALX) - 418zł.

              EDIT

              Na Allegro nawet za 330zł - http://allegro.pl/nowy-dysk-wd-500gb...970843122.html

              Pozdrówka!
              Ostatnio edytowany przez dziobolek; 20044.
              "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
              Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

              50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
              tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

              Komentarz

              • GMHusky
                Bywalec
                • 2010
                • 136

                #52
                wiem, dzięki widziałem ale plus przesyłka. Chyba będę kupował w agito.pl bo mają najlepszą cenę procesora i płyty - reszta podobnie jak na allegro a za koszt dostawy zapłacę 25zł za wszystko więc chyba wychodzi najbardziej ekonomicznie
                Czarna puszka i kilka słoików... i teraz jeszcze słoneczko
                ------------------------------------------------------
                Jakby ktoś mnie szukał to jestem na FB
                http://www.facebook.com/grzegorz.malinowski

                Komentarz

                • dziobolek
                  Pełne uzależnienie
                  • 2008
                  • 2634

                  #53
                  No tak... zapominam dodać koszty przesyłki.

                  Ale tak czy siak, warto zainwestować w wersję Black - po prostu rakieta
                  Pozdrówka!
                  Ostatnio edytowany przez dziobolek; 20044.
                  "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
                  Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

                  50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
                  tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

                  Komentarz

                  • Goomis
                    Pełne uzależnienie
                    • 2006
                    • 1893

                    #54
                    Zamieszczone przez GMHusky
                    dzięki
                    już w taki razie mam tak:
                    Intel Core i3 2100 3.1 GHz BOX - 459,00
                    Gigabyte GA-Z68M-D2H - 389,00
                    Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance LP - 175,00
                    WD Caviar GP WD5000AADS (500GB, 32MB, SATA/300) - 349,00
                    Asus DRW-24B3ST czarny BOX - 95,00
                    Zasilacz i obudowę masz?
                    A z tym Asusem to już nie wiem kompletnie.
                    W necie różnie piszą ale większość znajomych jak pytam to poleca Asusa...
                    ehh jak zwykle nie da się założyć budżetu bo zawsze a to lepsze i "tylko" 100-200zł droższe, a to też i to jeszcze. A idź pan...
                    Na razie został mi tylko MOBO i RAM wydałem już 1750 i chciałem się zmieścić w 2500 to nie!
                    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

                    Komentarz

                    • Patryk_mirek
                      Bywalec
                      • 2008
                      • 235

                      #55
                      A jak jest z lightroomem? Czy też się lubi z wielordzeniowymi cpu? Widział ktoś, próbował ktoś? Bo tak się zastanawiam nad wymianą netbooka z 1 rdzeniowym atomem n450 1,6GHz/x64 na taki z 2 rdzeniowym Amd C-60 i nie wiem czy przesiadka z 1,6 na 2x 1-1,3 GHz jest krokiem w dobrą stronę przy takim programie... (sam nie mam jak przetestować bo ja jak i wszyscy wokół mamy archaiczne 1 rdzeniowe, zazwyczaj 32 bitowe cpu)
                      C 50D, C 350D, C 50E. Słoiki: kit, S 10-20 f/4-5,6, T 28-75 f/2.8, C 50mm f/1.8, C 85mm 1.8, Sigma 70-200 f/2.8, 580EX

                      Regulamin pkt 8.

                      Komentarz

                      • GMHusky
                        Bywalec
                        • 2010
                        • 136

                        #56
                        zasilacz mam wybrany ten:

                        i obudowę tą:

                        Reszty już w takim razie nie zmieniam
                        dysk udało mi się kupić
                        DYSK SEAGATE 500 GB 7200 OBR 32MB ST3500320AS za 199zł.
                        Czarna puszka i kilka słoików... i teraz jeszcze słoneczko
                        ------------------------------------------------------
                        Jakby ktoś mnie szukał to jestem na FB
                        http://www.facebook.com/grzegorz.malinowski

                        Komentarz

                        • Vitez
                          zło konieczne
                          • 2004
                          • 19804

                          #57
                          Czytając ostatnie -naście czy -dziesiąt wypowiedzi w tym wątku mocno wątpię, by jego tytuł był adekwatny do zawartości .

                          Komentarz

                          • MM-architekci
                            Pełne uzależnienie
                            • 2008
                            • 2227

                            #58
                            to ja w temacie juz napisze , jak z prockami amd 6 czy nawet 8 rdzeniowkami a praca z ps5 ? ktos mial jakies doswiadczenie ?

                            chce sie pozbyc imaca i wrocic do pc , zastanawiam sie na amd wlasnie
                            no comment...

                            Komentarz

                            • Merde
                              Grzeczny i układny podpis
                              • 2008
                              • 7756

                              #59
                              Zamieszczone przez MM-architekci
                              chce sie pozbyc imaca i wrocic do pc , zastanawiam sie na amd wlasnie
                              Powinno być tak samo dobrze.

                              PS: A cóż to się stało, czyżbyś nie poczuł magii?
                              I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

                              Komentarz

                              • dinderi
                                Pełne uzależnienie
                                • 2009
                                • 3028

                                #60
                                Zamieszczone przez MM-architekci
                                to ja w temacie juz napisze , jak z prockami amd 6 czy nawet 8 rdzeniowkami a praca z ps5 ? ktos mial jakies doswiadczenie ?

                                chce sie pozbyc imaca i wrocic do pc , zastanawiam sie na amd wlasnie
                                Mam Intela i7 i Win7x64. Niestety, tak jak CS5 na dużo słabszym komputrze z x32 chodził bez zarzutu, tak na x64 nie moge dojść o co biega. Kiedy otworze kilkanaście niezbyt ciężki jpg i wykonuję różne operacje typu zmniejszanie, usuwanie pewnych elementów etc. etc. - podstawówka, Photoshop bez jakiejś zdefiniowanej prawidłowości wykrzacza mi się. Czasem się nie wykrzacza, czasem tak. RAWów mogę otworzyć choćby 200 na raz w ACR i problem nie wystąpił ani razu.
                                Dodawałem dostępnej pamięci, zwiększałem plik wymiany, wrzucałem na inną partycję. Nic nie pomaga.
                                Reasumując, moje doświadczenia są takie, że może byc problematycznie.
                                Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
                                09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

                                ---Moje zdjecia na FB---

                                Komentarz

                                Pracuję...