X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Vitez
    zło konieczne
    • 2004
    • 19804

    #61
    Zamieszczone przez dinderi
    Mam Intela i7 i Win7x64. Niestety, tak jak CS5 na dużo słabszym komputrze z x32 chodził bez zarzutu, tak na x64 nie moge dojść o co biega. Kiedy otworze kilkanaście niezbyt ciężki jpg i wykonuję różne operacje typu zmniejszanie, usuwanie pewnych elementów etc. etc. - podstawówka, Photoshop bez jakiejś zdefiniowanej prawidłowości wykrzacza mi się. Czasem się nie wykrzacza, czasem tak. RAWów mogę otworzyć choćby 200 na raz w ACR i problem nie wystąpił ani razu.
    Dodawałem dostępnej pamięci, zwiększałem plik wymiany, wrzucałem na inną partycję. Nic nie pomaga.
    Reasumując, moje doświadczenia są takie, że może byc problematycznie.
    A moje są wprost przeciwne. Na x64 od ładnych paru lat pracuję i zero problemów. Wcześniej na procesorze Core2Quad Q9650 i 8GB DDR2, teraz od pół roku na Core i7 960 i 6GB DDR3. Były i setki rawów i dziesiątki tiffów/jpgów, a i kilkanaście zdjęć robionych na raz (porównywanie czy sklejanie czegoś tam). Oczywiście obecny zestaw jest o wiele wydajniejszy.
    Problematyczna raczej nie jest sama wersja czy 32 czy 64bit oprogramowania, a najczęściej jakieś najsłabsze ogniwo w całym zestawie komputerowym, albo po prostu indywidualne doświadczenia, których nie ma co nieostrożnie uogólniać.

    Komentarz

    • dinderi
      Pełne uzależnienie
      • 2009
      • 3028

      #62
      Zamieszczone przez Vitez
      Problematyczna raczej nie jest sama wersja czy 32 czy 64bit oprogramowania, a najczęściej jakieś najsłabsze ogniwo w całym zestawie komputerowym, albo po prostu indywidualne doświadczenia, których nie ma co nieostrożnie uogólniać.
      Szukam tego ogniwa, na razie bezskutecznie.
      Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
      09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

      ---Moje zdjecia na FB---

      Komentarz

      • tom517
        Uzależniony
        • 2007
        • 495

        #63
        Tak przejrzałem wątek i naszła ochota na świąteczną wymianę na coś >2 rdzeni, na szczęście coś mi powiedziało, że to ja jestem w tym wszystkim najwolniejszym ogniwem

        Komentarz

        • Goomis
          Pełne uzależnienie
          • 2006
          • 1893

          #64
          Zamieszczone przez MM-architekci
          to ja w temacie juz napisze , jak z prockami amd 6 czy nawet 8 rdzeniowkami a praca z ps5 ? ktos mial jakies doswiadczenie ?

          chce sie pozbyc imaca i wrocic do pc , zastanawiam sie na amd wlasnie
          ptaszki ćwierkają, że AMD wypada bardzo kiepsko przy nowych technologiach intela.
          Poza tym AMD=ATI (w końcu ta sma firma) a PS5 wspiera technologie CUDA która jest NVIDI.
          Ja w końcu ubiłem węża w kieszeni i kupiłem mój pierwszy po Celeronie 333MHz procek Intela (upgrade z lapka AMD X2 + karta ATI HD3450 512Mb, 4GB RAM)
          i7 2600K, MOBO Asus P8Z68PRO, karta zintegrowana, 8GB DDR3 i ogólnie jestem w ciężkim szoku kopa jakiego mi ów zestaw zaserwował.
          A planuję jeszcze dokupić w przyszłości SSD oraz dodatkowe chłodzenie żeby kręcić ten cały zestaw, więc będzie jeszcze wydajniej.
          W temacie "przetestuj swój komputer" zamierzam zamieścić małe porównanie:
          1. lapek
          2. nowa stacjonarka
          3. podobna konfiguracja stacjonarki + SSD

          Ponadto intel właśnie wprowadził nowe i7 - 6rdzeni/12wątków może warto o tym pomyśleć?
          5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

          Komentarz

          • dinderi
            Pełne uzależnienie
            • 2009
            • 3028

            #65
            Zamieszczone przez Goomis
            i7 2600K, MOBO Asus P8Z68PRO, karta zintegrowana, 8GB DDR3
            Ciekaw jestem, czy u Ciebie nie będzie się krzaczył CS5. Będę wdzięczny za relację, po kilku tygodniach katowania PSa.
            Ja mam 2x więcej RAMu i oddzielną kartę Nvidia.
            Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
            09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

            ---Moje zdjecia na FB---

            Komentarz

            • Goomis
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 1893

              #66
              Zamieszczone przez Goomis
              W temacie "przetestuj swój komputer" zamierzam zamieścić małe porównanie:
              1. lapek
              2. nowa stacjonarka
              3. podobna konfiguracja stacjonarki + SSD

              Ponadto intel właśnie wprowadził nowe i7 - 6rdzeni/12wątków może warto o tym pomyśleć?

              Różnica 2rdzenie/2wątki a 4rdzenie/8wątków jak na dłoni
              !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
              Zamieszczone przez dinderi
              Ciekaw jestem, czy u Ciebie nie będzie się krzaczył CS5. Będę wdzięczny za relację, po kilku tygodniach katowania PSa.
              Ja mam 2x więcej RAMu i oddzielną kartę Nvidia.
              a masz CS5 czy CS5.1? no i x32 czy x64?
              Postaram się pod koniec tygodnia napisać jakie mam spostrzeżenia w tym temacie.
              Ostatnio edytowany przez Goomis; 6015. Powód: Automerged Doublepost
              5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

              Komentarz

              • dinderi
                Pełne uzależnienie
                • 2009
                • 3028

                #67
                Mam CS5.1x64 na Win7x64
                Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
                09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

                ---Moje zdjecia na FB---

                Komentarz

                • MM-architekci
                  Pełne uzależnienie
                  • 2008
                  • 2227

                  #68
                  na calego kompa bede mial jakies 3.5-4k wiec na nowego intela mnie nie stac , myslalem o amd ale moze faktycznie kupic i7 ile wlezie ramu bo jest tani + ssd i bedzie spoko
                  no comment...

                  Komentarz

                  • dinderi
                    Pełne uzależnienie
                    • 2009
                    • 3028

                    #69
                    Zamieszczone przez MM-architekci
                    na calego kompa bede mial jakies 3.5-4k wiec na nowego intela mnie nie stac , myslalem o amd ale moze faktycznie kupic i7 ile wlezie ramu bo jest tani + ssd i bedzie spoko
                    Za 4 kilo kupisz spokojnie dobry zestaw na i7. Mój kosztował bodaj 4.2 razem z drogą obudową, drogim zasilaczem (tu nie ma co oszczędzać) i drogą karta graficzną. Z tym, że ja składałem zestaw samodzielnie. Gotowy moze być rzeczywiście droższy.
                    Zauważyłem wreszcie prawidłowość w wykrzaczaniu sie mojego Photoshopa. Dzieje się to zawsze, kiedy wykonuję którąś z kolei operację CTRL+W (zamknięcie pliku).Jeszcze nie doszedłem, czy to wiąże się z liczbą wykonanych CTRL+W.
                    Ostatnio edytowany przez dinderi; 28157.
                    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
                    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

                    ---Moje zdjecia na FB---

                    Komentarz

                    • Goomis
                      Pełne uzależnienie
                      • 2006
                      • 1893

                      #70
                      Zamieszczone przez MM-architekci
                      na calego kompa bede mial jakies 3.5-4k wiec na nowego intela mnie nie stac , myslalem o amd ale moze faktycznie kupic i7 ile wlezie ramu bo jest tani + ssd i bedzie spoko
                      Ja w sumie mój zestaw złożyłem za ok. 3k
                      Za 4k Poszalejesz (i7, płyta np. ten Asus VPRO (na pewno bierz z chipsetem Z68) SSD spokojnie 120GB OCZ Vertex3 16GB RAM może nawet CL8
                      Grafę polecam integrę, naprawdę oferuje świetną jakość (benchmark odpalony na tej inegrze + u kumpla na rocznym lapku z jakąś kartą NVIDI 1GB RAM i integra bije ją o jakieś 20% ) to co piszą, że jest ona na poziomie kart za ~400zł jest w stanie powiedzieć, że jest prawdą.
                      Ja ma zasilacz OCZ 500W mod x-stream pro (modułowy) polecam z tej serii zasilacz. Modułowa budowa pozwala na sensowne rozmieszczenie kabli + nic co niepotrzebne nie lata wewnątrz luzem.
                      Obudowę wedle gustu ja mam CoolerMaster 430 Elite - zasilacz na dole fajnie rozkłada ciężar i obudowa jest bardziej stabilna. Nie drga a o to się bałem. Jedynie dysk trochę chrobota ale nie wiem, czy nie jest to winą tego, że jest z nim coś nie tak bo 3 dnia Windows7 mi wykrzaczył dysk :/ niby udało mi się go przywrócić z zaświatów ale nadal jest z nim coś nie w porządku i jutro oddaję do serwisu...
                      5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

                      Komentarz

                      • Vitez
                        zło konieczne
                        • 2004
                        • 19804

                        #71
                        Zamieszczone przez MM-architekci
                        na calego kompa bede mial jakies 3.5-4k wiec na nowego intela mnie nie stac , myslalem o amd ale moze faktycznie kupic i7 ile wlezie ramu bo jest tani + ssd i bedzie spoko
                        Spokojnie się zmieścisz. Core i7 2600 ok 1200zł; Płyta główna, najlepiej markowa z USB 3.0 i SATA3 ok 700zł; OCZ Vertex 3 SATA 3 ok 700zł; 8GB RAMU DDR np OCZ Reaper CL9 to ok 350zł; Obudowa, wg gustu np CoolerMaster Elite 332 to ok 150zł; Zasilacz markowy ok 500W to ok 250zł.
                        Zostaje trochę na dyski twarde, ale te mocno zdrożały ostatnio (ja mam i polecam WD Caviar black na SATA III - świetnie się komponuje z OCZ Vertex 3 też na SATA 3 a na SATA 2 mogą sobie leżeć dyski 'magazynowe'). Co do karty graficznej to Nvidiowa CUDA potrafi sprawiać cuda... Photoshop jak najbardziej chętnie korzysta ze sprzętowego akceleratora oferowanego przez karty Nvidii, więc takowa karta poprawi wydajność. Znajdź gdzieś Geforce GTX 260 i zupełnie wystarczy, albo 460 a najlepiej 560 Ti -w wersji fabrycznie podkręconej to zakup na długie lata. Dla wstępnej oszczędności można bazować na zintegrowanej karcie graficznej, ale prędzej czy później warto kupić Geforce'a.
                        Ostatnio edytowany przez Vitez; 18.

                        Komentarz

                        • kendzi1
                          Coś już napisał
                          • 2009
                          • 58

                          #72
                          Zamieszczone przez Vitez
                          Spokojnie się zmieścisz. Core i7 2600 ok 1200zł; Płyta główna, najlepiej markowa z USB 3.0 i SATA3 ok 700zł; OCZ Vertex 3 SATA 3 ok 700zł; 8GB RAMU DDR np OCZ Reaper CL9 to ok 350zł; Obudowa, wg gustu np CoolerMaster Elite 332 to ok 150zł; Zasilacz markowy ok 500W to ok 250zł.
                          Zostaje trochę na dyski twarde, ale te mocno zdrożały ostatnio (ja mam i polecam WD Caviar black na SATA III - świetnie się komponuje z OCZ Vertex 3 też na SATA 3 a na SATA 2 mogą sobie leżeć dyski 'magazynowe'). Co do karty graficznej to Nvidiowa CUDA potrafi sprawiać cuda... Photoshop jak najbardziej chętnie korzysta ze sprzętowego akceleratora oferowanego przez karty Nvidii, więc takowa karta poprawi wydajność. Znajdź gdzieś Geforce GTX 260 i zupełnie wystarczy, albo 460 a najlepiej 560 Ti -w wersji fabrycznie podkręconej to zakup na długie lata. Dla wstępnej oszczędności można bazować na zintegrowanej karcie graficznej, ale prędzej czy później warto kupić Geforce'a.
                          Prosze o podpowiedz co do tego zestawu do pracy foto i video z 5dII
                          Photoshop CS.5
                          Sony vegas pro11
                          Adobe After Efect 5
                          1.Zestaw

                          1 Intel Core i5 2500K, 3.3Ghz Quad Core, 6Mb Cache
                          1 Gigabyte GA-Z68XP-UD3, Intel Z68, DDR3, SATA III - 6Gb/s, RAID
                          1 Corsair H60 High Performance CPU Cooler
                          1 2nd Generation Intel® Core™ Sandy Bridge CPU professionally overclocked by our 3XS engineers to 4Ghz
                          1 8Gb (2x4Gb) Corsair Vengeance LP, DDR3, 1600Mhz
                          1 No NVIDIA Graphics Required - ATI FireGL Required (Select Below)
                          1 No ATI Graphics Required - NVIDIA QuadroFX Required (Select Above)
                          1 1GB Asus GTX 560Ti, 900MHz GPU, 384 Cores, 4200MHz GDDR5
                          1 *No ATI VGA Card Required* (NVIDIA Required)
                          1 *No Video Editing Software Required*
                          1 *Solid State Drive Not Required*
                          1 *Drive Not Required - Using 6Gb/s or SSD See Below*
                          1 *Storage Hard Drive Not Required*
                          1 650W Corsair Enthusiast Series TX
                          1 Icy Box Removable Lockable Single HDD Rack
                          1 Pioneer DVR-S19LBK DVD Writer
                          mam dysk twardy z mojego komptera samsung f3 1gb

                          2. Zestaw
                          1 Intel Core i7 2600K, 3.4GHz, Quad Core + Hyperthreading, 8MB Cache
                          1 Asus P8Z68-V LX, Intel Z68 Chipset - Supports USB3 & SATA6!
                          1 Coolermaster Hyper 212 EVO Performance CPU Cooler
                          1 2nd Generation Intel® Core™ Sandy Bridge CPU professionally overclocked by our 3XS engineers to 4.5Ghz
                          1 8GB (2x4GB) Corsair, DDR3 1600MHz
                          1 No NVIDIA Graphics Required - ATI FireGL Required (Select Below)
                          1 No ATI Graphics Required - NVIDIA QuadroFX Required (Select Above)
                          1 600W Corsair PSU
                          1 *Solid State Drive Not Required*
                          1 *Drive Not Required - Using 6Gb/s or SSD See Below*
                          1 *Storage Hard Drive Not Required*
                          1 Icy Box Removable Lockable Single HDD Rack
                          1 Pioneer DVR-S19LBK DVD Writer

                          1 Akasa AK-ICR-07U3 - Black Multi Card Reader & USB3

                          3. Zestaw
                          1 Intel Core i7 2600K, 3.4GHz, Quad Core + Hyperthreading, 8MB Cache
                          1 Gigabyte GA-Z68XP-UD3, Intel Z68, DDR3, SATA III - 6Gb/s, RAID
                          1 Corsair H60 High Performance CPU Cooler
                          1 2nd Generation Intel® Core™ Sandy Bridge CPU professionally overclocked by our 3XS engineers to 4Ghz
                          1 8Gb (2x4Gb) Corsair Vengeance LP, DDR3, 1600Mhz
                          1 No NVIDIA Graphics Required - ATI FireGL Required (Select Below)
                          1 No ATI Graphics Required - NVIDIA QuadroFX Required (Select Above)
                          1 1GB EVGA GTX 550 Ti, 981MHz GPU, 192 Cores, 4514MHz GDDR5
                          1 *No ATI VGA Card Required* (NVIDIA Required)
                          1 *No Video Editing Software Required*
                          1 *Solid State Drive Not Required*
                          1 *Drive Not Required - Using 6Gb/s or SSD See Below*
                          1 *Storage Hard Drive Not Required*
                          1 650W Corsair Enthusiast Series TX
                          1 Icy Box Removable Lockable Single HDD Rack
                          1 Pioneer DVR-S19LBK DVD Writer

                          4. Zestaw

                          1 Intel Core i7 2600K, 3.4GHz, Quad Core + Hyperthreading, 8MB Cache
                          1 Asus P8Z68-V LX, Intel Z68 Chipset - Supports USB3 & SATA6!
                          1 Coolermaster Hyper 212 EVO Performance CPU Cooler
                          1 2nd Generation Intel® Core™ Sandy Bridge CPU professionally overclocked by our 3XS engineers to 4.5Ghz
                          1 8GB (2x4GB) Corsair, DDR3 1600MHz
                          1 1GB PNY Quadro 600
                          1 No ATI Graphics Required - NVIDIA QuadroFX Required (Select Above)
                          1 600W Corsair PSU
                          1 *Solid State Drive Not Required*
                          1 *Drive Not Required - Using 6Gb/s or SSD See Below*
                          1 *Storage Hard Drive Not Required*
                          1 Icy Box Removable Lockable Single HDD Rack
                          1 Pioneer DVR-S19LBK DVD Writer
                          1 *DVD Writer Not Required*
                          1 Akasa AK-ICR-07U3 - Black Multi Card Reader & USB3

                          wszystko ze strony scan.co.uk
                          Ostatnio edytowany przez kendzi1; 30877.

                          Komentarz

                          • punky
                            Początki nałogu
                            • 2008
                            • 483

                            #73
                            ja mam do 5DII taki zestaw:
                            i5 2500K
                            Gigabyte GA-Z68XP-UD3
                            8Gb ramu corsair
                            nvidia 550 Ti
                            SSD 120 GB OCZ

                            w skrocie PS zasuwa, AE zasuwa, Premiere zasuwa,
                            Mz wystarczy do bardzo komfortowej pracy

                            no i wiedźmin 2 chodzi pięknie
                            R6 + S17-35 + 24-70/2.8 + 50/1.8 + 85/1.8 + 70-200/2.8

                            Ex Sony a6500, 70D, 40D, 30D

                            Komentarz

                            • kendzi1
                              Coś już napisał
                              • 2009
                              • 58

                              #74
                              Zamieszczone przez punky
                              ja mam do 5DII taki zestaw:
                              i5 2500K
                              Gigabyte GA-Z68XP-UD3
                              8Gb ramu corsair
                              nvidia 550 Ti
                              SSD 120 GB OCZ

                              w skrocie PS zasuwa, AE zasuwa, Premiere zasuwa,
                              Mz wystarczy do bardzo komfortowej pracy

                              no i wiedźmin 2 chodzi pięknie
                              dzieki wielkie,
                              to znaczy ze i7 jest zbedny ok
                              szukam czy az tak wielka roznica 1GB EVGA GTX 550 Ti, a 520 a co z grafika na plycie?

                              Komentarz

                              • piotrek72t
                                Początki nałogu
                                • 2007
                                • 380

                                #75
                                pamiętaj że przy wyborze tych płyt głównych będziesz mocno ograniczony rozmiarem ramu dysk ssd w pewnym sensie to z rekompensuje, ale ja bym przymslał jako podstawe cokolwiek z podstawka 1366 lub jesli juz szalec z kasa 2011 sporo wiecej RAM-u za smieszne pieniądze.
                                Piotr Talarczyk
                                1ds III 1d

                                Komentarz

                                Pracuję...