Muszę się przyznać, że ostatnio jak byłem na piwie, to znajomy miał cyfrówkę firmy "tania" -> takie cyfrowe łomo. Zabawa przednia, zwłaszcza po pijaku. Zdjęc nie widziałem, ale i tak było git. LCD za ciemny, więc cykanie "z biodra"
Brrrr, ciemna strona niebezpieczna jest
X
-
-
Przed chwila odkryłam cos lepszego niż durna lomografia, choć też "fotograficzna sztuka nieprzewidywalna" - tzn. fotografowanie bez udziału obiektywu
Wejdzcie tu:
i zjedzcie na sam dół do linka SZTUCZKI (prawy dolny róg) - taka fajna ciekawostka :wink:Canon G3 & Nikon D70Komentarz
-
U mnie w stopce na forum - i w praktyce - takze jest LOMO. Nie ma co nasmiewac sie z tego aparatu. Moj LOMO jest niestety felerny i niestety wiekszosc zdjec, ktre nim zrobilem sa technicznie poprawne. Tak wiec niestety na LOMOgrafie sie nie zalapuje, choc aparat starszy niz sumaryczny wiek wszystkich moich dzieci.
[ Dodano: 2004-11-23, 22:24 ]
A i jeszcze jedno. Fotogrfowanie bez obiektywu to nie zadna sztuczka. Fotografia otworkowa ma calkiem dluga tradycje.EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000Komentarz
-
DOBRE! Kumpel miał kiedyś "sprawny model". Nawet super sprawny, bo w ogóle filmu nie przewijałZamieszczone przez PszczolaMoj LOMO jest niestety felerny i niestety wiekszosc zdjec, ktre nim zrobilem sa technicznie poprawne.
(a może migawki nie otwierał) - zdjęcia wychodziły oryginalne i nieszablonowe
[ Dodano: 23-11-04, 23:27 ]
a to już poważna sprawa. Historia fotografii - zwykła camera obscura. Na psigu jest nawet dział na takie fotyZamieszczone przez alahariPrzed chwila odkryłam cos lepszego niż durna lomografia, choć też "fotograficzna sztuka nieprzewidywalna" - tzn. fotografowanie bez udziału obiektywu
Wejdzcie tu:
i zjedzcie na sam dół do linka SZTUCZKI (prawy dolny róg) - taka fajna ciekawostka :wink:
pinhole a także na łomografię30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy
Komentarz
-
Wiem wiem, ale nie ja tak linka nazwałamZamieszczone przez PszczolaA i jeszcze jedno. Fotogrfowanie bez obiektywu to nie zadna sztuczka. Fotografia otworkowa ma calkiem dluga tradycje.
Canon G3 & Nikon D70Komentarz
-
No tak... a za 10 czy 20 lat to beda linki "sztuczkowe" co to rozni grzebacze-historycy fotografii przekonywac beda, ze kiedys w zamierzchlych czasach nie bylo matryc cyfrowych i ludziska zdjecia robili na foliowych paskach, co to kliszami sie nazywaly i spelnialy role, takich pseudo matryc cyfrowych
EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000Komentarz
-
Eee, no to http://www.photosig.com/go/photos/vi...forward=browse , mimo iż w dziale LOMO, zrobione jest 10DZamieszczone przez Tomasz Golinski
Canon G3 & Nikon D70Komentarz
-
Bo łomografia to już idea, która przerosła sprzęt. Idea produkowania marnych zdjęć na czymkolwiek. Np. można nawiercić otwory w korpusie 1Ds i wysmarować błotem obiektyw i też mieć świetne łomo.Zamieszczone przez alahariEee, no to http://www.photosig.com/go/photos/vi...forward=browse , mimo iż w dziale LOMO, zrobione jest 10DZamieszczone przez Tomasz Golinski
30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy
Komentarz
-
Tia
Chociaz ta gitarka jest zbyt dobra jak na zdjęcie lomo, czyli- lomo-gniot :PCanon G3 & Nikon D70Komentarz
-
Zgadzam się z tym. Widocznie mu nie wyszło
Nawet antysztuka może czasem być sztuką. To może jeszcze nie sztuka, ale przynajmniej ładne. Na pewno narusza to zasadę "nie myśl"
30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy
Komentarz
-
Nio 8) Musiał mysleć, używając zoomowania podczas naświetlania, czyli wykonując jakies konkretne czynnosci zmierzajace do okreslonego celu
Canon G3 & Nikon D70Komentarz
-
lomografia
Znalazłem w sieci taką stronę http://www.lomografia.pl/
Ciekaw jestem co myślicie o takich zdjęciach.EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8 | EF 24-105/4 | EF 70-200/2.8| EF 100-400/4.5-5.6 | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4 | EF 135/2| EF 100/2.8 Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
Komentarz
-
Komentarz
-
najlepszy jest punkt 4 zasad tej lomografii: "Pstrykaj z biodra!"
Komentarz
Komentarz