X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Tomasz Golinski
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 8623

    #16
    Muszę się przyznać, że ostatnio jak byłem na piwie, to znajomy miał cyfrówkę firmy "tania" -> takie cyfrowe łomo. Zabawa przednia, zwłaszcza po pijaku. Zdjęc nie widziałem, ale i tak było git. LCD za ciemny, więc cykanie "z biodra" Brrrr, ciemna strona niebezpieczna jest
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



    Komentarz

    • alahari
      Początki nałogu
      • 2004
      • 343

      #17
      Przed chwila odkryłam cos lepszego niż durna lomografia, choć też "fotograficzna sztuka nieprzewidywalna" - tzn. fotografowanie bez udziału obiektywu
      Wejdzcie tu:

      i zjedzcie na sam dół do linka SZTUCZKI (prawy dolny róg) - taka fajna ciekawostka :wink:
      Canon G3 & Nikon D70

      Komentarz

      • Pszczola
        Pełne uzależnienie
        • 2004
        • 1760

        #18
        U mnie w stopce na forum - i w praktyce - takze jest LOMO. Nie ma co nasmiewac sie z tego aparatu. Moj LOMO jest niestety felerny i niestety wiekszosc zdjec, ktre nim zrobilem sa technicznie poprawne. Tak wiec niestety na LOMOgrafie sie nie zalapuje, choc aparat starszy niz sumaryczny wiek wszystkich moich dzieci.

        [ Dodano: 2004-11-23, 22:24 ]
        A i jeszcze jedno. Fotogrfowanie bez obiektywu to nie zadna sztuczka. Fotografia otworkowa ma calkiem dluga tradycje.
        EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

        Komentarz

        • Tomasz Golinski
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 8623

          #19
          Zamieszczone przez Pszczola
          Moj LOMO jest niestety felerny i niestety wiekszosc zdjec, ktre nim zrobilem sa technicznie poprawne.
          DOBRE! Kumpel miał kiedyś "sprawny model". Nawet super sprawny, bo w ogóle filmu nie przewijał (a może migawki nie otwierał) - zdjęcia wychodziły oryginalne i nieszablonowe

          [ Dodano: 23-11-04, 23:27 ]
          Zamieszczone przez alahari
          Przed chwila odkryłam cos lepszego niż durna lomografia, choć też "fotograficzna sztuka nieprzewidywalna" - tzn. fotografowanie bez udziału obiektywu
          Wejdzcie tu:

          i zjedzcie na sam dół do linka SZTUCZKI (prawy dolny róg) - taka fajna ciekawostka :wink:
          a to już poważna sprawa. Historia fotografii - zwykła camera obscura. Na psigu jest nawet dział na takie foty
          pinhole a także na łomografię
          30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
          Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



          Komentarz

          • alahari
            Początki nałogu
            • 2004
            • 343

            #20
            Zamieszczone przez Pszczola
            A i jeszcze jedno. Fotogrfowanie bez obiektywu to nie zadna sztuczka. Fotografia otworkowa ma calkiem dluga tradycje.
            Wiem wiem, ale nie ja tak linka nazwałam
            Canon G3 & Nikon D70

            Komentarz

            • Pszczola
              Pełne uzależnienie
              • 2004
              • 1760

              #21
              No tak... a za 10 czy 20 lat to beda linki "sztuczkowe" co to rozni grzebacze-historycy fotografii przekonywac beda, ze kiedys w zamierzchlych czasach nie bylo matryc cyfrowych i ludziska zdjecia robili na foliowych paskach, co to kliszami sie nazywaly i spelnialy role, takich pseudo matryc cyfrowych
              EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

              Komentarz

              • alahari
                Początki nałogu
                • 2004
                • 343

                #22
                Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                Eee, no to http://www.photosig.com/go/photos/vi...forward=browse , mimo iż w dziale LOMO, zrobione jest 10D
                Canon G3 & Nikon D70

                Komentarz

                • Tomasz Golinski
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 8623

                  #23
                  Zamieszczone przez alahari
                  Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                  Eee, no to http://www.photosig.com/go/photos/vi...forward=browse , mimo iż w dziale LOMO, zrobione jest 10D
                  Bo łomografia to już idea, która przerosła sprzęt. Idea produkowania marnych zdjęć na czymkolwiek. Np. można nawiercić otwory w korpusie 1Ds i wysmarować błotem obiektyw i też mieć świetne łomo.
                  30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
                  Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



                  Komentarz

                  • alahari
                    Początki nałogu
                    • 2004
                    • 343

                    #24
                    Tia
                    Chociaz ta gitarka jest zbyt dobra jak na zdjęcie lomo, czyli- lomo-gniot :P
                    Canon G3 & Nikon D70

                    Komentarz

                    • Tomasz Golinski
                      Pełne uzależnienie
                      • 2004
                      • 8623

                      #25
                      Zgadzam się z tym. Widocznie mu nie wyszło Nawet antysztuka może czasem być sztuką. To może jeszcze nie sztuka, ale przynajmniej ładne. Na pewno narusza to zasadę "nie myśl"
                      30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
                      Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



                      Komentarz

                      • alahari
                        Początki nałogu
                        • 2004
                        • 343

                        #26
                        Nio 8) Musiał mysleć, używając zoomowania podczas naświetlania, czyli wykonując jakies konkretne czynnosci zmierzajace do okreslonego celu
                        Canon G3 & Nikon D70

                        Komentarz

                        • Mac
                          Pełne uzależnienie
                          • 2004
                          • 2063

                          #27
                          lomografia

                          Znalazłem w sieci taką stronę http://www.lomografia.pl/
                          Ciekaw jestem co myślicie o takich zdjęciach.
                          EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8 | EF 24-105/4 | EF 70-200/2.8| EF 100-400/4.5-5.6 | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4 | EF 135/2| EF 100/2.8 Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B

                          Komentarz

                          • DoMiNiQuE
                            Pełne uzależnienie
                            • 2004
                            • 3548

                            #28
                            Zamieszczone przez Mac
                            Ciekaw jestem co myślicie o takich zdjęciach.
                            Ahtystyczny przerost formy nad trescia ;-)

                            Komentarz

                            • akustyk
                              gajowy
                              • 2004
                              • 12158

                              #29
                              do mnie zupelnie nie trafia, bo mam zupelnie inne podejscie do fotografii.

                              czy przerost formy nad trescia... ? kwestia chyba gustu
                              www albo tez flickr

                              Komentarz

                              • tpop
                                Pełne uzależnienie
                                • 2004
                                • 1465

                                #30
                                najlepszy jest punkt 4 zasad tej lomografii: "Pstrykaj z biodra!"
                                photography is like feeding heroin, its highly addictive

                                Komentarz

                                Pracuję...