Ten temat jest zamknięty
X
X
-
-
Komentarz
-
To zapowiadane na optyczne.pl 100-400 4-5,6L IS może być prawdziwym hitem. Jeżeli okaże sie że różnica klasy będzie taka jak miedzy starą a nową wersją 70-200 4,0L i szkło będzie miało jasność 4-4,5 w okolicach 300mm to ... ach te marzenia
Komentarz
-
"Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
Komentarz
-
Optyczne w plotkach:
To są jakieś jaja. Z jednej strony to dobrze, że w planach jest Mark IV. Będę miał szansę taniej kupić Marka II lub Marka III.Następca EOS-1D Mark III
Plotka głosi, że Canon ma już gotowego do zaprezentowania w drugim kwartale tego roku następcę modelu EOS-1D Mark III. Jednak to czy aparat ujrzy światło dzienne, jest uzależnione od... decyzji FIFA. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej ma ustosunkować się niebawem w sprawie możliwości używania na stadionach profesjonalnych lustrzanek rejestrujących filmy wideo. FIFA zastanawia się czy nie jest to sprzeczne z umowami sprzedaży (często na wyłączność) praw transmisji stacjom telewizyjnym. Chyba nikt się nie spodziewał, że ta nowa funkcja, która niedawno zagościła w lustrzankach wprowadzi takie zamieszanie w świecie fotografów sportowych.
Z drugiej Canon idzie w stronę N***na który też zmajstrował lustrzankę kręcącą filmy. Po co to komu? Przecież to segment zaawansowanych profesjonalnych fotografów, a nie podjaranych amatorów.Komentarz
-
a po to że za jakiś czas w newsach netowych zamiast fotek ze starującego nowego airbusa zobaczysz krótki filmik.Optyczne w plotkach:
To są jakieś jaja. Z jednej strony to dobrze, że w planach jest Mark IV. Będę miał szansę taniej kupić Marka II lub Marka III.
Z drugiej Canon idzie w stronę N***na który też zmajstrował lustrzankę kręcącą filmy. Po co to komu? Przecież to segment zaawansowanych profesjonalnych fotografów, a nie podjaranych amatorów.Komentarz
-
Rozumiem, że także stacje telewizyjne będą wtedy zatrudniać tylko fotografów, którzy jednocześnie będą mieli drugi etat w redakcjach gazet? ;-) ;-)
A kamerzystów na Madagaskar! ;-)
Ja jednak jestem chyba trochę zacofany, bo ślepo wierzę w specjalizację. Wiem, że foto i wideo, to działki dość sobie bliskie, ale kręcący (bo nie nazwałbym tego filmowaniem) fotograf trochę wygląda jak chirurg ortopeda, który przy gipsowaniu złamanej ręki robi dodatkowo manicure i tipsy :-) :-)Ostatnio edytowany przez bundy; 4697.1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...
Komentarz
-
Canon 400D | Canon 10-22 USM | Sigma 30/1.4 EX |Speedlite 380 EX | fajny statyw, polary marumi DHG, a do tego
Pentax MX x2 | SMC 24/2,8 | SMC-M 50/1.7 | SMC-M 35/2 | Printzflex 80-200
Komentarz
-
"Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
Komentarz
-
Ja tam się dobrze czuję jako fotograf i kamerzysta. Zdjęcia widzieliście, a filmy tu :
Myślę, że w obu rolach znajduję się przynajmniej jako przeciętniak (uwzględniając również mój nikły wiek
)
Komentarz
-
Spragnionym opcji wideo z jednoczesnym robieniem zdjęć: http://fotoreporterzy.net/fotoblog/2...e-i-na-zagiel/ i Marek IV nie siada.Komentarz
-
Komentarz
-
Wiesz wszystko to kwestia indywidualna. Są tacy co LV używają bardzo często. Nie widzę tu żadnych reguł.
BTW: 25 lat temu większość zawodowych fotografów tak właśnie podchodziła do AF. I też wielu uważało, że to wodostrysk który się nie przyjmie 8)."Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
Komentarz
-
-
Historycznie rzecz ujmując - nie zapominajmy, że Canon ma "w zanadrzu" super ficzer w postaci sterowania punktami AF za pomocą oka.
Ciekawe w którym Mk się to pojawi.
Komentarz
Komentarz