Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Reficul

    #226
    Zamieszczone przez Kolekcjoner
    Cóż co do szkieł to chodzą słuchy o nowym 35L 1.4 II oraz o dwóch całkiem nowych:
    100-400/4 L IS i 80-400 4-5.6 L IS.

    No i mówi się o przesunięciu premiery 500D choć wątpię żeby Canon jakiegoś nowego body na PMA nie pokazał.
    Czytalem,ze 100-400/4-5.6 ma sie ukazac juz w lutym:-D

    Komentarz

    • Sławek
      Uzależniony
      • 2008
      • 968

      #227
      Ciekawa sprawa ?

      oraz

      Ten sam model a zupełnie inna tylna ścianka ?
      www.fotokrajs.pl

      Komentarz

      • mate00sh
        Pełne uzależnienie
        • 2008
        • 1312

        #228
        Na tej pierwszej aukcji jest fotoszopka sprzed premiery.

        Komentarz

        • Sławek
          Uzależniony
          • 2008
          • 968

          #229
          Tak podejrzewałem,bo z przodu też się różni.
          Ale fajnie wygląda
          www.fotokrajs.pl

          Komentarz

          • paweleverest
            Pełne uzależnienie
            • 2006
            • 1138

            #230
            Zamieszczone przez Kolekcjoner
            Cóż co do szkieł to chodzą słuchy o nowym 35L 1.4 II oraz o dwóch całkiem nowych:
            100-400/4 L IS i 80-400 4-5.6 L IS.

            No i mówi się o przesunięciu premiery 500D choć wątpię żeby Canon jakiegoś nowego body na PMA nie pokazał.
            100-400/4 L IS - było by piekne - tyle że był by to niezły klocek zarówno wagowy jak i cenowy. Ja osobiście słyszałem o 100-400 4-5,6L IS co wydaje sie bardziej realne

            Komentarz

            • Krzychu
              Pełne uzależnienie
              • 2004
              • 3611

              #231
              Zamieszczone przez paweleverest
              100-400/4 L IS - było by piekne - tyle że był by to niezły
              Ja ma kosztować tyle co Nikkor 200-400 (a raczej nie ma szans żeby kosztował mniej) to niech spadają na drzewo - kryzys jest ;-)
              Pozdrowienia,
              KZ
              KZ Aviation Photography

              Komentarz

              • Kolekcjoner
                Obertroll
                • 2006
                • 18766

                #232
                Zamieszczone przez Krzychu
                Ja ma kosztować tyle co Nikkor 200-400 (a raczej nie ma szans żeby kosztował mniej) to niech spadają na drzewo - kryzys jest ;-)
                Jeśli dodadzą do tego "budżetowy" 80-400 4-5.6 IS L to czemu nie - pomarzyć można :-D.

                Co do wielkości 100-400/4 myślę, że od tego nikonowego wiele już większy by nie był.
                "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                Kapitan Wagner

                Komentarz

                • P72
                  Coś już napisał
                  • 2006
                  • 91

                  #233
                  Tak jak już pisałem na "aptecznych" jestem zawiedziony informacją o 7D. Liczyłem, że będzie to amatorski, pełnoklatkowy aparat. Czyli coś w rodzaju 5DmkI z lepszym AF, z AutoISO (w pełni programowalnym od x do y), bez filmów. Mógłby mieć nawet starą matrycę 12MP bez superwysokich ISO. Wszystko za 5k zyli. Byłby to niewątpliwy hit sprzedaży. Jak dla mnie, mógłby nawet nie mieć LV. Nie pogniewałbym się za to, gdyby miał bezprzewodowe sterowanie lampami w korpusie. :-D
                  Ostatnio edytowany przez P72; 8296.
                  , EF 24-105 f/4 L, EF 35 f/1.4 L, EF 70-200 f/2.8 IS L, EF 85 f/1.2 L II, EF 300 f/4 IS L, 580 EX II , DA 12-24 f/4, DA 18-55, F 35-80, DA 40 f/2.8 Limited, DFA 50 f/2.8 macro, DFA 100 f/2.8 macro, AF-540FGZ, Zeiss Planar 85 f/1.4, Tamron 70-300, Exakta 80-200, Takumar-A 2x TC

                  Komentarz

                  • arturs
                    Pełne uzależnienie
                    • 2006
                    • 4196

                    #234
                    jak faktycznie te 7D takie będzie to będzie kolejny hit sprzedaży - jako prosta reporterska puszka - z cropem, szybka, LV, video HD, uszczelnienia, 2 sloty - czyli prawie 1ka.. czyli niemożliwe - za dużo szczęścia na raz..
                    5DmkI, C85f1.2|580 EXII|

                    Komentarz

                    • fotobronx
                      Bywalec
                      • 2007
                      • 134

                      #235
                      P72 podziwiam :P fajnie miec takie marzenia.
                      Dla mnie w momecie wypuszczenia 5d mk2 jasne bylo ,ze nie powstanie cos takiego jak amatorskie FF w najblizszym czasie. Zreszta jak by mial lepszy af od 5d to musialby miec automatycznie lepszy af od 5dmk2 a na takie cos Canon sobie na pewno nie pozwoli poniewaz zabilo by to na starcie 5dmk2.

                      Komentarz

                      • Stanislaw
                        Bywalec
                        • 2008
                        • 124

                        #236
                        Jeśli miałoby mało mega pixeli to niekoniecznie. Na zagranicznych forach często się podniecają tymi ponad dwudziestoma.
                        EOS R + 6D + 24L + 35IS + 50 1.4 + 85 1.8

                        Fotograf ślubny Opole
                        facebook

                        Komentarz

                        • fotobronx
                          Bywalec
                          • 2007
                          • 134

                          #237
                          Niby tak ale 12 mpix FF + szybki af (taki jak np w 40/50D) ciezko by bylo nazwac amatorska puszka Bylby to raczej taki backup dla profi, cos w stylu d700 dla kogos posiadajacego D3

                          Komentarz

                          • Kolekcjoner
                            Obertroll
                            • 2006
                            • 18766

                            #238
                            Zamieszczone przez P72
                            Tak jak już pisałem na "aptecznych" jestem zawiedziony informacją o 7D. Liczyłem, że będzie to amatorski, pełnoklatkowy aparat.
                            5D mkII w tej postaci jaką ma obecnie jest amatorskim pełnoklatkowym aparatem. Więc nie ma IMO sensu robić jeszcze czegoś.
                            "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                            Kapitan Wagner

                            Komentarz

                            • P72
                              Coś już napisał
                              • 2006
                              • 91

                              #239
                              Zamieszczone przez Kolekcjoner
                              Więc nie ma IMO sensu robić jeszcze czegoś.
                              Dlaczego, skoro mark II ma pewne elementy zbędne dla mnie (LV, filmy, ilość pixeli, bardzo wysokie ISO), a nie ma przydatnych mi (szybki AF, bezprzewodowe sterowanie lampami)?
                              Skoro jest mała nisza, to moim zdaniem, warto byłoby ją zapełnić.
                              Nie narzucam również, swego zdania innym. Nie mówię, że nagrywanie filmów w lustrzankach jest zbędne, dlatego że ja go nie potrzebuję. W dobrym systemie każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
                              , EF 24-105 f/4 L, EF 35 f/1.4 L, EF 70-200 f/2.8 IS L, EF 85 f/1.2 L II, EF 300 f/4 IS L, 580 EX II , DA 12-24 f/4, DA 18-55, F 35-80, DA 40 f/2.8 Limited, DFA 50 f/2.8 macro, DFA 100 f/2.8 macro, AF-540FGZ, Zeiss Planar 85 f/1.4, Tamron 70-300, Exakta 80-200, Takumar-A 2x TC

                              Komentarz

                              • MMM
                                Pełne uzależnienie
                                PREMIUM member
                                • 2006
                                • 4250

                                #240
                                Zamieszczone przez P72
                                Dlaczego, skoro mark II ma pewne elementy zbędne dla mnie (LV, filmy, ilość pixeli, bardzo wysokie ISO), a nie ma przydatnych mi (szybki AF, bezprzewodowe sterowanie lampami)?
                                Skoro jest mała nisza, to moim zdaniem, warto byłoby ją zapełnić.
                                Canon lepiej wie za Ciebie co Ci jest potrzebne. Jak chcesz normalny AF a nie jakąś atrapę, a już tym bardziej bezprzewodowe sterowanie lampami to znaczy że już jesteś "profi" i idź do sklepu po jedynkę :-).
                                Digart

                                Komentarz

                                Pracuję...