APS-H w cenie 12-13k .... ale tyle to będzie zaraz 1d mk IV kosztowała albo różnica będzie 1-2k a wtedy jak masz 13k to dorzucić jescze 1k i mieć 1-ynkę to warte grzechu
Ten temat jest zamknięty
X
X
-
-
nie nie, nie będzie, celowo Canon postawił cene o 30% wyżej i tym sposobem stworzył sobie miejsce na aparacik, podejrzewam że Dsa tez dadza ze 20% wyżej.
io spójrz czasem że npo ktoś ma na 5D i dorzuca 3 tysi i ma AAPS-H ze świetnym AF,a ale dorzucić kolejne 4 tys i miec jedynke to juz może być problemCanon 40D + BG-E2N => 5D MkII
24-105 f/4 IS USM + 50 f/1.4
Speedlite 580EX II,SanDisk Extreme 8GB, Benro A-500EX + KB-1A...Komentarz
-
"- 5dMark III - czyli markII z autofocusem z 50D - 10k" opcja Mgtana, wydaje mi sie najbardziej realna. Ci, którzy zarabiają na zdjęciach potrzebują czegoś takiego, a 10k to tyle ile na początku kosztowało 5dII, które całkiem dobrze sie sprzedawało, czyli może być tylko lepiej w kwestii sprzedaży, bo to będzie wreszcie 'tania' pełna klatka ze świetnym AF na wszystkich krzyżowych, która nie zagroziłaby DS'owi tak, jak to stałoby sie gdyby połączono 5D i 7D.Ostatnio edytowany przez UrGuR; 22782.https://www.flickr.com/photos/marcinmichalowskipl/
C5DII + S24/1.4 Art + C50/1.8 STM + C85/1.8 + 24-105/4 L IS + T70-300 USD VCKomentarz
-
to moze taki scenariusz...
1. 60D = 300D FF, czyli:
matryca z 5D mkII
AF z 5DmkII (gorszego chyba sie nie da juz wciskac)
korpus klasy 300D w sensie czycua i materialow wykonania
galkologia i obsluga 550D (w tym np. kompensacja blysku ukryta w menu!)
liveview, filmy i ficzery 550D (i prosze nie pisac, ze bedzie okrojone filmowanie - nikt przy zdrowych zmyslach nie zarzyna kury znoszacej zlote jaja)
wbudowana lampa
programy tematyczne
600 gr korpus, rozmiarowo po 3-4 mm z kazdej strony wiekszy niz 550D
realna cena sklepowa po premierze = 1500 EUR
premiera: wrzesien 2010 (2 lata po 5D mkII), w sklepach od stycznia 2011 (patrz punkt 3)
2. 5D mkIII (albo 3D)
matryca 5DmkII
okrojony AF z 7D
5 fps
nowe cuda wianki z live view, filmami itd.
bez zintegrowanego gripa
realna cena sklepowa: 3000 EUR
data wejscia: luty 2011
3. 5D mkII
calkowite znikniecie "zapasow" z rynku w styczniu 2011 (po prezentach swiatecznych, przed 5D mkIII)
disclaimer: to jest wrozenie z fusow, podparte pomyslami akustyka tylko i wylacznie
Ostatnio edytowany przez akustyk; 984.Komentarz
-
I tak MZ będzieto moze taki scenariusz...
1. 60D = 300D FF, czyli:
matryca z 5D mkII
AF z 5DmkII (gorszego chyba sie nie da juz wciskac)
korpus klasy 300D w sensie czycua i materialow wykonania
galkologia i obsluga 550D (w tym np. kompensacja blysku ukryta w menu!)
liveview, filmy i ficzery 550D (i prosze nie pisac, ze bedzie okrojone filmowanie - nikt przy zdrowych zmyslach nie zarzyna kury znoszacej zlote jaja)
wbudowana lampa
programy tematyczne
600 gr korpus, rozmiarowo po 3-4 mm z kazdej strony wiekszy niz 550D
realna cena sklepowa po premierze = 1500 EUR
premiera: wrzesien 2010 (2 lata po 5D mkII), w sklepach od stycznia 2011 (patrz punkt 3)
2. 5D mkIII (albo 3D)
matryca 5DmkII
okrojony AF z 7D
5 fps
nowe cuda wianki z live view, filmami itd.
bez zintegrowanego gripa
realna cena sklepowa: 3000 EUR
data wejscia: luty 2011
3. 5D mkII
calkowite znikniecie "zapasow" z rynku w styczniu 2011 (po prezentach swiatecznych, przed 5D mkIII)
disclaimer: to jest wrozenie z fusow, podparte pomyslami akustyka tylko i wylacznie
Komentarz
-
gorszy AF masz w serii xxxD niż w 5D MkII ;p więc się da.Canon 40D + BG-E2N => 5D MkII
24-105 f/4 IS USM + 50 f/1.4
Speedlite 580EX II,SanDisk Extreme 8GB, Benro A-500EX + KB-1A...Komentarz
-
Śmiem wątpić w to, że canon jako pierwszy zrobi coś w stylu niskobudżetowego FF taki jak proponuje akustyk pod postacią 60D.https://www.flickr.com/photos/marcinmichalowskipl/
C5DII + S24/1.4 Art + C50/1.8 STM + C85/1.8 + 24-105/4 L IS + T70-300 USD VCKomentarz
-
Komentarz
-
Gdyby stało sie tak jak piszecie to kupiłbym wtedy używane 5dII i miał dokładnie to samo co hipotetyczne 60D FF, tyle, że w większej, wygodniejszej puszce.https://www.flickr.com/photos/marcinmichalowskipl/
C5DII + S24/1.4 Art + C50/1.8 STM + C85/1.8 + 24-105/4 L IS + T70-300 USD VCKomentarz
-
ja raczej myśle że pierwszym z tanim FF bedzie Sony. a Canon bedzie po Nikonie :-)Canon 40D + BG-E2N => 5D MkII
24-105 f/4 IS USM + 50 f/1.4
Speedlite 580EX II,SanDisk Extreme 8GB, Benro A-500EX + KB-1A...Komentarz
-
zresztą, jak by trochę pomyśleć:
Lustrzanka Ful Frejm Ałtofokus już od 99,99,- !!!Komentarz
-
odp
Moim skromnym zdaniem , żadnego 3D nie będzie bo już jest 7D=3D
tylko matryca nie FF a wszyscy tak chcieli .
60D będzie na bank – nic specjalnego + filmy ( miło by było gdyby zostawili 15mpx w technologii 7D ...ale widząc że 550 ma 18 mpx raczej też tyle wsadzą .
5D III to co w 7D , poziomica sterowanie lampami itp może z 5k/s . Módlmy się o lepszy AF ….CANONIE ZLITUJ SIĘ ….
Bardzo chciałbym żeby Nikon wypuścił szybko swoje D800 w dobrej cenie wtedy Canon przyśpieszy z premierą nowej piętki . Tanie FF nie wierze w tym roku to jest właśnie 5D II
Sytuacje może odmienić tylko Sony. Mam tylko nadzieję że w 5D III nie zwiększą 21 mpx tylko poprawią zakres i szumy choćby o 1EV , miłym dodatkiem byłby też obracany LCD no ale wiadomo….ddarc ....Canon 50D,30D,C 24-105 F4,Samyang 8mm,C 70-200 F4 ,Kit18-55 II,580EX,SLIK PRO 340 DX,Komentarz
-
D800? jak nikonowcy trąbią wszędzie że żaden D800 a D700s
Co do 5D to mysle że będzie interwał bez zmian - 3 letni co daje nową puche w 2011 na rynku.
Rok używania a potem jeszcze czas na wejscie na rynek MkIII i sprowadzenie jej do ceny nie nowinkowej to minimum 2 lata.
Ja jakoś nie czuje oporu przed 5D Mk II, narazie to jest tak że najwięcej narzekają na AF ci co go nie mieli w ręku ;-) hihiCanon 40D + BG-E2N => 5D MkII
24-105 f/4 IS USM + 50 f/1.4
Speedlite 580EX II,SanDisk Extreme 8GB, Benro A-500EX + KB-1A...Komentarz
-
A co to za cudo tam jest z ZIELONYM PASKIEM???Z google grafika - ef lenses - http://www.the-digital-picture.com/I...Collection.jpg
Jakie szkła Canon oznacza w ten sposób? Szkło ma napis Diffractive Optics _ z czym to się je i do czego to?
A dzięki! Już wyguglowałem... Ciekawe szkło! 70-300 a jakie malutkie! Używa go ktoś z Forumowiczów? Jakie wrażenia "w praniu"?Ostatnio edytowany przez il Dottore; 19577.Komentarz
-
A co to za cudo tam jest z ZIELONYM PASKIEM???
Jakie szkła Canon oznacza w ten sposób? Szkło ma napis Diffractive Optics _ z czym to się je i do czego to?
A dzięki! Już wyguglowałem... Ciekawe szkło! 70-300 a jakie malutkie! Używa go ktoś z Forumowiczów? Jakie wrażenia "w praniu"?
nie mam. ale wiele mowiacy jest fakt, ze to byl, zapowiadany z wielka pompa, korkami szampana i robiacymi loda hoste.... [wróć!]... no w kazdym razie zapowiadany jako reinkarnacja JP2 albo samego Jesusa lens z 1994 roku. w ciagu 6 lat to majace zbawic Majow i caly swiat DO trafilo bodajze do az 1 innego szkielka (400 IS DO)...
wniosek: chyba jednak Majow szlag trafi :-DKomentarz
Komentarz