Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • fahrenheit
    Początki nałogu
    • 2008
    • 360

    #3151
    APS-H w cenie 12-13k .... ale tyle to będzie zaraz 1d mk IV kosztowała albo różnica będzie 1-2k a wtedy jak masz 13k to dorzucić jescze 1k i mieć 1-ynkę to warte grzechu

    Komentarz

    • mgtan
      Pełne uzależnienie
      • 2008
      • 1084

      #3152
      Zamieszczone przez fahrenheit
      APS-H w cenie 12-13k .... ale tyle to będzie zaraz 1d mk IV kosztowała albo różnica będzie 1-2k a wtedy jak masz 13k to dorzucić jescze 1k i mieć 1-ynkę to warte grzechu
      nie nie, nie będzie, celowo Canon postawił cene o 30% wyżej i tym sposobem stworzył sobie miejsce na aparacik, podejrzewam że Dsa tez dadza ze 20% wyżej.

      io spójrz czasem że npo ktoś ma na 5D i dorzuca 3 tysi i ma AAPS-H ze świetnym AF,a ale dorzucić kolejne 4 tys i miec jedynke to juz może być problem
      Canon 40D + BG-E2N => 5D MkII
      24-105 f/4 IS USM + 50 f/1.4
      Speedlite 580EX II,SanDisk Extreme 8GB, Benro A-500EX + KB-1A...

      Komentarz

      • UrGuR
        Początki nałogu
        • 2009
        • 300

        #3153
        "- 5dMark III - czyli markII z autofocusem z 50D - 10k" opcja Mgtana, wydaje mi sie najbardziej realna. Ci, którzy zarabiają na zdjęciach potrzebują czegoś takiego, a 10k to tyle ile na początku kosztowało 5dII, które całkiem dobrze sie sprzedawało, czyli może być tylko lepiej w kwestii sprzedaży, bo to będzie wreszcie 'tania' pełna klatka ze świetnym AF na wszystkich krzyżowych, która nie zagroziłaby DS'owi tak, jak to stałoby sie gdyby połączono 5D i 7D.
        Ostatnio edytowany przez UrGuR; 22782.
        https://www.flickr.com/photos/marcinmichalowskipl/
        C5DII + S24/1.4 Art + C50/1.8 STM + C85/1.8 + 24-105/4 L IS + T70-300 USD VC

        Komentarz

        • akustyk
          gajowy
          • 2004
          • 12158

          #3154
          to moze taki scenariusz...

          1. 60D = 300D FF, czyli:
          matryca z 5D mkII
          AF z 5DmkII (gorszego chyba sie nie da juz wciskac)
          korpus klasy 300D w sensie czycua i materialow wykonania
          galkologia i obsluga 550D (w tym np. kompensacja blysku ukryta w menu!)
          liveview, filmy i ficzery 550D (i prosze nie pisac, ze bedzie okrojone filmowanie - nikt przy zdrowych zmyslach nie zarzyna kury znoszacej zlote jaja)
          wbudowana lampa
          programy tematyczne
          600 gr korpus, rozmiarowo po 3-4 mm z kazdej strony wiekszy niz 550D
          realna cena sklepowa po premierze = 1500 EUR
          premiera: wrzesien 2010 (2 lata po 5D mkII), w sklepach od stycznia 2011 (patrz punkt 3)

          2. 5D mkIII (albo 3D)
          matryca 5DmkII
          okrojony AF z 7D
          5 fps
          nowe cuda wianki z live view, filmami itd.
          bez zintegrowanego gripa
          realna cena sklepowa: 3000 EUR
          data wejscia: luty 2011

          3. 5D mkII
          calkowite znikniecie "zapasow" z rynku w styczniu 2011 (po prezentach swiatecznych, przed 5D mkIII)


          disclaimer: to jest wrozenie z fusow, podparte pomyslami akustyka tylko i wylacznie
          Ostatnio edytowany przez akustyk; 984.
          www albo tez flickr

          Komentarz

          • mate00sh
            Pełne uzależnienie
            • 2008
            • 1312

            #3155
            Zamieszczone przez akustyk
            to moze taki scenariusz...

            1. 60D = 300D FF, czyli:
            matryca z 5D mkII
            AF z 5DmkII (gorszego chyba sie nie da juz wciskac)
            korpus klasy 300D w sensie czycua i materialow wykonania
            galkologia i obsluga 550D (w tym np. kompensacja blysku ukryta w menu!)
            liveview, filmy i ficzery 550D (i prosze nie pisac, ze bedzie okrojone filmowanie - nikt przy zdrowych zmyslach nie zarzyna kury znoszacej zlote jaja)
            wbudowana lampa
            programy tematyczne
            600 gr korpus, rozmiarowo po 3-4 mm z kazdej strony wiekszy niz 550D
            realna cena sklepowa po premierze = 1500 EUR
            premiera: wrzesien 2010 (2 lata po 5D mkII), w sklepach od stycznia 2011 (patrz punkt 3)

            2. 5D mkIII (albo 3D)
            matryca 5DmkII
            okrojony AF z 7D
            5 fps
            nowe cuda wianki z live view, filmami itd.
            bez zintegrowanego gripa
            realna cena sklepowa: 3000 EUR
            data wejscia: luty 2011

            3. 5D mkII
            calkowite znikniecie "zapasow" z rynku w styczniu 2011 (po prezentach swiatecznych, przed 5D mkIII)


            disclaimer: to jest wrozenie z fusow, podparte pomyslami akustyka tylko i wylacznie
            I tak MZ będzie

            Komentarz

            • mgtan
              Pełne uzależnienie
              • 2008
              • 1084

              #3156
              gorszy AF masz w serii xxxD niż w 5D MkII ;p więc się da.
              Canon 40D + BG-E2N => 5D MkII
              24-105 f/4 IS USM + 50 f/1.4
              Speedlite 580EX II,SanDisk Extreme 8GB, Benro A-500EX + KB-1A...

              Komentarz

              • UrGuR
                Początki nałogu
                • 2009
                • 300

                #3157
                Śmiem wątpić w to, że canon jako pierwszy zrobi coś w stylu niskobudżetowego FF taki jak proponuje akustyk pod postacią 60D.
                https://www.flickr.com/photos/marcinmichalowskipl/
                C5DII + S24/1.4 Art + C50/1.8 STM + C85/1.8 + 24-105/4 L IS + T70-300 USD VC

                Komentarz

                • iso
                  Uzależniony
                  • 2009
                  • 547

                  #3158
                  Zamieszczone przez UrGuR
                  Śmiem wątpić w to, że canon jako pierwszy zrobi coś w stylu niskobudżetowego FF taki jak proponuje akustyk pod postacią 60D.
                  Ja chętnie przyjąłbym jakiś ultranisko budżetowy FF pod postacią nawet 1000dFF byle by ta matryca była większa!

                  Komentarz

                  • UrGuR
                    Początki nałogu
                    • 2009
                    • 300

                    #3159
                    Gdyby stało sie tak jak piszecie to kupiłbym wtedy używane 5dII i miał dokładnie to samo co hipotetyczne 60D FF, tyle, że w większej, wygodniejszej puszce.
                    https://www.flickr.com/photos/marcinmichalowskipl/
                    C5DII + S24/1.4 Art + C50/1.8 STM + C85/1.8 + 24-105/4 L IS + T70-300 USD VC

                    Komentarz

                    • mgtan
                      Pełne uzależnienie
                      • 2008
                      • 1084

                      #3160
                      ja raczej myśle że pierwszym z tanim FF bedzie Sony. a Canon bedzie po Nikonie :-)
                      Canon 40D + BG-E2N => 5D MkII
                      24-105 f/4 IS USM + 50 f/1.4
                      Speedlite 580EX II,SanDisk Extreme 8GB, Benro A-500EX + KB-1A...

                      Komentarz

                      • iso
                        Uzależniony
                        • 2009
                        • 547

                        #3161
                        zresztą, jak by trochę pomyśleć:



                        Lustrzanka Ful Frejm Ałtofokus już od 99,99,- !!!

                        Komentarz

                        • ddarc
                          Bywalec
                          • 2005
                          • 182

                          #3162
                          odp

                          Moim skromnym zdaniem , żadnego 3D nie będzie bo już jest 7D=3D
                          tylko matryca nie FF a wszyscy tak chcieli .
                          60D będzie na bank – nic specjalnego + filmy ( miło by było gdyby zostawili 15mpx w technologii 7D ...ale widząc że 550 ma 18 mpx raczej też tyle wsadzą .
                          5D III to co w 7D , poziomica sterowanie lampami itp może z 5k/s . Módlmy się o lepszy AF ….CANONIE ZLITUJ SIĘ ….
                          Bardzo chciałbym żeby Nikon wypuścił szybko swoje D800 w dobrej cenie wtedy Canon przyśpieszy z premierą nowej piętki . Tanie FF nie wierze w tym roku to jest właśnie 5D II
                          Sytuacje może odmienić tylko Sony. Mam tylko nadzieję że w 5D III nie zwiększą 21 mpx tylko poprawią zakres i szumy choćby o 1EV , miłym dodatkiem byłby też obracany LCD no ale wiadomo….
                          ddarc ....Canon 50D,30D,C 24-105 F4,Samyang 8mm,C 70-200 F4 ,Kit18-55 II,580EX,SLIK PRO 340 DX,

                          Komentarz

                          • mgtan
                            Pełne uzależnienie
                            • 2008
                            • 1084

                            #3163
                            D800? jak nikonowcy trąbią wszędzie że żaden D800 a D700s

                            Co do 5D to mysle że będzie interwał bez zmian - 3 letni co daje nową puche w 2011 na rynku.

                            Rok używania a potem jeszcze czas na wejscie na rynek MkIII i sprowadzenie jej do ceny nie nowinkowej to minimum 2 lata.

                            Ja jakoś nie czuje oporu przed 5D Mk II, narazie to jest tak że najwięcej narzekają na AF ci co go nie mieli w ręku ;-) hihi
                            Canon 40D + BG-E2N => 5D MkII
                            24-105 f/4 IS USM + 50 f/1.4
                            Speedlite 580EX II,SanDisk Extreme 8GB, Benro A-500EX + KB-1A...

                            Komentarz

                            • il Dottore
                              Początki nałogu
                              • 2008
                              • 292

                              #3164
                              Zamieszczone przez Tezet-gdynia
                              A co to za cudo tam jest z ZIELONYM PASKIEM???
                              Jakie szkła Canon oznacza w ten sposób? Szkło ma napis Diffractive Optics _ z czym to się je i do czego to?

                              A dzięki! Już wyguglowałem... Ciekawe szkło! 70-300 a jakie malutkie! Używa go ktoś z Forumowiczów? Jakie wrażenia "w praniu"?
                              Ostatnio edytowany przez il Dottore; 19577.

                              Komentarz

                              • akustyk
                                gajowy
                                • 2004
                                • 12158

                                #3165
                                Zamieszczone przez il Dottore
                                A co to za cudo tam jest z ZIELONYM PASKIEM???
                                Jakie szkła Canon oznacza w ten sposób? Szkło ma napis Diffractive Optics _ z czym to się je i do czego to?

                                A dzięki! Już wyguglowałem... Ciekawe szkło! 70-300 a jakie malutkie! Używa go ktoś z Forumowiczów? Jakie wrażenia "w praniu"?

                                nie mam. ale wiele mowiacy jest fakt, ze to byl, zapowiadany z wielka pompa, korkami szampana i robiacymi loda hoste.... [wróć!]... no w kazdym razie zapowiadany jako reinkarnacja JP2 albo samego Jesusa lens z 1994 roku. w ciagu 6 lat to majace zbawic Majow i caly swiat DO trafilo bodajze do az 1 innego szkielka (400 IS DO)...

                                wniosek: chyba jednak Majow szlag trafi :-D
                                www albo tez flickr

                                Komentarz

                                Pracuję...