Ten temat jest zamknięty
X
X
-
-
A77 w październiku z sensorem 24 MPx, ale czad znając Canona będzie chciał to przebić zapewne w 7D Mark II. 600D to będzie potwór za grosze.the silence is deafeningKomentarz
-
Ja bym z checia przygarnal 17-40is L, moim zdaniem stabilizacja jest o wiele bardziej przydatna w takim szkle, niz swiatlo 2,8. Przy typowym zastosowaniu uwa, wole ne przejmowac sie czasami robiac na f/11 w pochmurny dzien.
Tam, gdzie najbardziej lubie robic foty o statywie moge zapomniec, bo to wyprawa we dwoch, albo lepiej, aparat schowany w kieszeni plaszcza i stosunkowo malo czasu na robienie fot. Niby budynki nie uciekna, problem w tym ze okoliczne dresy sa dosyc lakome na nowe telefony czy aparaty
IS mi by sie. Przydal, gdy mam czasy 1/30 przy f/4 i iso 1600.
5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrottoKomentarz
-
No 16/17mm z H-IS to naprawde by byla masakra...
Sam czesto uzywam UWA i np. Sigma 12-24 bez IS w 12mm to czasy 1/1sec sa calkowicie do utrzymania
Profesjonalne usługi hostingowe dla firm oraz osób prywatnych - Hosting WWW, Poczta e-mail, Antyspam AI, PHP, Serwery MySQL, Serwery VPS, Rejestracja domen polskich, globalnych, narodowych, Sprzedaż Certyfikatów SSL
Taki sampel 1sec z reki, to nie jest wyczyn mam kilka takich zdjec i nieporuszone czesto mozna utrzymac. Ze stabilizacja to juz nie wiem jak to by bylo...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Na foto te smugi to jadace 2 samochody...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
edit: Nie wiem czemu ale "odczytywarki" Exif raz 0.8sec a raz 1/1sec pokazuja.Komentarz
-
1/15s strzelane na spokojnie by mi w zupelnosci wystarczylo. Zbytnio naginac czasow nie lubie, jak musze to juz wole statyw, albo po prostu inna pore dnia
5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrottoKomentarz
-
-
troche od **** strony kombinowanie.
mnie tez sie udaje z lapy ostre np. 20mm na 1/15 sekundy utrzymac. sek w tym, ze nie zawsze (i trafnosc lezy blizej 50% niz 100%) i nie tak stricte onanistycznie na poziomie piksela. ze to na ekranie ujdzie mnie nie interesuje - nie po to targam kilobajty sprzetu i laduje w te wyjazdy foto, zeby przywozic jakies tam pstryki, ktore byle obleca - no badzmy realni.
ze stabilizacja, przynajmniej mnie osobiscie, rozchodzi sie nie o to, zeby blad II rodzaju byl wysoki, tylko zeby zminimalizowac ten I rodzaju
nie interesuje mnie, ze w jakichs tam 50% przypadkow uda mi sie jakies 3/4 s wyciagnac przy 20mm, ale interesuje mnie, zeby przy tej ogniskowej nie mniej niz 1% fot na 1/5 s byl nieostry. bo wtedy mam regule kciuka do ilu moge z nim zejsc. nie jak obecnie 1/30 na pewniaka a 1/15 w akcie desperacji (wiedzac, ze moze nie wejsc)
Komentarz
-
-
A tak wracajac do 5D mark III i jego AF z 7D...
Patrzac na to co mamy np. w 50D i pokryciu 95% wizjera i takiego 5D2 z 98%, to jesli 5D3 bedzie miec AF taki oto:
Bomba! Ja juz bede sie ustawial w kolejce za 5D3...
jak wszystkie krzyżowe to biorę
od czasów matówki z klinem w Zenicie ostrzę środkiem i boczne jakoś mi niepotrzebne
5DmkI, C85f1.2|580 EXII|Komentarz
-
Komentarz
-
hah nie ma to jak przekadrowywanie z jasnymi szklami :-D
Przynajmniej nabyte zdolnosci przy 5D2 beda dalej uzyteczne w mark III
Komentarz
-
Pewnie, AF jest dla lamerów, prawdziwi artyści ostrzą tylko ręcznie ;-)
Odkładając żarty na bok poruszyliście bardzo istotny problem, skuteczność AF to jedno ale ich rozmieszczenie, nie pozwalające na ostrzenie na podręcznikowo rozmieszczone mocne punkty to wada nie mniej istotna.Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutajKomentarz
-
Canon wprowadzi nową szkołę fotografii - mocne punkty wyznaczone przez pola AF :wink:Komentarz
-
Komentarz
-
Komentarz

Komentarz