Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • siudym
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 2254

    #4891
    Gratis w zestawie sliczny podrecznik w sztywnej okladce "Jak dobrze przekadrowywac z jasnymi stalkami".

    Komentarz

    • lukaszr
      Bywalec
      • 2009
      • 130

      #4892
      Kolejne info z CR:

      5D Mark III
      Reports that a few select photographers in Australia have been testing prototypes of the replacement to the 5D Mark II. Australia is used a lot as a testing ground by the sounds of it. Any replacement that comes will definitely arrive in Q4 of 2011 at the earliest.

      A couple of folks have mentioned that Canon’s recent manufacturing woes could delay some products in 2011.

      1D Mark IVn
      I received another interesting “rumor” that a replacement to the 1D Mark IV may in fact be a model without video and introduced in 2011. There have been a lot off issues in regards to the rights of still photographers being able to shoot video at stadium events. This is the first time I’ve heard such a thing.

      This is the second time I’ve heard of a 1D Mark IV replacement coming in 2011.

      1Ds Mark IV
      Nothing worth writing about has been brought to my attention. The last I had heard, their was going to be a big departure in the model and we may not see it until 2012.

      8-15 f/4L Fisheye, 300 f/2.8L IS II, 400 f/2.8L IS II
      All three of these lenses are still scheduled to hit the retail market in March.

      Komentarz

      • akustyk
        gajowy
        • 2004
        • 12158

        #4893
        Australia is used a lot as a testing ground by the sounds of it. Any replacement that comes will definitely arrive in Q4 of 2011 at the earliest.
        czyli, ze bedzie wodoszczelny
        www albo tez flickr

        Komentarz

        • HuleLam
          Pełne uzależnienie
          • 2006
          • 1641

          #4894
          Zamieszczone przez akustyk
          czyli, ze bedzie wodoszczelny
          Lustro mu się będzie w drugą stronę składało
          zdRAWki
          Fotograf platoniczny

          Komentarz

          • mc_iek
            Uzależniony
            • 2008
            • 790

            #4895
            Zamieszczone przez akustyk
            czyli, ze bedzie wodoszczelny
            Ale tylko od spodu...
            Nałómta siem odmieniwać kącufkuf po polskiemu!

            Komentarz

            • lukaszr
              Bywalec
              • 2009
              • 130

              #4896
              Next news:

              *UPDATE* No IS in a new 24-70L ?
              A couple of folks have come forward and said we won’t see IS in a new 24-70L.

              Remember this patent? There’s no IS.

              5D Mark III
              Some more clarification about the upcoming 5D Mark III. It will be moving a bit more high end with an improved 7D AF system. Expect it November/December 2011.

              1D Mark V
              The next version will be moving into the 1Ds territory as the new high end digital SLR. Expect it to be fullframe by the sounds of it. Late 2011/early 2012. No specs finalized yet.

              24-70 f/2.8L IS
              It’s coming and will be announced with a camera body at the end of 2011. I haven’t heard a peep about the lens in a while.

              100-400
              An interesting tale about this lens. Apparently the replacement has been canned and is being redesigned.

              Komentarz

              • akustyk
                gajowy
                • 2004
                • 12158

                #4897
                5D Mark III
                Some more clarification about the upcoming 5D Mark III. It will be moving a bit more high end with an improved 7D AF system. Expect it November/December 2011.
                to jaka nazwe obstawiamy na trabanta FF, ktory wyjdzie jeszcze przed takim mkIII?

                65D?
                www albo tez flickr

                Komentarz

                • allxages
                  Pełne uzależnienie
                  • 2006
                  • 2549

                  #4898
                  Sam nie wiem, myślę że jednak 5D to trabant. Za bardzo nie ma z czego go kroić...

                  Komentarz

                  • MacGyver
                    Cenzor
                    • 2006
                    • 7043

                    #4899
                    Można dać gorszy wizjer, plastikową obudowę, mniejszy bufor itd, znalazło by się ale po co? Jeśli 5D Mk III będzie miał AF z 7D to za 2,7 - 3k euro pójdzie jak świeże bułeczki. Ci co będą chcieli zapłacić mniej wyczyszczą magazyny z wersji Mk II, której można naprodukować na zapas.
                    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

                    Komentarz

                    • lukaszr
                      Bywalec
                      • 2009
                      • 130

                      #4900
                      Ciekawe czy i ten termin czyli koniec roku znowu nie zostanie przesunięty

                      Komentarz

                      • akustyk
                        gajowy
                        • 2004
                        • 12158

                        #4901
                        Zamieszczone przez allxages
                        Sam nie wiem, myślę że jednak 5D to trabant. Za bardzo nie ma z czego go kroić...
                        ale po co kroic?
                        matryca jest, AF jest (czy jakkolwiek by to co w 5D jest nazywac), puszke mozna zrobic pokroju 60D albo, zeby zanadto sie nie rozpedzac, pokroju 300D, celownik zmniejszyc, dodac kukulke, wyjac kolko z tylu, uchylany ekranik,...

                        i jest piekny trabant FF za cene sklepowa 1300~1400 EUR, co i tak byloby jechaniem po bandzie zwazywszy na zminimalizowane koszta produkcji (z R&D juz dawno zamortyzowanego i podzespolow lezacych w tysiacach sztuk na magazynie).

                        i Nikonowi mocno spadaja wyniki sprzedazy zblizonego cenowo D7000. a w Canonie to konkurencji wewnetrznej specjalnie nie robi.


                        moc to oni moga, kwestia tylko chciec, a dokladniej miec potrzebe i odpowiednio niskie koszty...
                        www albo tez flickr

                        Komentarz

                        • MacGyver
                          Cenzor
                          • 2006
                          • 7043

                          #4902
                          Zamieszczone przez akustyk
                          Canonie to konkurencji wewnetrznej specjalnie nie robi.
                          Nie zgodziłbym się. Zakładając że 5D to aparat kierowany do fotografów niezawodowych to wprowadzenie "kastrata" wpłynie na sprzedaż 5D Mk III. Popatrz ilu ludzi kupuje piątki tylko dla magicznych literek FF. Znaczna część z nich zadowoli się trabantem (bo używanie 5-tek w trybach "P" i "zielony kwadracik" to wcale nie są tak bardzo odosobnione przypadki).
                          Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

                          Komentarz

                          • dzik
                            Uzależniony
                            • 2008
                            • 884

                            #4903
                            Mnie taki trabant interesuje na tyle ze gdyby Nikon czy Sony popelnilo takie cudo zmienilbym system bez zastanawiania.

                            Komentarz

                            • rauf
                              Początki nałogu
                              • 2008
                              • 371

                              #4904
                              Zamieszczone przez lukaszr
                              Next news:
                              Im człowiek starszy, tym mniej czasu ma na pierdy i wyczekiwanie na "innowacje". Jak nowe 5Dm3 nie będzie co najmniej tak sprawne jak 7D - może poza kłapaczką - to po prostu ścierpie tą cegłę z gripem i zaczekam na nowe 1D.
                              Jakby jeszcze miał cropa softowego...to może wróce do 70-200:rolleyes:

                              Szkoda czasu i atłasu na marzenia o autoiso, krzyżakach, konfiguracji przycisków itd...
                              papa 5D2 | EOS R | RF 24-105 L IS NANO| Sigma 15 | EF 24 L II | EF 16-35 L II | EF 50 L |EF 70-300 IS II NANO | TS-E 24 II

                              Komentarz

                              • akustyk
                                gajowy
                                • 2004
                                • 12158

                                #4905
                                Zamieszczone przez MacGyver
                                Nie zgodziłbym się. Zakładając że 5D to aparat kierowany do fotografów niezawodowych to wprowadzenie "kastrata" wpłynie na sprzedaż 5D Mk III. Popatrz ilu ludzi kupuje piątki tylko dla magicznych literek FF. Znaczna część z nich zadowoli się trabantem (bo używanie 5-tek w trybach "P" i "zielony kwadracik" to wcale nie są tak bardzo odosobnione przypadki).
                                czesciowo masz racje, ale zauwaz, ze np. premiera 350D nie zzarla sprzedazy 20D czy 30D, mimo ze mozliwosci matrycy byly de facto te same. i tez dzialala magia matrycy Canona.

                                ten myk z trabantem FF moze przejsc, kluczowe jest tylko dobre wypozycjonowanie cenowe. ale tutaj Canon moze, de facto, sam sobie pomoc. bo jesli problemem ma byc zbyt niska cena 5D mkII to trzeba zrobic tak, zeby 5D mkII nie bylo. czyli wprowadzic mkIII (za odpowiednio wyzsza cene) i dac resztkom mkII sie wyprzedac. wtedy nagle okaze sie, ze na polce sklepowej jest przepasc miedzy trabantem FF a trabantem+ FF (5D mkIII).

                                Stalin powiedzial kiedys: "smierc rozwiazuje wszystkie problemy. nie ma czlowieka - nie ma problemu". jak sobie podstawisz za czlowieka aparat, a zamiast smierci wycofanie ze sklepow, to masz wypisz wymaluj gotowe rozwiazanie
                                !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                                Zamieszczone przez bmfcker
                                1) Jak nowe 5Dm3 nie będzie co najmniej tak sprawne jak 7D (...)
                                2) ścierpie tą cegłę z gripem i zaczekam na nowe 1D.
                                2) uzasadnia doskonale, dlaczego nie powinienes sobie robic nadmiernie nadziei na 1). i Canon o tym doskonale wie
                                Ostatnio edytowany przez akustyk; 984. Powód: Automerged Doublepost
                                www albo tez flickr

                                Komentarz

                                Pracuję...