Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • akustyk
    gajowy
    • 2004
    • 12158

    #5071
    Zamieszczone przez gietrzy
    Zawsze myślałem, że szkła Canona mają oznaczenie ef-s
    no wlasnie rozchodzi sie o to, zeby 17-40 jednak byl juz EF w tej wersji mkII .
    www albo tez flickr

    Komentarz

    • gietrzy
      Pełne uzależnienie
      • 2004
      • 5727

      #5072
      Zamieszczone przez Kolekcjoner
      Raczej 500D :cool:.
      No niby tak, ale jak nowy monster Alfiok ma mieć 24 MPx to stara matryca trafi do nowego entry level. Ile tam ma teraz Sony - 16? Sam wiesz, że Canon zawsze daje więcej
      Czy 500D miało filmy?
      the silence is deafening

      Komentarz

      • Kolekcjoner
        Obertroll
        • 2006
        • 18766

        #5073
        Zamieszczone przez gietrzy
        Czy 500D miało filmy?
        W ograniczonej formie tak. Raczej nie ma szans żeby nawet najtańsza wydmucha nie miała teraz filmów.
        Ostatnio edytowany przez Kolekcjoner; 5969.
        "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
        Kapitan Wagner

        Komentarz

        • jotes25
          Pełne uzależnienie
          • 2005
          • 3608

          #5074
          Ciekawe, widzę, że poza Akustykiem nikt nie ma złudzeń? Dobrze byłoby jednak, żeby Canon nas zaskoczył (pozytywnie). No nic, wytrzymam jeszcze te parę dni l

          Komentarz

          • paweleverest
            Pełne uzależnienie
            • 2006
            • 1138

            #5075
            Zamieszczone przez akustyk


            jesli chodzi o szkla proponuje zestaw:
            EF 50/1.8 III
            EF 55-250 II
            EF 35/1.4 II L
            EF 17-40 II L
            EF 150-500/4.5-5.6 L

            Ostatnią pozycje biorę od strzału - może nawet zaczynać się na 200mm

            Komentarz

            • oskarkowy
              Pełne uzależnienie
              • 2004
              • 2513

              #5076
              Zamieszczone przez akustyk
              jesli chodzi o szkla proponuje zestaw:
              EF 50/1.8 III
              EF 55-250 II
              EF 35/1.4 II L
              EF 17-40 II L
              EF 150-500/4.5-5.6 L
              Każdemu według potrzeb
              Ja proponuję:
              14-24/2.8L
              35-70/2L
              135/1.8L

              Choć jak tak patrzę, to Twoje jednak są bardziej prawdopodobne.
              Jarek

              Komentarz

              • akustyk
                gajowy
                • 2004
                • 12158

                #5077
                ale zeby nie bylo niejasnosci - to nie sa moje wymarzone szkla, tylko cos, czego bym sie spodziewal w tym momencie od Canona, tylko tak bardziej wedlug typu:2 szkla amatorskie + 2 faceliftingi + 1 jakies odjechane niszowe. a te 5 wymyslonych najbardziej pasuja do filozofii Canona - dac tak, zeby narzekali (jesli nie na parametry, to na cene), ale kupowali...
                www albo tez flickr

                Komentarz

                • jotes25
                  Pełne uzależnienie
                  • 2005
                  • 3608

                  #5078
                  EF 50/1.8 - nie, standard na pełną klatkę musi kosztować dużo i być najwyższej jakości optycznej, prędzej będzie 50/1.0 L II czy cuś w tym guście

                  EF-S 55-250 IS II - jak najbardziej, nowy kit zoptymalizowany do wideo, zapomniałem o tym

                  co do reszty nie mam zdania, znaczy wątpliwa jest

                  Komentarz

                  • gary
                    Bywalec
                    • 2007
                    • 158

                    #5079
                    50/1.0LII. Chetnie bym przytulil
                    Sebastian Małachowski

                    Komentarz

                    • Kolekcjoner
                      Obertroll
                      • 2006
                      • 18766

                      #5080
                      Zamieszczone przez jotes25
                      prędzej będzie 50/1.0 L II czy cuś w tym guście
                      Pytanie czy da się go zrobić bez szkła ołowiowego, a to dla miłującej ekologię firmy jaką jest C byłoby nie do przełknięcia. Jednak 200/1.8 się nie udało więc może coś być na rzeczy.
                      "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                      Kapitan Wagner

                      Komentarz

                      • jotes25
                        Pełne uzależnienie
                        • 2005
                        • 3608

                        #5081
                        Z tą 50/1.0 może trochę przesadziłem. Tak czy siak miejsce dla tańszego standardu na pewno się znajdzie (50/1.4?) i najwyższa pora na to, choć nie sądzę, żeby bez literki L...

                        Komentarz

                        • akustyk
                          gajowy
                          • 2004
                          • 12158

                          #5082
                          Zamieszczone przez jotes25
                          EF 50/1.8 - nie, standard na pełną klatkę musi kosztować dużo i być najwyższej jakości optycznej, prędzej będzie 50/1.0 L II czy cuś w tym guście
                          i jestes pewny, ze ksiegowi Canona sa tego samego zdania?
                          www albo tez flickr

                          Komentarz

                          • SebaWolf
                            Początki nałogu
                            • 2006
                            • 324

                            #5083
                            5DmkIII + 50/1.0mkII to by była magia dopiero

                            Komentarz

                            • Kolekcjoner
                              Obertroll
                              • 2006
                              • 18766

                              #5084
                              Zamieszczone przez akustyk
                              i jestes pewny, ze ksiegowi Canona sa tego samego zdania?
                              No jestem zdania że obecny układ im odpowiada znakomicie. Przecież zrobienie 50/1.4 nawet bez L ale z normalnym USM (coś jak 85/1.8) oznacza, że 50/1.2 kupią już bardzo nieliczni. I nie mówię tu o naszych realiach tylko o świecie gdzie kwota 2000$ za szkło nie jest dla pasjonata czy zawodowca czymś ponad możliwości.
                              Przy czym optycznie ten nowy jakby nie daj Panie był lepszy od 50/1.2 na 1.4 to w ogóle taki deal się nie opłaca. Tu porównanie jak to wygląda obecnie:


                              Piszę o tym dlatego, że sam mam ochotę na stałkę w tym zakresie i jestem pod wrażeniem jak moje dylematy są zbieżne z tym co podsuwa mi Canon.
                              "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                              Kapitan Wagner

                              Komentarz

                              • MMM
                                Pełne uzależnienie
                                PREMIUM member
                                • 2006
                                • 4250

                                #5085
                                Zamieszczone przez gary
                                50/1.0LII. Chetnie bym przytulil
                                Też bym chciał, ale obawiam się że prędzej Sigma wstawi dobry AF do 50/1.4 albo kupi się za 8K używkę 50/1.0L.
                                !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                                Zamieszczone przez Kolekcjoner
                                No jestem zdania że obecny układ im odpowiada znakomicie. Przecież zrobienie 50/1.4 nawet bez L ale z normalnym USM (coś jak 85/1.8) oznacza, że 50/1.2 kupią już bardzo nieliczni.
                                Zastanawiałeś się z czego to wynika? Przede wszystkim z tego że 50/1.2L to po prostu kicha straszna. Gdyby to był dobry optycznie obiektyw to żaden USM ani nawet porządna mechanika 50/1.4 w sprzedaży L nic by nie namieszały.
                                Ostatnio edytowany przez MMM; 4761. Powód: Automerged Doublepost
                                Digart

                                Komentarz

                                Pracuję...