Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • allxages
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 2549

    #5041
    Zamieszczone przez micles
    Z czystej ciekawości oglądając 990px.pl sprawdzam sobie exify. Tak na oko wyszło mi z 60% 5d2. Reszta jedynki, nikon jakieś 5-10%. A może po prostu zaglądam do exifów zdjęć czując podświadomie, że to piątką?
    Chyba tak, bo ja bardzo rzadko sprawdzam tam exify, a jak otwieram to mam tak powiedzmy 40% jedynki, 40% nikony i 5d2 reszta.

    widac podświadomość ;-)

    aczkolwiek jak wyjdzie 7D z FF to mozliwe ze sie nie przeniose, chocby dla lepszego ISO.

    Komentarz

    • allxages
      Pełne uzależnienie
      • 2006
      • 2549

      #5042
      photokina to jest za 1.5 roku chyba. słabo wierze w marzec. nawet bardzo. raczej jesień jak już.

      Komentarz

      • pawciolbn
        Uzależniony
        • 2010
        • 653

        #5043
        mi się wydaje marzec bardziej prawdopodobny niż koniec roku. Takie przesłanki/plotki pojawiały się przy okazji plotek o 60D - wówczas mówiło się o początku 2011 roku dla 60D i zaraz 7DII, gdzie zaznaczano, że jego premiera będzie poprzedzona następcą 5DmkII. Coś mniej więcej takiego wyszło z Rumorsów.. nie wiem. Poza tym jakoś nie wydaje mi się, żeby najpierw poszedł 7DII skoro od premiery 5DII minęło sporo więcej czasu. Poza tym (2.)... ileż można czekać... ?
        !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
        ps. wiem, że im się nie spieszy - 5-ka sprzedaje się bardzo dobrze..
        Ostatnio edytowany przez pawciolbn; 32733. Powód: Automerged Doublepost
        5D+BGE4 | 5DII+BGE6 | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | 135/2L | Helios 2/58 | Metz58AF2.. kupa stafu i brak czasu... przerobiłem: 40D | 50D+BGE2N | 24-105/4L | 18-55 IS | 55-250 IS | 17-55/2.8 IS | 100-400L | S150-500 OS | S300-800HSM | 430EXII...

        Komentarz

        • allxages
          Pełne uzależnienie
          • 2006
          • 2549

          #5044
          Czytam dokładnie wszystkie rumorsy, bo mam je w RSSach, ilosc danych jaka przez nie wyplywa i wyciaganie jakichkolwiek wnioskow na ich podstawie jest mniej wiecej tak podstawne, jak ogladanie smurfów w wieku 30 lat.

          Pożyjemy zobaczymy. O 60D mówiło się, że bedzie na Photokinę, jak i 5D3, jak i 1Ds4 i jak 20 szkieł, jakie tylko ktoś sobie wydumał w głowie (ja np. 35L mk2 ;D)

          Komentarz

          • Kolekcjoner
            Obertroll
            • 2006
            • 18766

            #5045
            Zamieszczone przez oskarkowy
            A jak nazwiesz te mocno czarne flashowe zabawy z bandą obślinionych z zachwytu userów czekających aż to cudo zacznie za nich robić dobre zdjęcia?
            Zwiastuny?
            Nie wiem ale na pewno nie były to żadne obietnice.
            "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
            Kapitan Wagner

            Komentarz

            • oskarkowy
              Pełne uzależnienie
              • 2004
              • 2513

              #5046
              Zamieszczone przez allxages
              To któryś Ds ma wysokie ISO?
              Zamieszczone przez gietrzy
              No to do kompletu niedługo będziesz pisał psalmy o wyższości kwadratu na prostokątem
              Porównywałem 3200. Wystarczyło, żeby zobaczyć sporą różnicę. Ja zwykle nie dzielę pixela na 4, ale w takim wypadku, po co przepłacać? Tym bardziej, że już niewiele dalej są małe średniaki? Tak wiem, one nie mają 3200

              Zamieszczone przez Kolekcjoner
              Zwiastuny?
              Nie wiem ale na pewno nie były to żadne obietnice.
              Ale oglądający sami sobie obiecywali, oj obiecywali...
              Jarek

              Komentarz

              • allxages
                Pełne uzależnienie
                • 2006
                • 2549

                #5047
                Zamieszczone przez oskarkowy
                Porównywałem 3200. Wystarczyło, żeby zobaczyć sporą różnicę.
                Jarek nie zaglądam Ci do torby, ale o ile pamiętam to posiadałeś 1Ds mk2. Tam 3200 w porównaniu do 3200 w mk3 jest tak różne, że różnice widać już na LCD ;-) A nawet jak napiszesz, że porównywałeś do mk3 to jak nie używałeś go we wszystkich możliwych sytuacjach, a tylko "popstrykałeś 10 minut" to taki test nie ma sensu raczej ;-)

                Bo w ten sposób to ja miałem 5D2 w domu nie raz i zawsze byłem załamany ISO6400 i szczegółowością matrycy. Za to o dziwo AF zawsze chwaliłem ;-)

                Komentarz

                • oskarkowy
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 2513

                  #5048
                  Zamieszczone przez allxages
                  Jarek nie zaglądam Ci do torby, ale o ile pamiętam to posiadałeś 1Ds mk2. Tam 3200 w porównaniu do 3200 w mk3 jest tak różne, że różnice widać już na LCD ;-) A nawet jak napiszesz, że porównywałeś do mk3 to jak nie używałeś go we wszystkich możliwych sytuacjach, a tylko "popstrykałeś 10 minut" to taki test nie ma sensu raczej ;-)

                  Bo w ten sposób to ja miałem 5D2 w domu nie raz i zawsze byłem załamany ISO6400 i szczegółowością matrycy. Za to o dziwo AF zawsze chwaliłem ;-)
                  Tak, Ds3 miałem przez "10 minut", ale obrazek jest obrazek. Naprawdę widoczne różnice, bez większego wgłębiania się w ilość kropek. Ds2 nie biorę w tej chwili pod uwagę, tam ostatnią użyteczną czułością było 800 (ale za to bardzo ładne).
                  Jarek

                  Komentarz

                  • Kolekcjoner
                    Obertroll
                    • 2006
                    • 18766

                    #5049
                    Zamieszczone przez oskarkowy
                    Ale oglądający sami sobie obiecywali, oj obiecywali...
                    To fakt.... co to się wtedy działo - łezka się w oku kręci :cool:. Zobaczymy co znowu wymyślą tym razem.
                    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                    Kapitan Wagner

                    Komentarz

                    • lukaszr
                      Bywalec
                      • 2009
                      • 130

                      #5050
                      Kolejny news:

                      Lots of 5D Mark III stuff is coming to the surface now.

                      Over at DPR a post that was identical to an email I received, it uses the “I was told by insert retailer/rep” that the 5D Mark III would be coming in March. There’s lots of things coming in March from Canon, none of which I think are the 5D Mark III.

                      Here’s the thing about Canon Reps, if Canon USA or Canon Canada or any other Canon subsidiary tells their reps to deny healthy grass is green according to their NDA, they will do so. I know reps that have slipped up, but they do it by accident, they don’t offer information.

                      Whenever a Canon rep knows who I am at a trade show, I’m always told me about the 125mp 5D Mark VIII and the G17 with an MF sensor.

                      RAW Video
                      NL posted a bit about the 5D Mark III having some form of RAW video that will be editable with DPP. I think the RAW video feature will be talked about until announcement day.

                      5D Mark II Stock Levels
                      There’s lots of talk around the planet about depleted 5D Mark II stock. I think this is more because of manufacturing than the discontinuation of a camera. They could sell 5D Mark II’s well into the 5D Mark III’s product cycle. I wouldn’t read into it yet. I have some 5D Mark II’s on order, we’ll see if they show up.

                      February Announcement
                      There are no press events officially scheduled yet. The only date I’ve received was a February 22, 2011 announcement of something. With Canon, it’s always possible for multiple announcement dates for various products. PowerShots and SLRs are getting separate billing a lot.

                      Canon makes lots of money
                      There’s always tons of criticism of Canon from the photography masses, and that’s ok. One thing you cannot criticize is their ability to make money. A forecasted 26% increase in net income. Growth coming from DSLRs and office equipment.

                      Here comes Sony
                      Others have spoken about it, but I still find it worth repeating. Sony has taken Nikon’s #2 spot in the UK for interchangeable lens models. Canon remains #1, but with a falling share.

                      Mirrorless cameras are playing a big part in this trend, we know Nikon’s is coming… what say you Canon?

                      Canon Mirrorless
                      I’ve asked around and no one really has much to say about it. When you sell as many Rebels and G12′s as Canon does, I understand why they aren’t in a rush.

                      Komentarz

                      • Cichy
                        Pełne uzależnienie
                        • 2004
                        • 7443

                        #5051
                        Zamieszczone przez lukaszr
                        Kolejny news:
                        Większość z nas czyta CR. Nie trzeba tu kopiować całych artykułów.
                        O obiektywach wiem prawie wszystko

                        Komentarz

                        • Kolekcjoner
                          Obertroll
                          • 2006
                          • 18766

                          #5052
                          Ja tylko dodam w kontekście "jakie to cuda Canon musi wypuścić żeby przeżyć" , że wyniki finansowe grupy są świetne, wzrost sprzedaży praktycznie w każdym dziale (w szczególności w dslr też). Ciągle utrzymują też według danych gfk pierwsze miejsce na rynku w sprzedaży.
                          Dane te oczywiście nie stanowią obrazu całości rzeczywistości jest ona na pewno bardziej złożona ale w obliczu plotek o tym, że Nikonowi spada tu i tam może nie nakręcałbym się zbytnio informacjami co to Canon wypuści nadzwyczajnego.
                          W najbliższym czasie będą pewnie nowa/nowe wydmuszki w entrylevel.
                          Ostatnio edytowany przez Kolekcjoner; 5969.
                          "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                          Kapitan Wagner

                          Komentarz

                          • jotes25
                            Pełne uzależnienie
                            • 2005
                            • 3608

                            #5053
                            Czekam na 600d (i pieniążki tyż) znacznie bardziej niż na 5d mark III (wbrew pozorom w entry level muszą się bardziej starać niż w FF). Mam nadzieję, że się wkrótce doczekam (jeśli nie, nabędę taniej 550d). Moja lista oczekiwań jest dość skromna, mam nadzieję, że realistyczna:
                            - poprawiony sensor 18MPix (mniejsze szumy, może lepszy read-out pod kątem CDAF),
                            - poprawione Auto ISO (shutter limit),
                            - lepszy AF w video (cokolwiek to oznacza, tutaj mam największe obawy),
                            - full HD z centrum kadru.
                            Popierdółki typu uchylny ekranik czy pokrętło z blokadą mnie nie wzruszają

                            Komentarz

                            • gietrzy
                              Pełne uzależnienie
                              • 2004
                              • 5727

                              #5054
                              Zamieszczone przez Kolekcjoner
                              Ja tylko dodam wyniki finansowe grupy są świetne, wzrost sprzedaży praktycznie w każdym dziale (w szczególności w dslr też). Ciągle utrzymują też według danych gfk pierwsze miejsce na rynku w sprzedaży.
                              Najsmutniejsze jest to, że obok Nikona zanotowali spadek udziału w rynku (chyba tylko UK) a zysk i tak ztcp o 26% przekroczył prorocze sny Maedy...

                              Zamieszczone przez Kolekcjoner
                              W najbliższym czasie będą pewnie nowa/nowe wydmuszki w entrylevel.
                              Zamieszczone przez jotes25
                              Czekam na 600d Moja lista oczekiwań jest dość skromna, mam nadzieję, że realistyczna:
                              - poprawiony sensor 18MPix
                              Czy któryś Rebel miał mniej MPx niż poprzednicy?
                              I to po news'ie SR5 o 24 MPx w następnym aps-c wynalazku od Sony?
                              W tym segmencie sprzedają się MPx i full ha de.

                              Ja czekam na hi-rez EVF do manualnego ostrzenia Sigmami i Tamronami.
                              the silence is deafening

                              Komentarz

                              • Kolekcjoner
                                Obertroll
                                • 2006
                                • 18766

                                #5055
                                A 25 wystarczy ?
                                "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                                Kapitan Wagner

                                Komentarz

                                Pracuję...