Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Kolekcjoner
    Obertroll
    • 2006
    • 18766

    #5086
    Zamieszczone przez MMM
    Zastanawiałeś się z czego to wynika? Przede wszystkim z tego że 50/1.2L to po prostu kicha straszna. Gdyby to był dobry optycznie obiektyw to żaden USM ani nawet porządna mechanika 50/1.4 w sprzedaży L nic by nie namieszały.
    No niestety z tego linku powyżej widać że różowo nie jest. Za tyle kasy jest ciut lepszy kontrast ale ostrość szczególnie na brzegu nie rozpieszcza. Co nie zmienia faktu, że w "realu" można tym szkłem wyprodukować fantastyczne zdjęcia.

    Co do 50/1.0 to dodam jeszcze, że podobno przy bagnecie EF da się zrobić jeszcze jaśniejsze szkło przy tej ogniskowej. Patent chyba nawet był na to - może ktoś pamięta.
    Ostatnio edytowany przez Kolekcjoner; 5969.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

    Komentarz

    • paweleverest
      Pełne uzależnienie
      • 2006
      • 1138

      #5087
      w temacie 50 wg mnie jedyna rzecz warta poprawy to 50 1,4 ( pod względem mechanicznym - normalny USM i brak wysuwanej mordki). Reszta to bzdety

      Komentarz

      • _igi
        Pełne uzależnienie
        • 2008
        • 2035

        #5088
        Zamieszczone przez MMM
        Zastanawiałeś się z czego to wynika? Przede wszystkim z tego że 50/1.2L to po prostu kicha straszna. Gdyby to był dobry optycznie obiektyw to żaden USM ani nawet porządna mechanika 50/1.4 w sprzedaży L nic by nie namieszały.
        A co z nim jest nie tak, pomijając fakt, że nie jest super-ostry?
        5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

        Komentarz

        • HuleLam
          Pełne uzależnienie
          • 2006
          • 1641

          #5089
          Zamieszczone przez Kolekcjoner
          Pytanie czy da się go zrobić bez szkła ołowiowego, a to dla miłującej ekologię firmy jaką jest C byłoby nie do przełknięcia. Jednak 200/1.8 się nie udało więc może coś być na rzeczy.
          Można... ale trzebaby użyć optyki DO
          zdRAWki
          Fotograf platoniczny

          Komentarz

          • MMM
            Pełne uzależnienie
            PREMIUM member
            • 2006
            • 4250

            #5090
            Zamieszczone przez _igi
            A co z nim jest nie tak, pomijając fakt, że nie jest super-ostry?
            Na 1.2-1.4 to on w ogóle nie jest ostry, chyba że w samym centrum kadru, w dodatku gigant winieta co przy takiej ogniskowej jest już trochę dziwne i te okropne kocie oczka w bokehu w narożnikach oraz podłużna CA :-)
            Zależy co kto lubi, ten obiektyw nadaje się oczywiście do fotografowania i można nim uzyskać piękne obrazki ale stosunek jakość/cena jest fatalny.
            Digart

            Komentarz

            • allxages
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 2549

              #5091
              Dobra kochani,

              było u mnie paru skośnych księgowych, którzy wyjątkowo upodobali sobie sake i przebąknęli o paru rzeczach. Mówili też, żebym nie mówił, więc oczywiście Wy też nie mówcie ;-)

              Parę lat temu plan był na wprowadzenie 3D, który byłby 7D ale na matrycy FF. 5D od początku był brany jako entry-level dla FF. Niestety, plany "pokrzyżowała" cudowna sprzedaż 5D i zrobienie z tego prawie, że aparatu kultuwego (powiedzmy odpowiednika EOS 3).

              Zmieniono więc taktykę, 5D mkIII będzie tym czym miało być 3D (7D+5DII w skrócie), puszczą to początkowo za trochę więcej (początkowo coś około 11-12 workach ryżu była mowa), aby ostatecznie cena zatrzymała się na granicy 9999 zł. Po obfitych 1.5-2 latach sprzedaży (i wykończeniu z magazynów 5DII, który nie stanieje praktycznie w ogóle), wejdzie entry level FF o nazwie 6D, albo 9D (tego nie wiem akurat), który dziwnym trafem będzie to 5DII tylko w mniejszym opakowaniu i oczywiście turbo plastikowym. Sprzedawany będzie na dzień dobry w cenie 7 worków ryżu (dziwnie, teraz coś kosztuje tyle, nie? ), by ostatecznie oscylować w okolicach 6 worków.


              Tylko jak mówiłem, nikomu nie mówcie?
              !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
              Zamieszczone przez MMM
              Zależy co kto lubi, ten obiektyw nadaje się oczywiście do fotografowania i można nim uzyskać piękne obrazki ale stosunek jakość/cena jest fatalny.
              Tobie nawet 35L nie pasowała w stosunku cena/jakość ;-)
              Ostatnio edytowany przez allxages; 5614. Powód: Automerged Doublepost

              Komentarz

              • zanussi
                Pełne uzależnienie
                • 2006
                • 1696

                #5092
                Oczywiście, że nikomu nie powiemy Już możesz na nas liczyć.... Teraz tylko ryż kolekcjonować pozostało
                Oko plus aparat - dobrana para.

                Komentarz

                • dinderi
                  Pełne uzależnienie
                  • 2009
                  • 3028

                  #5093
                  Zamieszczone przez allxages
                  (...) puszczą to początkowo za trochę więcej (początkowo coś około 11-12 workach ryżu była mowa) (...) Sprzedawany będzie na dzień dobry w cenie 7 worków ryżu (dziwnie, teraz coś kosztuje tyle, nie? ), by ostatecznie oscylować w okolicach 6 worków.
                  (...)
                  Widać, że "księgowi" canona pilnie obserwują naszą aurę. Coraz częstsze powodzie już niedługo sprawią, ze nie pozostanie nam nic innego, jak uprawa ryżu. Tylko ceny znacznie wzrosną, bo ryż stanieje.

                  BTW. Co Ty im dałeś do picia!? Sake to na pewno nie było. Chyba, że na makowinach
                  Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
                  09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

                  ---Moje zdjecia na FB---

                  Komentarz

                  • allxages
                    Pełne uzależnienie
                    • 2006
                    • 2549

                    #5094
                    Zamieszczone przez dinderi
                    BTW. Co Ty im dałeś do picia!? Sake to na pewno nie było. Chyba, że na makowinach
                    To było sake. Sekret twkił w jedzeniu. Zrobiłem sajgonki i tofu smażone głęboko w sosie sojowo-brzybowym. Do tego polski czerwony barszcz do picia.

                    Byś przyjechał do Wrocławia na jakiś "plener" to też byś dostał, bo jeszcze mi zostało

                    Komentarz

                    • dinderi
                      Pełne uzależnienie
                      • 2009
                      • 3028

                      #5095
                      Zamieszczone przez allxages
                      To było sake. Sekret twkił w jedzeniu. Zrobiłem sajgonki i tofu smażone głęboko w sosie sojowo-brzybowym.
                      Toś ich ugościł, po staropolsku

                      Byś przyjechał do Wrocławia na jakiś "plener" to też byś dostał, bo jeszcze mi zostało
                      Przybędę, przybędę. Jak się cieplej zrobi, bo nie lubię zimna.
                      Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
                      09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

                      ---Moje zdjecia na FB---

                      Komentarz

                      • gietrzy
                        Pełne uzależnienie
                        • 2004
                        • 5727

                        #5096
                        No i guzik muszą - kupujcie dalej te Rebele...

                        600D = 550D z lekkim tuningiem softu plus
                        - nowy (niekoniecznie szybszy ) algorytm CDAF w LV
                        - poziomica

                        Czyli dopiero 7D2 na 25 MPx - szkoda
                        !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                        No i drugi temat ma być - obstawiam około 30 stron (max dopuszczalna ilość postów na stronę) zanim ktoś napisze, że był i macał cudo w fotoit.
                        Ostatnio edytowany przez gietrzy; 120. Powód: Automerged Doublepost
                        the silence is deafening

                        Komentarz

                        • Kolekcjoner
                          Obertroll
                          • 2006
                          • 18766

                          #5097
                          Zamieszczone przez gietrzy
                          No i guzik muszą - kupujcie dalej te Rebele...

                          600D = 550D z lekkim tuningiem softu plus
                          - nowy (niekoniecznie szybszy ) algorytm CDAF w LV
                          - poziomica
                          O najważniejszej zmianie zapomniałeś:
                          "Redesign of the model nameplate as well" .
                          "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                          Kapitan Wagner

                          Komentarz

                          • akustyk
                            gajowy
                            • 2004
                            • 12158

                            #5098
                            no ale ekranik abarotny toze
                            www albo tez flickr

                            Komentarz

                            • jotes25
                              Pełne uzależnienie
                              • 2005
                              • 3608

                              #5099
                              Na razie to są ploty tylko. W przypadku 550d też były dość dalekie od rzeczywistości. Mi wystarczy, że poprawią matrycę (w to wątpię, niestety), a reszta funkcji to de facto nowy firmware.
                              !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                              Obrotowy ekranik niech sobe wsadzą ... do kolejnego G-ileś...
                              Ostatnio edytowany przez jotes25; 2590. Powód: Automerged Doublepost

                              Komentarz

                              • gietrzy
                                Pełne uzależnienie
                                • 2004
                                • 5727

                                #5100
                                Zamieszczone przez akustyk
                                no ale ekranik abarotny toze
                                Wyrównanie do 60D pominąłem z oczywistego powodu.
                                the silence is deafening

                                Komentarz

                                Pracuję...