Ten temat jest zamknięty
X
X
-
Komentarz
-
nie wiem co jest nie tak, ale zawsze kiedy usiłuję błysnąć canonem to wspominam czasy kiedy miałem lampę marki elgawa (ładowana z kontaktu
) z takim kółkiem do obliczania ekspozycji (kręciłeś kółkiem i ustawiałeś na aparacie marki zenith to co wyszło na kółku) i wydaje się że było to bardziej przewidywalne niż system canona (dodam dla ustalenia poziomu dyskusji że później miałem duże systemowe lampy minolty 5200, 5400 i jakoś też miałem wyrobione głębokie przekonanie że ile razy zrobię zdjęcie to będzie dobrze).
Jestem szumofobem
S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścieńKomentarz
-
Jaś, to o czym piszesz, można robić również Canonem.
Wystarczy nauczyć się co to jest liczba przewodnia i do czego służy.
Rzeczywiście, Elgawa miała to cudowne kółeczko, a taki np. stary Unomat gotową tabelkę na tylnej ściance. Nowoczesny Canon tego nie ma. Ale jeśli nie umiesz korzystać z trybów automatycznych, można sobie policzyć tabelkę, zakleić nią ekranik lampy, ustawić ją w tryb M i korzystać tylko z przełącznika ON-OFF.
Tutaj wszystko w temacie http://www.foto.az.pl/index.php?opti...155&Itemid=160Ostatnio edytowany przez dinderi; 28157.Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.
---Moje zdjecia na FB---Komentarz
-
ech
zawsze tak samo, ranek bez kawy i wbicia szpilki w .... kogoś z forum jest rankiem straconym, wiem co to jest liczba przewodnia pewnie od czasu kiedy posiadałem rzeczoną elgawę, spadam, wyładuję się na zdjęciach (swoich) bo mam spore tyły czasowe w obróbce lub cudzych na jakimś portalu ze zdjęciowym.
Jestem szumofobem
S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścieńKomentarz
-
Jaś, nie obruszaj się
Nie wbijałem Ci szpilki. Wydawało mi się, że naprawdę masz kłopot z liczbą przewodnią.Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.
---Moje zdjecia na FB---Komentarz
-
Samsung pokazał zainteresowanym (ewentualnym) partnerom handlowym apsc cmos sensor o 18 MPx i 4K.
Mamy odpowiedź co będzie w najnowszych cropach: 4K@24/25/29/30, 2K dodatkowo@60 a 1080p@120.the silence is deafeningKomentarz
-
Dlaczego Canon miał by używać matryc Samsunga? Z tego co wiem to chyba tylko w 1D było ccd od Panasonica, a w reszcie są ich własnościowe matryce.Komentarz
-
Tak troche OT.
Akustyk, a orientujesz sie moze jaka jest najjasniejsza przyslona przy ustawieniu obiektywu na 200mm?
I czy moglbys odniesc jak wyglada ostrosc na tej pelnej dziurze w 70-300@200mm vs 70-200f4L@200mm?
Bo przyznam ze 70-200 jest super, ale jednak b.czesto brakuje mi zasiegu na FF.Komentarz
-
Bardziej chodziło mi o to, co taki Sams wsadzi w nowe NX by... nie być gorszy od konkurencji (Sony NEX-7@24 MPx).
Aż strach się bać spec wideo w nowym Dalmierzu
the silence is deafeningKomentarz
-
Problem w tym, że póki co to nie Samsung wyznacza trendy na tym rynku - to nie telewizory
. W Casio też masz możliwość robienia zdjęć seryjnych po kilkadziesiąt klatek/sek. i jakoś nie widać żeby Canon albo Nikon się tym zbytnio przejęły 
.
"Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
Komentarz
-
oczywiscie.
f/5.0
zobacz sobie tabelke:
ale f/4 IS czy nonIS? bo IS-a nie mialem.
a nonIS jesli chodzi o ostrosc, to w calym zakresie ogniskowych i dziurek bierze tegie lanie od 70-300L, nawet jak sie porowna przymkniete 70-200/4 nonIS do 70-300L na pelnej dziurze.
co do porownania z wersja IS to sa dosc rozne opinie w sieci, najczesciej w okolicy rownie dobrze do nieznacznie gorzej na niekorzysc 70-300.
powiem Ci tak: 70-300L to jest za* dobre szklo, wiec jak kupisz, to nie bedziesz zawiedziony.
tak ze, tak sobie mysle, ze brak ogniskowej zamienisz na brak paru tysiecy PLN na ROR
Komentarz
-
Dzięki za szerokie podsumowanie.
Co do 70-200 f4 to mam wersje bez IS-a, ktora IMO na 5d mk2 jest b.dobra, moze nie idealna na brzegach bez przymykania, ale to nie szeroki kat gdzie ostrość powinna byc bardzo rownomierna w calym kadrze.
A tabelka bardzo bardzo pomocna. Thx.
Narazie bardzo luźno rozważam rozne opcje, bo do wyboru jest przynajmniej kilka i wszystkie maja swoje wady i zalety
Miedzy innymi zastanawiam sie nad dokupieniem jakiegoś TC 1.5x/2.0 bo przynajmniej te wersje 1.5/1.4x maja w miare pozytywne opinie.Komentarz
-
A szkoda, był taki krasnal TX-1... To pierwsze Casio z ztcp 240 kl/s wymiata.
BTW. Samsung to nie Casio i jego sensor (najnowszy hi-tech) ma rozmiar aps-c.the silence is deafeningKomentarz
-
Komentarz