Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • MacGyver
    Cenzor
    • 2006
    • 7043

    #5986
    Zamieszczone przez epicure
    ....28-105 f/4-5,6.
    A to to już było. Jeden z gorszych słoików w historii Canona :rolleyes:
    28-105/3.5-4.5 USM natomiast spisywał się całkiem nieźle jeszcze z pierwszą piątką.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

    Komentarz

    • MMM
      Pełne uzależnienie
      PREMIUM member
      • 2006
      • 4250

      #5987
      Zamieszczone przez akustyk
      gdzie dokladnie jest sprzecznosc miedzy 1 a 2? od 2005 poczawszy (tylko na DSLR patrzac) Canon uprawia dokladnie 1 w odpowiedzi na 2, a jego ksiegowi, jesli jakakolwiek z tego lekcje wyciagneli, to wylacznie taka, ze wlasnie to jest sluszna strategia...
      Czy tylko ja się uparłem że nie wymienię 5D1 na 5D2 bo różnica w cenie jest całkowicie nieadekwatna do zmian? :-)
      Digart

      Komentarz

      • MacGyver
        Cenzor
        • 2006
        • 7043

        #5988
        Zamieszczone przez MMM
        Czy tylko ja się uparłem że nie wymienię 5D1 na 5D2 bo różnica w cenie jest całkowicie nieadekwatna do zmian? :-)
        Nie, nie tylko Ty :-)
        Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

        Komentarz

        • Merde
          Grzeczny i układny podpis
          • 2008
          • 7756

          #5989
          Zamieszczone przez MMM
          Czy tylko ja się uparłem że nie wymienię 5D1 na 5D2 bo różnica w cenie jest całkowicie nieadekwatna do zmian? :-)
          O jakiej różnicy w cenie można mówić w przypadku modelu wycofanego ze sprzedaży?
          I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

          Komentarz

          • gadget_zary
            Pełne uzależnienie
            • 2008
            • 1046

            #5990
            Merde średniej cenie używek na rynku w dobrym stanie (z udokumentowanym przebiegiem etc.), innego odniesienie nie widzę

            Komentarz

            • epicure
              Uzależniony
              • 2010
              • 676

              #5991
              Zamieszczone przez akustyk
              gdzie dokladnie jest sprzecznosc miedzy 1 a 2? od 2005 poczawszy (tylko na DSLR patrzac) Canon uprawia dokladnie 1 w odpowiedzi na 2, a jego ksiegowi, jesli jakakolwiek z tego lekcje wyciagneli, to wylacznie taka, ze wlasnie to jest sluszna strategia...
              I do tej pory to była słuszna strategia. Ale czas już wprowadzić nowe puszki. Gdy Canon to zrobi, to będzie sobie mógł od nich odcinać kupony przez kolejne 5 lat.
              nowa strona | www.epicure.pl | polub moje zdjęcia | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu

              Komentarz

              • Merde
                Grzeczny i układny podpis
                • 2008
                • 7756

                #5992
                Zamieszczone przez gadget_zary
                Merde średniej cenie używek na rynku w dobrym stanie (z udokumentowanym przebiegiem etc.), innego odniesienie nie widzę
                No właśnie. Tylko jakie to ma znaczenie z punktu widzenia Canona?
                Najwyżej takie, że MMM kupi nową piątkę (może już MK3) trochę później, bo przecież wiecznie naprawiać starej się nie da.
                I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

                Komentarz

                • MacGyver
                  Cenzor
                  • 2006
                  • 7043

                  #5993
                  Zamieszczone przez Merde
                  No właśnie. Tylko jakie to ma znaczenie z punktu widzenia Canona?
                  Jednak ma. Jest pewna grupa użytkowników, którzy 5D Mk II po prostu nie kupili, choć mięli to w planach przed jej premierą.
                  Tak między nami to w fajne 5D Mk III też nie wierzę, więc czekam z utęsknieniem na premierę 1Ds Mk IV, która obniży nieco ceny poprzednika na rynku wtórnym :-)
                  Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

                  Komentarz

                  • Piotr_0602
                    Pełne uzależnienie
                    • 2008
                    • 1075

                    #5994
                    Zamieszczone przez Merde
                    No właśnie. Tylko jakie to ma znaczenie z punktu widzenia Canona?
                    Najwyżej takie, że MMM kupi nową piątkę (może już MK3) trochę później, bo przecież wiecznie naprawiać starej się nie da.
                    1) Stara 5D może nadal robić zdjęcia przez następne kilka lat. Najwyżej migawkę można wymienić.

                    2) Canon nie zarobił tyle ile mógł na 5DMkII i jeśli powtórzy podobne podejście w 5DmkIII to może część użytkowników nadal zostanie przy 5DmkI lub 5DmkII.

                    3) Sporo użytkowników zmieniła system. D700 też miał FF i do tego DUŻO lepszy AF choćby. Canon stracił przewagę (w matrycach) którą miał wtedy, gdy wypuścił 5D. Teraz 5D nie jest już jedynym FF (w nietopowej cenie) - jest Nikon, jest Sony.

                    4) Teraz aparat to taki mały komputer i postęp jest szybki. 5DmkII podgryza nie tylko konkurencja FF, ale też najnowsze APS-y (Pentax K5, Sony) - i to w postaci lustra, i również w postaci bezlusterkowców (NEX-7).

                    5) 5DmkIII powinno wykonać wystarczająco dużys skok, by być konkurencyjnym za kilka lat, gdy będzie się zbliżała premiera 5DmkIV. A obecnie 5DmkII to takie 5DmkI z filami i nieco lepsza matrycą. Reszta to konstrukcja sprzed dekady (bo przy premierze starej piątki oprócz FF rewolucji technologicznej- choćby z AF - nie było).

                    Komentarz

                    • MacGyver
                      Cenzor
                      • 2006
                      • 7043

                      #5995
                      Zamieszczone przez Piotr_0602
                      5)...A obecnie 5DmkII to takie 5DmkI z filami i nieco lepsza matrycą.
                      Ta matryca to też dyskusyjna sprawa. Mnie do landszaftów ta stara jakoś bardziej pasuje :-)
                      Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

                      Komentarz

                      • Kolekcjoner
                        Obertroll
                        • 2006
                        • 18766

                        #5996
                        Zamieszczone przez Piotr_0602
                        2) Canon nie zarobił tyle ile mógł na 5DMkII i jeśli powtórzy podobne podejście w 5DmkIII to może część użytkowników nadal zostanie przy 5DmkI lub 5DmkII.
                        Jakiś czas temu przedstawiciel Canona mówił, że był okres kiedy się nie wyrabiali z produkcją - czyli może nawet tak było jak piszesz ale nie z powodu braku zainteresowania tą puszką tylko brakami w mocach przerobowych.
                        "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                        Kapitan Wagner

                        Komentarz

                        • Piotr_0602
                          Pełne uzależnienie
                          • 2008
                          • 1075

                          #5997
                          Zamieszczone przez MacGyver
                          Ta matryca to też dyskusyjna sprawa. Mnie do landszaftów ta stara jakoś bardziej pasuje :-)
                          Kiedy porównuję mkII do mkI nie mam W OGÓLE potrzebny zmiany. MkI ma jakby bardziej analogowy obrazek. Mpix mnie nie interesują, to co ma MkI wystrczy. AF ten sam. Filmów nie potrzebuję, a na pewno dla nich kilku dodatkowych tys. nie widam (moge kupić kamerę, albo choćby Panasa G2). Lepszy LCD to drobny szczegół. Tryb Live View może do makro, ale makro nie robię.

                          Tymczasem konkurencja dogania/przegania FF Canona matrycami APS (Pentax K5, Sony) w temacie DR i szumów. Nikon ma lepszy AF (i Sony też). AF na kontraście (Olek, Panas) przegania AF z 5DmkII. Szybkostrzelność "półprzepusczalnych luster" Sony sięga topowych modeli Canona. Dodatkowe sztuczki programowe ma większość aparatów (panoramy, HDRy, itp.). Ruchome LCD ma Sony, Panas, Olek, Nikon, i niższe modele Canona. Fuji ma hybrydowy OVF/EVF. Wchodzą OLEDy (Samsung, EVF w Sony). A 5DmkII z punktu widzenia fotografa (nie filmowca) to nadal prawie jak 5DmkI który miał premierę w 2003. Casio w kompaktach robi 60 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości.

                          Co mógłby dać w 5DmkIII Canon by był WYRAŹNY POSTĘP?

                          Komentarz

                          • MacGyver
                            Cenzor
                            • 2006
                            • 7043

                            #5998
                            Zamieszczone przez Piotr_0602
                            A 5DmkII z punktu widzenia fotografa (nie filmowca) to nadal prawie jak 5DmkI który miał premierę w 2003.
                            Nie no, w 2005: http://www.canon.com/camera-museum/c...page=2005-2009
                            W 2003 to wyszedł 10D, od którego 5D jest jednak zdecydowanie bardziej zaawansowany technologicznie.
                            Co mógłby dać w 5DmkIII Canon by był WYRAŹNY POSTĘP?
                            AF z 7D ? ;-)
                            Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

                            Komentarz

                            • Piotr_0602
                              Pełne uzależnienie
                              • 2008
                              • 1075

                              #5999
                              Zamieszczone przez MacGyver
                              Nie no, w 2005: http://www.canon.com/camera-museum/c...page=2005-2009
                              W 2003 to wyszedł 10D, od którego 5D jest jednak zdecydowanie bardziej zaawansowany technologicznie.

                              AF z 7D ? ;-)
                              Faktycznie - premiera była chyba w 2005. Ale lepszy AF miały już analogowe aparatu. W każdym razie 6 lat minęło i niedługo będzie 7.

                              AF z 7D to minimum, którym potencjalny 5DmkIII goni D700 (który miał premierę kilka lat temu). Nie wystarczy by był to jako tako nowoczesny aparat w 2015 roku (gdy nadal nie będzie następcy mkIV).

                              Radiowe sterowanie lampami wbudowane w body (plus nowa seria lamp) to byłoby może coś...

                              Komentarz

                              • gavin
                                Pełne uzależnienie
                                • 2010
                                • 1339

                                #6000
                                jeżeli canon w 5DIII/3D dowali 50Mpix to ja i tak go nie kupię, bo mi komp klęknie

                                Komentarz

                                Pracuję...