Ten temat jest zamknięty
X
X
-
"Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
-
heheheh wiec zaczynam juz ostro oszczedzacNo to może od razu pozakładajmy:
2000D ? - kiedy nowa puszka entry-level
500D - jak Canon ulepszy 450-tke
60D - jaki będzie następca 50D
5D MkIII - czy Canon wypuści wreszcie wypasionego FF-a dla mniej zamożnych
1D MkIV - czas na następcę 1dynki
I tak powstaną, prędzej czy później
musze byc juz przygotowany na zakupy i zlozyc rezerwacje hehehe
Komentarz
-
Fotoaparat ma służyć do robienia zdjęć, bo to jest jego podstawowa funkcja. Kamera ma rejestrować ruchome obrazki i tak dalej. Krzyżowanie się funkcji jest miłym dodatkiem, ale tylko dodatkiem, bo mogę moją kamerką pstryknąć fotkę, a kompaktem nagrać scenkę. Ale przenigdy nie wyruszam z kompaktem na filmowanie, ani z kamerą robić zdjęcia.W kompakcie, czy dslr wystąpi problem z dźwiękiem, w kamerze z rozdzielczością i tak dalej. Zresztą popularne kompakty mają ostrą konkurencję w postaci komórek. Co do aparatu marzeń, to Canon i inne firmy wiedzą, jak taki powinien wyglądać (choćby bardziej programowalny przez użytkownika) i na pewno go nie zrobią. Będą cykać po troszku "ulepszonymi" wersjami z każdej półki, kusić, wabić i tumanić naiwniaków i sprzętowych maniaków.Rozum jest rzeczą najsprawiedliwiej wśród ludzi podzieloną, bo nie spotkałem nikogo, kto by się uskarżał, że ma go za mało
Wg KartezjuszaKomentarz
-
Cieszę się, że moje zakupy u konkurencji poskutkowały. Tymczasem czekamy na G11 z 28-90 f/2.0 IS.the silence is deafeningKomentarz
-
http://www.idg.pl/news/329967/Canon....j.fabryki.html
Cieszę się, że moje zakupy u konkurencji poskutkowały. Tymczasem czekamy na G11 z 28-90 f/2.0 IS.No to czas się brać do robotyodnotowaliśmy znaczący spadek sprzedaży naszych aparatów fotograficznych
. Może i kryzys ale może będzie to też jakiś impuls do zmian 8) i takie kwiatki jak kilkuletni AF w nowej puszce się już nie trafi.
"Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
Komentarz
-
-
-
Tutaj są bardziej "generous": http://www.canonrumors.com/2008/12/c...-pma-2009-cr3/
Ale jeśli ta jedna to jedynka ze stałym lustrem, to dobrze, że wydałem zapasy na szkła
EOS - conditio sine Kwanon...Komentarz
-
Jedynka mk4 będzie jak nic - aktualny model trochę "nieświeży" jest jak na dzisiejsze standardy.Komentarz
-
"Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
Komentarz
-
a co w marku III jest "nieswieżego"? kiepski AF? było.. slaby wyswietlacz? to wiadomo.. za malo punktów? raczej nie..:grin: 10fps to za mało? tak.. zwłaszcza, że "jakiśtam" kompakt Casio trzepie 6 razy więcej, to Canon nie może zostać w tyle..
na Optycznych wkradł się niezły błąd w tych plotkach, bo napisali, że 1D MkIV ma być FF.. od tego to chyba są Ds'y..?:wink:Komentarz
-
"Nieświeży" wg mnie jest dlatego że model konkrecji który kosztuje połowę ceny oferuje lepsze parametry. Do poprawy iso, kosmetyka(lcd, lv, srawy, corp programowy), nazwa dla af(
). No i przede wszystkim dziwny corp 1,3 - ani to potrzebne, ani użyteczne. Czasy w którym canon mógł się bawić w sztuczne ograniczanie wielkości matrycy w tym segmencie dawno minęły.
No i jeśli faktycznie chcą dalej być nr1 w sprzedaży to muszą zwalczyć i zatrzeć ogólnopanujące przekonanie że nikon z swoim d700/d3 w reporterce rządzi i dzieli - bo na ironie takie tytuły bardzo mocno wypływają na sprzedaż w niższych segmentach. Wypadało by walnąć z grubej rury jakimś wielomegapikselowym aparatem z masą corpów i srawów które na wysokim iso kopną nikona miedzy jajka. Tyle że wtedy będzie to aparat idealny - i co sprzedawać w przyszłości?
Ostatnio edytowany przez wojkij; 11622.Komentarz
-
CROP, tak gwoli ścisłości....No i przede wszystkim dziwny corp 1,3 - ani to potrzebne, ani użyteczne. Czasy w którym canon mógł się bawić w sztuczne ograniczanie wielkości matrycy w tym segmencie dawno minęły.
Wypadało by walnąć z grubej rury jakimś wielomegapikselowym aparatem z masą corpów i srawów które na wysokim iso kopną nikona miedzy jajka.Komentarz
-
To akurat widać, jaki ostatnio mamy wysyp onanistów sprzętowych, którzy kupują 1000D z kitem, ale są w pełni uswiadomieni jak go testować, sprawdzać af i liczyć szym na wysokim ISO w ciemnej piwnicy..
Nie oszukujmy się, ale do tego to wszystko (w mniejszym, lub większym stopniu) doprowadziło.
Hmm.. fotoreporterom jak widac się przydaje przy dużej szybkostrzelości:-) (co prawda D3 trzepie tyle samo fps przy FF, ale za to ma "tylko" 12Mpix)No i przede wszystkim dziwny corp 1,3 - ani to potrzebne, ani użyteczne.
szkoda tylko tego ograniczenia, że niby to nadal crop, ale z mocowaniem jedynie EF
Komentarz
-
Komentarz
.
Komentarz