Ten temat jest zamknięty
X
X
-
, EF 24-105 f/4 L, EF 35 f/1.4 L, EF 70-200 f/2.8 IS L, EF 85 f/1.2 L II, EF 300 f/4 IS L, 580 EX II , DA 12-24 f/4, DA 18-55, F 35-80, DA 40 f/2.8 Limited, DFA 50 f/2.8 macro, DFA 100 f/2.8 macro, AF-540FGZ, Zeiss Planar 85 f/1.4, Tamron 70-300, Exakta 80-200, Takumar-A 2x TC -
No właśnie nisza, zresztą nieźle zaopatrzona przez konkurenta 8). W takim razie po co się tam pchać?
Tak to tylko w Erze
8). Ja też bym chciał swoje wymarzone body ale żaden producent go nie oferuje.
Bzdura. Canon produkuje to co uważają za stosowne i opłacalne. To oferta nie przymus."Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
Komentarz
-
Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...Komentarz
-
Komentarz
-
Czyżby wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i uznał, że megapixelowy wyścig nie jest lekarstwem na całe zło tego świata?Canon EOS 1D Mark IIIn miałby być kolejną pełnoklatkową propozycją z matrycą o czułości 16 megapikseli, EF 24-105 f/4 L, EF 35 f/1.4 L, EF 70-200 f/2.8 IS L, EF 85 f/1.2 L II, EF 300 f/4 IS L, 580 EX II , DA 12-24 f/4, DA 18-55, F 35-80, DA 40 f/2.8 Limited, DFA 50 f/2.8 macro, DFA 100 f/2.8 macro, AF-540FGZ, Zeiss Planar 85 f/1.4, Tamron 70-300, Exakta 80-200, Takumar-A 2x TCKomentarz
-
być może w segmencie profesjonalnym tak :-) Z kolei w entry-level bez zmian: 500D ma mieć 15Mpix
Ciekaw jestem jak będzie z użytecznością ISO 3200 - w tym segmencie u Canona to nowość.
Komentarz
-
Komuś chyba się czułość z rozdzielczością pomyliłaCanon EOS 1D Mark IIIn miałby być kolejną pełnoklatkową propozycją z matrycą o czułości 16 megapikseli
.
Komentarz
-
Vitez, prawdopodobnie redaktor piszący te słowa myślał o czułej kochance i udzieliło mu się ;-), EF 24-105 f/4 L, EF 35 f/1.4 L, EF 70-200 f/2.8 IS L, EF 85 f/1.2 L II, EF 300 f/4 IS L, 580 EX II , DA 12-24 f/4, DA 18-55, F 35-80, DA 40 f/2.8 Limited, DFA 50 f/2.8 macro, DFA 100 f/2.8 macro, AF-540FGZ, Zeiss Planar 85 f/1.4, Tamron 70-300, Exakta 80-200, Takumar-A 2x TCKomentarz
-
Nowość? W 50D jest od jakiegoś czasu jakoś nie sądzę żeby w 500D mieli robić coś specjalnego. Chcąc mieć rozsądne koszty dadzą po prostu to samo."Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
Komentarz
-
ale jednak 500D to trochę inna półka niż 50D - owszem oba to aps-c, ale jednak 50D klasyfikuje się jako półkę "półprofesjonalną" w odróżnieniu od "amatorskiej", jaką jest 450D i ma być 500D. I to miałem na myśli pisząc o nowości.Komentarz
-
-
Zarówno xxxD jak i xxD to puszki amatorskie. xxD jest targetowane do tzw. amatorów zaawansowanych. IMHO klasyfikowanie xxD jako puszki "półprofesjonalnej" jest sztucznym wytworem naszego specyficznego rynku. Oczywiście to samo jest z 5D, które w Polsce urosło do rangi "pro" - a to właśnie 5D jest "półprofesjonalne" (a tak przynajmniej Canon to sobie wymyślił) :-)1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...
Komentarz
-
Co jak co, ale w Bydgoszczy fotoreporterzy pracują na 40d i d300. Są 3 sztuki wyjątków : 2xd3 i 1x1d chyba II. Pozostałych puszek jest około... 7.Komentarz
-
Komentarz