Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • ARN
    Uzależniony
    • 2008
    • 757

    #601
    Zamieszczone przez Kolekcjoner
    Pytanie czy w praktyce ta różnica jest istotna 8)?
    w praktyce ta różnica miałaby kolosalny wpływ na zaporowy charakter ceny

    Komentarz

    • BuRton
      Uzależniony
      • 2008
      • 675

      #602
      Zamieszczone przez Kolekcjoner
      Pytanie czy w praktyce ta różnica jest istotna 8)?
      Dla mnie istotna. W tej chwili nie posiadam nic powyżej 85mm. 135 kusi ale różnica w jasności w stosunku do 70-200/2,8 jest mała, w jakości obrazowania również oba szkła są doskonałe. Dłuższej ogniskowej potrzebuję sporadycznie, więc 135 za ciemne ;-) a 70-200 za wielkie "chobo" (co innego, jeśli bym go musiał używać). W przypadku pojawienia się 135/1,8 (dobra, niech będzie z IS ;-) ) miałbym problem wyboru z głowy.
      Leica MP, Ultron 28/2 asph. II, Nokton 35/1.5 asph. ll, Ultron 75/1.9 MC

      Komentarz

      • ARN
        Uzależniony
        • 2008
        • 757

        #603
        Zamieszczone przez BuRton
        Dla mnie istotna. W tej chwili nie posiadam nic powyżej 85mm. 135 kusi ale różnica w jasności w stosunku do 70-200/2,8 jest mała, w jakości obrazowania również oba szkła są doskonałe. Dłuższej ogniskowej potrzebuję sporadycznie, więc 135 za ciemne ;-) a 70-200 za wielkie "chobo" (co innego, jeśli bym go musiał używać). W przypadku pojawienia się 135/1,8 (dobra, niech będzie z IS ;-) ) miałbym problem wyboru z głowy.
        wiesz, to nie do końca tak.
        Różnica w świetle pomiędzy 2.8 (70-200) a 2.0 (135) jest dużo większa niż 2.0 a 1.8
        Ponadto 135-tką przy pełnej dziurze można się skaleczyć, a 70-200 trzeba jednak trochę przymknąć
        Co do obrazowania - już kilka razy przymierzałem się do sprzedania mojej 135L i przed daniem ogłoszenia zawsze robiłem sobie kilka "pożegnalnych" fotek....i ****...nie sprzedałem... to szkło robi zdjęcia za mnie ! (poetycko rzecz ujmując) . Nie mogę się z nim rozstać. To jest genialny obiektyw. O krok od ideału (ten krok nazywa się IS )
        Ostatnio edytowany przez ARN; 14901.

        Komentarz

        • BuRton
          Uzależniony
          • 2008
          • 675

          #604
          Zamieszczone przez ARN
          wiesz, to nie do końca tak.
          Różnica w świetle pomiędzy 2.8 (70-200) a 2.0 (135) jest dużo większa niż 2.0 a 1.8
          Nie mogę się z nim rozstać. To jest genialny obiektyw.
          Tak. Różnica między 2,8 a 1,8 jest większa niż między 2,8 a 2,0 .
          Jeśli nie będzie 135 mkII to nie mam wyboru ;-) - po prostu kupię "genialnego staruszka" .
          Leica MP, Ultron 28/2 asph. II, Nokton 35/1.5 asph. ll, Ultron 75/1.9 MC

          Komentarz

          • oskarkowy
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 2513

            #605
            Różnica między f/2 a f/1.8 przy 135mm będzie kolosalna. Już na 85mm widać, jak duży jest przeskok głębi ostrości, który przy dłuższej ogniskowej tylko się spotęguje. Gdyby wypuścili takie szkiełko, w co niestety wątpię, to byłoby to zupełnie inne narzędzie niż obecne 135L, sęk w tym, że pewnie jeszcze większe i 2x cięższe.
            Jarek

            Komentarz

            • arturs
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 4196

              #606
              Zamieszczone przez oskarkowy
              Różnica między f/2 a f/1.8 przy 135mm będzie kolosalna. Już na 85mm widać, jak duży jest przeskok głębi ostrości, który przy dłuższej ogniskowej tylko się spotęguje. Gdyby wypuścili takie szkiełko, w co niestety wątpię, to byłoby to zupełnie inne narzędzie niż obecne 135L, sęk w tym, że pewnie jeszcze większe i 2x cięższe.
              Jarek, a masz gdzieś coś podobnego z 85L na f2 i f1.8? bo patrząc na 85/1.8 przy tych dwóch przysłonach to owszem różnica jest - ale czy kolosalna to nie wiem (pewnie jest różnica w naszych definicjach "kolosalności" )..
              No chyba że pisałeś o różnicy między eLką 85 gdzie jest 1.2 a 85/1.8 to się zgodzę..

              no i zapomniałeś przy tych mnożeniach dopisać że będzie 2x większe, 2x cięższe i 4 razy droższe
              5DmkI, C85f1.2|580 EXII|

              Komentarz

              • Kolekcjoner
                Obertroll
                • 2006
                • 18766

                #607
                Zamieszczone przez BuRton
                Dla mnie istotna. W tej chwili nie posiadam nic powyżej 85mm. 135 kusi ale różnica w jasności w stosunku do 70-200/2,8 jest mała, w jakości obrazowania również oba szkła są doskonałe. Dłuższej ogniskowej potrzebuję sporadycznie, więc 135 za ciemne ;-) a 70-200 za wielkie "chobo" (co innego, jeśli bym go musiał używać). W przypadku pojawienia się 135/1,8 (dobra, niech będzie z IS ;-) ) miałbym problem wyboru z głowy.
                No ale czegoś tu nie rozumiem. Jeśli pomiędzy 135/2, a 70-200/2.8 jest mała to (napiszę to 8)) - pomiędzy 135/2, a 135/1.8 nie jest duża . Chyba że coś przeoczyłem . Prosto mówąc 1/3 EV jest mniejsza niż 1EV .

                Oskarkowy wspominał o różnicy w ciężarze.
                Przecież różnica w gabarytach szkieł 200/2 i 200/1.8 nie była kolosalna:
                128mm x 208mm/2,520g do 130 x 208mm /3,000g. I to odchudzenie to pewnie głównie wynik postępu technologicznego, a nie różnicy w wielkości otworu względnego, bo soczewek ten nowszy ma sporo więcej.
                Więc dlaczego w przypadku 135-tki miałoby być inaczej?
                Ostatnio edytowany przez Kolekcjoner; 5969.
                "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                Kapitan Wagner

                Komentarz

                • Piotr_0602
                  Pełne uzależnienie
                  • 2008
                  • 1075

                  #608
                  Olek ma obracany już od dawna (najpierw ruchomy w mniejszym zakresie LCD w E330 - potem Sony to skopiowało, potem w pełni ruchome LCD w E3, E30, E620...), Panasonic ma ruchomy LCD w L10 (ale odszedł od lustrzanek na rzecz EVIL) oraz w nowym body bez lustra G1.
                  Sony ma na razie w jednym modelu ruchomy w mniejszym zakresie LCD (kopia rozwiązania ze starego Olympusa E330).

                  Teraz Nikon z pierwszym body z ruchomym LCD.
                  Pewnie w ciągu paru lat dostaną go też następcy D90, D300, D3...

                  Nie ma siły. Inni będą musieli też takie LCD w ciągu 2 lat w body wsadzić.
                  Canon nie będzie miał wyjścia, choć pewnie zrobi to jako ostatni.

                  Miłe, to bardzo przydatny ficzer. W przeciwieństwie do np. wykrywania twarzy czy nadmiaru Mpix.

                  Komentarz

                  • Kolekcjoner
                    Obertroll
                    • 2006
                    • 18766

                    #609
                    Zamieszczone przez Piotr_0602
                    Olek ma obracany już od dawna (najpierw ruchomy w mniejszym zakresie LCD w E330 - potem Sony to skopiowało, potem w pełni ruchome LCD w E3, E30, E620...), Panasonic ma ruchomy LCD w L10 (ale odszedł od lustrzanek na rzecz EVIL) oraz w nowym body bez lustra G1.
                    Sony ma na razie w jednym modelu ruchomy w mniejszym zakresie LCD (kopia rozwiązania ze starego Olympusa E330).

                    Teraz Nikon z pierwszym body z ruchomym LCD.
                    Pewnie w ciągu paru lat dostaną go też następcy D90, D300, D3...

                    Nie ma siły. Inni będą musieli też takie LCD w ciągu 2 lat w body wsadzić.
                    Canon nie będzie miał wyjścia, choć pewnie zrobi to jako ostatni.

                    Miłe, to bardzo przydatny ficzer. W przeciwieństwie do np. wykrywania twarzy czy nadmiaru Mpix.
                    Myślę że to jest mało istotny detal. Zresztą najlepszy dowód, że olkowi jakoś słabo pomógł w przebijaniu się na rynku. Sądzę że ważniejsze zmiany w najbliższych latach dopiero przed nami. W szczególności pozbycie się lustra i zmiany w systemie AF.
                    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                    Kapitan Wagner

                    Komentarz

                    • Slider
                      Pełne uzależnienie
                      • 2008
                      • 1052

                      #610
                      Zamieszczone przez Kolekcjoner
                      Myślę że to jest mało istotny detal. Zresztą najlepszy dowód, że olkowi jakoś słabo pomógł w przebijaniu się na rynku.
                      Może nie mało istotny, bo faktycznie w takiej makrofotografii znalazłby wielu entuzjastów. Niemniej co do Olka, sam doskonale wiesz, że poprzez spore tyły w porównaniu do konkurencji jeśli chodzi o obrazowanie, matryce (co wynika z samych założeń konstrukcyjnych i średnicy bagnetu) Olek musi przyciągać klientów właśnie takimi ficzerami, bo w inny sposób już nie może..:-) Wybicia na rynku to mu nie zapewni, ale co najwyzej utrzymanie.. Dowodem o przydatnościi tego obracanego ekranu bedzie porównanie sprzedazy D5000 z takim Nikosiem D60 (bo ponoć to właśnie miał być jego nastepcą)

                      Pozdrawiam
                      Ostatnio edytowany przez Slider; 19413.

                      Komentarz

                      • Sławek
                        Uzależniony
                        • 2008
                        • 968

                        #611
                        Nowa porcja plotek.http://optyczne.pl/1795-nowo%C5%9B%C..._tygodnia.html
                        www.fotokrajs.pl

                        Komentarz

                        • micles
                          Zablokowany
                          • 2006
                          • 4359

                          #612
                          Zamieszczone przez Piotr_0602
                          Olek ma obracany już od dawna (najpierw ruchomy w mniejszym zakresie LCD w E330 - potem Sony to skopiowało, potem w pełni ruchome LCD w E3, E30, E620...), Panasonic ma ruchomy LCD w L10 (ale odszedł od lustrzanek na rzecz EVIL) oraz w nowym body bez lustra G1.
                          Sony ma na razie w jednym modelu ruchomy w mniejszym zakresie LCD (kopia rozwiązania ze starego Olympusa E330).

                          Teraz Nikon z pierwszym body z ruchomym LCD.
                          Pewnie w ciągu paru lat dostaną go też następcy D90, D300, D3...

                          Nie ma siły. Inni będą musieli też takie LCD w ciągu 2 lat w body wsadzić.
                          Canon nie będzie miał wyjścia, choć pewnie zrobi to jako ostatni.

                          Miłe, to bardzo przydatny ficzer. W przeciwieństwie do np. wykrywania twarzy czy nadmiaru Mpix.
                          Ja osobiście planuję sobie kupić jakiś LCD TV z video-in na baterie, żeby mieć w terenie LV na kablu. Ale to dopiero jak będę miał kasę, która nie jest przeznaczona na ważniejsze rzeczy.

                          Komentarz

                          • BuRton
                            Uzależniony
                            • 2008
                            • 675

                            #613
                            Zamieszczone przez Kolekcjoner
                            No ale czegoś tu nie rozumiem. Jeśli pomiędzy 135/2, a 70-200/2.8 jest mała to (napiszę to 8)) - pomiędzy 135/2, a 135/1.8 nie jest duża . Chyba że coś przeoczyłem . Prosto mówąc 1/3 EV jest mniejsza niż 1EV .
                            Dobra. Powiem krótko. Nad wersją 135/1,8 (nawet bez IS) bym się nie zastanawiał tylko kupował. Natomiast w tej chwili wolę poczekać na rozwój wydarzeń niż kupować to co jest u canona powyżej 85mm. Dziękuję za uwagę ;-) .
                            Leica MP, Ultron 28/2 asph. II, Nokton 35/1.5 asph. ll, Ultron 75/1.9 MC

                            Komentarz

                            • Kolekcjoner
                              Obertroll
                              • 2006
                              • 18766

                              #614
                              Zamieszczone przez BuRton
                              Dobra. Powiem krótko. Nad wersją 135/1,8 (nawet bez IS) bym się nie zastanawiał tylko kupował. Natomiast w tej chwili wolę poczekać na rozwój wydarzeń niż kupować to co jest u canona powyżej 85mm. Dziękuję za uwagę ;-) .
                              Ja bym się nie zastanawiał na wersją z IS .
                              "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                              Kapitan Wagner

                              Komentarz

                              • akustyk
                                gajowy
                                • 2004
                                • 12158

                                #615
                                Zamieszczone przez Piotr_0602
                                Miłe, to bardzo przydatny ficzer. W przeciwieństwie do np. wykrywania twarzy czy nadmiaru Mpix.
                                mam nadzieje, ze Canon nie mysli w tych kategoriach, bo ja bardzo lubie w swoich body ich zwartosc i odpornosc mechaniczna.

                                mnie jest calkiem dobrze z aparatami bez odchylanych ekranikow, alufeli, kukulek czy przystawek do SMS-ow lub smazenia frytek...
                                www albo tez flickr

                                Komentarz

                                Pracuję...