X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • radiki
    Początki nałogu
    • 2014
    • 341

    #1426
    Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Pobierz ze strony Adobe Lens Profile Downloader: https://helpx.adobe.com/photoshop/di...sourceshttp:// i zainstaluj odpowiedni profil do Twojego aparatu.

    Komentarz

    • Michal
      Bywalec
      • 2014
      • 148

      #1427
      Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

      @feciu dzięki za pomoc. Coś musiałem przestawić i poszły jpg. Na szczęście to były tylko testy. Dzięki za wskazówkę.

      Wysłano przy użyciu Tapatalka
      Był Canon 6DII + 35IS + 85 1.8 + 70-200
      Jest Nikon D810 + D750 + 24, 50, 70-210.

      Komentarz

      • Komm
        Coś już napisał
        • 2008
        • 71

        #1428
        Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

        Witam
        Czy można w jakiś sposób sprawdzić w LR jakiej używam najczęściej ogniskowej lub przysłony?
        450D,EF-S 17-55 IS USM,EF-S 18-55 IS,EF 28-135 IS USM

        Komentarz

        • marfot
          Pełne uzależnienie
          • 2007
          • 4568

          #1429
          Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

          Zamieszczone przez Komm
          Witam
          Czy można w jakiś sposób sprawdzić w LR jakiej używam najczęściej ogniskowej lub przysłony?
          W górnym pasku w Metadata możesz sobie wyświetlić Camera Info, Exposure Info. Zobaczysz ogniskowe, przysłony, czasy itp. Ale jakie przysłony i ogniskowe w jakim obiektywie to już nie umiem
          https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
          EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, RF 70-200/4L, RF100-500L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

          Komentarz

          • leon28
            Dopiero zaczyna
            • 2016
            • 15

            #1430
            Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

            Zamieszczone przez Komm
            Witam
            Czy można w jakiś sposób sprawdzić w LR jakiej używam najczęściej ogniskowej lub przysłony?
            w trybie library wybierz katalog i w prawym dolnym roku wlacz filtr camera info. nastepnie przelacz widok z pojedynczego zdjecia na podglad wielu (to ten gdzie zdjecia pokazuja sie w kolejnych rzedach od gory do dolu). na gorze pojawi ci sie jakby filtr z informacja o tym jakimi aparatami zdjecia z wybranego katalogu byly robione, jakie ogniskowe, obiektywy, czasy itd.

            Komentarz

            • MikaEli
              • 2015
              • 12

              #1431
              Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

              Czy używacie opcji "tethered capture" po wifi z canonen 6D/80D? Ostatnio próbowałem i masakra, w drugim pokoju za ścianą wogóle nie łapie, a jak jestem przy kompie to jedno zdjęcie pełny raw zgrywa się 13 sekund. Zastanawiam się czy to normalna prędkość czy mam coś nie tak z routerem?

              Komentarz

              • Goranick
                Coś już napisał
                • 2009
                • 60

                #1432
                Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

                Kasacja
                Ostatnio edytowany przez Goranick; 24058. Powód: Dublet, a potem skasowanie obu. Ach ten tapatalk :(
                ...sprzętu kupa, tyko fotograf d...

                Komentarz

                • Goranick
                  Coś już napisał
                  • 2009
                  • 60

                  #1433
                  Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

                  Zamieszczone przez Komm
                  Witam
                  Czy można w jakiś sposób sprawdzić w LR jakiej używam najczęściej ogniskowej lub przysłony?
                  Jak już wspomniano - można. Najprościej w module Library w widoku Grid na górnym pasku klikasz na Metadata. Standardowo jest tam kilka paneli (Datę, Lens itp) Najeżdżając na belkę panelu z prawej strony możesz dodać/usunąć panel. Ustawiasz odpowiednią informację metadanych z listy (po kliknięciu na belkę panelu) np. Focal length, ale panele "działają" od lewej do prawej. Pierwszy po lewej determinuje kolejny po prawej, a ten z kolei następny itd. Jeśli pierwszy to Date wybierasz rok np. 2015. W kolejnym po prawej ustawiasz focal length i masz wszystkie ogniskowa w 2015r. Jeśli w kolejnym ustawisz Lens to będziesz miał po kolei rok, ogniskowa w danym roku, szkła których używałeś. Klikając na konkretną ogniskową program przefiltruje dane i będziesz miał szkła którymi robiłeś zdjęcia na danej ogniskowej... Kombinacji jest multum...
                  ...sprzętu kupa, tyko fotograf d...

                  Komentarz

                  • Komm
                    Coś już napisał
                    • 2008
                    • 71

                    #1434
                    Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

                    Wielkie dzięki koledzy(Goranick,leon28 i marfot),właśnie o to mi chodziło
                    Dane te okazują się bardzo pomocne np. przy zakupie szkła,widać wszystko jak na dłoni.
                    450D,EF-S 17-55 IS USM,EF-S 18-55 IS,EF 28-135 IS USM

                    Komentarz

                    • mwitek
                      Uzależniony
                      • 2011
                      • 501

                      #1435
                      Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

                      Sam wybierasz gdzie LR zapisuje zdjęcia. To raczej taka podstawowa obsługa.
                      maciejwitkowski.wordpress.com - www
                      facebook.com/mwitkowskifoto -fb
                      instagram.com/mwitkowski_foto -insta
                      flickr - cośtam jeszcze

                      Komentarz

                      • Kampnapka
                        Dopiero zaczyna
                        • 2006
                        • 37

                        #1436
                        Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

                        Witam
                        Czy ktoś aktualizował Lightroom 6 do wersji 6.8?
                        Mam zakupioną wersję 6.0 BOX
                        C 5d MK IV x 2 , C 70-200 L IS 2.8 II, 17-40 L 4.0, 24-105 L 4.0 IS, 50 1.4, 580 EX II x 2, 480 EX II, Extender x 2 III, Seconic L-478DR, szukam - kupię C 85 1.2

                        Komentarz

                        • Cichy
                          Pełne uzależnienie
                          • 2004
                          • 7443

                          #1437
                          Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

                          U mnie dopiero za k4 razem chyba się udało, bo wcześniej wywalał jakiś błąd.
                          O obiektywach wiem prawie wszystko

                          Komentarz

                          • the.watcher
                            Coś już napisał
                            • 2009
                            • 67

                            #1438
                            Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

                            Zamieszczone przez Kampnapka
                            Witam
                            Czy ktoś aktualizował Lightroom 6 do wersji 6.8?
                            Mam zakupioną wersję 6.0 BOX
                            Z czym masz problem? Zaktualizowałem jakiś tydzień temu. Działa...

                            Komentarz

                            • arkosol
                              Coś już napisał
                              • 2005
                              • 96

                              #1439
                              Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

                              Z miesiąc temu aktualizowałem, bez problemu.

                              Komentarz

                              • Kampnapka
                                Dopiero zaczyna
                                • 2006
                                • 37

                                #1440
                                Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

                                Lightroom widzi że jest aktualizacja pobiera ja i instaluje.
                                Po instalacji nie można uruchomić programu brakuje jednego dll-a. Dokładnie api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll
                                C 5d MK IV x 2 , C 70-200 L IS 2.8 II, 17-40 L 4.0, 24-105 L 4.0 IS, 50 1.4, 580 EX II x 2, 480 EX II, Extender x 2 III, Seconic L-478DR, szukam - kupię C 85 1.2

                                Komentarz

                                Pracuję...