X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Bahrd
    Pełne uzależnienie
    • 2007
    • 3053

    #31
    http://www.babelcolor.com/download/R...lorChecker.pdf - faktycznie coś Ci nie stroi, ale nie wiem co. Póki co.
    EOS - conditio sine Kwanon...

    Komentarz

    • frani0
      Coś już napisał
      • 2010
      • 75

      #32
      Zamieszczone przez Bahrd
      http://www.babelcolor.com/download/R...lorChecker.pdf - faktycznie coś Ci nie stroi, ale nie wiem co. Póki co.
      Dziękuje,

      Sprawdzałem już na dwóch komputerach, trzech aparatach za każdym razem ten sam efekt.

      Czy masz i możesz przesłać plik RAW, profil do niego pasujący i oczekiwany efekt? Jeśli po nadaniu plikowi RAW zadanego profilu otrzymałbym efekt jak u Ciebie to można było by wykluczyć ustawianie profilu.

      Więc zostanie albo problem z tworzeniem profilu przez program albo może ColorChecker jest źle ubarwiony

      Komentarz

      • Bahrd
        Pełne uzależnienie
        • 2007
        • 3053

        #33
        W poniedziałek poszukam w pracy.
        EOS - conditio sine Kwanon...

        Komentarz

        • mathom
          Początki nałogu
          • 2007
          • 428

          #34
          U mnie jest podobnie - kolory wpadaja w zieleń/żółć. Poniżej zdjecia z błyskiem Quantuum + softbox. WB jest ok 5600, ale duża tinta na zielony -27 z wzorca WB. Naświetlone ze światłomierzem. Sprzęt: 5d mk2 + 24-105

          Adobe Standard

          Profil Colorchecker

          Mam podejrzenia:
          - colorchecker przy tworzeniu profilu nie korzysta z Adibe Standard jako bazy
          - jest cos nie halo z LR4 + Colorchecker
          - wadliwa seria colorcheckera ?

          ps. wygenerowalem profil DNG Editorem - jest identyko ...
          !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
          Tu na białym, laski cynamonu w rzeczywistości są brązowe - wpadają bardziej w magentę.

          Adobe Standard

          Profil Colorchecker
          !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
          Co ciekawe - znacznie lepszy efekt daje ustawienie WB bez tinty na zielony..
          Ostatnio edytowany przez mathom; 10745. Powód: Automerged Doublepost
          FF + L
          Moje stocki
          Wyszukiwarka publikacji zdjęć wg autora

          Komentarz

          • frani0
            Coś już napisał
            • 2010
            • 75

            #35
            Jaką masz przestrzeń barwną ustawioną na aparacie? Już chyba mam rozwiązani ale muszę jeszcze wykonać kilka testów

            Komentarz

            • aps1
              Coś już napisał
              • 2006
              • 68

              #36
              Lampy Quantuum raczej nie słyną ze stabilnej temperatury barwowej........

              Komentarz

              • mathom
                Początki nałogu
                • 2007
                • 428

                #37
                Zamieszczone przez frani0
                Jaką masz przestrzeń barwną ustawioną na aparacie? Już chyba mam rozwiązani ale muszę jeszcze wykonać kilka testów
                AdobeRGB
                FF + L
                Moje stocki
                Wyszukiwarka publikacji zdjęć wg autora

                Komentarz

                • frani0
                  Coś już napisał
                  • 2010
                  • 75

                  #38
                  Czy możesz mi przesłać plik CR2 zdjęcia "Laski cynamonu na stole" chodzi o te pierwsze na którym jest wzornik

                  fraczakadrian{małpka}gmail.com

                  Komentarz

                  • mathom
                    Początki nałogu
                    • 2007
                    • 428

                    #39
                    FF + L
                    Moje stocki
                    Wyszukiwarka publikacji zdjęć wg autora

                    Komentarz

                    • frani0
                      Coś już napisał
                      • 2010
                      • 75

                      #40
                      Wysłałem na maila,

                      Idealnie nie jest czegoś mi w tych kolorach brakuje mimo to żółto/zielony nalot stanowczo ustąpił.

                      U mnie elementem zmniejszającym zażółcenie było zainstalowanie w lightroomie profili kolorów icc ze strony adobe. Wtedy już było znacznie lepiej.

                      Aby wywołać zdjęcie tworze profil barwny osadzam go na zdjęciu a potem ustawiam automatyczny balans bieli. Daje to dobry efekt mimo to kolory są trochę za zimne

                      Komentarz

                      • mathom
                        Początki nałogu
                        • 2007
                        • 428

                        #41
                        icc ? podaj linka do tych profili.
                        FF + L
                        Moje stocki
                        Wyszukiwarka publikacji zdjęć wg autora

                        Komentarz

                        • frani0
                          Coś już napisał
                          • 2010
                          • 75

                          #42
                          Link do pliku

                          Komentarz

                          • mathom
                            Początki nałogu
                            • 2007
                            • 428

                            #43
                            dzięki.

                            Automatyczny WB nie jest żadnym rozwiązaniem. To co mi przesłałeś miało tint na 0.

                            Po to Colorchecker chyba ma wzorzec do ustawiania WB żeby z niego korzystać... a pipeta na wzorzec ustawia tint na zielony.
                            FF + L
                            Moje stocki
                            Wyszukiwarka publikacji zdjęć wg autora

                            Komentarz

                            • frani0
                              Coś już napisał
                              • 2010
                              • 75

                              #44
                              Z tego co widziałem w internecie to właśnie z 5D Mark II wzorce mają problemy. Wiem, że ColorChecker powinien sam pobrać WB aczkolwiek na WB ze wzorca jakoś łapie żółć. Jeśli się to skoryguje to kolory są nasycone w odpowiedni sposób no i ma się w miarę prawidłowy balans.

                              Aczkolwiek jak już pisałem coś jeszcze mi w tych kolorach nie pasuje.

                              A jak po zainstalowaniu icc jest lepiej?

                              Komentarz

                              • mathom
                                Początki nałogu
                                • 2007
                                • 428

                                #45
                                niestety nie
                                FF + L
                                Moje stocki
                                Wyszukiwarka publikacji zdjęć wg autora

                                Komentarz

                                Pracuję...