http://www.babelcolor.com/download/R...lorChecker.pdf - faktycznie coś Ci nie stroi, ale nie wiem co. Póki co.
X
-
-
Dziękuje,http://www.babelcolor.com/download/R...lorChecker.pdf - faktycznie coś Ci nie stroi, ale nie wiem co. Póki co.
Sprawdzałem już na dwóch komputerach, trzech aparatach za każdym razem ten sam efekt.
Czy masz i możesz przesłać plik RAW, profil do niego pasujący i oczekiwany efekt? Jeśli po nadaniu plikowi RAW zadanego profilu otrzymałbym efekt jak u Ciebie to można było by wykluczyć ustawianie profilu.
Więc zostanie albo problem z tworzeniem profilu przez program albo może ColorChecker jest źle ubarwionyKomentarz
-
-
U mnie jest podobnie - kolory wpadaja w zieleń/żółć. Poniżej zdjecia z błyskiem Quantuum + softbox. WB jest ok 5600, ale duża tinta na zielony -27 z wzorca WB. Naświetlone ze światłomierzem. Sprzęt: 5d mk2 + 24-105
Adobe Standard
Profil Colorchecker
Mam podejrzenia:
- colorchecker przy tworzeniu profilu nie korzysta z Adibe Standard jako bazy
- jest cos nie halo z LR4 + Colorchecker
- wadliwa seria colorcheckera ?
ps. wygenerowalem profil DNG Editorem - jest identyko ...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Tu na białym, laski cynamonu w rzeczywistości są brązowe - wpadają bardziej w magentę.
Adobe Standard
Profil Colorchecker
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Co ciekawe - znacznie lepszy efekt daje ustawienie WB bez tinty na zielony..Komentarz
-
Jaką masz przestrzeń barwną ustawioną na aparacie? Już chyba mam rozwiązani ale muszę jeszcze wykonać kilka testów
Komentarz
-
-
Komentarz
-
Czy możesz mi przesłać plik CR2 zdjęcia "Laski cynamonu na stole" chodzi o te pierwsze na którym jest wzornik
fraczakadrian{małpka}gmail.comKomentarz
-
-
Wysłałem na maila,
Idealnie nie jest czegoś mi w tych kolorach brakuje mimo to żółto/zielony nalot stanowczo ustąpił.
U mnie elementem zmniejszającym zażółcenie było zainstalowanie w lightroomie profili kolorów icc ze strony adobe. Wtedy już było znacznie lepiej.
Aby wywołać zdjęcie tworze profil barwny osadzam go na zdjęciu a potem ustawiam automatyczny balans bieli. Daje to dobry efekt mimo to kolory są trochę za zimneKomentarz
-
Komentarz
-
-
dzięki.
Automatyczny WB nie jest żadnym rozwiązaniem. To co mi przesłałeś miało tint na 0.
Po to Colorchecker chyba ma wzorzec do ustawiania WB żeby z niego korzystać... a pipeta na wzorzec ustawia tint na zielony.Komentarz
-
Z tego co widziałem w internecie to właśnie z 5D Mark II wzorce mają problemy. Wiem, że ColorChecker powinien sam pobrać WB aczkolwiek na WB ze wzorca jakoś łapie żółć. Jeśli się to skoryguje to kolory są nasycone w odpowiedni sposób no i ma się w miarę prawidłowy balans.
Aczkolwiek jak już pisałem coś jeszcze mi w tych kolorach nie pasuje.
A jak po zainstalowaniu icc jest lepiej?Komentarz
-

Komentarz