X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Bechamot
    Pełne uzależnienie
    • 2012
    • 2512

    #76
    Odp: X-rite colorchecker passport SPOSTRZEŻENIA I WĄTPLIWOŚCI

    Zamieszczone przez zdebik
    Wyczytalem ostatnio, ze po 2 latach nalezy passport wymienic. Czy realnie tez tak to wyglada?
    z czasem kolory na tablicy testowej ulegaja wyblaknieciu.
    jesli uzywasz czesto - to szybciej , takze pod wplywem UV.

    jesli uzywasz okazjonalnie - to rzadziej.

    mysle ze spoko mozna przekroczyc jesli nie uzywasz na codzien.

    pewnie przechowywanie pod dzialaniem ciepla , w poblizu kaloryfera , promieni padajacych przez okno na tablice tez jakos tam przyspieszy proces starzenia sie.

    mam ale wlasciwie nie uzywam , gdyz punkt ciezkosci lezy nie w profilach dla prawidlowych aparatow a w balansie , tak wiec sie nie przejmuje.

    jesli masz zrobione profile to one sie nie starzeja.
    Wszyskie zdjecia, za wyjatkiem 087, 088 mozna dowolnie, nieodplatnie kopiowac , powielac nawet bez podania zrodla.

    Komentarz

    • zdebik
      Pełne uzależnienie
      • 2013
      • 4065

      #77
      Odp: X-rite colorchecker passport SPOSTRZEŻENIA I WĄTPLIWOŚCI

      Dziekuje za szybka odpowiedz.
      https://500px.com/Rafal_S

      Komentarz

      • piotrpiatekcom
        • 2015
        • 6

        #78
        Odp: X-rite colorchecker passport SPOSTRZEŻENIA I WĄTPLIWOŚCI

        Moze zainteresuje Was szkolenie z tego narzędzia?
        Więcej informacji w tym poście http://www.canon-board.info/warsztat...8/#post1295863
        Pozdrawiam

        Komentarz

        • blackninja
          Początki nałogu
          • 2007
          • 378

          #79
          Odp: X-rite colorchecker passport SPOSTRZEŻENIA I WĄTPLIWOŚCI

          Interesuje, ale nie o tej porze!
          Fajnie by było gdyby autor nieco rozszerzył przekazywane wiadomości poza ogólnie znane (i dostępne na YT) fakty.
          Wychodzi na to, że dr5000 jakąś jedynie sobie znaną wiedzę mają.
          Marki trzy.

          Komentarz

          • Paul80
            Początki nałogu
            • 2008
            • 257

            #80
            Odp: X-rite colorchecker passport SPOSTRZEŻENIA I WĄTPLIWOŚCI

            Polecam poczytać a dowiecie się dlaczego te kolory z lightrooma są jakie są i co można zrobić aby je poprawić :

            In this post, I'll look at the renderings of the various Adobe DNG profiles on a color by color basis. If you haven't taken a look at Part 1...


            A complete guide to create perfect skin colors in every light with a ColorChecker chart. An in-depth look at creating DNG camera profiles.
            Ostatnio edytowany przez Paul80; 14478.

            Komentarz

            • blackninja
              Początki nałogu
              • 2007
              • 378

              #81
              Odp: X-rite colorchecker passport SPOSTRZEŻENIA I WĄTPLIWOŚCI

              Bechamot widać, że nigdy nie używałeś profili zrobionych dla konkretnej sceny czy nawet jakiegoś ogólnego. Balans bieli to podstawa, oczywiście. Ale nawet ustawiony w punkt, kolorymetrem, nie da Ci prawidłowych barw.
              Jeżeli nie widzisz różnicy w kolorystyce zdjęć wyplutych przez DPP w porównaniu z LR, a w LR pomiędzy różnymi profilami kolorystycznymi, no to samo WB rzeczywiście Ci wystarczy.
              Marki trzy.

              Komentarz

              • elduce
                Dopiero zaczyna
                • 2011
                • 19

                #82
                Odp: X-rite colorchecker passport SPOSTRZEŻENIA I WĄTPLIWOŚCI

                Czy spotkaliście się z czymś takim, że Adobe dng profil editor wypluwa inne profile z tego samego pliku niż colorchecker passport? Który program jest bardziej wiarygodny?

                Komentarz

                • Paul80
                  Początki nałogu
                  • 2008
                  • 257

                  #83
                  Odp: X-rite colorchecker passport SPOSTRZEŻENIA I WĄTPLIWOŚCI

                  Zamieszczone przez elduce
                  Czy spotkaliście się z czymś takim, że Adobe dng profil editor wypluwa inne profile z tego samego pliku niż colorchecker passport? Który program jest bardziej wiarygodny?
                  tak i te z DPE są bardziej wiarygodne.

                  Komentarz

                  • elduce
                    Dopiero zaczyna
                    • 2011
                    • 19

                    #84
                    Odp: X-rite colorchecker passport SPOSTRZEŻENIA I WĄTPLIWOŚCI

                    Zamieszczone przez Paul80
                    tak i te z DPE są bardziej wiarygodne.
                    No proszę, czyli oryginalne oprogramowanie X-Rite radzi sobie gorzej ze swoim wzornikiem? Robota do zrobienia, a tu takie atrakcje. Zachciało mi się porównywać profile...

                    Komentarz

                    • Paul80
                      Początki nałogu
                      • 2008
                      • 257

                      #85
                      Odp: X-rite colorchecker passport SPOSTRZEŻENIA I WĄTPLIWOŚCI

                      Z tego co pamiętam, to lepszy kolor skóry był z DPE i możesz sobie zrobić dodatkową korektę koloru, krzywej totalnej i zapisać jako profil w sofcie Checkera tego nie zrobisz.

                      Komentarz

                      • elduce
                        Dopiero zaczyna
                        • 2011
                        • 19

                        #86
                        Odp: X-rite colorchecker passport SPOSTRZEŻENIA I WĄTPLIWOŚCI

                        Potwierdzam, DPE bez porównania lepsze profile wypluwa. ColorChecker bardzo nasyca czerwień, niebieski. A w moim przypadku w 6d czerwień już na starcie jest za mocno nasycona, także z oryginalnym softem wychodzi totalna kicha. Dzięki za pomoc.

                        Komentarz

                        • davnes
                          Coś już napisał
                          • 2009
                          • 61

                          #87
                          Odp: X-rite colorchecker passport SPOSTRZEŻENIA I WĄTPLIWOŚCI

                          chłopaki proszę was o pomoc bo nie wiem o co chodzi z tymi komunikatami.


                          Ostatnio edytowany przez davnes; 28386.
                          patrze na świat poprzez jasne słoiki

                          Komentarz

                          • tomasz.wachowiec.5
                            • 2015
                            • 6

                            #88
                            Odp: X-rite colorchecker passport SPOSTRZEŻENIA I WĄTPLIWOŚCI

                            Na 99% nie odpowiedni plik.

                            Komentarz

                            • davnes
                              Coś już napisał
                              • 2009
                              • 61

                              #89
                              Odp: X-rite colorchecker passport SPOSTRZEŻENIA I WĄTPLIWOŚCI

                              Zamieszczone przez tomasz.wachowiec.5
                              Na 99% nie odpowiedni plik.
                              co to znaczy nie odpowiedni plik? wywołany dng z rawa według poradnika. Co ciekawe niektóre pliki działają normalnie a niektórych wyskakuje taki opis.
                              patrze na świat poprzez jasne słoiki

                              Komentarz

                              • pan.kolega
                                Pełne uzależnienie
                                • 2008
                                • 2817

                                #90
                                Odp: X-rite colorchecker passport SPOSTRZEŻENIA I WĄTPLIWOŚCI

                                W drugim przypadku spróbuj odwrócić to do normalnej pozycji a jak nie to wykropować tą górną połowę (która powinna być na dole jak w pierwszym zdjęciu).
                                Ostatnio edytowany przez pan.kolega; 16861.
                                I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

                                Komentarz

                                Pracuję...