X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mieszko_1vp
    Zablokowany
    • 2009
    • 618

    #496
    To wypada coś od siebie dorzucić
    niestety po prezencie Adaś sam robi sobie zdjęcia na fotkepeel.zastanawiam sie w jakim wieku będzie już samodzielnym fotografem-obecnie w wieku 2 lat nie potrafi sklecić zdania-ale umie się obsługiwać canonem 5d-i czasami robi lepsze zdjęcia od oglądanych na CB

    i wczorajsze

    Komentarz

    • mela
      • 2009
      • 9

      #497
      dzięki arturs. Fajne zdjęcia podesłałeś. Czyli te na śniegu robiłeś w M? Jeśli tak, to od czego zaczynałeś? iso? przesłona? - taka, aby jak największa głębia a na koniec regulujesz czasem - jak najkrótszy i aby było dostatecznie doświetlone? Pytam się o kolejne kroki, bo ciemny w tym jestem.
      Co masz na myśli pisząc o obróbce z rawa? Co np. wyciągnąłeś z rawa w przypadku twoich zdjęć na śniegu?

      Komentarz

      • arturs
        Pełne uzależnienie
        • 2006
        • 4196

        #498
        Zamieszczone przez mela
        dzięki arturs. Fajne zdjęcia podesłałeś. Czyli te na śniegu robiłeś w M? Jeśli tak, to od czego zaczynałeś? iso? przesłona? - taka, aby jak największa głębia a na koniec regulujesz czasem - jak najkrótszy i aby było dostatecznie doświetlone? Pytam się o kolejne kroki, bo ciemny w tym jestem.
        Co masz na myśli pisząc o obróbce z rawa? Co np. wyciągnąłeś z rawa w przypadku twoich zdjęć na śniegu?
        zawsze najpierw wybieram/ustalam przysłonę, potem minimalny czas dla danej ogniskowej i efektu jaki chcę uzyskać a do tego na końcu ISO żeby pasowało.. czas wcale nie musi być najkrótszy - najczęściej zależy czy chcemy zamrozić ruch (krótkie czasy) czy go podkreślić (tzw. panoramowanie - wymaga nieco wprawy ale lepiej wygląda).. do tego tryb M ma tą zaletę że patrząc na histogram widzisz czy zdjęcia będą dobrze naświetlone - w przypadku zdjęć np. na śniegu w trybach półautomatycznych trzeba wprowadzać korektę naświetlenia - przykładowo dla śniegu to będzie około 1,5 EV bo jak nie wprowadzisz to śnieg będzie szary.. co do obróbki tych konkretnych to wybacz ale nie pamiętam - to z rok temu było, widzę zresztą że muszę jeszcze do nich wrócić bo kolory są trochę nie bardzo - jak robiłem na nieskalibrowanym monitorze to czasem można przekombinować.. najlepiej po prostu wziąć dzieci do jakiegoś miejsca gdzie się zajmą sobą i wtedy się pobawić, moje "młode" już są na tyle wytrenowane i mogą po kilka razy powtarzać ujęcie: np:

        czy jeszcze zimowe znalazłem http://www.starz.pl/galerie/spacer_las_zima_2009_02/
        mam nadzieję że znowu śnieg spadnie to coś się jeszcze pstryknie
        5DmkI, C85f1.2|580 EXII|

        Komentarz

        • Pavlik
          Coś już napisał
          • 2007
          • 86

          #499
          w święta trenowałem na córce mojego brata i powiem szczerze że nie łatwa to harówa ze 100 fotek może z 10% jest akceptowalnych w sensie jakiejś kompozycji, kadru, ostrości itp. Nie lubię flasha więc czasów zbyt krótkich raczej nie sposób uzyskać.

          Ale mam czas do kwietnia żeby się nauczyć

          still learning...ale idzie jak krew z nosa ??:

          pawellewandowski.com

          Komentarz

          • suluf
            Bywalec
            • 2009
            • 109

            #500
            Jeszcze kilka ode mnie






            Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

            Komentarz

            • RedWine
              Coś już napisał
              • 2008
              • 95

              #501
              @Pavlik, ładne foty , fajnie kadrowane, fajnie ci te szkłą rysują, sam walcze z tym tematem od kilku lat , ale dzieciak rosnie i chyba łatwiej będzie go namówić do stania w miejscu , ze swojego doswiadczenia :

              @do postu pierwszego
              - trzeba dziecku pokazać "marchewkę " , na coś zwrócić lub odwrócic uwagę , wtedy jest chwila aby doprecyzować kadr , i to co pod ręka
              - wczesniej ponieważ od czegoś trzeba wyjśc zaczynam od ISA , reszte dobieram w później ale tak aby nie stracić cierpliwosci modela i ulotnej chwili, bo to jest najważniejsze , zdjęcia pozowane są mało naturalne,.

              pozdrowienia
              ____________________________________________

              RedWine and D'SLR
              CxD + kilka szkiełek i klamot ...

              ____________________________________________

              Komentarz

              • mastercheat
                Początki nałogu
                • 2008
                • 477

                #502
                na początek jedno ode mnie:

                Nicolas
                40D;T17-50;Tokina50-135;580EXII;Sherpa250R;4GBx2+8GB;V800C,HL-511x2; Hama Defender 200
                5D;C28/1.8;C85/1.8; YongNuo RF-602; 2xPowerlux VC200; 1xQuantuum PT-200,softboxy,parasole.

                Komentarz

                • rosim
                  Początki nałogu
                  • 2005
                  • 368

                  #503
                  Marta

                  450D, 50f1.4, 1/125, f1.6, ISO 1600
                  Ostatnio edytowany przez rosim; 1086.

                  Komentarz

                  • Nesla
                    Bywalec
                    • 2009
                    • 107

                    #504
                    Marta jest fantastyczna

                    Komentarz

                    • rosim
                      Początki nałogu
                      • 2005
                      • 368

                      #505
                      Dziękuję
                      Ktoś na innym forum napisał, że zrobiła minę jak S. Lem

                      Komentarz

                      • borek24

                        #506
                        Piotruś i Ola


                        Ostatnio edytowany przez Gość; 1661.

                        Komentarz

                        • vs.
                          • 2005
                          • 13

                          #507
                          Alek

                          Komentarz

                          • djaras
                            Coś już napisał
                            • 2008
                            • 87

                            #508
                            Bart mina numer 7
                            450D.

                            Komentarz

                            • nies
                              • 2008
                              • 7

                              #509
                              zimowy portrecik

                              Olivia




                              pozdrawiam !
                              C 5D II, 24-70, 70-200 etc...

                              Komentarz

                              • muflon
                                Pełne uzależnienie
                                • 2004
                                • 6763

                                #510
                                Sebastian, niecałe 3 lata


                                (w tle brat bliźniak, czeka na swoją kolej )
                                zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

                                Komentarz

                                Pracuję...