X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • fragile

    #31
    Zamieszczone przez jacech1
    "fragile" bardzo ładne zdjęcia
    Dzięki jacech1.

    Powiem Wam, że całkiem nieźle sobie ten zestaw radzi także bez lampy.


    (to już w innym niż poprzednio kościele, zdecydowanie jaśniejszym). Miałam wproawdzie ciut problemów z WB (nawet ręczne ustawienia na niewiele się były w stanie zdać, musiałam sporo korygować na poziomie pracy z RAW).

    A 430ex jako fill flash też się nieźle sprawdzała IMHO (nie mam powodów do bycia niezadowoloną... tym bardziej, że rodzice też mi dziękowali )





    Na ostatnim weselu, również w nieszczególnie widnym kościele, ten zestaw nie zawiódł aż tak, żebym musiała się pociąć...

    Komentarz

    • FotoZiutek
      Coś już napisał
      • 2005
      • 57

      #32
      fragile > bardzo fajne fotki!
      Zaraz po tamroniku będę napalał się na 430ex i wyposażę się w ten sposób na wszelkie okoliczności - za rozsądne pieniądze Potem już tylko jakaś większą ogniskowa do kompletu i radocha pełną gębą!
      Ps. podaj proszę parametry tej ostatniej fotki...
      Pozdrawiam!
      Paweł Kaniuk - Lublin.
      www.pawelkaniuk.pl Sprzęt: Canon 5D mkII | jasna szklarnia... i zero talentu

      Komentarz

      • fragile

        #33
        Zamieszczone przez FotoZiutek
        Ps. podaj proszę parametry tej ostatniej fotki...
        Dziękuję FotoZiutek
        A jeśli chodzi o parametry ostatniej fotki:
        1/60 s - f/4 - ISO400

        Ja jestem teraz na kupnie Sigmy 17-70mm F/2.8-4.5 DC MACRO... Napewno lepsza niż kitowy obiektyw.

        FotoZiutek!
        Na Twojej stronie zauważyłam zdjęcia z Krakowa
        Ponieważ, że tak powiem, to moje miasto, zaglądam i widzę zdjęcie: "Krakowski Rynek inaczej" sfotografowałeś akurat Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ, gdzie studiuję Na kilkadziesiąt kamienic w Rynku akurat na tę padło Fajny zbieg okoliczności
        Ostatnio edytowany przez Gość; 4773.

        Komentarz

        • szymon400
          Coś już napisał
          • 2005
          • 60

          #34
          Ja mam za tydzień komunię brata. Zdjęcia w kościele sobie odpuszczam, bo już mi wiadomo że w kościele zdjęć robić nie można. Tak sobie ustawił księży nasz "fotograf", który robi większość uroczystości kościelnych :-? Ja kompaktem niekiedy zrobię lepsze fotki niż on 20d + 18-55 + 420ex. (nie chwalę się, ja robie słabe fotki a co dopiero on) Gdybym tak bardzo chciał to bym mógł robić te zdjęcia, tylko że mieszkam w małej miejscowości i nasz proboszcz zrobiłby mi awanturę podczas mszy a u ludzi byłbym przegrany Masakra poprostu

          Komentarz

          • emil

            #35
            to i ja pokaże kilka fotek.Jak kościółw miarę jasny to jest ok, ale jak ciemny to tragedia wolę-wtedy wyciągnąć analog.

            Komentarz

            • emil

              #36
              o sory ! jak się wkleja zdjęcia?

              Komentarz

              • ripek
                Pełne uzależnienie
                • 2005
                • 1486

                #37
                Skoro wątek zbiorczy to pokaze kilka moich (polazlem z glupa potestowac po czym zostalem wyproszony przed wlasciwa komunia :P lol - ale nauczylem sie kilku rzeczy) :

                70-200/4 (czekam na odpowiedniejsze szkielka do tego):



                Canon G10, WP-DC28, :grin: 5d mkIII:grin: 5d mkI 17-40L 24LII 35L 85LII 580II

                Komentarz

                • emil

                  #38
                  no zobaczmy czy się udało.

                  Komentarz

                  • emil

                    #39
                    i jeszcze pare

                    Komentarz

                    • miklo
                      Uzależniony
                      • 2006
                      • 681

                      #40
                      Zamieszczone przez fragile
                      A jeśli chodzi o parametry ostatniej fotki:
                      1/60 s - f/4 - ISO400
                      To jest niby ten niezbyt jasny kościół? Przy takich parametrach i poziomie naświetlenia tła - kościół był na prawdę jasny. Znam takie, w których ISO1600 + f1.8 ledwie dają radę.

                      Komentarz

                      • LFB
                        Początki nałogu
                        • 2005
                        • 372

                        #41
                        Zamieszczone przez miklo
                        To jest niby ten niezbyt jasny kościół? Przy takich parametrach i poziomie naświetlenia tła - kościół był na prawdę jasny. Znam takie, w których ISO1600 + f1.8 ledwie dają radę.
                        miklo na jakim aparacie używasz tego ISO 1600 ? Ja na moim 350D sięgam po ISO 1600 tylko jeśli mogę uzyskać dzieki temu poprawną ekspozycję całego kadru, tam gdzie ISO 1600 jest za mało używam ISO 800. Tak czy siak tło mam ciemne ale znacznie mniej zaszumione.
                        http://www.tomasz-studio.pl

                        Komentarz

                        • Nowok
                          Dopiero zaczyna
                          • 2005
                          • 28

                          #42
                          Witam.
                          Oto moje komunijne wypociny robione Tokiną 28-70.
                          W zwiąsku z tym mam pytanie do FotoZiutka : Czy twoja Tokina to Pro SV ??
                          Podaj jakie miałeś parametry ekspozycji ??

                          1
                          2
                          3
                          4

                          Pozdrawiam
                          EOS 30D / kit / Tokina 28-70 2.8 AT-X Pro SV / SIGMA 70-300 APO DG / CANON 50mm 1.8 / SPEEDLITE 430EX / EOS 500N / ZENIT

                          Komentarz

                          • mattnick
                            Pełne uzależnienie
                            • 2006
                            • 1735

                            #43
                            4 jakby nieciekawa...w sensie nieciekawie zrobiona
                            30D, C 17-40 f4 , 50 f1.8, 70-200 f4 , 430 ex, oraz -=iii=<)
                            CZYTAĆ I PAMIĘTAĆ !!!!

                            Komentarz

                            • AdrianP
                              Początki nałogu
                              • 2006
                              • 462

                              #44
                              No, w czwartym wygląda jakby przyjechali strażacy i polali dzieci mydłem :-D a dzieci nic by nie zauważyły :-D
                              Canon EOS 20D/bg-e2/Nikon DK-21M, Tamron 28-75/2.8, Canon EF 50/1.8, Canon EF 70-200/4 L, Canon EF-S 18-55 f/3.5-5.6, Canon Speedlite 430EX, Sandisk Extreme III 2gb and 1gb, Kenko Teleplus 300 Pro DG 1.4x

                              Komentarz

                              • miklo
                                Uzależniony
                                • 2006
                                • 681

                                #45
                                Zamieszczone przez LFB
                                miklo na jakim aparacie używasz tego ISO 1600?
                                A czy ja napisałem, że używam? Napisałem tylko, że są takie miejsca, że jest cholernie ciemno. I jeśli ktoś wali ISO400 f4 i twierdzi, że tam ciemno było, to w prawdziwej ciemnicy nie był

                                Komentarz

                                Pracuję...