X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • abalus
    Dopiero zaczyna
    • 2009
    • 33

    #61
    I ja dodam swoje 5gr. Bylem kiedys na komunii gdzie oczywiscie byl fotograf nadworny ksiedza proboszcza. Dla tego powiedzialem ze nie bede mu sie wcina w droge w koncu nie robilem zdjec calej wataszce dzieci tylko jednemu dziecku. Ustawilem sie z lewej strony oltarza z 70-200 na jednym aparacie i 300 na drugim. Ja mnie nadworny zobaczyl polecial i nakablowal siostrze i ta poinformowala ksiedza ktory zwrocil mi uwage przez mikrofon. W koncu ludzie cykaja foty swoimi aparacikami to czemu nie ja. Nie mam jakiego tam taniego point and shoot. Ale olalem jednego i drugiego i dalej robilem swoje. Na koniec mialem pogawetke z grozbami od pana PRO fotografa ktory powiedzial zeby byc na jego stanowisku to brakuje mi przynajmniej 20 lat. I zebym nie probowal wiecej takich numerow bo zostane wyproszony. Po czym na sam koniec zaczal mnie wypytywac poco mi taki sprzet i do czego go uzywam i czym sie na codzien zajmuje. Na co ja mu opowiedzialem ze to moje hobby. Inny razem robilem zdjecia na slubie u dziewczyny siostry bylem poproszony przez rodzicow wiec ok nie bedzie problemow. W chwili jak sie pokazalem w kosciele probosz zaprosil mnie na plebanie i zaczelo sie wypytwanie a z kad jestem a czy wiem kiedy robic zdjecia czy juz tego typu imprezy fotografowalem itd. Po czym mowi do mnie ze zdjec nie bede robil bo nie mam jakiegos tam certyfikatu ktory wydaje diecezja (po uprzednim szkoleniu i zaplaceniu paru zlociszy) Co ja mu na to ze co kolwiek moze mi mowic a ja i tak bede robil swoje. Bardzo chcial zebym mu dal na tace. Niestety nic nie dostal powiedzialem ze rodzice wystarczajaco dali mi za slub. To takie moje doswiadczenia z imprez koscielnych.
    Robić swoje i mieć satysfakcję z tego.

    Komentarz

    • szamac_

      #62
      poprzewracalo im sie we lbach, tym czarnym klechom.
      ja mam o tyle dobrze ze wybrali mnie rodzice bo ksiadz chcial kogos innego.
      dam mu za darmo zdjecia ze calego reportazu do archiwum wiec moze bedzie jakis wdziczny choc troche i bedzie wspolpracowal.

      Komentarz

      • arturs
        Pełne uzależnienie
        • 2006
        • 4196

        #63
        jeszcze ja dorzucę parę..
        komunia mojej córki - robiłem tylko dla siebie, był też wynajęty fotograf
        robione 40D plus 35L - wyszły w miarę ale mogło być lepiej ale jeszcze nie miałem z 35ką doświadczeń..
        ale jak porównałem ze zdjęciami "zawodowca" to pojąłem dlaczego moja żona po zobaczeniu zdjęć z komunii chciała go pobić i dlaczego oddał zdjęcia w dzień zakończenia roku szkolnego (czyli 1.5 miesiąca po komunii)
        Pozdr
        Artur
        5DmkI, C85f1.2|580 EXII|

        Komentarz

        • hub
          • 2007
          • 2

          #64
          ...no to i ja sie podczpie pod wątek.
          Jak sie mają sprawy techniczno organizacyje odnośnie uroczystości Pierwszej Kkomunii Świetej? Fotografa organizuje kościół czy rodzice, albo katecheta odpowiedzialny za przygotowanie dzieciaków?

          Komentarz

          • schuvi
            Bywalec
            • 2007
            • 197

            #65
            arturs- czym sypnales pierwsza fotke i na jakich parametrach??
            po ile wogole chodza teraz zdjecia komunijne za sztuke, tak z ciekawosci, bo prawdopodobnie mi sie przyklei fuszka.?
            -40D + -BG E2N + -EF50 f1.4 + -EFS17-55 f2.8 IS USM + -EF24-105 f4L IS USM + -EF70-200 f2.8 IS USM + peedlite 430EX+580EX + 2xanDisk-III 4gb + owe Pro Mini Trekker Classic (w planie: EF 16-35 II f2.8)

            Komentarz

            • arturs
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 4196

              #66
              Zamieszczone przez hub
              ...no to i ja sie podczpie pod wątek.
              Jak sie mają sprawy techniczno organizacyje odnośnie uroczystości Pierwszej Kkomunii Świetej? Fotografa organizuje kościół czy rodzice, albo katecheta odpowiedzialny za
              przygotowanie dzieciaków?
              różnie bywa - zależy - czasem jest "polecony" przez katechetę/księdza i wtedy nie ma wyjścia, ale częściej rodzice samo wybierają..

              Zamieszczone przez schuvi
              arturs- czym sypnales pierwsza fotke i na jakich parametrach??
              exif podaje że: 40D plus 35L 1/160 F1.4 ISO 1600
              5DmkI, C85f1.2|580 EXII|

              Komentarz

              • schuvi
                Bywalec
                • 2007
                • 197

                #67
                exif podaje że: 40D plus 35L 1/160 F1.4 ISO 1600[/QUOTE]


                Sorry, niewiem czemu ale niemoglem odczytac exifa.
                -40D + -BG E2N + -EF50 f1.4 + -EFS17-55 f2.8 IS USM + -EF24-105 f4L IS USM + -EF70-200 f2.8 IS USM + peedlite 430EX+580EX + 2xanDisk-III 4gb + owe Pro Mini Trekker Classic (w planie: EF 16-35 II f2.8)

                Komentarz

                • banan82
                  Pełne uzależnienie
                  • 2007
                  • 1165

                  #68
                  ja w maju lece do Polski na komunie siostry Pewno bede chcial cos jej z kosciola cyknac ale nie bede latal po kosciele z apratem jak wariat Moze tylko przy najwazniejszym momencie i jakies portrety z ukrycia, mysle o 85 lub 135 Potem jakas sesyjka w ogrodzie kolo domu, z rodzinka itp itd
                  Czytajac ten watek przerazilem sie co do nastawienia "obslugi" kosciola co do medialnej obslugi imprezy No ale zobaczymy
                  5Dmk3 + 1Dsmk2 + Fuji X-T1
                  Crazy Apple Fanboy
                  Ex Linux User

                  Komentarz

                  • schuvi
                    Bywalec
                    • 2007
                    • 197

                    #69
                    Nie boj zaby, bedziesz u siebie i na komuni twojej siostrzyczki, wiec problemu raczej nie bedzie. Chociaz wynajety fociarz ....hmm kto wie, moze sie zainteresuje.
                    -40D + -BG E2N + -EF50 f1.4 + -EFS17-55 f2.8 IS USM + -EF24-105 f4L IS USM + -EF70-200 f2.8 IS USM + peedlite 430EX+580EX + 2xanDisk-III 4gb + owe Pro Mini Trekker Classic (w planie: EF 16-35 II f2.8)

                    Komentarz

                    • sirlukas
                      Początki nałogu
                      • 2009
                      • 301

                      #70
                      Zamieszczone przez schuvi
                      Nie boj zaby, bedziesz u siebie i na komuni twojej siostrzyczki, wiec problemu raczej nie bedzie. Chociaz wynajety fociarz ....hmm kto wie, moze sie zainteresuje.
                      Dokładnie, a fotograf i tak się zainteresuje biorąc pod uwagę sprzęt jaki masz. Ja wziąłbym jednak 35L również w razie jakbyś potrzebował szerokości.

                      Ja również w maju lecę do Polski i też na Komunię Św., tylko ze do "obcych", znaczy rodzina mojej dziewczyny, więc problemy mogę mieć. Nie będę się wychylał, choć z racji na moje wymiary to będzie ciężko
                      "Imagination is more important than knowledge." - szkoda, że brak mi tego pierwszego ...
                      ... mój zestaw...

                      Komentarz

                      • nicol21

                        #71
                        Witam,
                        czytam ze strachem w oczach a raczej z mysla, zeby nie palnac czegos glupiego jak ktorys z gromady mi sie odezwie ze nie chce zebym robila fotki w kosciele. A czekaja mnie 2 imprezy w tym roku- tydzien po tygodniu. Koscioly raczej ciemne beda, biore najjasnijsze co mam i kita - just in case. Mam nadzieej ze wyjdzie pare fotek z tego. Zdjecia dla rodziny chlopaka i dla mojej chrzesnicy, presja moze mniejsza ale chec zrobienia fajnych ujec w ramach cwiczen przeogromna!

                        Komentarz

                        • misieek
                          Bywalec
                          • 2009
                          • 176

                          #72
                          Zamieszczone przez nicol21
                          Witam,
                          czytam ze strachem w oczach a raczej z mysla, zeby nie palnac czegos glupiego jak ktorys z gromady mi sie odezwie ze nie chce zebym robila fotki w kosciele. A czekaja mnie 2 imprezy w tym roku- tydzien po tygodniu. Koscioly raczej ciemne beda, biore najjasnijsze co mam i kita - just in case. Mam nadzieej ze wyjdzie pare fotek z tego. Zdjecia dla rodziny chlopaka i dla mojej chrzesnicy, presja moze mniejsza ale chec zrobienia fajnych ujec w ramach cwiczen przeogromna!
                          50/1.8 ...nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem na komunie...

                          Tanio można kupić coś na M42 jasnego + przejściówka z Dedalionem ktory potwierdzi ostrość
                          GG: 538295
                          SPRZEDAM: EF85/1.8 + marumi UV (1300zł), EX430 (850zł). 6-7 msc gwarancji, stany idealne sklepowe. Bardzo rzadko używane

                          Komentarz

                          • mastercheat
                            Początki nałogu
                            • 2008
                            • 477

                            #73
                            kurcze zadzowniła do mnie klientka i chce fotki z komuni, ale po koście tylko, 3 dzieci.
                            Fotki z rodzicami z księdzem itp... i nie wiem jak to policzyć bo to będzie mało zdjeci i dalego trzeba jechać ponad 50 km...

                            15 zł za szt. to pewnie będzie za dużo, a za mniej to nie wiem czy warto, jak by miało być przynajmniej te 20 ujęć. może jakas rada?
                            40D;T17-50;Tokina50-135;580EXII;Sherpa250R;4GBx2+8GB;V800C,HL-511x2; Hama Defender 200
                            5D;C28/1.8;C85/1.8; YongNuo RF-602; 2xPowerlux VC200; 1xQuantuum PT-200,softboxy,parasole.

                            Komentarz

                            • twoje drugie ja
                              Zablokowany
                              • 2009
                              • 21

                              #74
                              Zamieszczone przez mastercheat
                              może jakas rada?

                              nie ma to jak własny pomysł i inicjatywa.

                              Komentarz

                              • himi
                                Zablokowany
                                • 2006
                                • 2638

                                #75
                                Zamieszczone przez mastercheat
                                kurcze zadzowniła do mnie klientka i chce fotki z komuni, ale po koście tylko, 3 dzieci.
                                Fotki z rodzicami z księdzem itp... i nie wiem jak to policzyć bo to będzie mało zdjeci i dalego trzeba jechać ponad 50 km...

                                15 zł za szt. to pewnie będzie za dużo, a za mniej to nie wiem czy warto, jak by miało być przynajmniej te 20 ujęć. może jakas rada?
                                Wyceniasz swoją prace na sztuki? Daj cenę za całość i już.

                                Komentarz

                                Pracuję...