Ten temat jest zamknięty
X
X
-
-
Ad. 2
Jeśli ma chodzić na tym Vista, to lepiej od razu 4 GB
Ad. 4
Raczej bym szukał Gigabyte, najlepiej z pasywnym chłodzeniem (wiatraki na kartach graficznych zawsze pierwsze mi padają, nie wiem czemu).
Ad. 5
Ja akurat bym sobie darował, ale to kwestia osobistych preferencji.Pozdrawiam, Tomek
Canon S-120PC IIKomentarz
-
To to ja akurat wiem, bo swego czasu pożyczałem sobie 500GB z zapasowego moduło do XServe RAIDA
Ja się pytam ile to kosztuje u Apple
I jak się miałoby teoretyczne użycie dysków kupionych u sąsiada za rogiem do gwarancji ;-) I czy system nie ma zabezpieczeń przed "nie swoim" HW ;-) A jeśli nie ma, to jak długo nie będzie miał 
A to racja. Asus też robi bezwiatrakowe, choć nie wiem czy z serii 7xxx.Zamieszczone przez tmaciakRaczej bym szukał Gigabyte, najlepiej z pasywnym chłodzeniem (wiatraki na kartach graficznych zawsze pierwsze mi padają, nie wiem czemu).Komentarz
-
Wracając jeszcze do obudowy... moja obecna to nie tower lecz ta leżąca a na niej ustawiony monitor. I to położenie monitora idealnie na wysokości wzroku bardziej mi odpowiada niż monitor na biurku - jest za nisko. Zastanawiam się więc czy jednak nie zdecydować się na obudowę np.
lub nawet lepiej http://www.komputronik.pl/Obudowy/Th...elny,id,25530/
Czy są jakieś przeciwskazania aby taką zastosować z wymienionymi elementami? Zna je może ktoś?Komentarz
-
Nie ma z tym najmniejszych problemow, dyski napewno beda dzialac a i gwarancja na to pozwala. Z pamieciami jest taka sama sytuacja. Co do cen u apple'a to khem, sie nie wypowiadam
Komentarz
-
Ad. 4
Raczej bym szukał Gigabyte, najlepiej z pasywnym chłodzeniem (wiatraki na kartach graficznych zawsze pierwsze mi padają, nie wiem czemu).
Czy pasywne chłodzenie = cichsza praca komputera?
Jestem w stanie zapłacić te 250zł za dobry wiatrak aby tylko komputer chodził cicho.
Którą więc kartę Gigabate poleciłbyś?Komentarz
-
Poza tym że są brzydkie jak noc i bezsensownie drogie.... to nie :-P Płyta wejdzie, dyski wejdą, wentylacja powinna działać dobrze (solidna firma). Naprawdę chcesz mieć szumiące pudło przed samym nosem, zamiast gdzieś pod biurkiem?
Komentarz
-
Jak się tak z dyskami rozwiajacie, to chciałbym zwrócić uwagę, że ten CoolerMaster Centurion ma tylko 4 wewnętrzne kieszenie na dyski
Dlatego w moim zestawie jest Chieftec, który ma 6 (no i nie tylko dlatego, to po prostu lepsza obudowa jest, większa, cięższa z większą ergonomią).
Thermaltake jest dość głośny, jak kolega kupuje zasilacz odrębnie, to bym radził się zainteresować Zalmanami (u mnie całe chłodzenie jest Zalmana i całkiem przyzwoicie, tj. cichutko działa).Pozdrawiam, Tomek
Canon S-120PC IIKomentarz
-
czy do obrobki zdjec potrzeba az takiego akceleratora 3d? przeciez to nie jest grafika 3d? rowniez zastanawiam sie nad kompem, nie chce wydac az 7 tysiecy, wiec skoro nie interesuja mnie gry, szkoda chyba kasy na takie karty graf?
Komentarz
-
Aż sprawdziłem, ten model EVGA, który wymieniłeś ma pasywne (czyli bez wiatraka) chłodzenie. Ja bym raczej w tym przedziale cenowym kupił to: GeForce 7600 GS Gigabyte Turbo Force Silent Pipe 256MB (PCI-E).Ad. 4
Raczej bym szukał Gigabyte, najlepiej z pasywnym chłodzeniem (wiatraki na kartach graficznych zawsze pierwsze mi padają, nie wiem czemu).
Czy pasywne chłodzenie = cichsza praca komputera?
Jestem w stanie zapłacić te 250zł za dobry wiatrak aby tylko komputer chodził cicho.
Którą więc kartę Gigabate poleciłbyś?
W moim zestawie jest GeForce 7950, tu niestety "wybiło" pasywne chłodzenie, ale za to Gigabyte fabrycznie montuje wiatraki Zalmana. Ostatnio taki zamontowałem na moim GeForce 6600 i działa super.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
No, teraz już słabszej karty nie uświadczysz
Pozdrawiam, Tomek
Canon S-120PC IIKomentarz
-
Mnie również nie potrzeba 3D bo ani gry ani filmy zupelnie mnie nie interesują (i nie będą), dlatego proszę o propozycję karty 2D do 450zł ! I cichą!
Zasilacze Zalman są właściwie dwa:
ZM460B-APS
ZM460B-APS
Ten drugi jednak z wentylatorem, czy oznacza że będzie głośniej?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Ten drugi to Zalman ZM600B-APSKomentarz
-
mysle ze gigabyte byla by niezla 7600 gt link http://www.proline.pl/shop.php?prodi...600GT+128+PCIE60d + grip, 85mm 1,8, C 17-55/2,8 IS, 70-200 f4, 580 EX II StofenKomentarz
-
Ja mam zwykłą ATI Radeona X550 - chłodzona radiatorkiem. Do PS-a wystarcza w zupełności. CoreDuo+2GB DDR2 sprawdza się bardzo dobrze.Mnie również nie potrzeba 3D bo ani gry ani filmy zupelnie mnie nie interesują (i nie będą), dlatego proszę o propozycję karty 2D do 450zł ! I cichą!
Zasilacze Zalman są właściwie dwa:
ZM460B-APS
ZM460B-APS
Ten drugi jednak z wentylatorem, czy oznacza że będzie głośniej?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Ten drugi to Zalman ZM600B-APS
Skup się na monitorze, bo to najpoważniejsza inwestycja. Mac-ki i wiatraki to są duperelne niuanse, komfortowa praca w większym stopniu zależy od tego właśnie elementu.
Eizo dają się kalibrować sprzętowo Lafotem, to dobry wybór. Polecam raczej 20-21" ze względu na rozdzielczość - przy 1600x1200 palety zasłaniają mniej obszaru roboczego. Niestety, przy tych wielkościach cenowo zaczyna się już hardkor...
Do PSa polecam też tablety Wacom.Komentarz
-
...nie chcę być stronniczy ale znam bardzo dużo ludzi którzy
w ostatnim roku przesiedli się na mac'a ... nie znam natomiast nikogo kto by po przesiadce zatęsknił za PC
po za tym Mac to podstawa w branży foto
pozdrawiamKomentarz
-
Przy tej kwocie to w ofercie Apple można se ostro poszaleć... I jeszcze wymiana całego oprogramowania na wersje pod OS X - no po prostu taniość!!!Ostatnio edytowany przez czornyj; 4171.Komentarz
Komentarz