Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • DoMiNiQuE
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 3548

    #31
    Zamieszczone przez muflon
    Moje pięć dysków w pececie (BTW, ile taka przyjemność kosztuje u Apple? ;-))
    Tyle samo, bo to takie same dyski

    Komentarz

    • tmaciak
      Uzależniony
      • 2006
      • 610

      #32
      Zamieszczone przez renes
      2. RAM: Kingston DDR2 2x 1GB 667MHz CL5 - 450zł
      4. Karta: GeForce 7600 GS EVGA 256MB HDTV & DVI (PCI-E) 369zł
      5. Karta muzyczna: - Creative Sound Blaster Audigy SE OEM 100zł
      Ad. 2
      Jeśli ma chodzić na tym Vista, to lepiej od razu 4 GB

      Ad. 4
      Raczej bym szukał Gigabyte, najlepiej z pasywnym chłodzeniem (wiatraki na kartach graficznych zawsze pierwsze mi padają, nie wiem czemu).

      Ad. 5
      Ja akurat bym sobie darował, ale to kwestia osobistych preferencji.
      Pozdrawiam, Tomek
      Canon S-120PC II

      Komentarz

      • muflon
        Pełne uzależnienie
        • 2004
        • 6763

        #33
        Zamieszczone przez DoMiNiQuE
        Tyle samo, bo to takie same dyski
        To to ja akurat wiem, bo swego czasu pożyczałem sobie 500GB z zapasowego moduło do XServe RAIDA Ja się pytam ile to kosztuje u Apple I jak się miałoby teoretyczne użycie dysków kupionych u sąsiada za rogiem do gwarancji ;-) I czy system nie ma zabezpieczeń przed "nie swoim" HW ;-) A jeśli nie ma, to jak długo nie będzie miał

        Zamieszczone przez tmaciak
        Raczej bym szukał Gigabyte, najlepiej z pasywnym chłodzeniem (wiatraki na kartach graficznych zawsze pierwsze mi padają, nie wiem czemu).
        A to racja. Asus też robi bezwiatrakowe, choć nie wiem czy z serii 7xxx.
        zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

        Komentarz

        • renes
          Uzależniony
          • 2007
          • 510

          #34
          Wracając jeszcze do obudowy... moja obecna to nie tower lecz ta leżąca a na niej ustawiony monitor. I to położenie monitora idealnie na wysokości wzroku bardziej mi odpowiada niż monitor na biurku - jest za nisko. Zastanawiam się więc czy jednak nie zdecydować się na obudowę np.



          lub nawet lepiej http://www.komputronik.pl/Obudowy/Th...elny,id,25530/

          Czy są jakieś przeciwskazania aby taką zastosować z wymienionymi elementami? Zna je może ktoś?

          Komentarz

          • DoMiNiQuE
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 3548

            #35
            Zamieszczone przez muflon
            Ja się pytam ile to kosztuje u Apple I jak się miałoby teoretyczne użycie dysków kupionych u sąsiada za rogiem do gwarancji ;-) I czy system nie ma zabezpieczeń przed "nie swoim" HW ;-) A jeśli nie ma, to jak długo nie będzie miał
            Nie ma z tym najmniejszych problemow, dyski napewno beda dzialac a i gwarancja na to pozwala. Z pamieciami jest taka sama sytuacja. Co do cen u apple'a to khem, sie nie wypowiadam

            Komentarz

            • renes
              Uzależniony
              • 2007
              • 510

              #36
              Ad. 4
              Raczej bym szukał Gigabyte, najlepiej z pasywnym chłodzeniem (wiatraki na kartach graficznych zawsze pierwsze mi padają, nie wiem czemu).

              Czy pasywne chłodzenie = cichsza praca komputera?

              Jestem w stanie zapłacić te 250zł za dobry wiatrak aby tylko komputer chodził cicho.

              Którą więc kartę Gigabate poleciłbyś?

              Komentarz

              • muflon
                Pełne uzależnienie
                • 2004
                • 6763

                #37
                Zamieszczone przez renes
                Czy są jakieś przeciwskazania aby taką zastosować z wymienionymi elementami?
                Poza tym że są brzydkie jak noc i bezsensownie drogie.... to nie :-P Płyta wejdzie, dyski wejdą, wentylacja powinna działać dobrze (solidna firma). Naprawdę chcesz mieć szumiące pudło przed samym nosem, zamiast gdzieś pod biurkiem?
                zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

                Komentarz

                • tmaciak
                  Uzależniony
                  • 2006
                  • 610

                  #38
                  Zamieszczone przez muflon
                  (grafika na PCI16, szybki procesor, sporo pamięci, dyski...)
                  Jak się tak z dyskami rozwiajacie, to chciałbym zwrócić uwagę, że ten CoolerMaster Centurion ma tylko 4 wewnętrzne kieszenie na dyski Dlatego w moim zestawie jest Chieftec, który ma 6 (no i nie tylko dlatego, to po prostu lepsza obudowa jest, większa, cięższa z większą ergonomią).

                  Thermaltake jest dość głośny, jak kolega kupuje zasilacz odrębnie, to bym radził się zainteresować Zalmanami (u mnie całe chłodzenie jest Zalmana i całkiem przyzwoicie, tj. cichutko działa).
                  Pozdrawiam, Tomek
                  Canon S-120PC II

                  Komentarz

                  • zjawa
                    Coś już napisał
                    • 2007
                    • 67

                    #39
                    czy do obrobki zdjec potrzeba az takiego akceleratora 3d? przeciez to nie jest grafika 3d? rowniez zastanawiam sie nad kompem, nie chce wydac az 7 tysiecy, wiec skoro nie interesuja mnie gry, szkoda chyba kasy na takie karty graf?

                    Komentarz

                    • tmaciak
                      Uzależniony
                      • 2006
                      • 610

                      #40
                      Zamieszczone przez renes
                      Ad. 4
                      Raczej bym szukał Gigabyte, najlepiej z pasywnym chłodzeniem (wiatraki na kartach graficznych zawsze pierwsze mi padają, nie wiem czemu).

                      Czy pasywne chłodzenie = cichsza praca komputera?

                      Jestem w stanie zapłacić te 250zł za dobry wiatrak aby tylko komputer chodził cicho.

                      Którą więc kartę Gigabate poleciłbyś?
                      Aż sprawdziłem, ten model EVGA, który wymieniłeś ma pasywne (czyli bez wiatraka) chłodzenie. Ja bym raczej w tym przedziale cenowym kupił to: GeForce 7600 GS Gigabyte Turbo Force Silent Pipe 256MB (PCI-E).

                      W moim zestawie jest GeForce 7950, tu niestety "wybiło" pasywne chłodzenie, ale za to Gigabyte fabrycznie montuje wiatraki Zalmana. Ostatnio taki zamontowałem na moim GeForce 6600 i działa super.
                      !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                      Zamieszczone przez zjawa
                      czy do obrobki zdjec potrzeba az takiego akceleratora 3d? przeciez to nie jest grafika 3d? rowniez zastanawiam sie nad kompem, nie chce wydac az 7 tysiecy, wiec skoro nie interesuja mnie gry, szkoda chyba kasy na takie karty graf?
                      No, teraz już słabszej karty nie uświadczysz
                      Ostatnio edytowany przez tmaciak; 7338. Powód: Automerged Doublepost
                      Pozdrawiam, Tomek
                      Canon S-120PC II

                      Komentarz

                      • renes
                        Uzależniony
                        • 2007
                        • 510

                        #41
                        Mnie również nie potrzeba 3D bo ani gry ani filmy zupelnie mnie nie interesują (i nie będą), dlatego proszę o propozycję karty 2D do 450zł ! I cichą!

                        Zasilacze Zalman są właściwie dwa:
                        ZM460B-APS
                        ZM460B-APS

                        Ten drugi jednak z wentylatorem, czy oznacza że będzie głośniej?
                        !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                        Ten drugi to Zalman ZM600B-APS
                        Ostatnio edytowany przez renes; 8861. Powód: Automerged Doublepost

                        Komentarz

                        • jacekxyz
                          Bywalec
                          • 2007
                          • 105

                          #42
                          mysle ze gigabyte byla by niezla 7600 gt link http://www.proline.pl/shop.php?prodi...600GT+128+PCIE
                          60d + grip, 85mm 1,8, C 17-55/2,8 IS, 70-200 f4, 580 EX II Stofen

                          Komentarz

                          • czornyj
                            Zasłużeni
                            • 2006
                            • 2626

                            #43
                            Zamieszczone przez renes
                            Mnie również nie potrzeba 3D bo ani gry ani filmy zupelnie mnie nie interesują (i nie będą), dlatego proszę o propozycję karty 2D do 450zł ! I cichą!

                            Zasilacze Zalman są właściwie dwa:
                            ZM460B-APS
                            ZM460B-APS

                            Ten drugi jednak z wentylatorem, czy oznacza że będzie głośniej?
                            !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                            Ten drugi to Zalman ZM600B-APS
                            Ja mam zwykłą ATI Radeona X550 - chłodzona radiatorkiem. Do PS-a wystarcza w zupełności. CoreDuo+2GB DDR2 sprawdza się bardzo dobrze.

                            Skup się na monitorze, bo to najpoważniejsza inwestycja. Mac-ki i wiatraki to są duperelne niuanse, komfortowa praca w większym stopniu zależy od tego właśnie elementu.

                            Eizo dają się kalibrować sprzętowo Lafotem, to dobry wybór. Polecam raczej 20-21" ze względu na rozdzielczość - przy 1600x1200 palety zasłaniają mniej obszaru roboczego. Niestety, przy tych wielkościach cenowo zaczyna się już hardkor...

                            Do PSa polecam też tablety Wacom.
                            Marcin Kałuża | foty

                            Komentarz

                            • VanMurder
                              Uzależniony
                              • 2007
                              • 600

                              #44
                              ...nie chcę być stronniczy ale znam bardzo dużo ludzi którzy
                              w ostatnim roku przesiedli się na mac'a ... nie znam natomiast nikogo kto by po przesiadce zatęsknił za PC
                              po za tym Mac to podstawa w branży foto
                              pozdrawiam
                              mirskiphotography.com adammirski.com twitter facebook

                              Komentarz

                              • czornyj
                                Zasłużeni
                                • 2006
                                • 2626

                                #45
                                Zamieszczone przez VanMurder
                                ...nie chcę być stronniczy ale znam bardzo dużo ludzi którzy
                                w ostatnim roku przesiedli się na mac'a ... nie znam natomiast nikogo kto by po przesiadce zatęsknił za PC
                                po za tym Mac to podstawa w branży foto
                                pozdrawiam
                                Przy tej kwocie to w ofercie Apple można se ostro poszaleć... I jeszcze wymiana całego oprogramowania na wersje pod OS X - no po prostu taniość!!!
                                Ostatnio edytowany przez czornyj; 4171.
                                Marcin Kałuża | foty

                                Komentarz

                                Pracuję...