ja uzywam 8600gt 512mb , spokojnie starcza w sumie , kup cos pokroju 8800gt / gts 512 i bedzie w pyte
Ten temat jest zamknięty
X
X
-
-
MM-architekci, 8800 to juz troche do lamusa chyba odchodza, starsza seria, czy te 9400, 9500 by sie nadaly? Domniemam ze GT220 to juz jakis model pomiedzy 9500 a 9600 niewiele wiecej kosztujacy a chyba nowy dosyc.5Dmk3 + 1Dsmk2 + Fuji X-T1
Crazy Apple Fanboy
Ex Linux UserKomentarz
-
co z tego ze do lamusa , skoro 9400-9500 to kastraty slabsze od 8800gt ;] , 9600/9800gt to karty pokroju 8800gt , 9800gtx to 8800gts 512
to samo gts 250 czy 260 , poki co te modele to odgrzewane kotlety trocheno comment...Komentarz
-
A do czego w fotografii jest potrzebna karta graficzna oprócz wyświetlania obrazu?
Mi się wydaje że jaką kartę nie weźmiesz to będziesz zadowolony, bo stawiasz na procesor i obliczenia w programach do obróbki.Komentarz
-
Do przełomów dochodzi rzadko, dlatego mówimy na nie przełom.
Seria 8800 to były chyba najbardziej udane karty Nvidii w historii. Posiadałem pierwszą 8800 GTS 640 MB przez ponad dwa lata i wszystko śmigało. Teraz przesiadłem się na GTX 285 również jest bardzo zadowolony. Jest to bardziej ewolucja układu, ale to naturalne, aż do następnego przełomu, który nie wiadomo kiedy nastąpi.
Osobiście bardzo chwalę sobie karty Nvidii od czasu serii 8800. Oczywiście mieszają marketingiem, ale która firma tego nie robi, każdy chce zarobić. Grunt, że karty solidne i sterowniki dobre, również pod inne systemy.Komentarz
-
kup sobie nowego imaca po prostu..tez jestem na etapie skladania zestawu. Myslalem o czyms podobnym dokladnie jak kolega Dominooo, tylko zamiast 2 duo, chcialem quada, cena troche wyzsza ale procek wydajniejszy. W tym momencie chyba bym wzial i5 2.66Ghz, no i plyte asusa do tego p7p55d - super recenzje zbiera.
Zastanawia mnie tylko grafika. Wiem ze nie ma wielkiego znaczenia przy 2D ale...chodzi o to zeby nie kupic niewiadomo jakiegos slabeusza. Co byscie polecili jako sprawdzona karte graficzna ktora spokojnie nada sie do fotografii i efektow Compiza w Linuxie (wszystkie bajery z okienkami przezroczystymi itp, jak Aero w Viscie). Czy wystarczy 9500, czy lepiej np GT220. Biore pod uwage tylko Nvidie.aparaty do zdjęć, kamery do filmów
polecam: http://pokochajfotografie.pl/Komentarz
-
kolega wyżej wyjaśnił sprawę bardziej dosadnie - nie opłaca się"
pomyśl jeszcze o 3-kanałowej obsłudze pamięci, ale do tego chyba inny procesor
zapomnij o RAID - lepiej kup drugi dysk, zbackupuj na niego i zostaw w innym jakimś domu (tak, żeby już się od wszystkiego zabezpieczyć)Komentarz
-
Dlaczego RAID jest złym wyborem? To może w takim razie wogóle odpuścić sobie drugi dysk?kolega wyżej wyjaśnił sprawę bardziej dosadnie - nie opłaca się"
pomyśl jeszcze o 3-kanałowej obsłudze pamięci, ale do tego chyba inny procesor
zapomnij o RAID - lepiej kup drugi dysk, zbackupuj na niego i zostaw w innym jakimś domu (tak, żeby już się od wszystkiego zabezpieczyć)
A jaka zaleta jest tej 3-kanałowej obsługi pamięci? Są to dużo droższe podzespoły?
Chciałbym się zmieścić z tym sprzętem w kwocie do około 2000pln. +/- 200pln oczywiście za samą stację (bez klawiatury myszki itp, nie wspominając o monitorze bo to drugie tyle)Komentarz
-
-
to o tych 3 kanałach pamięci zapomnij, aż tak się w cenach nie orientuje
moim zdaniem RAID dla fotografów nie jest zbyt przydatny
on pomaga tylko w przypadku fizycznego uszkodzenia dysku, a nie przypadkowym usunięciu zdjęć albo kradzieży w domuKomentarz
-
Zależy który - tutaj mogło chodzić o RAID0 który na szybkość jakby nie patrzeć wpływa, tylko backup do niego jest niezbędny...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Dopiero co poskładałem właśnie kompa na i5/P7P55D do tego włożyłem 9600GT i pod Win7/64 chodzi jak burza...tez jestem na etapie skladania zestawu. Myslalem o czyms podobnym dokladnie jak kolega Dominooo, tylko zamiast 2 duo, chcialem quada, cena troche wyzsza ale procek wydajniejszy. W tym momencie chyba bym wzial i5 2.66Ghz, no i plyte asusa do tego p7p55d - super recenzje zbiera.
Zastanawia mnie tylko grafika. Wiem ze nie ma wielkiego znaczenia przy 2D ale...chodzi o to zeby nie kupic niewiadomo jakiegos slabeusza. Co byscie polecili jako sprawdzona karte graficzna ktora spokojnie nada sie do fotografii i efektow Compiza w Linuxie (wszystkie bajery z okienkami przezroczystymi itp, jak Aero w Viscie). Czy wystarczy 9500, czy lepiej np GT220. Biore pod uwage tylko Nvidie.Komentarz
-
Z mojego doświadczenia nie polecam PSU Chiefteca. Mój po roku nie trzymał dokładnie napięć co czasami owocowało zwisem/rebootem. Zainwestowałem w Tagana.
Mam GF 7900GT i w Win7 oraz Ubuntu/Kubuntu efekty śmigają. Wiedźmin też pogania dobrze
Postprocessing: AfterShot Pro + pluginy
Komentarz
-
czyli z grafika szalec nie trzeba, dzieki za odpowiedz
Krzychu, jak ci chodzi konwersja rawow na tym i5? Ile sekund mniejwiecej?5Dmk3 + 1Dsmk2 + Fuji X-T1
Crazy Apple Fanboy
Ex Linux UserKomentarz
-
Ale jaka konwersja konkretnie ? Jak z reguły jadę tak po 10 na raz w ACR a późniejsze ich otwarcie w PS trwa kilka sekund - pojedyńczy to raczej niemierzalnie...Komentarz
-
A jakie zdanie macie na temat postawienia systemu, na dysku SSD . Przed przesiadką na 7, korci mnie zakup dysku SSD ( pojemność 120-128 ) i umieszczeniu na nim systemu i programów, przed zakupem chętnie bym posłuchał opini uzytkowników na temat takiego rozwiązania.Piotr Talarczyk
1ds III 1dKomentarz
Komentarz