X
-
-
widze ze jakis inteligentny moderator sie trafil i przylaczyl watek na temat zdjec koncertowych do tematu z cena zdjec kiedy do tego jest cennik zpaf... ehKomentarz
-
Hehe, śmieszy mnie ciągłe odsyłanie do cennika ZPAF. Ma on tyle wspólnego z rzeczywistością co Doda z dobrym wychowaniem.
Przykład? Zdjęcie w dzienniku wycenione na 86 zł w gazecie do 10 tys. egz. W realu takich cen nie ma na rynku.Komentarz
-
I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce itKomentarz
-
Jeżeli do własnych obliczeń uzna 30-40 % stawki ZPAF to tak. Ale jeżeli w gazecie zarząda np. owe 86 zł to ten ktoś zostanie zabity śmiechem.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Tylke, że gdy ktoś sugeruje ludziom stawki ZPAF nikt nie pisze, że są oderwane od rzeczywistości i trzeba uwzględnić ich ułamek.Komentarz
-
Komentarz
-
Podważanie inteligencji moderatorów jest dość sprzeczne z instynktem samozachowawczym... no ale możesz próbować...
Punkt 3. Regulaminu polecam, szczególnie słowo "związanym"
.
Komentarz
-
Ale dlaczego akurat tyle? Jeden fotograf za zdjęcie dostaje 4 złote, drugi 3 tysiące. Może wszyscy mają brać 4 złote, bo przecież taka jest realna stawka?
Jeśli stawki ZPAF klientowi wydają się za wysokie - zawsze można się potargować. Jeśli "na dzień dobry" zawołasz za niską kwotę, to już nic z tym nie zrobisz. To chyba oczywiste?I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce itKomentarz
-
przecie to proste jest:
- 1 godzina pracy = xx zł ( można przyjąć dwie średnie krajowe?)
- sprzęt: komputer, aparat i cała reszta przyległosci = xx zł ( na jakiś czas trzeba będzie sprzęt zmienić więc ten musi na siebie zarobić)
- faktura: +19% dochodowego +22% VAT
wszystkogaleria: http://adso.digart.pl/digarty/
Komentarz
-
Kolejne zlecenie i kolejna prośba o radę. ( Wybaczcie jeśli często pytam. Ku woli wyjaśnienia dodam , że poki co nie prowadzę oficjalnej działalności , wiec nie mam też ukształtowanego cennika ;p )
A więc :
Znajomy poprosił mnie o robienie zdjęć na jego balu inżynierskim studentów Poitechniki Białostockiej. Nie będzie tam zdjęć par, jak na połowinkach czy 100-dniówce. Mój czas pracy na imprezie to jakieś 4h od 20-24. Do tego jakaś mała korekta w Ps-e + jakieś rameczki na zdjęcia.
To chyba dość nietypowa sytuacjia. Moi szanowni forumowicze - czekam na porady
50D + grip + 17-40 L + speed light 580II ex ....
ps. wsumie to sprzęt skradziony ;( zbieram od nowa !Komentarz
-
To chyba jednak nie jest takie proste.
Jeden robi fotki tanim sprzętem inny drogim. Jeden robi to lepiej inny taniej. Jeden rozlicza się ,,na zasadach ogólnych,, inny ,,na kartę podatkową,, W końcu cała idea konkurencji polega na tym że ceny są róże i ostatecznie weryfikowane przez rynek.Komentarz
-
Komentarz
-
FOTOGRAFIA WIZERUNKU FIRMY ... ile $$$ ?
szukałem, nie znalazłem podobnego wątku, jeżeli takowy gdzieś się znajduje proszę o link
jak w tytule - pierwsze moje zlecenie tego typu
bardzo miła pani czeka na ofertę ....
ile wołać od zdjęcia ?Komentarz
-
1. Tu masz wątek o podobnych sprawach:
2. O jakich zdjęciach mówimy? "Wizerunek" firmy - logo? biuro? załoga?
zdRAWkiFotograf platoniczny
Komentarz
-
Komentarz