X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • MM-architekci
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 2227

    #286
    Zamieszczone przez ktosik
    sprzedac



    tam nie ma nic o koncertowych


    ile myslicie zaroponowac za 21 zdjec? 10zl, 15zl za zdjecie?
    a skad mamy wiedziec do jakich celow ida foty ? ...

    ja wzialem 1000 zl za 20 zdjec , poszly na www
    no comment...

    Komentarz

    • ktosik
      Dopiero zaczyna
      • 2010
      • 30

      #287
      widze ze jakis inteligentny moderator sie trafil i przylaczyl watek na temat zdjec koncertowych do tematu z cena zdjec kiedy do tego jest cennik zpaf... eh

      Komentarz

      • C80
        Uzależniony
        • 2007
        • 855

        #288
        Hehe, śmieszy mnie ciągłe odsyłanie do cennika ZPAF. Ma on tyle wspólnego z rzeczywistością co Doda z dobrym wychowaniem.

        Przykład? Zdjęcie w dzienniku wycenione na 86 zł w gazecie do 10 tys. egz. W realu takich cen nie ma na rynku.
        [Strona] [Sportowy fotodziennik]

        Komentarz

        • Merde
          Grzeczny i układny podpis
          • 2008
          • 7756

          #289
          Zamieszczone przez C80
          Hehe, śmieszy mnie ciągłe odsyłanie do cennika ZPAF. Ma on tyle wspólnego z rzeczywistością co Doda z dobrym wychowaniem.
          Zawsze jest to jakiś punkt wyjścia dla osoby, która nie potrafi wycenić własnej pracy, nie uważasz?
          I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

          Komentarz

          • C80
            Uzależniony
            • 2007
            • 855

            #290
            Zamieszczone przez Merde
            Zawsze jest to jakiś punkt wyjścia dla osoby, która nie potrafi wycenić własnej pracy, nie uważasz?
            Jeżeli do własnych obliczeń uzna 30-40 % stawki ZPAF to tak. Ale jeżeli w gazecie zarząda np. owe 86 zł to ten ktoś zostanie zabity śmiechem.
            !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
            Tylke, że gdy ktoś sugeruje ludziom stawki ZPAF nikt nie pisze, że są oderwane od rzeczywistości i trzeba uwzględnić ich ułamek.
            Ostatnio edytowany przez C80; 11491. Powód: Automerged Doublepost
            [Strona] [Sportowy fotodziennik]

            Komentarz

            • MM-architekci
              Pełne uzależnienie
              • 2008
              • 2227

              #291
              Zamieszczone przez ktosik
              widze ze jakis inteligentny moderator sie trafil i przylaczyl watek na temat zdjec koncertowych do tematu z cena zdjec kiedy do tego jest cennik zpaf... eh


              jak juz napisano , cennik zpaf mozna sobie wsadzic
              no comment...

              Komentarz

              • Vitez
                zło konieczne
                • 2004
                • 19804

                #292
                Zamieszczone przez ktosik
                widze ze jakis inteligentny moderator sie trafil i przylaczyl watek na temat zdjec koncertowych do tematu z cena zdjec kiedy do tego jest cennik zpaf... eh
                Podważanie inteligencji moderatorów jest dość sprzeczne z instynktem samozachowawczym... no ale możesz próbować...
                Punkt 3. Regulaminu polecam, szczególnie słowo "związanym" .

                Komentarz

                • Merde
                  Grzeczny i układny podpis
                  • 2008
                  • 7756

                  #293
                  Zamieszczone przez C80
                  Jeżeli do własnych obliczeń uzna 30-40 % stawki ZPAF to tak. Ale jeżeli w gazecie zarząda np. owe 86 zł to ten ktoś zostanie zabity śmiechem.
                  Tylke, że gdy ktoś sugeruje ludziom stawki ZPAF nikt nie pisze, że są oderwane od rzeczywistości i trzeba uwzględnić ich ułamek.
                  Ale dlaczego akurat tyle? Jeden fotograf za zdjęcie dostaje 4 złote, drugi 3 tysiące. Może wszyscy mają brać 4 złote, bo przecież taka jest realna stawka?
                  Jeśli stawki ZPAF klientowi wydają się za wysokie - zawsze można się potargować. Jeśli "na dzień dobry" zawołasz za niską kwotę, to już nic z tym nie zrobisz. To chyba oczywiste?
                  I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

                  Komentarz

                  • Adso
                    Początki nałogu
                    • 2007
                    • 310

                    #294
                    przecie to proste jest:
                    - 1 godzina pracy = xx zł ( można przyjąć dwie średnie krajowe?)
                    - sprzęt: komputer, aparat i cała reszta przyległosci = xx zł ( na jakiś czas trzeba będzie sprzęt zmienić więc ten musi na siebie zarobić)
                    - faktura: +19% dochodowego +22% VAT
                    wszystko
                    galeria: http://adso.digart.pl/digarty/

                    Komentarz

                    • Boobsoon
                      Dopiero zaczyna
                      • 2008
                      • 37

                      #295
                      Kolejne zlecenie i kolejna prośba o radę. ( Wybaczcie jeśli często pytam. Ku woli wyjaśnienia dodam , że poki co nie prowadzę oficjalnej działalności , wiec nie mam też ukształtowanego cennika ;p )

                      A więc :
                      Znajomy poprosił mnie o robienie zdjęć na jego balu inżynierskim studentów Poitechniki Białostockiej. Nie będzie tam zdjęć par, jak na połowinkach czy 100-dniówce. Mój czas pracy na imprezie to jakieś 4h od 20-24. Do tego jakaś mała korekta w Ps-e + jakieś rameczki na zdjęcia.

                      To chyba dość nietypowa sytuacjia. Moi szanowni forumowicze - czekam na porady
                      50D + grip + 17-40 L + speed light 580II ex ....
                      ps. wsumie to sprzęt skradziony ;( zbieram od nowa !

                      Komentarz

                      • Sławek
                        Uzależniony
                        • 2008
                        • 968

                        #296
                        Zamieszczone przez Adso
                        przecie to proste jest:
                        - 1 godzina pracy = xx zł ( można przyjąć dwie średnie krajowe?)
                        - sprzęt: komputer, aparat i cała reszta przyległosci = xx zł ( na jakiś czas trzeba będzie sprzęt zmienić więc ten musi na siebie zarobić)
                        - faktura: +19% dochodowego +22% VAT
                        wszystko
                        To chyba jednak nie jest takie proste.
                        Jeden robi fotki tanim sprzętem inny drogim. Jeden robi to lepiej inny taniej. Jeden rozlicza się ,,na zasadach ogólnych,, inny ,,na kartę podatkową,, W końcu cała idea konkurencji polega na tym że ceny są róże i ostatecznie weryfikowane przez rynek.
                        www.fotokrajs.pl

                        Komentarz

                        • Vitez
                          zło konieczne
                          • 2004
                          • 19804

                          #297
                          Zamieszczone przez Boobsoon
                          Moi szanowni forumowicze - czekam na porady
                          Porada moderatorska - nie pisz w dwóch wątkach identycznych postów.

                          Komentarz

                          • psychol
                            Dopiero zaczyna
                            • 2010
                            • 19

                            #298
                            FOTOGRAFIA WIZERUNKU FIRMY ... ile $$$ ?

                            szukałem, nie znalazłem podobnego wątku, jeżeli takowy gdzieś się znajduje proszę o link

                            jak w tytule - pierwsze moje zlecenie tego typu bardzo miła pani czeka na ofertę ....
                            ile wołać od zdjęcia ?

                            Komentarz

                            • HuleLam
                              Pełne uzależnienie
                              • 2006
                              • 1641

                              #299
                              Zamieszczone przez psychol
                              szukałem, nie znalazłem podobnego wątku, jeżeli takowy gdzieś się znajduje proszę o link

                              jak w tytule - pierwsze moje zlecenie tego typu bardzo miła pani czeka na ofertę ....
                              ile wołać od zdjęcia ?
                              1. Tu masz wątek o podobnych sprawach:

                              2. O jakich zdjęciach mówimy? "Wizerunek" firmy - logo? biuro? załoga?
                              zdRAWki
                              Fotograf platoniczny

                              Komentarz

                              • psychol
                                Dopiero zaczyna
                                • 2010
                                • 19

                                #300
                                dzięki

                                Komentarz

                                Pracuję...