X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • YaneC
    Początki nałogu
    • 2009
    • 367

    #16
    Odp: Canon 50D z Allegro.

    Zamieszczone przez Bolek02
    W jakim sensie porównywać ?
    cenowo, zapewne wiesz ile kosztował 5DMKII np. rok temu a ile dzisiaj...
    Ktoś kto kupił rok temu i dzisiaj sprzedaje z powiedzmy 5k strzałów weźmie tyle kasy ile dał rok temu.
    BYKOM STOP

    Komentarz

    • omaciek
      Dopiero zaczyna
      • 2011
      • 23

      #17
      Odp: Canon 50D z Allegro.

      ja miałem 60D i przerzuciłem się na 5D. Ten aparat był świetny i bardzo go polecam, zdjęcia cieszyły oko tak samo filmy. Polecam, a 50D na tej aukcji za drogi jest lepiej dołożyć te 300 zł na 60d
      zapraszam na bloga http://macieiphoto.ownlog.com :wink:
      5D + canon 50 f/1.8 + 430ex II

      Komentarz

      • kuczi74
        Dopiero zaczyna
        • 2008
        • 33

        #18
        Odp: Canon 50D z Allegro.

        Właściciel tego 50d chyba jeszcze się nie obudził po zakupie
        Fajnie jak się już coś ma, niema parcia i tylko poluję się na okazję. Są szaleńcy którzy chcieliby sprzedać drożej niż kupili (może pozostałość po PRL) i są totalnie nie obyci i sprzedają za bezcen ( może kupili bo to lans mieć taka puchę na klacie i zdjęcia ach ech same się robią ) teraz ciężko nosić i leży. Właśnie tak kupiłem 50d i to była okazja.
        Może i ten aparat w super stanie i jak nówka ale za tą cenę nie warto. Warto poczekać na prawdziwą okazję. Ale to moje zdanie.

        Komentarz

        • Bolek02
          Pełne uzależnienie
          • 2010
          • 3225

          #19
          Odp: Canon 50D z Allegro.

          Zamieszczone przez YaneC
          cenowo, zapewne wiesz ile kosztował 5DMKII np. rok temu a ile dzisiaj...
          Ktoś kto kupił rok temu i dzisiaj sprzedaje z powiedzmy 5k strzałów weźmie tyle kasy ile dał rok temu.
          Nie bardzo jest sen w tym co piszesz skoro rocznego 5DII można kupić za 5.000zl a nowy kosztuje 7.000zł.
          Popatrz na ceny w serwisie aukcyjnym, to się przekonasz.
          Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

          Komentarz

          • Wielebny
            Coś już napisał
            • 2010
            • 65

            #20
            Odp: Canon 50D z Allegro.

            Sam poszukuje 50D z malutkim przebiegiem i fatycznie ta cena tutaj podana jest z kosmosu. W czerwcu na allegro był 50D z przebiegiem ok 7k i kobicina chciała sprzedać go za jakies 2200 PLN (może 2300). za długo się zastanawiałem i aparat sprzedany w 3 dni.

            Dokładnie w poniedziałek ukazała sie aukcja 50D - przebieg 2600 Klapklap + 50 1,8 MK2 + lampa sunpak za 2600 (czy jakos tak). Też sie zastanawiałem i wogole bo po kiego mi ta lampa. Wczoraj 22-08-2012 sprzedany.

            Dzisiaj aparat z tego postu jest o 100 PLN tańszy -> Canon EOS 50D tylko 5469 zdj

            Komentarz

            • YaneC
              Początki nałogu
              • 2009
              • 367

              #21
              Odp: Canon 50D z Allegro.

              Wątek można przymknąć - temat nieaktualny, aparat sprzedany. Niedługo po OBNIŻCE musiał czekać ))

              Jednak można drożej sprzedać niż Wam się wydawało...
              BYKOM STOP

              Komentarz

              • Merde
                Grzeczny i układny podpis
                • 2008
                • 7756

                #22
                Odp: Canon 50D z Allegro.

                Zamieszczone przez YaneC
                Jednak można drożej sprzedać niż Wam się wydawało...
                Oczywiście, że można. Ludzi niezorientowanych jest całkiem sporo, nikt tego nie kwestionował.
                I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

                Komentarz

                • Hubi78
                  Bywalec
                  • 2009
                  • 152

                  #23
                  Odp: Canon 50D z Allegro.

                  Zamieszczone przez Merde
                  Oczywiście, że można. Ludzi niezorientowanych jest całkiem sporo, nikt tego nie kwestionował.
                  Merde jesteś w błędzie tak samo jak wielu użytkowników. Zadbane 50d z małym przebiegiem kosztuje 2600-2800zł i to jest normalna cena. Owszem zdarzają się tańsze oferty ale nie oszukujmy się są to okazje które szybko schodzą. Przykład sami widzieliście powyżej poszło za 2750zł. Druga sprawa to lepiej dołożyć 200-300 zł i wiedzieć że ma się coś zadbanego ale niektórzy patrzą tylko na cenę. Ktoś wspomniał o cenie 2000 zł za 50d to naprawdę trochę wypowiedz wyrwana z sufitu. Za 2 k to kupić można 50d ale z przebiegiem od 25 tys zrobionych zdjęć w górę
                  Używane body 50d w super stanie sprzedaje się za większe pieniądze niż można było je kupić NOWE. O ile pamiętam w MM za 2800 można było kupić nowe z oryginał gripem BG-E2N i Torba canona była jeszcze w zestawie.
                  Body jest warte tyle ile ktoś za nie zapłaci i nie ważne że sprzedający ceni je więcej niż za nie zapłacił.
                  Jeśli mowa o body 40d to idealne sztuki z małym przebiegiem kosztują 1900zł i się sprzedają za te pieniążki.
                  Jeśli chodzi o Gwarancje to powiem tak:
                  Owszem człowiek śpi spokojniej ale to tylko kawałek papieru za który nie każdy chce przepłacać kilka stówek. Za te pieniądze można zabrać żonę czy dziewczynę do porządnej restauracji i jeszcze niekiedy zostanie pare złotych.
                  Miałem sporo aparatów w ręku i jeszcze nie trafiłem żeby coś się popsuło.
                  Ostatnio edytowany przez Hubi78; 26334.

                  Komentarz

                  • Merde
                    Grzeczny i układny podpis
                    • 2008
                    • 7756

                    #24
                    Odp: Canon 50D z Allegro.

                    Zamieszczone przez Hubi78
                    Merde jesteś w błędzie tak samo jak wielu użytkowników. Zadbane 50d z małym przebiegiem kosztuje 2600-2800zł i to jest normalna cena.

                    /ciach/

                    Używane body 50d w super stanie sprzedaje się za większe pieniądze niż można było je kupić NOWE.
                    Druga część wypowiedzi świadczy dobitnie o tym, że nie jest to normalna cena.
                    Na mój prosty chłopski rozum ta puszka jest warta cenę używanego (ze zbliżonym przebiegiem) 40D + max 500 zł.
                    IMHO wołanie za ten korpus powyżej 2200-2300 zł to zniewaga dla kupujących ;-)

                    PS: ten aparat kosztował nowy 2855 (było widać fakturę). Dwa lata temu, z gwarancją.
                    Kupienie go teraz bez gwarancji za stówkę mniej to moim zdaniem (eufemistycznie) brak rozwagi. Ale cóż, to przecież nie moje pieniądze...
                    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

                    Komentarz

                    • becekpl
                      Pełne uzależnienie
                      • 2009
                      • 4304

                      #25
                      Odp: Canon 50D z Allegro.

                      Merde demokracja daje prawo ludziom być idiotami i oni z tego prawa korzystają

                      jak sprzedawałem rocznego marka II taniej od nowego o 400 zeta to miałem mnóstwo telefonów z propozycjami ale w końcu sprzedałem za moja kwotę
                      ja osobiście wolałbym te 400 dopłacić do nowego ale co komu....
                      Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
                      Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

                      Komentarz

                      • Bolek02
                        Pełne uzależnienie
                        • 2010
                        • 3225

                        #26
                        Odp: Canon 50D z Allegro.

                        Tak to już jest, że towar jest wart tyle, ile kupujacy chce za niego zapłacić Jedni czekają na okazję, inni są niecierpiwi ............i rzeczywiście nie ma co oceniać innych.
                        Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

                        Komentarz

                        • Hubi78
                          Bywalec
                          • 2009
                          • 152

                          #27
                          Odp: Canon 50D z Allegro.

                          Tylko że w momencie gdy 50d Nowe nie było już w sprzedaży cena używanego znacznie wzrosła. To rynek dyktuje takie ceny i skoro jest popyt,zapotrzebowanie to jest i zbyt. Merde skoro jest okazja zarobić to powiedz mi dlaczego ktoś ma tego nie zrobić.
                          Nie każdy chce kupować 60d mimo ze jest na gwarancji i jest młodszym aparatem to niestety ale w porównaniu do 50d nie dorasta mu do pięt. 50d cieszył się przed jaki po większym zainteresowaniem. Spotkałem się z wieloma opiniami ludzi którzy twierdzą że 60d to nieudany aparat, nieudana konstrukcja, jego obudowa jest licha itd.....
                          Osobiście uważam że canon przedwcześnie zakończył produkcje modelu 50d i tylko na tym stracił
                          Ostatnio edytowany przez Hubi78; 26334.

                          Komentarz

                          • becekpl
                            Pełne uzależnienie
                            • 2009
                            • 4304

                            #28
                            Odp: Canon 50D z Allegro.

                            Zamieszczone przez Hubi78
                            z wieloma opiniami ludzi którzy twierdzą że 60d
                            tyle tylko,ze te opinie wytraca ważność z data wypuszczenia 70d
                            i używany kultowy 60 d będzie przekraczał cenę 70
                            za 3 tysie to można kultowy 5d kupić
                            Ostatnio edytowany przez becekpl; 27958.
                            Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
                            Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

                            Komentarz

                            • Hubi78
                              Bywalec
                              • 2009
                              • 152

                              #29
                              Odp: Canon 50D z Allegro.

                              Ale nie mówimy o 7d poza tym 60d na pewno nie powtórzy 50d więc cena uzywanego nie podskoczy

                              Komentarz

                              • Merde
                                Grzeczny i układny podpis
                                • 2008
                                • 7756

                                #30
                                Odp: Canon 50D z Allegro.

                                Zamieszczone przez Hubi78
                                Ale nie mówimy o 7d poza tym 60d na pewno nie powtórzy 50d więc cena uzywanego nie podskoczy
                                Becekpl pisał o 70D, który w końcu wyjdzie jako następca sześćdziesiątki. I z dużym prawdopodobieństwem sytuacja się powtórzy: plastikowa wydmuszka 60D zostanie kultowym korpusem. Czyż nie inaczej było z 50D?
                                "Nie warto dopłacać do ekranika i mikrokalibracji" to tylko jedna z panujących opinii.
                                I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

                                Komentarz

                                Pracuję...