X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Wielebny
    Coś już napisał
    • 2010
    • 65

    #61
    Odp: Canon 50D z Allegro.

    Tu jeszcze chodzi o to ,że choruje na 5d mk2 choć tyle się naczytałem o AF (lichym) ,że sam już nie wiem. Ale też są użytkownicy tej maszyny mówiący ,że AF 5d mk2 zbytnio się nie różni od 50d wiec warto dopłacić.

    Komentarz

    • kaindox
      Uzależniony
      • 2009
      • 598

      #62
      Odp: Canon 50D z Allegro.

      50d ma szybszy AF, ma też mniejszy shutter lag

      Komentarz

      • Merde
        Grzeczny i układny podpis
        • 2008
        • 7756

        #63
        Odp: Canon 50D z Allegro.

        Zamieszczone przez Wielebny
        Ale też są użytkownicy tej maszyny mówiący ,że AF 5d mk2 zbytnio się nie różni od 50d wiec warto dopłacić.
        Całkowicie się zgadzam. Od AF Nikona D3 też się zbytnio nie różni*

        *Zakładając, że na D3 używamy metody focus-recompose ;-)
        I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

        Komentarz

        • Wielebny
          Coś już napisał
          • 2010
          • 65

          #64
          Odp: Canon 50D z Allegro.

          A możecie mi powiedzieć jak to jest jeśli sprzęt nagrywa też filmy? Można sprawdzić ilość minut nagranych? W przypadku używanego aparatu np 5d mk2 przebieg migawki może być 15 000 strzałów ale do tego wiele godzin nagrywania filmów co ma impakt na zużycie matrycy. No chyba ,że się mylę.

          Komentarz

          • Kolekcjoner
            Obertroll
            • 2006
            • 18766

            #65
            Odp: Canon 50D z Allegro.

            Nie mylisz się. Kupić piątki która była używana w filmówce bym nie chciał .
            "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
            Kapitan Wagner

            Komentarz

            • KGR
              Bywalec
              • 2010
              • 164

              #66
              Odp: Canon 50D z Allegro.

              Tak to Ty nigdy nic nie kupisz.
              Ja chyba zawsze kupowałem w necie, szkła i body uzywane (tylko A100 i 50D w sklepie nówki) min Zaiss 135/1.8 około 5 tys tez zaryzykowałem i trafiłem na super sztuke.
              Kupowałem tylko na forach foto, (nigdy na Allegro) nigdy nie trafiłem na oszusta ale uwazałem na wyjątkowe "okazje" bo to zawsze smierdzi i można utopic sporo kasy.
              Szukaj u siebie w okolicy gdzie jest mozliwośc "pomacania" towaru wtedy bedziesz wiedział co kupujesz.
              Szukasz 50D? Odezwij sie do mnie za miesiąc.
              2x5Dmk2/fish15/ 17-40L/ 24LII /85 /135L/ 430 EX II/ 2x600EX
              Regulamin pkt8.

              Komentarz

              • greatidea
                Coś już napisał
                • 2010
                • 66

                #67
                Odp: Canon 50D z Allegro.

                Od stycznia zbieram się, żeby zrobić miejsce w torbie. Wreszcie zrobiłem zdjęcia i wkrótce nadejdzie pora podziękować zacnej 50-tce za miłe chwile...

                Komentarz

                • Bolek02
                  Pełne uzależnienie
                  • 2010
                  • 3225

                  #68
                  Odp: Canon 50D z Allegro.

                  Wielebny ale Ty marudzisz Co ma do zakupu instancja jak sam nie wiesz czego chcesz?
                  Jeśli chodzi o kupno 5DII od filmowca, to bardzo kiepski pomysł - ja bym nie zaryzykował.
                  Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

                  Komentarz

                  • Wielebny
                    Coś już napisał
                    • 2010
                    • 65

                    #69
                    Odp: Canon 50D z Allegro.

                    W moim przypadku wyższa instancja ma wpływ na budżet zakupu sprzętu. Prawdopodobnie zakończy się to tak ,że zaczekam jeszcze trochę i kupię 5d mk2 nowy i na sam początek used 17-40 L 4f. Na całość mam 10k PLN ale całość to body, szkła, lampa, torba itd...
                    Może dla was wydać od 2k do 5k na używane body niewiadomego pochodzenia to nie dużo. Dla mnie ta kwota jest astronomiczna i szkoda mi ładować gotówki w niepewny sprzęt (dlatego może wydziwiam i nie chce nikogo urazić).
                    Ostatnio edytowany przez Wielebny; 36804.

                    Komentarz

                    • Bolek02
                      Pełne uzależnienie
                      • 2010
                      • 3225

                      #70
                      Odp: Canon 50D z Allegro.

                      Nie ma problemu, chodziło tylko o to, że co chwile zmieniasz preferencje odnośnie sprzętu. Ja sam wolałem dołożyc trochę kasy i kupić 5DII z zerowym przebiegiem i nie żałuje każdej wydanej złotówki Mam co prawda trochę łatwiej, bo decyzję podejmuję sam.
                      Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

                      Komentarz

                      • Wielebny
                        Coś już napisał
                        • 2010
                        • 65

                        #71
                        Odp: Canon 50D z Allegro.

                        W krytycznym przypadku kupie używany 40D z niziutkim przebiegiem (średnio 1500 PLN)a za różnice mogę zakupić 17-40L f4 + Sigma 50mm f1,4 + 70-200L f4, torba/plecak, Yongnuo YN-560 II i już po budżecie .Przy przejściu z mojego A490 to będzie taki skok technologiczny ,że szok. A i już nie będę musiał wypożyczać 500d czy 1100d.

                        Komentarz

                        • pawelo1
                          Początki nałogu
                          • 2012
                          • 408

                          #72
                          Odp: Canon 50D z Allegro.

                          Zamieszczone przez Wielebny
                          W krytycznym przypadku kupie używany 40D z niziutkim przebiegiem (średnio 1500 PLN)a za różnice mogę zakupić 17-40L f4 + Sigma 50mm f1,4 + 70-200L f4, torba/plecak, Yongnuo YN-560 II i już po budżecie .Przy przejściu z mojego A490 to będzie taki skok technologiczny ,że szok. A i już nie będę musiał wypożyczać 500d czy 1100d.
                          nie wiem czy widziałeś, ale nasz forumowicz sprzedaje 40d z gripem oryginalnym i 3 aku oryginał w cenie o jakiej pisałeś. Oto link http://www.canon-board.info/sprzedam...es-62-a-85890/. Pozdro
                          Ostatnio edytowany przez pawelo1; 45437.

                          Komentarz

                          • Hubi78
                            Bywalec
                            • 2009
                            • 152

                            #73
                            Odp: Canon 50D z Allegro.

                            Ostanio wystawiał na allegro ten sprzęt ale popsuł się kilka minut przed końcem aukcji.
                            Na forum CB też powinno być napisane uszkodzony! Jak widać nie jest

                            Komentarz

                            Pracuję...