X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • dziobolek
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 2634

    #31
    Odp: Canon 50D z Allegro.

    Zamieszczone przez Hubi78
    Nie każdy chce kupować 60d mimo ze jest na gwarancji i jest młodszym aparatem to niestety ale w porównaniu do 50d nie dorasta mu do pięt. 50d cieszył się przed jaki po większym zainteresowaniem. Spotkałem się z wieloma opiniami ludzi którzy twierdzą że 60d to nieudany aparat, nieudana konstrukcja, jego obudowa jest licha itd.....
    Nie rozumiem po co porównywać dwie zupełnie inne puszki,
    przecież 60D to zupełnie NOWA półka produktowa Canona.
    Nie należy patrzeć na model 60D "przez pryzmat" puszki 50D.

    Zamieszczone przez Hubi78
    Osobiście uważam że canon przedwcześnie zakończył produkcje modelu 50d i tylko na tym stracił
    Również nie rozumiem, w czym problem...
    Naturalny upgrade sprzętu dla posiadacza 50D to 7D, więc...

    Po prostu troszeczkę się na półkach namieszało i tyle.
    A namieszało oficjalne stwierdzenie przez Canon,
    że to właśnie 60D jest oficjalnym następcą 50-ki.

    No i niech sobie jest oficjalnym.

    Dla mnie naturalnym i nieoficjalnym następcą modelu 50D
    wyznaczonym postępem technologicznym i ewolucją jest 7D.

    I jeśli rozpatrywać to w takich kategoriach, to okazuje się,
    że 60D to bardzo fajna i udana puszka.

    Pozdrówka!
    Ostatnio edytowany przez dziobolek; 20044.
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

    Komentarz

    • YaneC
      Początki nałogu
      • 2009
      • 367

      #32
      Odp: Canon 50D z Allegro.

      Zamieszczone przez becekpl
      za 3 tysie to można kultowy 5d kupić
      Tyle, że do niektórych zastosowań lepsiejsze jest 50D od 5D (mówimy o MKI) -)
      BYKOM STOP

      Komentarz

      • michalab
        Pełne uzależnienie
        • 2006
        • 1580

        #33
        Odp: Canon 50D z Allegro.

        Zamieszczone przez Hubi78
        Osobiście uważam że canon przedwcześnie zakończył produkcje modelu 50d i tylko na tym stracił
        Raczej dzięki temu więcej zarobił na 7d.
        Zapraszam

        Komentarz

        • Hubi78
          Bywalec
          • 2009
          • 152

          #34
          Odp: Canon 50D z Allegro.

          Nie zgadzam się ponieważ na kupno 7d przypadnie powiedzmy jeden Kowalski a na kupno 50d dwóch lub więcej. Wiele osób mając do wyboru 50d, 60d, 7d decyduje sie na te dwa pierwsze ze względu na cenę.
          Body 7d samo w sobie jest droższe ale popularność ze względu na cenę już gorzej wypada.
          Ostatnio edytowany przez Hubi78; 26334.

          Komentarz

          • becekpl
            Pełne uzależnienie
            • 2009
            • 4304

            #35
            Odp: Canon 50D z Allegro.

            Zamieszczone przez Hubi78
            Nie zgadzam się ponieważ na kupno 7d przypadnie powiedzmy jeden Kowalski a na kupno 50d dwóch lub więcej. Wiele osób mając do wyboru 50d, 60d, 7d decyduje sie na te dwa pierwsze ze względu na cenę.
            Body 7d samo w sobie jest droższe ale popularność ze względu na cenę już gorzej wypada.
            translator google nie chce tego przetłumaczyć,zatem możesz to napisać po polsku??
            Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
            Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

            Komentarz

            • michalab
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 1580

              #36
              Odp: Canon 50D z Allegro.

              Zamieszczone przez Hubi78
              Nie zgadzam się
              Twoje prawo
              Zapraszam

              Komentarz

              • Kolekcjoner
                Obertroll
                • 2006
                • 18766

                #37
                Odp: Canon 50D z Allegro.

                Zamieszczone przez Merde
                Dwuletni aparat z przebiegiem ponad 5k klapnięć gość chce sprzedać o 5 zł taniej niż sam zapłacił... Jakoś to się kłóci z moim pojęciem uczciwej oferty.
                Ja bym uczciwości w to nie pakował . Handel jest handel. Skoro można sprzedać coś drożej to się sprzedaje nie widzę w tym nic nieuczciwego.
                "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                Kapitan Wagner

                Komentarz

                • haze
                  Bywalec
                  • 2012
                  • 203

                  #38
                  Odp: Canon 50D z Allegro.

                  Nikt nie bierze pod uwagę tego iż ceny absolutnie wszystkiego (no może poza ziemniakami...) poszybowały ostatnio ostro w górę dołożyła się inflacja i cena porównywalna z ceną zakupu 2 lata temu okazuje się wcale nie taka wywindowana. Owszem uważam że to trochę za dużo za 50D z takim przebiegiem - sam kupiłem z podobnym (5800) za 2470zł (licytacja) i jestem bardzo zadowolony. Dla porównania 2 lata temu używkę 50mm f1.8 można było kupić za 250zł, dziś tą samą używkę można spokojnie sprzedać za 350zł;-)
                  Czasami jedynym wyjściem jest wyjście na piwo
                  6D+40D jakieś szkła i jakieś lampy

                  Komentarz

                  • Merde
                    Grzeczny i układny podpis
                    • 2008
                    • 7756

                    #39
                    Odp: Canon 50D z Allegro.

                    Zamieszczone przez Kolekcjoner
                    Ja bym uczciwości w to nie pakował . Handel jest handel. Skoro można sprzedać coś drożej to się sprzedaje nie widzę w tym nic nieuczciwego.
                    "Uczciwa oferta" w sensie cena oddająca rzeczywistą wartość sprzętu (S pkt 3 )
                    Oczywiste jest, że nikt nikogo nie zmusza do zakupu.
                    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

                    Komentarz

                    • Kolekcjoner
                      Obertroll
                      • 2006
                      • 18766

                      #40
                      Odp: Canon 50D z Allegro.

                      Zamieszczone przez Merde
                      "Uczciwa oferta" w sensie cena oddająca rzeczywistą wartość sprzętu (S pkt 3 )
                      Ale przecież w handlu ta zasada jest bardzo płynna. Oferta to oferta - ktoś może oferować taki sprzęt i za 10 tyś - co w tym jest nieuczciwego? Jeszcze może twierdzić, że dla niego to ukochany aparat i jest wart więcej ale pozbywa się go po kosztach . Ot szuka jelenia po prostu . Cóż handel i bankowość to generalnie dziedziny gdzie kwestia uczciwości jest dość płynna .
                      "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                      Kapitan Wagner

                      Komentarz

                      • becekpl
                        Pełne uzależnienie
                        • 2009
                        • 4304

                        #41
                        Odp: Canon 50D z Allegro.

                        Zamieszczone przez Kolekcjoner
                        Ot szuka jelenia po prostu
                        a u nas jak widać jeleni ci jest dostatek
                        powinni zmienić nazwę na rykowisko.pl
                        Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
                        Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

                        Komentarz

                        • Hubi78
                          Bywalec
                          • 2009
                          • 152

                          #42
                          Odp: Canon 50D z Allegro.

                          Zamieszczone przez becekpl
                          translator google nie chce tego przetłumaczyć,zatem możesz to napisać po polsku??
                          Czego nie rozumiesz? Napisane po Polsku nie po Hebrajsku

                          Komentarz

                          • Kolekcjoner
                            Obertroll
                            • 2006
                            • 18766

                            #43
                            Odp: Canon 50D z Allegro.

                            Zamieszczone przez becekpl
                            a u nas jak widać jeleni ci jest dostatek
                            powinni zmienić nazwę na rykowisko.pl
                            Myślisz że to nasza specjalność - wątpię .
                            "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                            Kapitan Wagner

                            Komentarz

                            • Qba1983
                              Coś już napisał
                              • 2010
                              • 86

                              #44
                              Odp: Canon 50D z Allegro.

                              nie wiem o co wam chodzi z tymi cenami... to czy jest sens kupowac taki aparat to inna sprawa, ale cene ksztaltuje rynek i 50d po prostu zdrozalo... jak wiele innych.
                              niech przykladem bedzie chocby canon 70-200 f4 L w zeszlym roku mozna bylo dostac nowy za 1900zl dzis sprzedaja roczne obiektywy za 1950 i nic w tym dziwnego skoro nowy kosztuje 2600 czy juz nawet 2900. 50D nowego juz nie ma w sprzedazy i dlatego aparat jest warty tyle ile da za niego kupujacy... mowicie ze jelen kupuje 50d za 2800, a ja wam powiem ze jelen sprzedaje go za 2200! tymbardziej jesli takie aukcje koncza sie po parunastu godzinach(o czyms to swiadczy -prawda? wolny rynek panowie -i nijak sie to ma do PRLu jak ktos wczesniej napisal)
                              G12, C50D, C24-105 f/4L, C85 f/1,8, Samyang 8mm, PORST MC 55 1.4, NISSIN Di866
                              było:500d, S17-70 f/2,8-4 os hsm, c50 f/1.4, c75-300 4-5.6 III

                              Komentarz

                              • cohontes
                                Początki nałogu
                                • 2011
                                • 344

                                #45
                                Canon 50D z Allegro.

                                Tylko potem mowienie, ze obiektyw jest tyle i tyle warty to lekka przesada. A niestety wielu sprzedawcow tak twierdzi. Jesli kupuje cos, to z czasem wartosc nie zwieksza sie lecz maleje sam pamietam jak pare lat temu w domu pojawil sie pierwszy lcd philipsa maly 25-27 cali a kosztowal ponad 7000. Teraz gdy bym go sprzedawal to przeciec nie powiem, ze chce za niego nawet polowe. A niektorzy z cenami za 50d zblizaja sie powoli do cen 60d. Niedawno to samo widzialem w przypadku pentaxa. Nowy K-r chodzi po 1700 a gdzies na allegro dwie generacje starszy k-m z lombardu za 1900

                                Niestety ceny wielu rzeczy sa sztucznie podwyzszane, bo kryzys, bo zloty slaby a niedlugo gdyby wszystko mialo wrocic do normalnosci to ceny nie spadna na pewno.


                                Sent from my iPad using Tapatalk HD
                                5D | R6 | EF 16-35MM F/4L IS USM | EF 40MM F/2.8 STM | RF 50MM F/1.8 STM | EF 135MM F/2L USM | RF 70-200MM F/4L IS USM
                                X-T30 | XF 18-55 mm f/2.8-4.0 R | XF 35 mm f/1.4 R | XF 56 mm f/1.2 R |

                                Komentarz

                                Pracuję...